Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

nadhera
23. sep 2009

maminy, naozaj nemate ziadna skusenosti s tym, ked dieta odmieta ist na v skolke na maly zachod,lebo vzdy bolo zvyknute chodit na velky? ☹

titkovamiriam
23. sep 2009

ja nie marekovi je to jedno

nadhera
23. sep 2009

ako to mam vysvetlit simimu,ked ani "uplatky"nezaberaju 😀

tinasc
23. sep 2009

ahojte, dnes sme to zvládli o čosi lepšie, Ivka síce naťahovala, ale nerozplakala sa 😉 pekne sa hrala, potom aj papala... máme problém, že Ivka neviem či odmieta, alebo nie je hladná, ale nikdy nezje desiatu ☹ čokoľvek majú, nič nezje... dnes mali aj ovocie a nič nejedla. Zje až obed, neviem ako to vydrží taká hladná, lebo ráno veľmi málo zje... no uvidíme ako to bude pokračovať 🙂
my nemáme problémy so záchodom, doma chodila a chodí na veľký a v pohode v škôlke ide na malý, takže neviem poradiť...

dadulaa
23. sep 2009

tinasc, u vás aspoň máte desiatu, ja toto nemôžem riešiť, aj keby som chcela,lebo u nás v škôlke desiata vôbec nie je, takže ak malý niekedy nezje raňajky, tak musí byť hladný až do obeda ☹ našťastie sa to nestáva často 😉

hasleerka
23. sep 2009

dadula ani my nemáme desiatu ... a zajtra už ideme zase do škôlky, dúfam, že neochorieme ... papáme cibulový sirup, dufam že pomôže

titkovamiriam
23. sep 2009

dadula to ako ved to je zo zakona jedno jedlo pred obedom!!!!!!

tinasc
23. sep 2009

dadula, hasleerka, to sa čudujem, že nemáte desiatu... Ivka tiež čo to zje ráno, ale nie je to až toľko, aby nebola hladná na desiatu, preto sa čudujem, že ju nezje... či to nie je ešte stále zo stresu, že si nezvykla... dúfam, že to čoskoro prejde. Inak aj na obed je vyberavá, hocičo nezje, už mám z nej hlavybolenie 🙂 😀

dadulaa
23. sep 2009

Keď som to kedysi v škôlke zisťovala, tak mi učiteľky povedali, že oni berú raňajky už ako desiatu. Príde mi to total od veci, keď raňajkujú o osmej ráno 😖 ale čo narobím? ☹

Hasleerka, to ti ten sirup aj vypije? 😕

hasleerka
23. sep 2009

dadula úplne v pohode ho jedia ... inak ja chcem teraz na rodičku navrhnúť aby mali desiatu, nech si každý niečo donesie ... vy máte tie desiate platené či si ich nosíte?

kristina25
23. sep 2009

no moja mala maju ranajky o pol deviatej a pol dvanastej obed. Tak potom nemaju tiez desiatu.

titkovamiriam
23. sep 2009

jaj tak maju ranajky - ja ze nic.u nas je desiata o 9,00 a obed 12,00 olovratn 15,00

hasleerka
23. sep 2009

miriam a vaši nemajú ranajky?

titkovamiriam
23. sep 2009

nie marek ranajkuje doma-mozno to maju oplo hodku posunute no aj starsi tom tak mavali desiata ,obed ,olovrant a behom dna ovocie

sue
23. sep 2009

U nás sú raňajky 8.45 a obed 11.30. Olovrant potom 14.30 myslím...

petusko
24. sep 2009

tak aj my marodime tento tyzden. ale zatial sa kazdy den chysta za pani ucitelkou, tak som zvedava, co bude, ked nastupi.
nasi maju desiatu tusim o pol desiatej, veru som sa ani nepytala 😕 obed o pol dvanastej a olovrant nemaju. to mi trochu vadi, lebo moje dieta je hladne, ked vstane. aj som chcela mu nieco pribalit, ale zas co ostatne deti? tak mu vzdy nesiem aspon croissant, ked idem pre neho a cestou domov ho spapa.

martinaema
24. sep 2009

Naši papajú o pol deviatej , obed medzi pol12-12 a olovrant o 15. A doma mi malá ráno nepapá, iba vypije granko, "liečik" (homeopatiká na imunitu) a berie si so sebou do triedy Actimel. Minule som zabudla kúpiť a normálne mi to ráno reklamovala - jaj mami ved sme zabudli atimel.
A dnes som jej od jedu dala cvičnú plienku - strašne bola z toho nešťastná, ale včera sa 2x pocikala a to mi už fakt vadí. Ona sa tuším bojí pýtať od tých učiteliek ☹
Tak som jej sľúbila, že ked sa dnes a zajtra nepociká tak ideme kúpiť nové nohavičky 😅

danu
24. sep 2009

ahojte 🙂
tak vcera prvykrat spala, no spala ako spala, nespalo 5 deti samozrejme moja medzi nimi 😅 nechcelo sa jej, ale pekne sedela na lehatku takze v pohode, dnes ani neplakala dala pusu a ila do triedy 🙂

zuzidr
24. sep 2009

ahojte,naši majú desiatu o 9.15, obed o 11.30 a olovrant o 14.45 😀

a Emmka doma neranajkuje,lebo ona doteraz vstávala až okolo 8-9tej tak bola zvyknutá ranajkovať o 9 a neskôr,ale ona aj tak na ranajky vela toho nezje,ale vraj v škôlke desiatu spapá 😀

majdiska
24. sep 2009

náš máva desiatu - ranajky o 8:15 - doma neranajkuje, lebo nič nechce, obed majú tak o 11:30 a olovrant o 14h.. 😉
dnes ma malý ako vždy ignoroval, vošiel do triedy aj s bágrom, vystískal učiteľku.. ja som sa šla iba pozdraviť, aby si nemysleli že tam chodí sám 😀 a vôbec si ma nevšímal.. no to dieťa ma jedného dna predá 😉

nadhera
24. sep 2009

my sme v skolke v pohode,napapa sa,pospinka,hraje sa ,frajerku ma, akurat tie male detske zachody nam robia problem. 😠 😠 to mam snad nechat urobit jeden velky pre neho? ani uplatky nepomahaju.

kondaska
24. sep 2009

ahojte, ja som tu nová a mám 3-ročného syna ( teda 8.10. bude mať 3 roky) a začal chodiť do škôlky od 3.9. Prvé dva dni sme ho nechali na pár hodín a páčilo sa mu. No potom ochorel a týždeň sme sa ĺiečili. Od 14.9. už chodí na celé dni do škôlky. V škôlke sa mu páči. Po dvoch dňoch my už spieval pesničku a po týždni sa už naučil druhú. Mali sme už v škôlke aj opekačku, bolo super.

kondaska
24. sep 2009

ozaj, čo sa týka stravy máme v škôlke desiatu, obed a olovrant. desiata je okolo pol desiatej, takže nám bolo povedané, že deti majú chodiť do škôlky naraňajkované.

kristina25
24. sep 2009

aj sme uz mali v skolke opekacku v ramci dna mobility

januarova
24. sep 2009

ahojte, pridam sa k vam. Moj zacal chodit 14.9. do skolky, dali sme ho hned na cely den. Prve dva dni neplakal, ale potom zacal, ale vzdy len rano a ked odideme tak prestane. No a dnes teda neplakal. Ale co mame problem nic nechce jest. Prostee za cely den v skolke neda nic do ust, iba pije caj alebo vodu. Potom doma by zjedol aj mna. Nemate niektora taku skusenost? Prejde to?
Nadhera, kamaratka mala takyto problem so synom, tusim mesiac alebo dva ho chodili ucitelky davat pisat von do travy. To by neskusili u vas ucitelky s tvojim malym? Potom to same od seba preslo a zacal tam, chodit aj na zachod.

hasleerka
24. sep 2009

no u nás sú raňajky od pol 8 do 8, potom sa deti hrajú, pijú idú von a o 11 majú obed ... myslím že tie 3hodiny by mali vydržať ... my sme dnes boli kúpiť pyžamko, od 1-ho ideme aj spinkať

zuz11
24. sep 2009

zaujima ma vyska sponzorskeho prispevku ak chcem dceru pretlacit do statnej skolky, davali ste niektora nieco take? a pomaha to? kludne piste do IP take info, dik

netmona
25. sep 2009

ahojte,,,tak môj bobak v škôlke pomaly a isto, včera mal kritický den, dufam , že sa to bude zlepšovať, lebo akosi je precitlivený 😨 ,,,ked odchádzam tak ma len bozká a bozká,,,

hasli,,my asi od pondelka ideme spať, ale bojim sa toho ,lebo sa mu nechce do toho

danu
25. sep 2009

my zatial super, rano uz neplaceme uz sme aj vcera spali sice len 3/4 hodku ale aj to je dobre 😵

titkovamiriam
25. sep 2009

nie ja som nemusela davat nic ,nastastie sme sa tam dostali ,,normalne,,