Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

hasleerka
17. nov 2009

tak mi ostávame asi do konca týždňa doma ... trochu pokašlievame a soplíme, tak aby sme neochoreli úplne a aby sme aj iné detičky nenakazili

monky1
17. nov 2009

nicky, ahoj, prve dni plakavala sem-tam pocas dna, ked si na mna spomenula a prislo jej clivo....no posledne 2 dni plakala rano, ked sme prisli a potom pocas obednajsieho spanku. P. riaditelka, kt. mala sluzbu v pondelok ma upokojovala, ze to byva, ze je to normalne, ze ked uz je toho na nu vela, tak jej daju do ruk mobil aby mi zavolala - vraj mi vtedy hovori, ze ma lubi a miluje a ze mam po nu prist a ze uz nebude plakat....a potom je kludna......ked pridem po nu, este som ju nenasla plakat, takze asi neplace cely cas - ale s istotou viem povedat, ze ziadne ine dietatko neplace, len ona - a ak, tak sa rozplacu, lebo ona place - retazova reakcia 😀

nicky, drzte sa zajtra - teda drzme sa....nasi skolkari idu zajtra do solnej jaskyne, takze bude trosku zmena 😉

nicky95
17. nov 2009

to je super, že ich berú do jaskyne. No môj celý deň plače, kedykoľvek idem preňho poplakáva. Dnes ho už celý deň pripravujem na zajtrajšok, svokra pôjde preňho pred obedom, skúsime to takto.teoreticky krásne hovorí, že bude múdry a potom príde babka a budú sa spolu hrať, ale už teraz mám mindráky .Zajtra sa ozvem, čo bolo.

kety80
17. nov 2009

nicky - to ma mrzi mozno este nemas surodenca ze by ti pomohol dufam ze to bude lepsie zatra drzim palce kubko mi tiez horuckoval mal skoro 40 vychadza mu stolicka tak len dufam ze to nebude viroza

tinasc
17. nov 2009

ahojte, no my sme mali problém asi mesiac. Plakávala ráno, keď sme ju tam nechávali, cca. dva týždne hovorila učitelka, že plakala aj počas dňa, hlavne, keď si spomenula. Potom plakávala iba pri príchode, potom už nie. Teraz už neplače, ale chodí ešte stále s nevôľou do škôlky, minule vravela, že chce byť chorá 😒 😉 že vtedy nemôže ísť do škôlky 😀 inak keď sú voľné dni, tak jej to asi neprospieva, vždy po víkende to ide trochu horšie.

simka9122008
18. nov 2009

Ahojte aj mi sa pridávame k škôlkárom na september 2010, mám v pláne nastúpiť od septembra do práce, tak dúfam že to aj tak víde 🙂

monky1
18. nov 2009

joj, tinasc, trosku si ma upokojila, len ja sa bojim kazdeho rana, lebo nasa skolka je od nas poriadne daleko a rano sa vozievame MHD - a to uz vtedy zacina, ze ja tam nejdem, nechcem ist, podme mamka domov, ja budem s tebou doma....dnes bol zase horor - uz som ju radsej ucesala doma - zvykla som jej v skolke ucesat 2 vrkoce, lebo ma dlhe vlasky, ale vzdala som to, ked teraz tak vystraja - isla ucesana z domu 😀 - si viete predstavit, ako vyzera, ked si dala dole ciapku 😀 😀 ...rychlo som ju prezliekla a odviedla dnu, aby som to zbytocne nenatahovala .... ale ja som uz neplakala - ja si uz asi zvykam 😀 ...i ked je mi tak vselijako

tinasc
18. nov 2009

nám to tiež trochu dlhšie trvá, kým prídeme do škôlky. Už ako ráno vstane niekedy mi píli uši tým, že nechce ísť do škôlky, až kým tam neprídeme. Potom, keď už vie, že nie je pomoci tak dranká, aby bola len nakrátko teda na doobedie, lenže to jej tiež neprospieva, aspoň tak vravela učiteľka, lebo potom si myslí, že môže tak chodiť každý deň... Ale zase už to nie je také zlé ako v prvé týždne, myslím, že si už zvykla, len skúšala či povolím a nechám ju doma. Asi fakt treba len vydržať... U nás každý deň je iný, keď pre ňu prídem, tak už hovorí, že v škôlke bolo dobre...

simka9122008
18. nov 2009

sorry do inej témy som to pridala 😀

janulka18
18. nov 2009

nicky95: ja neviem,čo nakoniec zabralo.Bol so mnou doma vyše mesiaca fakt som sa bála,čo bude.A zrazu pohoda.Asi pochopil,že popri malej nemám toľko času a nudil sa,alebo len potreboval čas a dozrieť. Inak on sa dosť nafixoval na jednu pani učiteľku a tá ho vždy ráno vystískala, potuľkala a bolo. Ale aj tú druhú má úžasnú.takže asi je to aj o učiteľkách 😀 mali sme šťastie.

majask
18. nov 2009

som tu po prvý krát lebo mi nedá nevypísať sa ...mám trojročné dieťa a práve absolvujeme úspešne adaptčnú fázu v MŠv Ba.
Problém je v peniazoch, ako rodičia sme si na prvom rodičovskom schválili sumu na fond rodičov po 40,-eur na polrok, škôlka má vraj na to čo jej dáva zriaďovateľ iba na energie a na platy.poskladali sa všetci,aby mali deti na pomôcky, kreslenie a pod.
V októbri t.r.prebehlo výber. konanie na novú riaditeľku a peniaze z nášho fondu sú fuč, chýba cca 2000,-eur.
Teraz sme založili občianske združenie rodičov pri tejto nemenovanej škôlke a ideme dať trestné oznámenie na "neznámeho páchateľa". Bývalá riaditeľka sa zatĺka, bývalá zástupkiňa rodičov tvrdí, že ju vlastne nikto nezvolil za zástupcu rodičov a neúplné doklady jej vraj bývalá p. riaditeľka dala v igelitke....
Pýtam sa je to normálne aby sa už aj na deťoch kradlo a aby im nejaká ....ukradla aj peniaze určené na mikuláša a na darčeky?

monky1
19. nov 2009

majask, nemam slov.......urcite to treba riesit, 2000€ nie je 5 korun!!!! DRZIM PALCE a priebezne informuj co a ako - norm,alne ma to zaujima

nicky, tak ako bolo v stredu rano...a dnes? u nas vcera plac uz doma rano, dnes tiez pomrnkavala, ale cestou sme asi 3x volali tatkovi, ten jej slubil, ze po nu pride, ze sa stretnu v skolke...dnes sme to celkom prezili...a a ked som ju odviedla do triedy, skrivilo jej pusu, trosku zacala plakat, ale p. riaditelka ju vzala na ruky a isli mi kyvat z okna - ani nie pol minutky a uz bola ticho......dnes som zo skolky odchadzala maximalne pokojna 😵
..a aj vcera vraj bola ukazkova - az na to rano, ale ked isli spinkat, neplakala - ale ani nespala, len oddychovala

a este jedna skusenost - rozpravala som sa s tromi mamickami v skolke a povedali mi, ze kazdej jednej dieta minuly rok plakalo, ked chodili do inej skolky - jednej rok, druhej rok, tretej asi 3 mesiace, dokonca jedno dievcatko aj vrackalo, ale ked nastupili do tejto skolky, ziaden problem - vsetko je ok, deti sa do skolky tesia....mozno to bude aj ucitelkami, lebo jedna mamina mi povedala, ze po jej dievcatku ucitelky vrieskali, nech uz tolko nereve, ze co furt vyrevuva,, ze ju nikto nebude mat rad taku zarevanu a nech prestane, ze mater sa po nu aj tak vrati az poobede....NO UZNAJTE!!!!!!!!! slak by ma trafil, keby som sa dozvedela, ze toto si niekto dovolil k mojej dcere 😠

danu
19. nov 2009

tak my sme doma, zacinajuci zapal ucha, ale dokina vravela ze je to v uplnych zaciatkoch takze sme to hned podchytili dali atb a uz je dobre, v pondelok na kontrolu a uvidime, ale do konca buduceho tyzdna urcite doma 😖

majask nemam slov ako niekto moze okradnut deticky. pises ze si z Ba ja som tiez mozes mi napisat do ip o aku skolku sa jedna?

majask
19. nov 2009

takže znova tých chýbajúcich 2000,-eur vo fonde rodičov, neviem či to môžem takto napísať,... pracovala tam bývalá p.riaditeľka 40 rokov...
Je fakt, že peniaze išli z rúčky do rúčky, kontrola nebola veškerá žiadna. Na prvom rod.združení bola istá Pani Ku. predstavená ako zástupkiňa rodičov, vraj aj vlani boli s ňou spokojní...po prvom rodič. sme odovzdali peniaze, lebo škôlka !"má len na energie a na platy"!,rodičia schválili po 40,-eur na polrok na aktivity pre deti.Dostali sme príj.pokl.doklady, podpis s pani Ku. ako zástupkiňou rodičov..
v okt. prebehlo výber. konanie na novú riadiiteľku, vyhrala pani riaditeľka zo susednej škôlky. pravdepodobne tam dlhodobo boli problémy , rodičia sa neinformovali v dobrej viere, že deti majú čo treba veď všetci platíme.
Teraz bolo mimoriadne rod.združenie s novou p. riaditeľkou-oboznámila nás s fin.situáciou, na účte je 30,-eur, cca2000,-eur chýba....pani ku., ktorá na prvom rodičku sedela za jedným stolom s pani bývalou riaditeľkou už teraz tvrdí, že ju vlastne nikto nezvolil a podpísala čestné prehlásenie , že ona nikdy rodičov nezastupovala. Fin.situáciu vo fonde rodičov vysvetľovala za pomoci vypaseného pána manžela, že vraj pani riaditeľka jej zavolala z "nejakého" tel.čísla a dala jej igelitku s "nejakými dokladmi". Pani býv.riad. je dlhodobo PN. Pani Ku. mala k nahliadnutiu jeden zošit už so spomenutými príjm.pokl.dokladmi od rodičov a prefotené ústrižky z rôznych obchodov na zanedbateľné sumičky. Asi sa takto šafárilo dlhšie.
Rodičia sa dohodli, že založíme občianske združenie, aby sa peniaze kontrolovali . Je tam aj podaný návrh trestného oznámenia na neznámeho páchateľa. Kontrola u odb.školstva od zriaďovateľa si stráži iba svoje peniažky , nie tie dobrovoľné od rodičov, ale sľúbili že spätne kontrolu pošlú...takže teraz zostáva len čakať, rodičia sú ochotní ísť aj svedčiť. ale môj názor: keď má niekto odvahu siahnuť deťom na peniaze neváhala by som využiť aj služby "spoločností" ktoré vymáhajú peniaze , je to ako zo zlého filmu...idem sa z toho vyspať...

kety80
19. nov 2009

majask - no to je sila urcite to treba riesit a nenechat to tak my sa v skolke skladame tiez skladali sme sa ja na preliezky a nastastie u nas vsetko do koruny vyuzije na deti blocky sa odkladaju a my si ich ako rodicia mozeme hocikedy skontrolavat 😉

titkovamiriam
19. nov 2009

majask smutne s tymi peniazmi,ja som nieco take este nezazila aby sa z rodicovskeho fondu nieco vyparilo ako na skolach tak aj v skolke su vydaje k nahliadnutiu kedykolvek.Na mikulasa sa tesime...bude nielen v skolke ale aj v materskom centre,a v obci 😀

nicky95
19. nov 2009

ahoj- ráno ešte vždy plačeme, ale nie až tak. Teraz sto razy povie-príde pre mňa babka...a dookola to isté. Aj cez deň poplakáva, ale už máme doma prvé výtvory.Poobede je pokojnejší, obeduje doma a potom spinká aj dve hodiny. Uvidíme zajtra. Dobrú noc

monky1
20. nov 2009

ahojte, tak my mame so skolkou zase na isty cas pokoj - zase je Hana choraaaa - dnes sme boli u p. doktorky, v noci teplotka, sopliky, kasel...uz som vedela, ze bude zle. Mame ostat doma 2 tyzdne, aby sa z toho dostala, zatial bez ATB, ale neverim, ze to prejde, lebo uz sme to mali 2x za sebou s tyzdnovou prestavkou, kedy chodila do skolky - 2x za sebou zapal priedusiek a tiez ATB neboli od zaciatku, az neskor - som z toho na nervy, lebo vraj si uz celkom pekne zacala zvykat v skole a teraz to budeme absolvovat zase vsetko od zaciatku 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

nemate skusenosti s nejakym fakt dobrym pripravkom na imunitu??? uvazujem o tomto
http://www.magister.sk/product_info.php?manufac...

nadhera
21. nov 2009

smutne majask,ze este aj deti okradaju. ☹ ja teraz len riesim jedalen,dako nam neodratali €, co sme neboli v skolke.

moje sviste zdrave - klop,klop,asi cibula a medik robia divy. len simko je trosku smutny,ked ide do skolky,lebo jeho najlepsia kamoska je chora.

janulka18
21. nov 2009

monky1: malý mi po cibuli s medom vracia,tak to už neriešim a začala som dávať echinaceu.A myslím, že celkom fajn. Hlavne toho nemusí 3 ml, ale len pár kvapiek.A keď začal mať teplotu, hneď som šupla zvýšenú dávku a asi pomohlo, už je ok. Predtým nám trvalo dva týždne,kým sa vylízal zo soplíkov. Ale uvidíme v pondelok, koľko dní vydrží v škôlke bez choroby.

kety80
21. nov 2009

monky s tym lekom nieviem ja davam imunoglukan
nicky - super ze sa to aspon trochu lepsi 🙂

danu
21. nov 2009

majask to nie je normalne ako sa nabalili na detoch. rodic rata kazdu korunu/euro/ aby dieta co najlepsie zaopatril, kupil mu co by chcel a taketo individua sa obohacuju na detoch.

Je dobre ze ste podali trestne oznamenie len mi nie je jasne preco ste podali na neznameho pachatela ked som citala ze mate prijmove doklady, ze ste peniaze zaplatili a prevzala ich p. K malo by sa podat trestne oznamenie na nu. A tiez by ma zaujimalo ako vysvetlila, co urobila s peniazmi kedze ich prevzala. Tiez sa treba pozriet zo zapisov z porady, ked byvaju rodicovske zdruzenia tam sa volia zastupcovia, ludia do rady rodicov atd, v zapisnici by to malo byt podchytene a s tym by ste mohli operovat.

grevab
22. nov 2009

Ahojte,
ja som zo všetkých tých prípravkov na posilnenie imunity dosť popletená, neviem, čo skôr...
Je toho veľa...
Dávala som IMMUNAL - to je tiež echynacea, užívalo sa to max 8 týždňov a potom 4týždne pauza no a to je potrebné odhadnúť, kedy tá chrípková epidémia príde,lebo my sme sa trafili tak, že presne prišla v tej našej pauze...
No a ešte jedna vec, čo som si všimla - keď som to dávala deťom a potom tá povinná prestávka - obidve deti ochoreli - ni ena chrípku, na hocičo - syn laryngitída, alebo priedušky, Evka to od neho chytí a priebeh je úplne iný...
Mne to potom zaplo ako súvislosť, že ich telo si na tie kvapky zvyklo a keď nedostalo svoju dávku "obranyschopnosti" zvonku, podľahlo prvej chorobe, čo šla okolo...
Momentálne nedávam nič... neviem čo...a keď začnem dávať, tak dokedy? Do mája?
kamarátka zase stavila na super drahú šťavu z Aloe... je spokojná...
iná zase deťom dáva homeopatiká oscilo..proti chrípke.

No a naša Evka je doma už 2t a práve začala užívať atb, takže ešte bude doma minimálne 10 dní...

kety80
23. nov 2009

grevab - netreba detom davat vsetko naraz chvilu by som nedavala nic a potom len jeden druh davaj ja davam malej martankou na imunitu a zatial to funguje a davam to celu zimu ked sa na jar otepli tak to vysadim a homeopatika davam ked uz zacne trochu soplit alebo kaslat

cairka
24. nov 2009

ahojte. tak my sme sa včera vrátili po 6 dňoch z nemocnice a dnes naša doktorka odporučila ukončiť navštevovanie MŠ 😢 moje dieťa škôlku miluje ☹ ale je pravda, že tam bola zatiaľ 9 dní 😅 a teraz už mesiac bojuje, najprv mala zápal pľúc a teraz zápal močových ciest. keby som vedela, čo robiť 😒 nateraz má tak či tak ešte od škôlky kľud, lebo sa musí dať dokopy, ale úplne to rušiť sa mi nechce.

miriam17
24. nov 2009

ahojte baby co mam robit ak sa moja dcera v skolke denno denne pocikava.....stane sa e sa 2x ale to max nepocika v skolke a doma to iste tiez sa pocikava....poradte co mam robit... ☹

malena
25. nov 2009

Mirka, ťažko radiť, niekde dôvod bude, možno by si mohla zájsť s dcérkou ku psychologičke.

tinasc
25. nov 2009

ahojte, Ivka v škôlke v pohode, len teraz v poslednej dobe nevie večer zaspať, neskoro zaspáva a ráno sa veru ťažko vstáva ☹ potom je zlostná až kým neodídeme do škôlky. Včera mali kúzelníka, tak bola plná dojmov.
S tým pocikávaním, asi by bolo naozaj najlepšie zájsť k psychologičke 🙂

miriam17
26. nov 2009

Ahojte dakujem za rady ale nechapem preco ku psychologicke..ved je este mala ma len 3 rocky... 😖

hasleerka
26. nov 2009

miriam a nebude malá náhodou nejaká poprechladaná, žeby jednoducho nestíhala na wc ... skôr by som šla k detskej a nech ti odporučí nejaké vyšetrenie