Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

grevab
8. okt 2009

bohužiaľ, to máš pravdu, že nie je zaručené, ako pôjde von.
naša Evka mala pred týždňom konflikt s učiteľkou -
učiteľka jej povedala, že má ísť von tak, ako je, to znamená v teplákoch do triedy. Evka sa chcela prezliecť do nohavíc, v ktorých prišla. Samozrejme, že nepochodila, tak sa aspoň hnevala, revala, jačala a urazila sa.
Detská reakcia 🙂
V podstate sa nič nestalo, lebo bolo 25°C, ale keď sa ochladí, tak to je už rozdiel.

V tom prípade by bolo asi lepšie pre Tvojho syna pančuchy a kraťasy - hádam ho nepustia von v kraťasoch..?
Keď bude väčší, už sa bude vedieť obliecť sám.

titkovamiriam
8. okt 2009

marek ma v triede ponozky a vonku pancusky ako mu povie ucitelka ako sa ma obliect 🙂 inak detom pomahaju uplne super a dievcatka vselijako ucesu

sasiki
8. okt 2009

moju češú predškoláčky 😀

titkovamiriam
8. okt 2009

aj tak sa da no my mame predskolakov v inej casti obce-uz na skole 🙂

sasiki
9. okt 2009

Ahojte,
fíha miriam, znie to zaujímavo 🙂

tak už sme chorí ☹ ☹ ☹
obe deti teplotujú....
dnes sa mali v škôlke fotiť, tak ma mrzí, že tam Saška nebude. Ale v čakárni u lekárky mala dve spolužiačky, takže nebude sama. Vy sa tiež už fotíte??? Mne sa to zdá troška skoro 😅

grevab
9. okt 2009

aj my sme chorí.

Evka do škôlky celý týždeň nechodí, je zahlienbená, kašle, trávi dni s babkou.
No a dnes sa zobudil aj Matejko úplne sopľavý - poslali sme ho do školy..
Dúfam, že sa cez víkend dajú do kopy.

Pracujúce mamičky - ako to máte zorganizované, keď sú deti choré ???
Ide jeseň, zima, jar - to sa budú deti stále striedať, to aby som dala rovno výpoveď alebo prácu domov (nereálne) ???

cairka
9. okt 2009

ahojte. my sme dnes nakoniec skončili u doktorky a máme ATB na týždeň, takže vaneska bola 4 dni v škôlke a minimálne 8 doma (od stredy je doma) 🙄

sakura77
9. okt 2009

ahojte! nasi sa fotili veru uz pred tyzdnom-a to bola zrovna den ked som ho dala po tyzdnovej pauze -mal troska kasel-tak sme ani nevedeli,tak ani nebol "vyfesakovany" ale nevadi,hlavne ze tam bude na spolocnej fotke,som zvedava ake budu fotky,lebo ked som sa ho spytala ako sa tvaril ked ho ujo fotil tak mi povedal ze robil"kikirikiiii"-to im asi kazal aby boli vyskereni na fotke 😅

sasiki
9. okt 2009

že ,,kikirikiii", super 😀
to ja už som si predstavovala, ako bude Saška babkám ukazovať spolužiakov na fotke. A seba samozrejme ☹

hasleerka
9. okt 2009

jaj som sa 😀 že kikiriki ... naši sa ešte nefotili, tiež sa teším na spoločné foto

všetkým marodom želám nech sú rýchlo fit

grevab ja som zatial ešte nič neriešila, som doma ... ale ak od novemra nastúpim, tiež ma to čaká, tak dúfam, že babka bude OK a pomôže, prípadne aj mm, podla toho ako bude mať služby

sakura77
9. okt 2009

no,ja som sa tiez pobavila-ale syyyyyyyr je kratke to by asi nestihol cvaknut,tak maju kikirikiiiiiiii 😅
ja sa tiez obavam aby nenosil nejake choroby domov,hlavne ked bude teraz mimčo doma,no uvidime...inak deti bolo dost malo v triede,asi je vela chorych veru...

grevab
9. okt 2009

sakura - čakáte bábätko - neuvažovala si, že potom na čas nebude chodiť Kristiánko do škôlky?
presne kvôli tomu, aby nedoniesol domov bacily zo škôlky.

Ja som dala syna do škôlky, až keď mala Evka 5t no a samozrejme o týždeň bol sopľavý a o 3 dni na to aj 6týždňová dcérka. Našťastie sa to obišlo bez liekov, ale také malé chúďatko a už s plným nosom, to nevie papať, dýchať, budí sa zo spania...
A kamarátka nechala staršieho doma ešte dlhšie, vari až 3 mesiace...

sakura77
9. okt 2009

no,ja som ho povodne dala prave kvoli tomu ze bude doma babo a on je strasne "akcny narocny tvor",tak aby som to nejak zvladla-inak by isiel az od februara,no ale teraz uvidime,co z toho bude,pokial by byval nejak casto tak radsej ho necham doma..

danona
10. okt 2009

kocky, poprosim o radu... mala nastupila 5.10 do skolky /3 rociky bude mat 20.10./, ja idem spat do roboty od 15.10., potrebujem nieco nahlasit na socialke??? - volala som so zamestnavatelom, tam mi tvrdili, ze nemusim nic... je to pravda?? dakujem za rady 🙂

martinaema
10. okt 2009

danona aj mne zamestnávateľ povedal, že nič nemusím, ale išla som a je treba podať odhlášku na registr. liste FO - už nebudeš osoba poistená štátom.

hasleerka
10. okt 2009

danona toto aj mne kamarátka poradila že ked sa zamestnám, mám sa ísť na sociálku prehlásiť, že už neplatí za mňa štát ale nový zamestnávateľ

danona
10. okt 2009

kocky, dakujem!!! hned v pondelok tam teda zabehnem... 😉

miriam17
11. okt 2009

ahojte maminky a oteckovia prosim vas poradte my.Moja Wiktoria nastupila v septembry do skolky...ale ma taky prblem stale ked pridem po nu je pocurana....proste kazdy den je davam ciste veci ale on sa stale pocurava....neviete my poradit ako naucit....doma ked je tak obcas sa pocura.....dnes v noci som je uz nedala pkienku vydrzala do polnosi a potom uz nie.......poradte neaky recptik aby sa nepocuravala...dakujem

sakura77
11. okt 2009

a nemohla by ju ucitelka davat castejsie?ja som sa tiez toho bala,ze ked sa moc "zazere" do hrania,aby mu necvrklo,tak som to povedala ucitelke,tak s nim ide castejsie,ked sa jej zda ze uz sa dlhsie nepytal sam...

no a nocne plienky my mame veru stale 5 kilove 😒

miriam17
11. okt 2009

ucitelka s nou chodi castou ale aj tak neoisa a potm bezhom 5 min uz je popisana....

hasleerka
11. okt 2009

no nočné plienky máme aj my ... a recept veru žiadny neporadíme ... nám sa stalo iba 2x že sa zabudla pri hre

a ja sa chcem spýtať, dávate už zajtra pančušky???

kety80
11. okt 2009

ahojky 🙂

vsetkym chorym skore uzdravenie a pancuchy zatial nedavam ale davam teplesie nohavice

hasleerka
11. okt 2009

kety ale v škôlke ju potom asi prezliekaš do tepláčkov??? ... ja som už nachystala pančuchy, rifle a v škôlke ju prezlečiem do šatičiek

danu
11. okt 2009

ahojte 🙂
pancusky rano davam na cestu do skolky, a v skolke dam len teplaky v triede je predsa este dost teplo, ale pancusky ma pre istotu v skrinke

grevab
12. okt 2009

s tými pančuškami - veru áno, už je zima.
Naša pôjde do škôlky asi až vo štvrtok, ale už jej dám do triedy pančuchy a sukňu.
K pocikávaniu si myslím, že to sa nedá nejako urýchliť, každé dieťa potrebuje iný čas na dozretie - a nástup do škôlky to skôr spomalí ako urýchli - si myslím ja. 😒

cairka
12. okt 2009

ja som dávala pančušky už v utorok a do triedy sukňu. Tepláčky som položila do skrinky a ked šli von, tak ich malá nenašla a išla von v sukni...a od stredy sme doma... 🙄

zuzidr
12. okt 2009

baby a to vaše deti v triede necvičia ani nič nerobia také?ked dávate dievkam suknu??ja dávam len tepláčky,lebo každé ráno majú telesnú a v tej sukni....neviem.... 😅

cairka
12. okt 2009

aj naši cvičia, ale ja jej dáfam také tie šatové sukne, takže ju neobmedzujú v pohybe...to len aby nešla len v pančuškách, nie nejaké na parádu 😀 😀

cairka
12. okt 2009

dáfam=dávam 😅

hasleerka
12. okt 2009

no ja zatiaľ neviem či naši cvičia a ak hej podla mňa si tie šatičky vyzlečú a ostanú len v pančuškách ... ked chodila staršia, tak mávali aj úbor s krátkym na cvičenie ... teraz od nás ešte nepýtali