Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

titkovamiriam
5. okt 2009

ved navrhni 😀

sasiki
5. okt 2009

chystám sa na rodičku 🙂

titkovamiriam
5. okt 2009

Marekovi po chorobe tiez uz davam tielko a tenke pancuchace pod teplaky rano dost zima a poobede sa oblecie ako povie ucitelka.v skrinke ma veci aby sa mohol obliect aj teplejsie aj,,studemsie,,.
sasiky podla mna je to velmi jednoduche a zalezi od rodicov a uciteliek.ak ma skolka dvor-hoci uz po 18,30sme aj my citili ochladenie no mali sme vesty a deku-tak je to super,teraz im tie tekvice ozdobuju terasu az kym sa nepokazia 🙂 .

kristina25
5. okt 2009

sasiki
aj moja mala maju taku akciu, ze si vyrezavaju tekvice spolu s rodicmi v skolke. Ale mi zaciname okolo pol tretej. Deti si kreslia nieco v ramci jesene a potom sa ide na to vyrezavanie a potom maju tie tekvicky porozkladane na oknach v skolke.

sasiki
5. okt 2009

práveže ona má všetko náhradné oblečenie v skrinke - od ponožiek, nohavičiek, .......až po vrch..... 😀
som strašne zvedavá na rodičko. Jedna mamina mi hovorila, že im dá.........je nespokojná.....no ja neviem, mne Saška dokopy nič zrozumiteľného nepovie, môžem sa len domnievať, tak som zvedavá 😀 Ale s kuchárkami si rozumiem dobre 😀 😀 😀 no chápete, dedina, každý každého pozná.... 🙂 mne sa okrem kričania a vyhrážania pivnicou zatiaľ páčilo.....Saška si už doma recituje nové básničky....

tinasc
5. okt 2009

ahojte, tak Ivka to dnes zvládla super, pekne spinkala, však aj bola unavená, ráno dosť skoro vstávame, aby sme to všetko v pohode stihli sa ráno vychystať, nebol s ňou problém, takže vie, že už stále bude spávať v škôlke 🙂 akurát dnes som platila 40 Eur polročný rodič. príspevok škôlke, ZRPŠ tuším sa to volá neviem presne, financujú sa z toho mimoškolské aktivity 🙂 tak dúfam, že aj oni budú mať nejaké pekné aktivity v škôlke 😉

kristina25
5. okt 2009

my mame rodicko vo stvrtok
uz som teraz zvedava, ako sumu tam povedia, ze treba zaplatit.
Moja mala malokedy v skolke spi, stale ze vraj len keca, minule nieco hovorila detom pre d spanim a ucitelka uz ju mala asi vyse hlavy len jej na to povedala, ze hej hej a spi.
Dnes boli na vychadzke a tak zaspala tvrdo, ze az spadla z postielky. Pytala som sa jej, ci vie, ze spadla /povedala mi to ucitelka/ a ona, ze nie, ze iba otvorila iba jedno očko a spala dalej a ked vstali deti jej hovorili, ze Tinka bola hruska.
Aspon maju z nej srandu.
🙂

tinasc
5. okt 2009

my sme už mali rodičko, skoro nič som sa nedozvedela, len výšku toho príspevku, inak nič moc... ja som aj tipovala, že bude spať, lebo keď cez víkend ráno takto skoro buntoší, tak to si veru pospí naobed... som bola zvedavá, dokedy mi bude buntošiť dnes večer, ale o pol deviatej už pekne spinkala 🙂 😉

cairka
6. okt 2009

ahojte. dnes že veve v škôlke plakala, že sa bála za mnou a chela ísť domov 😢 ale že zajtra ide do škôlky, ale bude za mnou zasa plakať 😝 a niekedy medzi príchodom a doobednou prechádzkou jej zmizli tepláky zo skrinky 😕 prvýkrát som ju prezliekla, dala som jej pančušky, tak do triedy len sukničku a že aj von išla v sukničke, že nemala tepláčky v skrinke 😨 tak som zvedavá, kde sa nájdu...učieľka že nevie, že ona prišla až pred obedom a to bola v sukni...takže ráno sa musím spýtať rannej učiteľky...

sasiki
7. okt 2009

cairka, nám zmizla čiapka, ale na druhý deň sa našla 🙂
my máme rodičko na budúci týždeň - inak platíme príspevok 3,32,- mesačne. Predškoláci to majú zadarmo.
Moja malá bola od pondelka rozlútostená len ráno, potom to bolo ok, domov išla vysmiata, takže sa to zlepšuje 🙂

petusko
7. okt 2009

my sme mali rodicovske v pondelok, volili sme rodicovsku radu a tiez schvalovali prispevky, takze mesacne to bude 8 € + na zrps rocne 7 €
+ strava 0,80 € na den

sakura77
7. okt 2009

ahojte!
tekvicove fotky super teda,aj nas nieco take caka,bude to vecer carodejnikov a carodejnic,mame im nachystat aj kostymy a bude to po zotmeni,tak som zvedava... 🙂

mne maly kazde rano oznami ze dneska do skolky nejde-ale nakoniec vzdy ide 🙂 nastastie...od 1.10.je uz aj na obedy,tak som sa obavala ako tam bude jest,alevcera mi ucitelka hovorila ze jak pekne papa,ze nie je vyberavy a zje co mu daju...som bola prijemne prekvapenea,on sa lubi napapat-ale len jeho oblubene jedla,ale asi tusi ze nic ine nedostane,tak zje... 🙂

cairka
7. okt 2009

ahojte. My sme doma, malá horúčkuje 😒 a ked som ráno volala, aby som ju odhlásila som zabudla spomenúť tepláky, tak to budeme riešiť, ked sa vylieči, dúfam, že v pondelok 😝 ale verím tomu, že sú len niekde v škôlke, pretože tam chodia ináč vyobliekané dievčatká, keby si chcel niekto uchmatnúť nejaký pekný kúsok, tak z našej skrinky ťažko 😅 hoci sú skoro nové, ale predsa len tepláky 😝

ako je to u vás po chorobe? tiež musíte doniesť papier od doktorky, že je dieťa zdravé? Ako na jednej strane sa mi to páči, ale na druhej zatiaľ to vyzerá na virózu (som v tel. kontakte s doktorkou) a možno ani nebude treba tam ísť, tak mi príde divné, si ísť po vyliečení po papier, aby zas niečo chytila v čakárni 😅

sakura77
7. okt 2009

papier o vylieceni? 😕 tak u nas nic take nepytaju veru...

hasleerka
7. okt 2009

cairka ani my nenosíme papier že sme zdraví ... a želáme skoré uzdravenie 😉

u nás je strava na deň 1,12 ... mesačný poplatok 8,30 a zrš ešte nemáme schválené

petusko
7. okt 2009

ani u nas netreba papier o vylieceni. napad to nie je zly, ale neviem si predstavit to v realite. po tyzdni choroby ked uz treba ist do prace, treba znova jeden den volny na vybavenie takeho potvrdenia? ja teda nechodim do prace, len tak som sa zamyslela...

cairka
7. okt 2009

tak som si to overila. do 5 dní chýbania rodič podpisuje čestné prehlásenie, že je dieťa zdravé pri nástupe, nad 5 dní musí byť potvrdenie od lekára.
dakujeme 🙂

u nás je strava na deň tuším 1,20, my platíme na pol dňa 0,90 (ale takmer vždy má v skrinke navyše ovocie, včera dokonca jogurt), mesačne platíme 4€ školkovné, 7€ triedny fond a ZRPŠ sa platilo 6€ na rok

hasleerka
7. okt 2009

cairka ten triedny fond dúfam neplatíte každý mesiac???

sveti
7. okt 2009

tak my platime strava na cely den 1,12 eur, skolne 10,12 eur na mesiac a zrps sme platili 20 eur na pol roka, trosku vela sa mi to zda.
a mali u 2 x divadielko, jedno predstavenie je 1 eur

cairka
7. okt 2009

hasleerka, ja ti neviem 😕 malá je v škôlke len teraz od prvého, takže sme zatiaľ platili len raz, ale podľa rozhovoru s učiteľkou som to pochopila tak, že ten triedny fond každý mesiac 😅 ale potešilo by, keby nie 😝

sasiki
7. okt 2009

fiiiha, tak u nás je zatiaľ lacno, ale to ešte nebolo to rodičko 😕 😕 😕 😅

martinaema
7. okt 2009

u nás sa platí cca 21€ stravné na mesiac, 5€ školné a 10€ zrpš na polroka.
S tým papierom o chorobe - do 10 dní podpisuje rodič o neinfekčnosti, potom to musí potvrdiť lekár nad 10 dní. Žiadali to od nás aj v jasličkách a nemusela som ísť s malou k doktorke, iba ja som za ňou vybehla.

titkovamiriam
7. okt 2009

tak u nas stravne na mesiac 22e skolne 48e na 4m 25 zrps na pol roka-dufam ze to uz bolo vsetko
od doktorky potrebujem papier vzdy ked je chory,ked je doma len tak tak nie

womenne
7. okt 2009

čaute
baby pameta ked som vam pisala že jedno dievčatko robi zle mojmu Nikovi,doškriabalo mu nos až ma jazvu,narazila mu zubček musime chodit na kontroly k zubarke,všetko mu krajat nesmie kusat ☹ a dnes mu rozbila pery zvonku to nieje vidno tak som si to nevšimla až ked zaplakal ked sa napil som sa pozrela čo tam ma.Pytala som sa ho že kde si ubližil a on mi povedal meno ktore sa opakuje aktore hovori aj zo sna 🤐 pytala som sa aj Sebka a on mi povedal to iste.Učitelka mi zase nič nepovedala nevedela o tom,ja viem že deti si robia zle ale toto je už 3x a stale ta ista holka 🙄 čo mam robit?Necchem vypadat ako blba a zase nedam si otlkat syna ☹

tinasc
7. okt 2009

ahojte, všetkým chorým skoré uzdravenie, Ivka sa zatiaľ drží, aj keď už soplí, ale zatiaľ neriešime 🙂 my platíme škôlku 12,25 Eur za mesiac, ZRPŠ sme platili 40 za pol roka, celodenná strava stojí 1,06 Eura.
Womenne neviem ti poradiť čo robiť, aj Ivke jedno dievčatko robí zle a dohováram Ivke, nech jej povie, že nech jej dá pokoj a verím, že si to s ňou vybaví sama, našťastie to nie je až také zlé ako u vás. Tiež sa stále nechcem pýtať učiteľky aby som nevyzerala ako nejaká citlivka 😉

kristina25
7. okt 2009

u nas stravne 1Euro na den, ale tiez ma este v skrinke niejake ovocie, jogurt alebo jog. mlieko. 5,47 platime skolne kazdy mesiac, na vianocny balicek bolo minuleho roku 50 Sk. No a ZRPS uvidime az zajtra.
V tej cene co platime skolne maju aj saunu, chodia raz za tyzden tak asi od decembra do marca a malej ta sauna velmi prospieva.

kety80
7. okt 2009

ahojte som tu prvy krat tak u nas skolka strava za den 1 eur a nejake centy skolne neplatime lebo sme v predskolaci a ZRPS 35 EUR za polrok
womenne - urcite by si sa mala porozpravat s ucitelkov aby ti maly nedostal odpor k skolke a budes mat problemy musi sa to vyriesit ved nenosis dieta do skolky aby ti ho tam niekdo stale otlkal 😒

sasiki
8. okt 2009

womenne - súhlasím s kety - porozprávaj sa s učiteľkou, určite to nenechaj len tak. Nech dozrie na to dievča.....
a ak to nepomôže, možno by bolo dobré nájsť aj mamičku a hodiť s ňou (začať milo) reč 😉 držím palce

grevab
8. okt 2009

ahojte,
pridávam sa k vám -
máme čerstvú škôlkárku.
Ale najprv chcem reagovať na oblečenie v triede.

PRESNE toto trápilo mňa pred 4 rokmi, že dievčatká sú v triede v pančuškách a sukničke a chlapci sa musia pariť a potiť v pančuchách a teplákoch, lebo keď idú von, učiteľky nemajú čas ani chuť ich vyzliekať, obliekať.
Poradila mi kamarátka a takto som to robila ja celé 3 roky, čo chodil syn do škôlky :

Pančuchy vôbec nenosil.
Nosil spodné tenké tepláky alebo kamašle s ponoškami. Na to som mu doma ráno obliekla voľnejšie, hrubšie vonkajšie tepláky, ktoré si v šatni vyzliekol, v triede bol iba v 1 spodných tenkých teplákoch a keď šli von - žiaden problém, zase si len tie vonkajšie tepláky natiahol na tie spodné.
Vlastne som namiesto pančúch kupovala a a hľadala spodné tenké tepláky.

No a v časopise som videla obrázok chlapca škôlkára - mal pančuchy a kraťasy.

🙂

sveti
8. okt 2009

grevab...som toho nazoru ze preco by chlapsi nemohli mat pancusky a kratasky ked dievcata maju poncusky a sukne...je to na hlavu postavene...
Sa necudujem ze su deti potom chore, ked ich nechaju v triede parit sa v pancuskach a teplakoch a potom ich takych zoberu von...ved v tirede maju nejakych 22 stupnov ak nie viac cez zimu a vonku ked je -5 ???
Na mna teda riaditelka /lebo ma aj nasu triedu/pozerala ako na matrana ked som ho nechval v pancuskach, naststie sa teraz oteplilo a nemusi ich mat. Nevim sko to budem riest ale urcite mu nenecham v triede aj pancusky aj teplaky...ale viem ze nikde nemam zarucene ze si ich von oblecie a ucitelky to neskontroluju, ved im je niketorym jedno ako idu...ked ochreju aspon maju menej roboty ☹ ☹ ☹