Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

ivankaalenka
10. sep 2009

aj my dnes bez slziciek. Na siedmykrat to nie je zle...drzim palceky aj tomu chlapcekovi, co tam ceeely den place. On to chudak zle znasa.

sakura77
10. sep 2009

ahojte! no,u nas bol dneska po prvy krat plac rano-ale preto ze ja som musela skoro rano ist na jedno vysetrenie,takze ho viezol po prvykrat tatinko,no a ked zistil ze odisiel tak ze to boli teda velke revy-ale po chvili prestal a uz bolo dobre

u nas tiez dudulky nenosia,ja som maleho oducila kvoli tomu zaciatkom leta-ale keby sme nestihli myslim ze to je prave miesto kde sa oduci,ked bude vidiet ze nik nema.. 😉

u nas tiez jeden chlpcek stale plakava,taky maly drobec,aj dnes ked som prisla po kristianka plakal,tak som a ho pytala ci spadol a on ze nie ze on ide so mnou tiez 🙂 chudiatko male,tak mi ho bolo luto...uz by s hocikym isiel len aby tam nemusel byt ☹

zuzka111111
10. sep 2009

joj jak vam dobre ze sa tak krasne zadaptovali...my dnes sme doma negrcali lebo som si dala len 15 min na to aby som ju dala do kopy a hned sli aby nemusela rozmyslat ze ide do skolky zato sa pogrcala rovno na chodbe do triedy ☹ ja uz neviem ...uz som myslela o prelození ku vacsim detom ale riaditelka ani pocut nechce 😠

kamilecka
10. sep 2009

Zuzka tak isto sa citim ja ako ty..... my mame tiez problem.Davidko place,nechce papat v skolke,vcera uz ani nespal ( aspon si ale lezi a je potichu),ja som uz tiez mimo z toho

tinasc
10. sep 2009

ahojte, my stále plačeme, dnes ale učiteľka vravela, že menej, že iba chvíľku, v jedálni už bola ticho. Ale prišiel potom jeden tatino s chlapčekom a Ivka hneď začala nariekať že chce maminu... ona sa potom ukľudní, učiteľka jej dala farbičky a kreslila, takže sa zabavila aj sa zapájala do hier, takže toto je bez problémov, potom boli vonku a to už bolo v poho...

martinaema
10. sep 2009

tak mne sa Emka začala pravidelne pocikávať. ☹
Už neviem, ako na ňu, vysvetľujem, presviedčam, sľubujem odmenu a nezaberá. Každý deň si 1-2x pustí do gatiek, nie celkom, ale má ich mokré, tak sa stále prezlieka. Doma sa mi nepocikala už ani nepamätám - ani v noci. Dajte nejaký tip, ako to riešiť... Alebo len vydržať?

martinaema
10. sep 2009

inak ráno vôbec neplače, aj tam chce chodiť, aj sa zapája, papá, spinká, všetko v pohode

helka101
10. sep 2009

Baby, tak my aj včera aj dnes -- bez plaču 😉 tak som rada.. konečne začal aj papať.. pekne sa hra.. len mu musím každe rano slubiť, že prenho prídeme s ockom na aute 😉 😉 😉

držte sa ostatnééé

titkovamiriam
10. sep 2009

ja uz ani nemam co pisat proste super super,bez placu,hraje je aktivny a doma zacina byt drzi asi aj v skolke musi byt ked nieco chce-no uci sa rychle 😀 😀 😀 -zje aj za dvoch tak mu prilepsuju od deti co nejedia 😅 😅

titkovamiriam
10. sep 2009

inak kolko ste mali skolkne mi 48eur na tri m a strava 22eur na mesiac

hasleerka
11. sep 2009

miriam to školne platíte len škôlke či už aj ZRŠ, lebo 48€ je dosť ... my platíme 8,29€ za mesiac ... a za stravu ešte nemáme šek ale viem že celodenná strava vychádza 1,12€ .... a ešte neviem koľko sa bude platiť do ZRŠ, asi tak okolo 1,5€ na mesiac

a my sme na tom už opäť dobre, už neplačeme ... tak tiež držím palce aby ja ostatné detičky už boli bez plaču

michalag
11. sep 2009

miriam my platime za skolne (rezia za SJ+poplatok za MS) 12,24 eur/mesiac a celodenna strava 21,24 eur/mesiac a este jednorazovy poplatok na zaciatku skolky 35 eur kde su zahrnute vselijake balicky (napr. Mikulas)

michalag
11. sep 2009

Inak dnes opat z velkym placom a uz sme zacali v satni a potom sa ma drzal ako kliest, vobec sa nechcel pustit 😅 a zase ho musela ucitelka zobrat na ruky a dat do triedy ale vraj ako tam je tak si sadne a prestane 🙂 .. u nas je uz 8 deti chorych z 20 ... su uz aj u vas nejake chore deticky?

zuzidr
11. sep 2009

my platíme stravu 42€ na dva mesiace a 7 ZRš vyberali dnes,ale ja som si myslela že to je na celý rok školné...no neviem 😅

a Emma sa dnes rozbehla z chodby,ešte zaflekovala a dala mi pusu a utekala do triedy 😀 😀 😀 sa teším 😀 😀

len mi včera hovorila že tam nechce spávať,a uč. jej povedala že má oddychovať,čo mi je čudné lebo doma spávala vyše 2hod.každý deň 😅 😀

aksulvap
11. sep 2009

Včera boli u nás slzičky, dnes už riadny plač a učiteľka Adama musela odo mňa odtrhnúť 😢

V škôlke platíme 10 € mesačne + strava bola za sept. okolo 21 € + budeme mať rodičovské, tak predpokladám, že budú chcieť nejaký príspevok...

Ani som sa nestihla opýtať učiteľky, či už sú choré detičky, ale Adam hlásil, že jeho kamarátka Sofinka je prechladnutá, tak asi už aj u nich začínajú škôlkarske soplíky...

helka101
11. sep 2009

Kočky.. my ako sme plakali minuly tyžden, tak teraz ide pekne aj v šatni rozprava.. ako sa teší na p. učitelku Elenku, minuly tyžden mal inu pani učitelku.. tak mam len strach, či tato nieje k nemu lepšia a asi si ju obluubil..

my platíme zatial strava 22,70e na mesiac a školne 10eur..

soplíky mame už aj my, dufam že nam to prejde...
davate detičkam nejake vitamíny na imunitu?? 😕

michalag
11. sep 2009

helka a davas ju do skolky aj ked ma sopliky?

helka101
11. sep 2009

Ano dala som ho.. 😅 lebo to schytal od detí v škôlke, a dokym nekašle vraj nieje dôvod ho ponechavať doma, alebo neteplotuje.. pani učitelka je zlata, potiera mu noštek aj mentolovou mastičkou.. ale tie soplíky mu netečuuu.. to sme prešli cez víkedn, len proste počuť ako funíí kusok

michalag
11. sep 2009

helka, prepac myslela som jeho 😅 ... aj my asi zaciname soplikovat, ale pokial nema zelene sopliky, neteplotuje a nekasle vraj nie je dovod aby bol doma a snad sa do stredy vylieci, kedze v pondelok do skolky nejde a aj my sme to schytali pravdepodobne v skolke ... uz to asi zacina 😒 , ale co ked imunitu si musi vybudovat sam

sue
11. sep 2009

U nás napríklad do škôlky vezmú dieťa len keď má potvrdenie, že soplíky sú neinfekčné - teda že sú napr.z rastu zubov alebo alergie alebo tak... a som tomu rada... pretože to by sme inak museli byť doma stále a neviem ako by som pochodila v práci s tým...

ivankaalenka
11. sep 2009

tak sa tesime na sopliky. Co sa tyka skolneho, tak platime 10 € skolne a 5 € RZ, 1,50 € je denny poplatok za jedlo, takze nejakych 30 € .Dokopy 45 € /mes.
Dnes ma poslala domov, tesila sa rano na kamaratov a na pani ucitelku. Zatial nespinkame, som zvedava ako to funguje, co ked bude dlhsie spat ako ini, neviete ako to potom riesia? Lebo spinkaju v tej istej treide ako sa hraju aj jedia. Taka mala trieda, tam robia vsetko.

kamilecka
11. sep 2009

My sme vcera urobili velky pokrok, hral sa pekne s detickami, vsetko spapal, krasne 2 hodinky spinkal,no ucitelka vychvalila ku hviezdam. My sme tiez vcera dostali seky, vsetko spolu 15 eur 🙂

majdiska
11. sep 2009

tak my platíme 138 eur mesačne - ale chodíme do súkromných jasličiek 😉
a tiež soplíkujeme, ale to bude tým počasím ráno zima a poobede teplo, a novými deťmi.. tu sa môže so soplíkmi, pýtali si odo mna aj odsávačku na baterky - doniesla som.. len s teplotou sa nesmie.. 😒
včera vo škôlke tancovali a spievali Maličká som - celý den mi to pospevoval, taký bol podarený 😀

danu
11. sep 2009

my dnes v poho.
Skolne na mesiac je 12€, strava na mesiac je 25,20€

helka101
11. sep 2009

Michalag.. akože ja neviem či sme prechladli,alebo sa nam tlačia stoličky, ale zas... fakt ked viem , že nieje tak chorý, tak myslím že soplíkmi nenakazíme nikoho, lebo mu neteču vôbec.. len mu počuj že ma noštek zapchaty... a pani učitelky hovorili, že raz zakašlal.. ale vraj to prisudzovali, že mu možno soplík zišiel dole alebo dačo take.. upozorinili by ma, kebyže kašle velmi aby som ho nedavala.. predsa, teraz su oni snimi viacej ako my.. mamičky 😉

ja som už rada, že maly to nesie fajn...len.. škôlku nam v strede oktobra sťahuju do novych priestorov.. tak dufam, že maly to zoberie pozitivíne..

sakura77
11. sep 2009

no aj v nasej skolke je uz par "marodkov",kristianko zatial ok,dufam ze sa tiez nanho nieco hned nenalepi,aspon kym si zvykne ze tam pravidelne chodi
dneska sa mu rano moc nechcelo,ale ked som mu povedala ze dva dni bude potom volno,tak bez vsetkeho isiel,ani nemukol 🙂 tak som rada ze to tak fajn zvlada 🙂
baby davate aj v utorok do skolky,ja teraz neviem co ho mam dat alebo nie,je sviatok,ale preto aby to nemal domotane ze raz ide raz nie...

titkovamiriam
11. sep 2009

tych 48 na tri mesiace su obci ako zriadovatelovi a aj obedy sa platia tiez tam,rodicko mame 21 tak este neviem kolko to bude skolke no pocitam asi 33eur na pol roka/mikulas,pranie,hracky .../

marek sa drzi dobre a choroby tuk tuk zatial ziadne,vsak som zvedava co schyta prve-okrem kiahni este chory nebol 😀 😀 😀

wladka
11. sep 2009

hlasime sa aj my k marodom 😅 ..v skolke poriedko.. 3 roky ziadna choroba, okrem miernych soplikov.. cez leto anginy 3x, teraz zase dalsia.. vcera nam brali ster, ci pojdu mandle von..

obci mam platit nejakych 41eur.. skolne a stravne netusim 😕 , v pondelok je rodicovsky..

inak, som sa chcela spytat, ci davate detom nieco na imunitu.. a co? mne vcera doki nanutil za 21eur prirodny preparat - cesnak a materinaduska.. ale neize by som neverila, davam jej to aj ked je to hnus.. len zvazujem, ze by som este nieco.. len neviem co je dobre a oskusane.. dajte tipy.. dakujeeem

😉

ikulka
11. sep 2009

ahojky dievčatá tka my sme platili cca 23euro stravnéa 10,8eura školné
aj saška bola chofá ale už to prešlo tak hádam bude dobre
wladi ja dávam momentálne imunoglukan sirup ale mám aj tie kadejaké tabletky detské martánkov hviezdy a pod treba vyskušať

titkovamiriam
11. sep 2009

wladka ak nebudes musiet nedavaj mandle von ☹ potom jej vsetko pojde na priedusky ☹