Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

netmona
13. máj 2009

ja len kuk..či niečo nové 🙂

hasleerka
13. máj 2009

netmoma, asi nič nové, asi budeme písať až v sept. ked nám ratolesti nastúpia ... a čo tešíte sa?

ikulka
13. máj 2009

ahojky no haslerka ja mám také zmiešané pocity a asi si budem ťažko zvykať na to že nemám malu pri sebe 24hodín denne a hlavne zas na pracovný proces......ale tešímsa preto lebo deti potrebuju detský kolektív a v školke to bude zas niečo nové ja som jej dala všetko čo som za tie tri roky mohla dať ale myslím že tu školku nenahradím. už v tomto veku deti potrebuju rozne aktivity spoločnosť rovesníkov atd atd, takže sa ja teším aj neteším....

sue
13. máj 2009

...tak my nastupujemetiež, ale zatiaľ do súkromnej a až od septembra 2010 do normálnej...

ramzesa
24. máj 2009

...aj nám už prišlo rozhodnutie, že sme prijatý 😕 ... vôbec som neverila, že nás niekde vezmú 😅 ...

miriam17
25. máj 2009

ahojte tak j sa pridavam tiez my sme uz prijaty asi cca mesiac....tak sa tesime ale ja sazaroven stachujem ako to vsetko bude....
vsetky tie zakladne veci ovladame a uz nenosime ani plienocku,iba v noci mame...
.u nas to je tak ze dcera do skoly mama do skoly..😉

martinaema
25. máj 2009

ahojte maminky
Naša Emka bola dnes prvý krát v jasličkách. Prijali ma do práce skôr ako som rátala, tak sme museli súrne riešiť, čo s malou do septembra. Veľa času som na to nemala, lebo volali mi v piatok z práce, že od 1.6. potrebujú, aby som nastúpila. Takže ešte sme v piatok poobede vybavovali súkromné jasle a som strašne rada, že existujú a berú detičky hocikedy.
A dnes nastal náš veľký jasličkársky deň. Malá sa ráno strašne tešila, že ide do jasličiek, ale mne nebolo všetko jedno, aj ked som sa na ňu usmievala.Sestrička v jasličkách ju pekne privítala, predstavila ostatným detičkám, dohodli sme podrobnosti a potom sme jej vysvetlili, že mama musí preč.... ☹
A ja už mala v očich slzy a to malá bola ešte v pohode. Ked to sestrička videla, okamžite zobrala malú k hračkám a mňa poslala preč, aby ma malá nevidela revať.
Tak za hodinku som im brnkla, povedali mi, že sa dobre vyrevala asi 10 min. a to ona má dobré pľúca /druhé deti sa báli, čo tak kričala 😅 / no a potom sa napapala, vycikala, vykakala a bolo dobre. A dokonca zjedla celý obed, čo doma nebýva bežné. Na obed som išla preňu a povedala im dovidenia, zajtra prídem 😎 🙂
Normálne som na ňu pyšná, len dúfam, že sa to nezhorší, iba zlepší 😉

lubkaj
26. máj 2009

martinaema: Gratulujem, Emka je sikulka!

My sme boli vcera na cyklistickych pretekoch. Jarinko bol aj v tej najmensej kategorii skoro najmladsi a do ciela sme prisli posledni (uz sa chystala na start dalsia kategoria), ale zvladli sme to a Jarinko mal z toho ohromnu radost 😀. Dokonca si to chcel este zopakovat 😉

utka
28. máj 2009

Ahojte.
Aj náše slniečko ide v septembri po prvý krát do škôlky. Tak som zvedavá, ako to bude prebiehať 😉

anndrea
28. máj 2009

Aj nás to čaká v septembri, Sofi sa veľmi teší, je úplne samostatná, len ja sa bojím tých častých chorôb...čo počúvam od mamičiek vačších detí tak je to hrúúúza

hasleerka
29. máj 2009

andrea, ešte nestrachuj, možno to tvoju obíde ... moja síce bývala veru často chorá, dokonca sme boli na alergologii, že mala oslabenú imunitu ... ale chodili s nou aj deti čo bývali málokedy choré ... ja si teraz pri druhej hovorím že nás to hádam tiež obíde 😉

zuzu13
29. máj 2009

ja sa tesim, ze mala ide do skolky, zatial sa tesi aj ona...uvidime potom... 😀 😀 😀
no a choroby???tie predsa k skolke patria, ved dieta je 3 roky len s maminkou a zdravimi ludmi...a zrazu pride do velkeho kolektivu, kde je 90% usmrkanych, ukychanych, ukaslanych deti...ale co uz...
jedine z coho mam obavu, ako budu zamestnavatelia tolerovat OCR-ky... 😒 ...je kriza, ci nas mamicky po materskej nevymenia za mamicky so starsimi detmi... 😖

martinaema
29. máj 2009

prvý týždeň máme za sebou - nad moje očakávania 🙂
Jedenkrát sa im docikala, ale asi skôr preto, že nevedela, od koho sa má pýtať, odvtedy super. Od pondelka tam bude aj spávať. Kupodivu ani ráno nerobí nejaké extra cirkusy, trošku pokričí - bez slzičiek, ved aby sa nepovedalo a len čo mama zatvorí dvere, je kľud.
A tiež sa bojím tých chorôb, resp. očr-iek, lebo včera už bola sopľavá a to doteraz ani raz nebola chorá. Dnes ráno som však zistila, že posledné stoličky sa rozhodli vyliezť, tak to bude asi tým. A prvý pôjde na očr manžel.

hasleerka
29. máj 2009

emka je šikulka ... majú asi super učky, ked tam chodí s radosťou, to strašne veľa urobí

menoee
31. máj 2009

Ahojte: Mozem sa este pridat, ked ste tu uz tak rozpisane? 😉 Nas Davidko ide tiez v septembri do skolky, v juni mame 3 roky. Inak sme mali s prijatim problemi, do jednej skolky nam ho neprijali, tak sme museli rychlo konat, aby nam ho prijali v mieste bydliska. A tam to tiez nebolo iste ale nastastie tam otvorili este jednu triedu, tak nas prijali.
Inak teraz je to velky problem dostat dieta do skolky, i ked zo zakona ako to tu bolo pisane, musia zobrat ale vela mamiciek to asi nevie. 😒 Najma ak dieta nie je prijate do skolky podla bydliska, tak zabera miesto tomu, ktory tam podla bydliska patri. Sa ani necudujem potom ze je s tym problem ale hlavne su aj silne rocniky. 😉

Nas Davidko sa hned skamaratil s pani riaditelkou a velmi sa mu pacilo, ked sme boli odniest prihlasku, tak som zvedava, ci mu to do septembra potom aj vydrzi 🙂

bejka13
31. máj 2009

Ahoj, menoee- trochu samýliš, zo zákona sa majú prijať len predškoláci - 5- ročné deti. Ale ak nie je miesto ,tak treba hľadať ďalej.Ale blahoželám , že vás prijali! 🙂

hasleerka
1. jún 2009

presne ako bejka napísala, zo zákona len predškoláci ...

a čo ako detičky?.. moja sa neskutočne teší, vždy ked stretáme učitelku s detmi, hned sa k nim pridá ... teraz im postavili novú šmýkačku ...

zuzu13
1. jún 2009

hasleerka, Lucka rano vstava, ranajkuje s bratom a ked odchadza do skoly hodi na mna pohlad a otazku: "uz ma ides dat konecne do tej skolky?" 😀 😀 😀 tesi sa velmi...

martinka1704
1. jún 2009

menoee - gratulujem 😵 aj my sme mali problém,že v prvej škôlke nás odmietli,ale našťastie do ďalšj nás bez problémov prijali 😵 😵

martinaema - emka je šikula,tak to zvláda bravúrne 😵 😵 dúfam,že aj u nás to bude mať taký ľahký priebeh 😉

hasleerka
1. jún 2009

zuzu, Lucka je zlatá ... naším sa niako moc nechce ranajkovať

martinaema
1. jún 2009

dnes prvýkrát spala v jasličkách - ľudia moji, ona im tam predrichmala 2apol hod. Doma toľko ešte od narodenia ani raz neprespala cez deň.
Jasné, že ráno vymýšľala, že ona nechce ísť do jasličiek, ale ked sme tam už boli, tak bolo dobre 🙂

asimon
1. jún 2009

Ahojte 🙂 , taktiež sa ku vám pridávam. Naša malá ide tiež v septembri do škôlky a aj sa teším, aj mi je smutno. Je mi ľúto, že tie nádherné skoro 3 roky s malou doma pomaly končia ☹ ale na druhej strane začína niečo nové a hádam taktiež pekné 😵

Uvidíme, ako to všetko zvládneme ale ako vás čítam aj vy ste optimistky s istými obavami, tak sa teším na spoločné skúsenosti 😉

titkovamiriam
2. jún 2009

marek by mal ist tiez v septembri no musia prestavat druzinu na skolku tak to hadam stihnu 😠 ,cele prezdniny budem trpnut ci pojde alebo nie 😠

martinka1704
3. jún 2009

titkovamiriam - budem držať palce aby vám to stihli prestavať 😉

zuzna29
11. jún 2009

Ahojte. Aj my sa k vám pridávame od septembra nastupujeme do jasličiek. Dnes som s obavami telefonovala do jasličiek, že či ju prijali - takže už to máme potvrdené Aj ja som hrozne zvedavá ako to dopadne. Nenastupuje niekto do jasličiek v Rači, máte niekto skúsenosti s týmito jasličkami? ďakujem za každé info.. 🙂

aksulvap
15. jún 2009

Ahojte maminy, tak konečne patríme do tejto kategórie aj my - Adamko bol prijatý do škôlky na odvolanie 😀, tešila som sa ako keby ho zobrali na vysokú, ale hneď mi aj išli slzičky, že už s ním nebudem... Som zvedavá akú budeme mať pani učiteľku, lebo Adamko je živé dieťatko, treba s ním mať trpezlivosť... 😝

titkovamiriam
16. jún 2009

kamoska vcera zistila ze jej stratili prihlasku-verili by ste,ja som ju stale hnala na obecny ved nieje normalne ze jej 3 mesiace nedali vediet a oni ze ju tam nemaju 😠

hasleerka
17. jún 2009

no tak to poteší, ked jej ešte povedia že jej ho ani neberú ... to je vrchol 😠

iwusska
18. jún 2009

ahojte maminky budúcich škôlkárikov 🙂
ak možeme tak sa k vám radi pridáme, aj moja najmladšia bambulka ide v septembri do škôlky a ja mám zmiešané pocity, dosť sa obávam jedenia, pretože ona je strašne slabý jedák, sú dni keď je celý deň len na kakavku 😒 a také niečo ako chlebík s maslom a šunkou ešte do pusy nedala....dúfam že ju budú motivovať iné detičky....čo sa týka slovnej zásoby tak sa jej pusa nezavrie ako sa zobudí 😀 a nerobia jej problém ani slová ako septonex alebo bicykel, rozpráva krásne a čisto, aj sa pooblieka v rámci svojich možností, aj na záchodík už zájde aj sama 😉
hasli ahoj 😉 som ťa našla 😀

titkovamiriam
19. jún 2009

hasleerka a bolo to presne tak,ze jej poslali ze malu neberu lebo je az oktobrova 😠