Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

lubkaj
29. apr 2009

ikulka: Gratulujeme 😎

ikulka
29. apr 2009

Dakujeme....aj my gratulujeme všetkým prijatím....

martinaema
29. apr 2009

tak maminky budúcich škôlkárov, aké máte pocity pri pomyslení na september? Občas si myslím "už aby to bolo", lebo ked je zlé počasko a malú už neviem ničím zaujať, tak som z nej občas na prášky. A na druhej strane mi zasa príde ľúto, že ved ona je ešte moje malinké a už ju "lifrujem z domu" 😢
Neviem si predstaviť, ako zvládnem september, hlavne ked začne plakať.

lubkaj
30. apr 2009

martinaema: My to mame jednoduche. Maly chodi uz vyse roka do jasliciek a skolku, kam bude chodit, dobre pozna - chodi tam teraz starsia dcerka. Takze sa uz nevie dockat 😉

martinka1704
30. apr 2009

martinaema - presne opisuješ pocity,ktoré zažívam 🙄 keď je vonku hnusne,tak si vravím,že ako dobre,že už od septembra nastupuje do škôlky ale na druhej strane neviem si predstaviť ako ho tam nechám samého a ja odídem ☹ u mňa je problém aj v tom,že malý bol na celý deň preč asi 2x doteraz a išla som sa zblázniť,že čo robí či ako sa má,a to bol u našich ☹

sakura77
1. máj 2009

no,tak aj my sme od septembra priajti,dosiel nam papier-medzitym som sice otehotnela,tak uvidim ci mi ho aj tak zoberu-bola by som rada aspon na pol dna,lebo je velmi zivy a energicky a pri malom babu by mi fakt aj to doobedie bodlo,tak uvidime

a tiez sa bojim ako to zvladne,on sa tam zatial tesi-ale urcite si mysli ze tam budem aj ja,nooo,asi bude par preplakanych ran

ikulka
1. máj 2009

ahojte
veru dievčatá tiež mám také zmiešané pocity ked si pomyslím na september, asi to budem znášať ťažšie ako malá ale som presedčená, že v školke jej bude dobre a dieťa potrebuje rovesníkov a sa rozvíjať tak to si stále hovorím....školka je pre jej dobro a nie odkladište

hasleerka
2. máj 2009

tak my sa tiež pochválime že sme tiež prijatý ... Miška sa teší medzi detičky, pol triedy už aj pozná, ved aj učiteľky tak my z toho stres nemáme

sakura blahoželám k bábatku, teda zatiaľ ešte v brušku 🙂

netmona
2. máj 2009

aj náško bobaka vzali do škôlky kde sme chceli,,hlasilo sa75 a brali 20 tak to je fajn 🙂 ,,,lebo je to problem tuná 😨

sakura77
4. máj 2009

hasleerka,dakujem 🙂
netmona tak super,gratulujem,to je uz uspech,ked ich bolo tolko,u nas nastastie bolo malo deticiek-hlavne s trvalym pobytom,takze v pohode

hasleerka
4. máj 2009

sakura ešte pozerám že tvoj malý je rovnako narodený ako moja neterka

peter28
5. máj 2009

No aj náš má koncom augusta 3 ročky a skolka ☹

netmona
6. máj 2009

sakura,,,ta ti poviem že,,som rada lebo, chcela som ho dať tam, lebo sa mi to tam páčí

netmona
6. máj 2009

peter,,,,neboj,,v škôlke bude dobre a furt dačo vymyšlaju aby deti zaujali 😉

kvetinka31
6. máj 2009

Baby, vam sú ochotní zobrať dieťatko do škôlky v septembri, keď vtedy ešte nedovŕši 3 roky? My máme 3 roky až v novembri a p.riaditeľka mi povedala, že je teraz akési nové nariadenie, ktoré zakazuje brať detičky mladšie ako 3 roky. A ešte sa chcem spýtať, či ich tam hneď budete nechávať na celý deň alebo začnete najprv po hodine, potom 2 hodiny, pol dňa a až po nejakých zopár týždňoch na celý deň?

lenca13
6. máj 2009

Ahojte 🙂 kvetinka moja malu zobrala do skolky a to este len teraz bude mat dva roky a ked pojde do skolky tak bude mat 2 roky a 3 mesiace a norebili s tym ziadny problem

hasleerka
6. máj 2009

kvetinka aj moja neter bude mať až vo februári 3roky a do našej škôlky ju zobrali ... ved ked je miesto prečo nie

danu
6. máj 2009

kvetinka nie je s tym problem kazda mestska cast ma svoje nariadenia niekde beru deti pod 3 roky niekde nie 😉
Na cely den urcite nie, ak ti ho zoberu pride ti domov rozhodnutie a zaroven adaptacia, trva ako kde ale zhruba 2-3 tyzdne inde mesiac zacina sa na 2 hodiny a postupne sa zvysuje. Po dobe adaptacie ti daju rozhodnutie ci sa bude pokracovat v adaptacii alebo nastupuje dieta do skolky na cely den 😉

miri3
6. máj 2009

Ahojte, kvetinka aj nasu malu zobrali a ako píše aj lenca aj ona bude mat len 2roky a 4 mesiace a tiež nam nerobii problém. my len dúfame že sa nam začne do vtedy pýtať na zachod, lebo ona je strašne pohodlná 😖

ikulka
6. máj 2009

aj naša saška bude mať 3roky až v oktobri a nastupuje v septembri nebol s tým problém.....a pojde do skolky hned na celý den ja pojdem do roboty nemal by pre nu kto chodiť

hasleerka
6. máj 2009

danu, tak u nás sa takto nezačína, už nie je žiadna adaptačná doba ... ked som mala ešte Zuzku, prvý deň išla na 2hod. a na druhý deň už na pol dna so stravou, ale len preto že som bola doma ... Miška pôjde rovno na celý deň, teda dúfam ak zoženiem prácu

danu
6. máj 2009

hasleerka v ba vo vacsine skolok este adaptacia je , my ideme napriklad na 1 mesiac na adaptaciu a potom na cely den, a urcili to oni /rozumej skolka/ nie ja

hasleerka
7. máj 2009

danu a keby si napr. mala už prácu, tak potom sa to ako rieši taká adaptácia

danu
7. máj 2009

hasleerka ja mam pracu bohuzial inak to nejde proste musia v praci pockat dieta je prvorade.

tinka10
7. máj 2009

mne tiež riaditelka nespomínala žiadnu adaptaciu tak neviem,prave naopak hovorila,že u nich to už tak nefunguje,pretože niektoré mamičky davali deti do školy kvazi na adaptaciu aj poberali stale matersku.Ale moj osobný názor je,že je lepšie ked dieta nastupi hned na celý den ako ked je tam na par hodin a po mesiaci zrazu na celý den ked je zvyknuté a čaka,že po neho prídem a zrazu nič 😅 a ako haslerka píše,nie v každej praci to veru toleruju 😒

netmona
7. máj 2009

no vidím že, ta škôlka je problém ked pracovať treba,,,ja planujem od oktobra tak bobak sa musí adaptovať

netmona
7. máj 2009

no ak by mi to nevyyhovovalo tak ho musím dať tam kde nije nutný adaptačný program/ pre škôlku/,,ale že, vraj je to lešie,,,pre deti,,no ale ked to nejde tak nejde 😒

xxmargaretka
8. máj 2009

ahojte..
vsade je to inak.
.mne v ba-petrzalka v 3 skolkach ked som sla pre prihlasku ani nedali bo maju nariadenie,ze nesmu brat dieta ktore este nema 3r a vo 4tej ju zobrali,ale ta nahradza aj jaslicky a beru tam deticky od 2r..
co sa adaptacnej doby tyka tak som pocula aj take,ze su povine 3dni-ako keby si dieta za tie 3dni zviklo 😖 ale v nasej konkretne je to myslim-pocula som 1tyzden 2h a 2tyzden 4h..ale potvrdene to od riaditelky este nemam kedze este nebolo rodicko..

netmona
8. máj 2009

xxxmargaretka,,,no ti poviem hrozne,,dačo už aj v škôlke musí byť známosť,,,aj my mame adaptačný 1týž. 2hod a postupne,,,a auguste ešte idem niečo podpísať tak možno uvidime či sa niečo zmení,,,

netmona
12. máj 2009