Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

helka101
4. sep 2009

No ved to ikulka že pre ne je to tiež šok a ja som tiež asi nazoru, že je to aj reťazová reakcia 😅 No pani učitelka hovorila, že včera doobedu ine detičky poplakavali a on si opravoval hodiny 😀 , on plače vtedy keď su ostatné ticho 😀 ale zvladneme to.. určite... všetky detičky..

tinasc
4. sep 2009

ahojte,
naozaj treba vydržať, lebo zatiaľ je to len tri dni a pre nás dokonca ešte aj krátke, takže musíme vydržať a dúfam, že v pondelok už žiadne dieťa v škôlke nebude plakať, ku ktorému by sa Ivka pridala 🙂
Ikulka, no to malá skoro ochorela, nech jej to skoro prejde 🙂
Miriam, Ivka zase má najradšej vláčiky a autíčka 😀 keď sa jej opýtam s čím sa v škôlke hrala tak s vláčikom, doma zase má autíčka 😀

martinaema
4. sep 2009

ikulka ja som to niekde čítala, že to "ochorenie" na 3. deň je typickou súčasťou adaptačného procesu. Aj my sme tým prešli v júni ked začala chodiť do jasiel - po týždni soplíky, kašeľ. 3 dni bola doma a ked sme išli zasa do jasiel, tak už nebol žiadny problém.
My nemáme problém s odlúčením, malá trošku zaspätkuje, ale ked jej podá p.učiteľka ruku, tak sa chytí a ide dnu. Bez revu. My máme problém s cikaním. Dnes sa počas spánku pocikala. Doma sa to nikdy nestáva - ani cez deň, ani v noci. Týmto istým sme si prešli aj v jasliach, z ničoho nič sa začala pocikávať, ale len pri spaní. A ako zrazu začala, tak zrazu aj cca po mesiaci skončila. Dúfam, že dnes to bola len náhoda ☹

martinaema
4. sep 2009

ozaj - riešite nejako imunitu detičiek?
My sme nasadili homeopatiká na podporu imunity, tak som zvedavá čo to urobí. Pýtala som sa našej pedr. a tá sa plesla po čele, že dobrý nápad a napísala mi 2 druhy. Viem, že imunitu si musí vybudovať tým, že sa stretne s tými "bacilmi" ale zase nemusí byť pokaždé chorá.

titkovamiriam
4. sep 2009

ja som za prirodzenu tvorbu imunity,tak uvidime.no kazde dieta je ina.milan isiel do skolky ako 5r a vobec ho to tam nebavilo a bol aj vecne chory,michal mal ledva tri ked zacal a za cely cas bol chorí mozno 2 krat do roka.tak uvidime ako marek.

evulik6
5. sep 2009

Ahojte... tak vcera mi pobede ucitelka hovorila ze bol zlaty, dobry, ze vsetko pekne spapal... len desiatu nechcel, mozno aj z trucu...neviem... ale ze potom na obed sedel prvy za stolom a vseeetko spapal, spinkal, na olovrant zase vsetko spapal, tak som rada... rano nevedela ci plakal, lebo tato mala pobednu ale ze ked prisla, tak sa pekne hral, ze v pohode... ze on neplakava... Ked som prisla po neho tak sa hrali na doktora s ucitelkou, ze on bol doktor, maly cely happy ze daval teplomer :DD A ked som sa spytala ci pojdeme este do skolky povedal ze ano, aj ucitelke, ale vecer ked sme sa bavili o skolke tak mi v posteli zacal skoro plackat ze nechce ist, ze staci :( Tak v pondelok to bude asi strasne, myslim ze cely tyzden to bude rano des :((.... Ja len dufam ze zaberie mlada pani ucitelka rano (ma rannu) a zvladne to dobre... muz ho bude vystrajat, lebo ja idem 5:20 do prace busom...mohla by som aj na siedmu ale to by musel skor vstavat a pride mi to zbytocne, ked ho moze vystrojit tatinko.... ale strasne sa bojim ako to zvladne ...

Co sa tyka imunity... kupila som mu vitaminy martankovia a vobec mi ich nechce... tak mu ich rozpustam v caji...ale ani sa mu necudujem ze mu to nechuti, smrdi to doktorcinou, ja ze to bude dobre ako cukrik a ono je to riadny kentus...bleee... Nejake lieky som zatial neriesila...iba caj na imunitu mu budem varit... nic viac..

este zajtra a opat do prace...po skoro troch rokoch... ach...vobec sa mi nechce, najradsej by som bola doma s mojim bobacikom, no ale co narobim... a maly tiez potrebuje chodit do skolky, je to pre deti dobre, naucia sa kopec novych veci....

andulkau
5. sep 2009

Ahojte ....tak ja sa pridavam.Mala chodi zatial iba na hodinku do jasli,ale ,ako som predpokladala place.Ucitelka hovori ,ze za chvilu ona prestane .Hlavne ju bavi ,ked tancuju a spievaju ,ze sa hned pripaja.Inac sa stale na nich diva,tak z dialky 😉 .Ona sa hlavne boji tety ucitelky to mi hovori kazdy vecer.Uvidime co v pondelok.Dufam ,ze to bude lepsie.Este ju tam caka spanok ,jedenie. ☹

andulkau
5. sep 2009

A este tu imunitu ja som jej kupila ten nectar ALOE VERA.Tak jej ho davam kazdy den do caju. 😉

vilki
5. sep 2009

no miriam, nas samko bol cele tri dni kuchar, zevraj sa tam motkal pri tej kuchynke cely cas, varil a piekol.....aj doma nam uz varil 😀 len sa bojim co bude v pondelok..... 😅

alfomilka
5. sep 2009

ja som sokovana z mojho trpaslika. Strasne sa do skolky cele leto tesil, ak niekde uvidel deti, hned sa tam pchal. Prve dva dni v pohode, ani rano neplakal, a ked som prenho prisla, tak hovoril, ze dobre bolo a zasa tam pojde. A v piatok rano zrazu plac, ze on tam nejde, lebo ho jeden chlapec udrel a on sa ho boji. Tak som mu slubila, ze pojdem pozriet, nech mi ukaze, ktory chlapec ho udrel. Tak navela si obul papucky a ukazal mi od dveri toho chlapca, na to ucitelka AAAAAAAAAAAAa, no nas bitkar. Zobrala mi Kubka, nato on chudacik pochopil, ani nepocuval, ked som mu hovorila, ze pani ucitelka nanho da pozor. A takyyyy hystericky rev spustil, ze mi tiez nebolo vsetko jedno.
Az poobede som sa dozvedela zaujimave skutocnosti, cele dni sa nehra, len sa mota okolo uciteliek a tie ho hladkaju a pokusaju sa s nim rozpravat. Ale on ani nerozprava, tak si myslia, ze nevie. A to som si myslela, ze aky je v pohode. On je taky trpaslik najmensi a dufam, ze si ten bitkar nepovie, ze si donho udrie pravidelne, nechcela by som mat sikanovane dieta. On tym strachom z deti asi provokuje. ☹ Neviem mu ani az tak dobre poradit, my dievcata sme sa nebili.
Aj ked pani ucitelka to urobila pekne, bitkar sa mu ospravedlnil a pohladkal ho 🙂 , tak snad to bude lepsie. Ci?

zuzu91
5. sep 2009

Ahoj,
som rada, ze nas maly nie je jediny uplakanec. Vobec som si nemyslela, ze to bude take strasne, myslim nastup do skolky a to su len tri dni. Prvy den, vlasne len do obeda maly usiel ucitelke, musela zamknut, tak jej vyhadzal vsetky veci zo skrinky a stale reval ako doma asi nikdy. Ked place, ja skoro tiez, tak ma ucitelka radsej vyhodi. Ked som po neho prisla, upratovacka mi hovori, aha uz ste prisli po toho revuna. Takze tam musel riadne vyvadzat. po prichode zo skolky sa odo mna ani nepohne, zacal maznavo rozpravat a kazdu chvilu mi opakuje, ze uz nepojde do skolky a ci tam budem s nim. Tak sa mi zda, ze bude chory, dufam, ze to bude len "adaptacna choroba". Jedno dievcatko vyslo za maminou s placom, ze ona "odmieta spat na takej tvrdej posteli" aspon sme sa trochu pobavili. Tiez uzivame nieco na podporu imunity, kazdy den mu davam Cebion a probiotika, lebo ma problemy s kakanim, a este aj alergiu na kravske mlieko. Hned prve rano na desiatu dostal kakao, skoro ma vystrelo, hlavne, ze som doniesla potvrdenie od lekarky a napislala som to na 2 tlaciva. 😠 Uz od piatku mam nervy co bude v pondelok. Drzim palce vsetkym uplakanym skolkarom a ich uplakanym maminam.

drnda1
6. sep 2009

Ahojte,

no ja som sem dávno nedošla, mali sme ísť 2.9. do škôlky, ale malá zjdela v utorok schuti palacinku a grcala až do polnoci 😝 , tak že ju ešte aj vo štvrtok necháme doma a nakoniec si ju tatík nechal doma aj v piatok, vraj posledný deň v týždni ju tam nedá... 😀
Tak nastupujeme zajtra a som zvedavá, ako to bude prebiehať. Ona nemá zväčša problém, je komunikatívna, pokecá s hocikým 😀 , ale keď som vás tak čítala, no neviem, neviem...začínam sa báť. 😝
Čo sa týka imunity, tak toto neviem, lebo my sme od narodenia ešte chorí neboli (klop, klop)...a má aj starších súrodencov, ktorí boli pri nej chorí, no zatiaľ ju to vždy obišlo... 😝

No ja učím na ZŠ o poschodie vyššie ako je MŠ, tak info sa viem dozvedieť hneď, tak som zvedavá. 😝 Potom sa ozvem. 😉

utka
6. sep 2009

Ahojte!
No ja sa tiež desím zajtrajšku ☹. Viki v piatok plakal ☹. Ale predo mnou nie, len mi mamičky, čo prišli s detičkami po nás hovorili, že plače a kričí, že chce ísť domov. Chúďatko moje malé. Ale musí si zvyj´knúť. Snáď už čoskoro...

helka101
7. sep 2009

Kočky, tak mi dnes nejdeme. 😒 ostali sme choríí.. kašlík a soplíky.. dufam, že nam to do stredy prejde a bude môcť ísť.. Kašel nema nejaky silny, len tie soplíky nam teču a takeho tam nedam 😔 jááááj.. 😒 štve ma tato naša imunita.. všetko sa na nás nalepí. 😢

zuzidr
7. sep 2009

Ahojte,tak Emmka dnes vstala o 7mej a že ona dô škôlky nejde ☹ ale potom sme sa nejako obliekli a išli sme,po ceste v pohode,na chodbe v pohode,a v triede zase plakal ten nešťastný lukáško a Emmka spustila ☹ ☹ ☹ ☹ ja slzy v očiach,dala som jej pusu a učitelka ma poslala preč 😒 ale dnes mi to nedalo,tak som počúvala na chodbe a po 2min.zostalo ticho,a počula som ju pekne rozprávať,išli sa hrať 😀 😀 😀 😀 tak snád to bude super 😀 😀 😀 😀

adrianamickova
7. sep 2009

podobne aj my dnes,vstávanie pohoda,a pred triedou plač,srdce mi trhá...

womenne
7. sep 2009

Ahojte možem sa pridat moje dvojčence šli dnes poprve do školky a mne je tak smutno 😢 .Som si myslela že nebudu chciet ist ale ani m nestihli dat pusu.Uvidime ako bude ked pridem pre ne na obed su zatial na 4 hodiny.

ikulka
7. sep 2009

ahojte tak my dnes ráno znova s plačoooooom a riadnym až ju chuda triaslo....jooj bože ked čítam tieto vaše príspevky až mi je zle z toho čo tie naše deturence pražívaju.....bože tak by som si pirala už den ked vám tu napíšem e naša saška neplakala a teší sa do školky....len neviem či sa toho dožijem ☹ 😢

zuzidr
7. sep 2009

ikulka neboj dožijeme sa toho 😀 všetky deti si musia zvyknúť 😅

womenne tvoji chlapci to majú o trošku lahšie lebo tam majú jeden druhého 😕 😅 😀

hasleerka
7. sep 2009

ikulka ahoj ... neboj aj Sašenka určite pôjde s radosťou do škôlky ... ja som dnes bola so susedkou, tak vyprávala že jej vnučka asi rok nechcela chodiť do škôlky, ani riadne raňajkovať a obedovať ... tiež to mali ťažké, ale teraz sa už moc teší ... ktovie či to záleži aj od učiteliek

womenne
7. sep 2009

veru maju to o niečo lahšie 🙂 tiež mam strach ako bude dalej predca len to je ich pryv den uvidme ako bude dalej.
a ako to robite ekd dieta plače?nechate to tak alebo tam ostanete kym sa neukludni?bože to mui byt strašne pozerat sa ako dietatko plačka 😔

ikulka
7. sep 2009

no haslerka to si ma teda nepotešila ☹ ale zas s tým saška nemá problém ona pekne od prvého dna papá, aj spolupracuje hrá sa....len sa tam bojí ona má strach z cudzích a tam su pre nu všetko cudzíí....a má aj stres ked maju spať lebo ona od 2 rokov nespávaa tam ich nutia...ona is len tak že zvlyká celý den že stále poplakáva..... ☹

womenne
7. sep 2009

Ahojte sme doma a dostali sme pochvalu 😵 😵 😵 maly vobec neplakali Nikolasko dokonca nechcel ist domov preto sa rozpakal 😀 učitelka ich chvalila ako sa pekne napapali,obliekali hrali dokonca hračky upratali čož doma nehrozi 😝 dufam že budu take všetke dni.

sakura77
7. sep 2009

juuj,babule,nezavidim,mne by veru tiez srdce trhalo keby ide s placom,ale na velke moje prekvapenie,rano dokonca aj sm vstal uz o 6.45 a bez vsetkeho v pohodicke isiel,ze vobec neplakal,ani nic podobne,ked som pre neho prisla,boli este vonku,tak este 10 minut "jazdil" na motorke,ledva som ho zas domov dostala,tak ja dufam ze to bude dobre u nas-aj ked ucitelka hovorila,ze niektori zacnu aj po mesiaci vystrajat-no a ked som sa pytala aky bol,ze v pohode,akurat je "az moc smely"(no je troska taky maly drzan,ale snad ho to prejde,ked zisti ze nie je stred vesmiru a su aj ine deticky,ze ano 🙂 )

tak drzim moc palce aby si aj vase deticky rychlo zvykli a tesili sa do skolky 🙂

tinasc
7. sep 2009

ahojte....
no tak Ivka dnes v pohode vstala, prišli sme do škôlky a... zbadala ako plače dievčatko z ich triedy a to bol koniec, dokonca sa začala na mňa liepať že ona chce maminku a maminka nechoď preč a plač... ani nejedla desiatu, snažila som sa ju ukľudniť, ale nejako mi to nešlo a ani učiteľke, stále mi len rozpráva, že skúste jej to vysvetliť, no ale nenechá si vysvetliť, že deti v škôlke plačú a že ona nemá, že sa má ísť hrať a ich nevšímať, je to ťažké, je to taká reťazová reakcia, ak plače niekto druhý tak aj Ivka. Potom sa zabavila pri niečom tak som rýchlo odišla, potom učitelka hovorila, že si len pofňukala a bolo dobre, išli von, no a tam už bolo dobre, keď som pre ňu prišla, tak sa hrabala v piesku a bola dobrá. Celý čas o tom rozprávame, aká je škôlka dobrá a pod. len aby sme neplakali, ale neviem, neviem. Ivka totižto videla, že to dievčatko tam má maminku, tak začala aj ona, že chce maminku, no ale potom už bolo dobre. Uvidíme zajtra.
Všetkým chorým detičkám skoré uzdravenie 🙂

evulik6
7. sep 2009

Ahojte...tak ja som bola v praci dnes prvy den, maleho dadka vystrajal tatinko a dnes sme plakali aj my...cesta do skolky v pohode, aj do triedy ale potom ako zbadal tetu ucitelku tak sa nalepil na tatinka a ucitelka ho musela nasilu vziat, tak revaaaal tatooo tatooo, rucky natahoval za nim....och...ked mi volal takmer som sa rozplakala v praci...ale musim byt silna, to prejde, on si zvykne...
Vravi ze v skolke je dobre, ale ked sa spytam ci este pojdeme zajtra, tak povedal nie, nejdem, staci :((

titkovamiriam
7. sep 2009

dnes vsetko ok!!! 😀 rano bez placu,pekne jedol spal aj sa hral.trosku menej komunikuje ale co mu povedia spravy -nemusia ho ani obliekat ani krmit 😀

evulik6
7. sep 2009

som zabudla povedat ze dadko dlho neplakal nastastie, ze len trosku a potom uz bolo dobre, pekne sa hral, papal, spinkal... akurat dnes nechcel cikat v skolke s tetou ucitelkou ale nepocikal sa 🙂

ikulka
7. sep 2009

ahojky tak my sme dnes už poobede celkom v pohode šli domov dokonca ani nebežala z amnou, že chce dopapať povedala, cez den poplakala to je jasné, lenže je chorá tak sme doma a neviem si rpedstaviť čo zas bude ked pojde znova do školky

hasleerka
7. sep 2009

ikulka a koľko budete doma??? u nás učiteľka nenúti spať, nechajú dieťatko len ležkať a oddychovať

no a my sa pochválime, dnes sme v škôlke všetko zjedli