Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

katkanr
6. feb 2009

Mi máme dokrorku tu na Klokočine Hollecovu.Ešte chodíš s malým plavat?

sassi
autor
6. feb 2009

naša už ma na potvrdenie pečiatku, " Dieťa je sposobile, zdrave ... bla-bla" len orazí a podpíše 😀 😀 😀

mimi109
6. feb 2009

ahojte maminy, trosku sa vam tu vtrepem 😀

my by sme mali tiez od septembra nastupit do skolky ALE ... mame taky mensi problemik a to ze dcerka je strasne na mna naviazana, prakticky sme cele dni spolu, takze ked ma byt dakde bezo mna tak reve ako tur

rozpravam jej o skolke, ze sa tam bude hrat s detickami, bude tam pani ucitelka, ona ma pocuva a nasleduje otazka bude tam aj mama? a ked poviem ze mama pojde do robotky spusti plac ☹ 😒 takze sa nastupu do skolky tak trochu bojim

mate niekto podobny problem? ako to riesite?

sassi
autor
6. feb 2009

ahoj mimi 😉 sa poznáme z Mama a ja 😉

no asi by som ju skusila oťukávať, davať k starým rodičom, k nejakej kamarátke a podobne
a tiež by možno pomohlo, keby ste sa zoznámili s niekym, kto pojde tiež s vami do školky (nejaké dieťa) aby tam mala hned aspon 1 kamarátku
vela detí je do 3 rokov len s mamou a potom odlučenie zle znašaju
my maleho davame občas na par hodín k starkím, už tam aj spinkal
ale v školke je to ine ...

mimi109
6. feb 2009

sassi ale ona place aj ked ju davam k babke, k sestre, k svagrine, dokonca aj s muzom ked ju nechavam tak place za mnou ked vidi ze idem prec ☹ uz sme skusali vsetko mozne aj nemozne a stale je to rovnake 😒

hold si budeme musiet zvikat na skolku, asi to bude tazsie, ale kto vie, mozno budem prekvapena 😀

sassi
autor
6. feb 2009

možno ano 😉

tinka10
7. feb 2009

Katka plavat už nechodíme,pred zimou sme ešte boli na jednom kurze,ale malemu sa už tak nepačilo sa stale z bazena už von tahal.Ale začali sme chodit na cvičenie do hviezdice,no a tam je super,malému sa pači velmi 😉
Mimi moj malý je zas zvyknutý u babky,hockde v pohode bezomna a ked som ho chcela dat na pol dna do jasličiek tak straaašne plakal a to som si myslela,že bude v pohode a vidíš nakoniec som ho do tých jaslí ani nemohla dat.Určite bude nastup do školky tažký nie len pre naše deturence ale aj pre nas ☹ ,ale neboj určite si zvyknu a potom ich budeme musiet zo školky ešte tahat 😀

violetka1
9. feb 2009

ahojte,
Sassi, boli sme tam kuknut..prihlasku nam daju az v tom marci, skor nie, no ale kedze mala sa narodila v novembri 2006, podla ich systemu zaradovania sme az pod ciarou..ako posledný mozný zaujemcovia..ze z minuleho roka este caka na umiestnenie 10 deti ☹ No ale ked som zistila, ze zrejme opat budem mamou medzitym, tak to pripadne vyriesime s oboma detmi doma..ked to inak nepojde.

adetka
9. feb 2009

Ahojte... my ideme tento tyzden obiehat skolky... je tyzden otvorenych dveri... stale sa bojim, ze nebude dostatok miest... asi ju skusim prihlasit hned do niekolkych skolok.. alebo nie?....

co sa tyka Nitry... informacie o zapise: http://www.smsnitra.szm.sk/www-zapis.htm

tinka10
9. feb 2009

Ahoj Adetka,ja ked som bola v školke pozriet tak mi riaditelka povedala,že s miestami neni problém vobec.Ale zda sa mi,že do viacerých školok sa nemožeš prihlasit 😅

adetka
9. feb 2009

ahoj tinka... ja viem ☹ ... ze by to nebolo fer... kaby som vedela ako kvalitna je skolka na Novomeskeho (pod nasimi oknami)... alebo Parovska (pri manyelovej praci)... 😒

tinka10
9. feb 2009

hm to hej verím,každá mamička chce tu naj školku pre svoje dieta 😉 a nepoznaš nejaké mamičky čo tam maju svoje detičky?

katkanr
10. feb 2009

Ahojte kočky,tak mi sme sa boli dnes pozriet v školke ktoru sme si vyhliadli.Som véééélmi nadšena 😀 Timkovi sa z tadial ani nechceo odýst.Tetuška nám všetko poukazovala,aj našu (možno) buducu triedu 😵

Martinka 1704 vy ste sa už boli pozriet?

martinka1704
10. feb 2009

katka my sa chystáme zajtra 🙂 tak malému sa páčilo?to je super,som zvedavá na krpca ako bude on reagovať 🙂

adet - malú môžeš zapísať len do jednej škôlky.švagriná mi robí v MŠ a pýtala som sa aj ja nato.aleako písala tinka10 nemal by byť problém s prijatím 😅

tinka10
10. feb 2009

katka tak super,že sa pačilo 😉 mojmu malemu sa tiež v tej našej veelmi pačilo,dokonca vždy ked ideme okolo nej tak ukazuje,že tam pojde za detičkami 😀 Martinka1704 vy chcete od septembra nastupit či neskor?

martinka1704
10. feb 2009

tinka od septembra.ja by som mala nastúpiť do roboty,ale malý bude mať 3 až v januári. 🙂 a simonko ide tiež od septembra? 😕 inak sa mi zdá,že vo štvrok som vás videla v telocvični Hviezdice,ale niesom istá či si to bola ty s malým. 😕 🙂

tinka10
11. feb 2009

Martinka neviem či dam simiho od septembra alebo až neskor,uvidíme,ale tiež by som radšej aby v septembri nastupil spolu s ostatnými detičkami 😉 Preeesne to som sa ta chcela opýtat,či ste to boli vy vo hviezdici 😀 ale vy chodíte po nas že?a pači sa malemu?mojmu velmi 😀

martinka1704
11. feb 2009

tinka hej,chodíme na to kúpanie 🙂 od kedy vám začína cvičenie?a čo sa týka škôlky tiež by som chcela aby nastúpil na začiatku roka,ale všetko bude závisieť od roboty 😒 ale do septembra je ešte ďaleko,tak uvidíme 😉

tinka10
11. feb 2009

mi chodíme 9:15,jasné do septembra daleko 🙂 a už ste bez plienok?mi cez den doma hej, ale na noc a von samozrejme musím davat

martinka1704
11. feb 2009

Kočky no hlásim že v škôlke sa Maťkovi páčilo 😵 nechcel ísť ani preč,nech mu to vydrží 😀 😀 😀
tinka - hej sme už asi pol roka bez plienok ale len cez deň.pýta sa aj vonku ale večer ešte dávam,a ráno býva pravidelne pocikaný. ☹ ale neva,veď sa do septembra snáď odučia bez plienok celkom 🙂

seprt
12. feb 2009

Ahojte ja by som sa chcela spýtať či náhodou neviete či sú žiadosti do škôlky všade rovnaké. Ďakujem

danu
12. feb 2009

seprt ziadosti nie su rovnake vidim ze si z Ba tak v ba urcite nie 😉

danu
12. feb 2009

inak ahojte pridavame sa do klubu pomaly skolkarok, chceli by sme ist v septembri tak uvidime, dnes sme boli v skolke a Ella mi odtial nechcela ani odist plakala ze az 😅 v septembri budeme mat 2 roky a 3 mesiace tak som zvedava

lenca13
12. feb 2009

My ideme na zapis buduci tyzden 😉

danusha
12. feb 2009

zdravim vas maminy, my sme boli dnes na zapise v skolke, je pravda ze to mame trosku po znamosti. Mne konci materska 3.8.2009, ale syna mi zoberu bud od 1.6., alebo od 1.9. Nie je dobre ho vraj davat v juli alebo v auguste ked byva skolka par tyzdnov pre dovolenky zatvorena (asi ako skoro kazda). Kym si dieta navykne tak potom je s tym zase problem ze bud ho daju do inej skolky kym je ta jeho zavreta alebo je doma s niekym. Takze idealne su tie dva terminy co som pisala. Lenze mam problem ci by som ja musela nastupit do prace alebo nie ? Keby som nastupila aj od augusta ale dieta by mi chodilo do skolky od juna, tak viem ze by som nemala narok na rodicovsky prispevok, ale co neviem je to, ci by mi zamestnavatel musel drzat miesto kym syn dovrsi 3 roky. Mate s tym niektora skusenosti ?

ikulka
13. feb 2009

ahojte tak aj nás sa to týka aj my sme od septembra školkari 😉 dcera je oktobrová ale rada by som ju dať do školky už od septembra nech si zvykne kým budem ešte doma.....
idem vás tu prečítať nech som v obraze, čo ste popísali

hasleerka
14. feb 2009

ikulka aj ja mám októbrovú, tiež ideme od septembra do škôlky, aj ked ja bohužial do práce nemám kam ☹

milhaus
14. feb 2009

mi mame zapis 3. - 4. marca a dam ju tam ale ked si nenajdem pracu tak bude so mnou doma, načo platit za školku ked ja som doma ale na zapis musime ist ked nad skolku uvažujem

milhaus
14. feb 2009

tiež mi moc nevyprava a na nočnik sa pyta ale neviem či sa im bude pytat, občas sa nevypyta tak treba stopovat, viac ako dve hodky nevydrží

hasleerka
14. feb 2009

milhaus, ale ked nenájdeš prácu do septembra čo urobíš, dáš ju do škôlky, lebo ja musím inak mi ju neskôr nezoberú a môže sa stať že robotu nájdem napr. v decembri ... nuž musím 300,-sk obetovať