Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

cairka
13. jan 2009

ináč, čo sa mne dnes stalo. sme šli do tej škôlky, zazvonila som, otvorila mi nejaká učiteľka, čo šla okolo a pýtam sa jej, kde nájdem riaditeľku a ona mi vraví, že "hore schodmi, rovno oproti schodom, ale ved vy viete, vy ste tu chodili" no hej, pred 25 rokmi ale tú učiteľku si ja nepamätám 😅

takže už máme známosti, tak snád ju vezmú, aj ked len na 4 hodiny chcem 😎

michalag
13. jan 2009

sassi, presne je to aj u nas, a kedze maly je v marci, tak... Ale este sa mam ist spytat ci nie je nahodou volne miesto v jednej skolke a ak nie tak budeme pol roka na jednom prijme 😠 , kym nepojde v septembri do skolky. Ale zatial myslim pozitivne 🙂 😉

edita33
13. jan 2009

aj mi by sme mali ist od septembra do skolky ale mame problemy ,,skolky su preplnene ninim,,na dva roky,,neviem co budem robit,do leta,lebo do roboty nastupujem koncom juna,,28.6..nechce mi ho riaditelka zapisat lebo ma vela deti pod ciarov,,a babky este robia,tak ja neviem co bude dalej, pojdem na dalsiu matersku? 😀 😀 😉

liliandax
13. jan 2009

tak aj ja sa pridavam do vasho klubu 😉 My budeme mat v novembri 3 roky, ale do skolky ho davame od septembra. Pre prihlasku som bola asi pred cca 2 mesiacmi, som ju vyplnila a dala potvrdit od lekarky a hned na druhy den zobrala spat. Aby nas zaevidovali, nakolko je tam riadny natresk a vezmu cca 20 deti 😅

Teraz v marci bude riadny zapis, dovtedy by mala prist nejaka pozvanka.. takze cakame 🙂

sassi
autor
13. jan 2009

edita, to nevchápem, že ho nechce ani zapísať
u nas berie prihlášky všetky a deti sa prijmaju podla istých kritérií, nie podla poradia, ako sa davali prihlášky

Moja mam tiež pracuje a svokra byva jednak daleko, jednak ho nemože opatrovať, lebo sa stará o svokra.
Teda vezmu nam deti občas, ale každodenne by to nešlo 😒

michalag, no to škoda že si si nedala prihlašku ešte min. rok
ono to je v školstve tak na hlavu postavené, že ked chceš dať dieťa do školky, tak prihlašku musíš dať skoro rok predtým 😒 aby školka dostala dotácie na dieťa
a u nas ani nechcu miesto "podržať"
kedysi sa to tak robilo, že sa dala prihláška a v septembri si nahlasila, že nastupi až neskor a miesto držali (mesiac-dva)
ale teraz to už nechcu robiť ☹

michalag
13. jan 2009

sassi, tu sa to da podrzat pokial maju este nejake volne miesto, ale vacsinou sa to rychlo zaplni, kedze deti je az az. U nas uz riaditelka zapisuje aj na rok 2011 😲 a ked mi to ukazovala tak tam mala zapisanych 30 deti 😲 . Ale je to tak ze rodic si potom este pride v marci pre prihlasku, toto je len predbezne aby mala mamicka istotu ze s nim rataju. Ale aj tak je toto skolstvo na hlavu 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Ked sa maly zobudi, tak asi zbehnem cestou do obchodu aj za riaditelkou a opytam sa jej, uz by mala vediet ci nas zoberie alebo nie, lebo podla toho si musim hladam pracu a to sa mi neoplati ak ostanem doma 🙄
No boli sme blbi ze sme si nepodali prihlasku minuly rok, ale to sa mozeme hnevat len na seba 😠

moniack
13. jan 2009

ahojte žienky, tak malý bude mať až v decembri 3r., ale tiež uvažujem /teda ak sa on sám rozhodne/, že pôjde do škôlky...., ale tie prihlášky to je šok 😲 , tiež som si myslela, že sa chodí na zápis do škôlky a to stačí 😖 , no uvidíme, ale asi sa pôjdem tiež pospytovať 😝 ,
inakšie môj malý je bez plienok cez deň, a v noci tiež nechce plienku, ale ju má a budí ma, že na šerblík cikať 😝
pekne súvislo rozpráva, len ja neviem ako to zvládnem bez neho 😒

sassi
autor
13. jan 2009

moniack, ja som sa tiež bala, ked šla do školky dcerka ... ale teraz už to tak nepreťívam ... aj ked ... asi ma to chytí až v septembri
toto male to je taky maznáčik 😵
michalag, ved praveže to mamičky pri 1. dieťatku nevedia, že je to takto s tými prihláškami
a idu sa spýatať až ked končí MD a v školke im potom oznámia, že dieťa neberú 😒

Dcera je narodena v kjli, a kedže robím v škole, tak som cez prazniny mala aj tak dovolenku a od septembra pekne išla do MŠ
ale maly ... to je o niečom ... asi najhoršie su tieto jarne deti ... v septembri je to ešte priskoro a potom pol roka maš problem kam s deckom ☹
A platiť opatrovatelku u nas 200- 250 Eur pri plate 500 Eur nie je nič-moc

sassi
autor
13. jan 2009

malo byť dcerka narodená v juli 😉

matica2
13. jan 2009

no v mestách to teda máte blbé zo skolkami. to aby ste nahlasovali dieta už ked sa narodí alebo čo. a ked vedia že je záujem nemôžu rozšírit triedu a zobrat dalšiu učitelku? ved ked sa dávajú prihlášky rok do predu tak vedia aký je záujem a aj viac penazí by dostali.

sassi
autor
13. jan 2009

matica2, u nas pristavovali triedu v školke, lenže to zavisí aj od metrov štvorcových, čo maju k dospozícii - hygienik to nepovolí len tak
sme 20.000-ové mestečko, su tu 3 školky, lenže aj vela rodičov z dedín ma zaujem voziť sem deti, ked tu pracuju ... a myslím, že aj kvoli lepšiemu vybaveniu a ponuke napr. krúžkov...
kapacita nestačí

michalag
13. jan 2009

Ahojte, tak my sme sa boli spytat a este sme tam zastihli aj riaditelku 🙂 . Tak som jej povedala ze chcem vediet ci mi ho teda od aprila zoberie alebo nie, lebo ze podla toho si musim hladat robotu bud na april, alebo september a povedala ze ak si tu robotu najdem od aprila, tak mi ho este vtlaci do nejakej triedy, ale inak povedala "nechcem chodit okolo horucej kase, ale bola by som racsej keby to bolo az od septembra", ale dala nam uz aj prihlasku a dohodli sme sa ze ak teda nenastupi od aprila tak jej ju donesiem v marci vypisanu na september.
Tak som povedala milacikovi ze ked si tu robotu najdem, tak to uz pojde vybavit on, lebo ja si tam uz pripadam ako vtierka 😅

sassi, presne jarne deti to maju asi najhorsie 😒

kala
13. jan 2009

TAK pripájam sa tiež, my ideme od septembra do škôlky, zajtra chcem ísť po prihlášku, my ju dávame 13km od miesta bydliska budem ju voziť, lebo staviame dom tak nechcem aby prestupovala zo škôlky do škôlky ale naša už teraz sa teší, my sme mali cca 6 mesiacov pri dcerke opatrovateľku a boli sme spokojn

kukona1
13. jan 2009

tak to by som si mala íst aj ja pre prihlášku..minulý rok mi malú nezobrali,lebo mala iba 2,5 roka a museli uprednostnit druhé 3 ročné deti..tak snád tento rok ju niekam zoberú...vlastne musia..
kala,v ktorej časti TT bývaš? kam budeš dávat malú do školky?

xxmargaretka
13. jan 2009

ahojte..tak sa pridam aj ja..v novembri anka bude mat 3r takze od septembra do skolky ak mi ju zoberu-co teda dufam,ze ano..s wckovanim,rozpravanim ani obliekanim(okrewm tricka) nemame problem akurat je leniva chytit pribor,ale vie to..neviem ci su vsetky prihlasky rovnake no ja som si stiahla s netu zo straky petrazky..

moniack
13. jan 2009

aj ja by som malého dala skôr do mesta, ak by sa mi dobrá robota pritrafila, tak by som to predsa len zvládla ľahšie. inakšie žienky aj vaše detičky majú cumlíky?, lebo môj sa nechce zbaviť, a začala som ho aj oddúčať, ale teraz ho už nepustí z úst vôbec 😖

michalag
13. jan 2009

moniack a kolko ma maly rockov? Nam sa tiez s cumlikom nedarilo, skusali sme nanho vsetko (od toho ze sme ho nechali u starkej, spapal ho pes....), ale nakoniec som raz skusila odstrihnut 1/2 z cumlika (ked ma nevidel), dal ho do pusy a nakoniec som mu odstrihla tak ze mu tam ostalo nejakych par milimetrov a odvtedy ho nedal do pusy (ale mala som doma pre istotu rezervny), ale stale ho musi mat pri sebe, ale aspon ze uz nedudluje. A vtedy ani neplakal ze ho nema, ani nerobil cirkus

liliandax
13. jan 2009

my sme skoncili s cumlikom ked mal asi 1 a 1/2 roka.. povedali sme, ze ho spapal havo, ze bol hladny. Sice par dni ho hladal, ale nikdy to nebolo tak hrozne, ze by sme mu ho museli nejako vratit

sassi
autor
13. jan 2009

naš ma cumlík, len na zaspávanie, ked sa zobudí, povie "fuj dudi" a hodí ho do postielky 😀
a nejako násilne neodúčam, aj mlieko ešte pije z flaše s cumlíkom, ale inak sa vie napiť aj z pohárika s napítkom a čo je dobre, neodmieta to
xxmargaretka, u nas detičky nejedia príborom, ale len lyžicou, tie male
a stravu maju nakrajanu na kocky, take aby nemuseli krájať 😉

tatolu
14. jan 2009

Ahojte dievčatá,
môj najstarší bude mať v dec.3 roky. Som ešte ma MD s ostatnými, takže možno ho do škôlky nedám, teda aj zvažujem ísť do práce, ale neviete dokedy bývajú škôlky otvorené? Ide mi hlavne o ZV a okolie.

sassi
autor
14. jan 2009

u nas od 6:00 do cca 16:30 a potom deti ešte sustreduju do 17:00 v jednej triede... ale väčšinou si ich rodičia do tej 16:00 vyberu

adetka
14. jan 2009

uf, uf... ako citam.. to aby som zacala obvolavat skolky, kde este maju miesto... Mirka je decembrova... ale od septembra chodi do jasliciek, takze so zvykanim na kolektiv a sestricky mat nebude, ani odlucenie od mamicky... a prihlasit by som ju chcela od oktobram novembra... ked uz nejaslickari nebudu tolko plakat... idem skusit zavolat...

sassi
autor
14. jan 2009

adetka, no počas roka je aj u nas problem, takže radšej si tu prihlašku podaj teraz 😉

xxmargaretka
14. jan 2009

zle som sa vyjadrila..myslela som lyzicu a vidlicku..ked sme s inymi detmi a jedia tak chyti do ruky a je aj ona sama,ale ked sme doma tak povie mama krmit a ani ju nehne..

sassi
autor
14. jan 2009

xxmargaretky, našča mala velmi zle jedávala, skoro nič, prave ked šla do školy
doma sme ju nekrmili a ked začala chodiť do školky, zrazu nechcela jedávať doma sama, a chcela aby som ju krmila
a potom som prišla na to, že učitelky ju v školke krmia 😕 ked nechcela jesť sama, nakrmili ju
musela som to zakázať 😀
asi je to bežné aj inde, že deťom zo začiatku pomožu a časom sa chytia, ked uvidia ostatne deti, budu to chcieť tiež robiť samé 😉

caruzo19
14. jan 2009

no ja sa tiez odghodlavam malu zapisat do skolky,bude mat 3 v oktobri,len sa troska obavam,lebo v to case bude mat nase druhe 5mesiacov a mala zrejme pozbiera vsetky choroby a dovlecie ich domov,vaham ci ju tam dat od januara,ale to uz bude mat druha 10mesiacov a to uz ani kojenie ju neuchrani ako v tych 5 mesiacoch a aj tak bude este malinka na tolko chorob....... 😖 neviem sa rozhodnut veru,mate s tym nejake skusenosti?
a nechcem ju nechat doma,myslim ze v skolke sa jej bude velmi pacit,ona ja velmi rada s detmi

sassi
autor
14. jan 2009

caruzo, naša mala nebývala chorá v školke v 1. roku, až v 2. roku
a to teda poriadne ju chytilo, dokonca tak, že Dr. odporučila vyradenie z kolektívu (čo sme aj na 2 mesiace urobili)
ja by som to skusila, ved nie každe dieťa musí byť v školek chorlavé
a ked to nebude robiť dobrotu, tak ju zasa z kolektívu vezmeš 😉

tatolu
14. jan 2009

No budem to riešiť ináč, ich pracovná doba mi nevyhovuje 😉

danulka2
14. jan 2009

ahojte, aj ja sa pridavam k buducim skolkarom. V marci je zapis, v juni ma 3roky a od septembra nastupujeme.

sassi
autor
14. jan 2009

danulka a jul-august ako riešiš? Ideš do prace, alebo budeš s ním doma ešte