Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

monky1
4. dec 2009

ahojte, maminy

my sme cely tyzden v skolke - po tyzdnovej pauze a som celkom prekvapena, ako to zvlada....sice place vecer pred spanim, ze nechce ist rano do skolky, aj rano, ked sa zobudi place - ci skor mrnci a dookola opakuje vetu ale ja nechcem ist do skolky....potom to iste v autobuse - asi 30x za 10 minut a potom kym ju v skolke prezliekam, tak vola este tatinovi, ze nech pride po nu - ale nie s placom, pekne sa snim rozprava....ten ju vzdy uisti, ze sa ide obliect a pride...a potom ju uz odovzdam p. ucitelke - za cely tyzden raz plakala ked som odchadzala - ale zato raaano si uzijem - niekedy v stane o 5.30 a uz mrnci, ze nejde nikam

inak ucitelky prisli na fintu, ako ju ukludnit - ked prve dni plakavala aj cez den, tak jej povedali, ze mi idu zavolat aby som prisla - niekedy ako ze volali aj 5x 😀 ....a to dost zaberalo, utisila sa....a niekedy dokonca dali telefon aj jej a ona mi akoze volala
...a vcera uz ani nevolala, vraj bola zlata.....ALE.....zase na nu cosi lezie - v noci kasle.....ked bude zase chora, do minuty ma porazi!!! lebo cvicia program na vian. besiedku pre dochodcov a aj pre rodicov, v pond. Mikulas, fotia sa.......uz bola 3x chora - a to je v skolke od polovice oktobra

monky1
4. dec 2009

este taka perlicka - vcera som dostala listocek do skrinky v satni, kolko mame zaplatit za stravu za mesiac december - skoro mi oci vypadli - 1,10€!!!!!!!! mame preplatok za november, kedy bola v skolke 3x 😀

titkovamiriam
4. dec 2009

ja idem pre mareka na obed isiel len koly mikulasovi zacal soplit tak na buduci tyzden sme doma 😠

zdenus
4. dec 2009

monky, tak super, ze si Hanka tak pekne zvykla.....nasa eli ide kazde rano do skolky s tym, ze aj tak tam bude plakat...neplace cestou do skolky, ale tam zacne a place....place aj pocas dna, ked si na mna spomenie 😕
ale teraz fakt neviem, aka je realita, lebo ta jedna ucka hovori, ze je to starsne tazke s nou...ale ked sa spytam, ci sa naje, zahra, zapaja do aktivit a pod...tak ze jasne, vtedy neplace....vcera mali divadlo, viac ako hodinu, sedela a pozerala...tak neviem....asi place, ked sa nudi a rozmysla nad somarinami 😝 😝 😝

a este cosi, vcera poobede doma fnukala, ze doinika ochorela, lebo eliska stale place, ze ona za to moze 😕 😕 😕 ..to je super pedagogicky pristup..zato ze place, tak teraz moze za vsetko 😠 😠 😠

nadhera
4. dec 2009

maminy,necitala som spatne clanky,cez vik to napravim, ale cchem sa opytat, isto aj vy chystate drobcom mikulasa. ja prvykrat zajtra , pride synovec /mikulas/, jeho sestra /anjelik/ a zo 10deti z rodiny. poradte prosim, co mam nachystat, ci dako vyzdobit obyvacku...a to netusim,ci daky sused maly nepride,lebo v nasom bloku mikulasa nebolo vidiet zopar rokov. co chystate detom na maskrtu,jasne,ze aj dospelym nieco. poradte prosim. dakujem 😀

titkovamiriam
4. dec 2009

tak ja mam vyzdobu od nedele ako zacal advent-na oknach mam imelo a take lepiace hviezdicky v kuchyni a v obyvacke adventny veniec a jeden vencek z ceciny mam na dverach .samozrejme ze som robila aj balicky a aj so sladkostami no ja kupujem len orion,kinder,figaro-tie lacne ,,lidlove,, nekupujem a samozrejme orechy a ovocie a najviac som zhanala uhlie 😠 uz je malo ludi co nim kury ale zohnala som 🙂 a kolaciky mam niake napecene tak len par polepim pride len moja sestra so svagrom tak spravim niake chlebicky .inym detom mikulasa nerobim som v rodime jedina co ma deti ☹ a tak by som chcela niakeho synovca a hlavne neter by potesila no to skor bude vnucatko 😀 😀 😀

titkovamiriam
4. dec 2009

a este k vyzdobe dnes staci ist do obchodu a len si vybrat no ja si sama robievam vyzdobu so sisiek a ceciny 😀

nadhera
5. dec 2009

dakujem 🙂 za dve hodky to u nas zacne...takze este nieco chystam... dake foto dam aj do albumu. 🙂

tinasc
7. dec 2009

ahojte, tak Mikuláš sa vydaril? u nás áno, prekvapená bola, dostala kopu sladkostí zo všetkých strán 😀 teraz len tým by sa živila. Ja tiež pripravujem balíčky len zo sladkostí známych značiek, tie ostatné, napr. zo spomínaného Lidla moc nie sú dobré. Ja mám tiež vianočnú výzdobu ako začal advent, tak máme adventné vence, na dverách veniec, nálepky na oknách a pod. V oknách máme ešte svietiacu výzdobu ako svietnik a hviezdu.
Ivka išla do škôlky v pohode, akurát včera, že nejde, ale ráno už bola v pohode, ani to nespomenula. U nich ešte len mikulášsky večierok budú mať v stredu. Ozaj už viete, ako budú u vás v škôlke vianočné prázdniny? U nás sú od 23. decembra do 11. januára 😕 myslela som, že aspoň medzi sviatkami... je to dosť dlhý čas, nie je ani problém, aby s ňou bol niekto doma, ale zase si odvykne a pri nástupe v januári budeme mať asi problém...

grevab
7. dec 2009

U nás vianočné prázdniny tiež sú od 23.12. do 11.1., ale berú detičky vtedy, ak sú obaja rodičia zamestnaní.
Škôlky sa nejako spájajú a funguje 1 trieda pre 2 škôlky, no nič moc. Stres pre deti, ak majú byť v inej škôlke, s cudzími deťmi a cudzuo učiteľkou... Radšej sa vyhnúť takému riešeniu..

A Mikuláš? Naša Evka už mala 3x balíček, Mikuláša brala vysoko vážne, spievala pesničku, taká bola zlatááá 🙂

janka146
7. dec 2009

U nás sú prázdniny od 21.12 do 11.1 😢 Je to dost dlho.... Tiež by som prijala aby bola škôlka aspoň medzi sviatkami. Nie kvôli tomu že nemá s kým byt doma, ale doma sa bude nudit 😀. Všetky babky majú po chlebe 😀 A určite bude nástup v januári pre vela deti tažký......

zdenus
7. dec 2009

aj u nas je vono od 21.12.-11.1., dost dlho...mne je to sice jedno, kedze som doma s druhou dcerou, ale ak si nahodou eliska do vianoc na skolku zvykne, tak v januari mozme zacinat od zaciatku 😠 😠 😠

janulka18
7. dec 2009

U nás je voľno od 21.12.-8.1. a už vidím ten nástup.Inak stále ranné revy.Som zvedavá,čo bude zajtra,keď budú znovu kandidátky.Hádam ich malý neznenávidí.Lebo ak má revať teraz kvôli nim,tak neviem.A vysvetľovať stále aké sú super,to sa mi nechce. 😝

kety80
7. dec 2009

ahojte u nas su vianocne prazdniny od 23.12 do 7.1. tak musime vymysliet nejake aktivity nech na doma neporazi 😉

nadhera
8. dec 2009

mikulas sa podaril, vsetky deti vo dverach tlieskali a vyskali, ked mikulas otvoril vytah 😀
zajtra bude este simko mat v skolke a dokonca aj dake predstavenie. tak mu pojdeme vsetci zatlieskat. dufam,ze u nas nebudu take dlhe vianocne prazdniny.

lula26
8. dec 2009

Aj u nás sú také dlhé prázdniny. Ale čo už! Aj učiteľky sú maminy a majú svoje rodiny, tiež potrebujú oddych. Naša škôlka je otvorená stále, okrem Vianoc a jeden mesiac v lete. Našťastie neexistujú nejaké jarné ani chrípkové prázdniny.

monky1
8. dec 2009

ahojte, babenky, tak my budeme mat prazdniny o cosi dlhsie - zase je Hanka chora, vydrzala tam zase len tyzden, v sobotu sme boli na pohotovosti a aj tam nam lekar odporucal nedavat ju do skolky - je to uz treti lekar s rovnakym nazorom, tak som sa rozhodla, ze ju tam budem davat len do 12.30 - pred spanim pridem po nu. Vraj niekedy aj to pomoze. Jedna maminka to tak robi a jej Dorotka zatial nebola chora. Nerada by som ju vybrat zo skolky uplne, lebo aj ked sa jej maximalne venujem, kolektiv rovesnikov jej doma nevytvorim.
Takze sme doma a je spokojna, lebo aj tak sa jej tam chodit nechce. Hoci ked je tam, je vsetko ok, len od vecera do rana place a tiez cele rano aj vikend omiela dookola, ze nechce ist a nepojde. Dnes v noci mala dokonca aj zle sny, stale sa budila a vykrikovala zdesene, ze do skolky nejde, nechce ist...normalne sme s manzelom pozerali, ci je v poriadku.....chytila nervicky, nadhadzovala sa na posteli, bila rukami okolo seba, nedala sa utisit......zacali sme uvazovat o navsteve psychologa, lebo to nie je prvykrat, co sa v noci budi, ma zle sny a vykrikuje, ze nechce ist do skolky.
...inak aj ten kasel - vecne je chora, zacne to silnym kaslom a nikedy sa k tomu prida nadcha, najviac vydrzala v skolke 5 dni za sebou....no docitala som sa, ze to moze byt aj psychosomatickeho povodu....ona to naozaj velmi silno preziva, aj niekolkokrat denne povie, ze - ale zajtra nejdeme do skolky, dobre mami? ze aj to moze byt pricinou ... vcera som o tom citala zaujimavy clanok na nete. Ci myslite ze je to blbost? Ona stale opakuje, ze je chora, aj ked je ok, lebo vie, ze ked je chora, do skolky nechodi 😒 ...uz neviem, co mam robit...som z celej tejto situacie zufala ☹

kety80
8. dec 2009

ahojte 🙂

my sme dnes maly vianocne vystupenie pre rodicov deticky boli zlate a sikovne vela ich naucili az som bola prekvapena a kika nam od unavy zaspala v aute 😉

grevab
9. dec 2009

monky, ja si nemyslím, že je to blbosť.
Môže to byť naozaj psychického pôvodu. Jednoducho nechce chodiť do škôlky a jej telo podvedome reaguje chorobou - lebo vtedy je doma.
Mám kamarátku, ktorej syn presne takto teaguje - strašným kašľom, keď musí ísť do škôlky - napr. po prázdninách. Tak ho dáva do škôlky málo, lebo je na materskej s mladším.
Keď môžeš po ňu chodiť na obed, tak to skús, možno to pomôže. 🙂

zdenus
9. dec 2009

monky, ja som zo zdravotnickeho fachu a jasne, ze choroby mozu vznikat na psychosomatickom podklade.....takze je to realne 😕 😕

inak ako pise grevab, tak nam tento tyzden celkom pomohlo to, ze chodim elisku bravat na obed ...sice rano este place, ale uz to nie je take tragicke, ze vyrevuva v priebehu celeho dna 😕

nadhera
9. dec 2009

monky, kamaratka ma 4deti a to posledne- asi 3,5roka - tiez odmieta skolku, dokonca ked pride nedela vecer, on dostava vysoke horucky, zo dva-tri dni ho to drzi. potom na den-dva ide do skolky s placom. a tak to ide dookola. on je radsej so svojimi surodencami a rodicmi. tiez nevedia, co si s nim.
u nas klop,klop,odkedy ma simko frajerku tak chodi rad do skolky. chodi ako posledny a ona ho vzdy caka s p.ucitelkou pri dverach do triedy. 😉

titkovamiriam
9. dec 2009

aj ja som doma s marekom pojde do skolky az buduci stvrtok-zasa kasel nic ine ani teplota ani sople len kasle

zdenus
9. dec 2009

nadhera, tak super, ze si nasiel simonko frajerku, musim povedat eli, nech si aj ona niekho najde 😀 😀 😀

dnes mi ucitelka hovori, ze je to dobre, len mam odstranit elin ranny plac 😕 😕 😕..ja ju fakt nechapem, akoby som jej ja kazala rano plakat.......myslim, ze hlavne ona by sa mohla o to pokusit, zaujat ju, aby neplakala....
neviete, ako sa odstranuje tanny plac??? 😀 😀 😀

monky1
9. dec 2009

ahojte babenky, dakujem za podporu, pomalicky ju pripravujem na to, ze ked pojde do skolky, tak len na pol dna, ze si pridem po nu pred tym, ako pojdu ostatne deticky spinkat...obcas mi este povie, ze tam nechce ist, ale ked jej to vysvetlujem, tak sa tvari, ze tomu rozumie, tak uvidime, ci naozaj

grevab - uz som sa dohodla s p. riaditelkou, ze ju budem vyberat na obed...uvidime, ci to ovplyvni tu chorobnost

nadhera, schuti som sa zasmiala, ze ma simonko frajerku 😀 😀 ...aj hanka ma frajera, ale v inej skolke 😀

zdenus, neporadim ti s tym rannym placom - u nas zabera to, ze ked hanka prekroci prah triedy, zvrtnem sa na opatku a niet ma...vtedy prichadza na rad p. ucitelka, kt. ju vacsinou vezme na ruky a idu sa pozriet z okna, al. ked nieco lepia, kreslia, strihaju, tak jej ide ukazat, co dnes vyrabaju - do minutky je po placi .....takze nie ty, ale ony nech sa trosku viac snazia...ako pises, my im nekazeme, aby plakali, no nie? 😀

zdenus
9. dec 2009

monky presne tak.....myslim, ze y sa mali posnazit, aby ju zabavili a bude ok....esteze ju vodi tata a ja sa nemusim dovat na tie srdcervuce revy 😝

tinasc
9. dec 2009

ahojte 🙂
chorým detičkám prajeme skoro uzdravenie 🙂 a všetkým detičkám, ktoré si ešte nezvykli, dúfam, že si čoskoro zvyknú a nebudú mať strach zo škôlky, držím palce, aj nám to ešte stále nejde hladko, stále vymýšľa, že nejde do škôlky, ale akonáhle je tam, tak je to OK. Inak tie vianočné prázdniny sú dosť dlho, tiež mám obavy, že v januári budeme nastupovať odznova tak ako v septembri ☹
Dnes mali mikulášsku besiedku, vystupovali, spievali a tancovali, takí boli zlatí 🙂 🙂 🙂 aj Mikuláš prišiel, tak zase dostala sladkosti 😀

monky1
10. dec 2009

ved to, ze same sladkosti - nasa dostala ked teraz pocitam az 7 balickov!!! - hadam 3 kila sladkosti 😀 😀 😀
...aspon mame s drahym co po veceroch zobkat 😀 ...ale sem -tam jej dam, ked nieco pyta, ale nie som tym nadsena, lebo mam podozrenie, ze ma zubny kaz na jednom zubku - chystame sa navstivit zubara 😖

zdenus, to mas fajn, ze s malou chodi tatino, co by som ja za to dala - nas bol len raz, ked mal volno, inak je to na mne 😒

zdenus
11. dec 2009

monky...tatino bol chvilu ten zly, co ju vodi do skolky, normalne ho ignorovala a ja som bola in 😀 😀 😀 😀

teraz je to uz v pohode, uz ho bere do partie 😝

inak vcera rano uz ok, ze aj mala snahu plakat, ale potom hend prestala, baby, ani neviete, aka som bola happy, ked mi to ucka povedala 😉 😉 😉

grevab
11. dec 2009

Aj naša Evka povedala, že ona už je veľká, ona už v škôlke neplače.
Aké milé.
Ona chce byť veľká. Ale občas aj malinká, akojej to práve pasuje. 🙂

zdenus
11. dec 2009

tak dneska eliska vobec neplakala....jupiiii...uvidime, co bude v pondelok....a ked som pre nu o 12 prisla, tak tam chcel aspat..no vyznajte sa v nej 😀 😀 😀

grevab, aj nasa eli tak hovori, ako jej prave sedi...raz je velka baba, raz je este malicka 😝