Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

danu
1. feb 2010

u nas je to tento tyzden uz mesiac co sme bez prestavky a choroby v skolke 😵 ale klopem kazdy den na kazde drevo ktore vidim 😅

sakura77
2. feb 2010

baby,ktore ste mali dieta najprv na pol dna a az neskor na cely,ako to zvladali? my mame do 12tej ale od marca rozmyslam zeby som ho dala do tretej,len sa obavam,ze mi tam nebude chciet ostat,ked uz je zvyknuty ze po obede ide domov...vase to zvladli v pohode?

tinasc
2. feb 2010

ahojte, aj ja som mala Ivku najprv do 12 potom som ju po mesiaci dala na celý deň, najprv do tretej, postupne dlhšie. Myslím, že to zvládla v pohode 🙂

nadhera
2. feb 2010

babenky a to vam navrhli,ze budete deticky davat do 12tej? u nas len prve dva dni a potom pekne do 16tej. 🙂

dokonca starsia ucitelka /ina skolka/vravela,ze u nich hned v prvy den su deti az do 15-16tej.

evaka
3. feb 2010

No caute, pridavam sa do klubu, mala nastupuje 15.2 1x do skolky, tak to intenzivne prezivam, uz sa sama neviem dockat, lebo je trochu hanbliva tak mam strach z tych prvych dni / dufam ze nie aj tyzdnov ☹ /. No a chcem ju supnut hned na cely den s tym, ze ked sa naspinka hned o 15.00 pridem po nu, chcem totiz aby si hned od zaciatku zvykla na to, ze tam musi spinkat. Bojim sa, ze keby sla prvych par dni dopoludnia a potom na cely den, ze by to bolo este tazsie zasa si zvykat na nieco nove. Ake s tym mate skusenosti vy, co je lepsie?

danu
3. feb 2010

nadhera v Ba davaju skolky tzv adaptacny pobyt to urcuju skolky nie rodicia cca na 3-4 tyzdne deti najprv chodia napriklad na 2-3 hodiny jeden tyzden, dalsi tyzden do 12.00 a dalsi tyzden tam uz spia

titkovamiriam
3. feb 2010

marek nabehol na cely den u nas je to tak... 🙂 a tiez v pohode,kamoskina chodila chvilu do 12 a potom jej vadilo ze musela tam aj spavat no zvykla si 🙂 neboj. 🙂

sakura77
3. feb 2010

tak ja som tiez od septembra chcela nabehnut hned na cely den,aj by mi ho zobrali-ale-mali sme este plienku na spanie,a to u nas neakceptuju,takze preto...teraz uz cez obed spi bez,tak preto uz by som ho chcela dat...ja sa tiez obavam ze po obede bude nastupeny pri dverach a cakat ma...

nadhera
3. feb 2010

sakura, my sme sli do skolky s tym,ze plienka moze byt len cez obedne spanie /mal 2,5r/ a za mesiac bol maly v pohode a vobec plienku v skolke nepotrebuje . Na noc doma davame.

Miriam,aj podla mna je to lepsie ak si dieta zvykne,ze pospinka ,pohra sa a prideme. Lebo vysvetluj malemu,ze dnes nespis,ale uz zajtra tam spis. Mne dokonca aj tie dva dni vadili,ze maly bol len do 12tej. Ale to sa zvladlo, sla som s bracekom a tesil sa. Ale potom uz pekne naostro 🙂 a tatik ho vybera,ked ide z prace. 😉

sakura77
3. feb 2010

no,snad to nejako zvladneme,ved nie je prvy ani posledny 🙂 aj ked on je strasny tvrdohlavec,ale musi si zvyknut,mne by to strasne pomohlo,keby tam spinkal,tak uvidime-naposledy ked som sa pytala ucitelky ze ako je na tom(lebo on je strasny certisko 😅 ) tak ze:nooo,deti uz nebije,ale posluchat teda neposlucha moc..no tak aspon nejaky uspech...ze sa nebije 😉 tak casom sa snad nauci aj pocuvat co mu hovoria a nerobit si podla seba len

babulina
3. feb 2010

baby nechodi niektorej z vas drobec na ms pifflovu do specialnej triedy pre dieteticke poruchy? potrebovala by som nejake info dakujem

hasleerka
3. feb 2010

my máme v utorok karneval , tak som sa tešila, je to akcia aj pre rodičov s občerstvením ... lenže ja som predseda škôlky za rodičov a budem musieť mať príhovor, a ja sa tak prííííííšerne hanbím pred veľa ľudmi, budem sa tam koktať a bude celá červená ... ja z toho asi aj ochoriem 😒

sakura77
3. feb 2010

aj my mame 11 teho vraj...a este neviem aku masku mu urobim..tie kupovane gycoviny sa mi moc nepacia
no ale co uz,"tvorit" asi nebudem mat cas...kiko ma u krsneho taku tu supravu ze brnenie,prilba a mece a take blbosti okolo toho,tak asi bude "rytier"...
hasleerka,verim... 😀 nacvic si to doma pred zrkadlom najskor 😅

tinasc
3. feb 2010

ahojte, ja som sama sa rozhodla dávať Ivku prvý mesiac do 12 tej, potom som jej vysvetlila, že tam bude aj spať, zvládla to v pohode, síce sa ma niekedy pýtala, kedy ju prídem zobrať naobed, ale to sme si vysvetlili. My máme karneval 9.2. Ivka sa teší.

hasleerka
4. feb 2010

tinasc tak sa budeme naraz zabávať na karnevale , len nie spolu ... inak aj mne Miška chodila prvý mesiac len na obed a potom začala spávať a bez problémov

danu
5. feb 2010

dnes som sa dozvedela, ze v skolke su kiahne, jeden chlapcek z nasej triedy je uz od pondelka doma, tak som zvedava 😖

martinaema
5. feb 2010

my tu máme prvú veľkú krízu ☹
Malinká chodí do škôlky, kde sú deti rozdelené do tried slovenskej a maďarskej. No a teraz ich je málo, aj učiteľky chýbajú, tak ich spájajú dokopy. A nakoľko my vôbec nevieme maďarsky, tak malá má depku, že niektorým deťom nerozumie, a berú jej hračky... Ona je tam najmladšia, takže si to nechá, a nemá tam momentálne ani svoju veľkú kamarátku, ktorá ju ochraňuje. Takže každé ráno vstávame s revom - nejdem do škôlky, bojím sa maďarských detičiek 😢 😢 😢
A ja revem s ňou 😅, ale tak aby to nevidela. Dúfam, že čoskoro ju to prejde

nadhera
6. feb 2010

Babenky, tak my sme od piatka doma s kiahnami. Zvladame v pohode, ziadna teplota, len bobaciky, ktore natierame tekutym pudrom s mentolom. jasne, ze skolka chyba a hlavne frajerka. 😀
Cakam, ze druhy chrustik to ma o par dni tiez /inkubacna doba 2-3tyzdne/.

nadhera
6. feb 2010

martina 😠 😠 😠

nadhera
6. feb 2010

ziadny jazyk naviac nie je na skodu... no takto nedobrovolne, no neviem. ako dlho to bude trvat? u nas len kvoli chorobam spajaju triedy a ma to netesi - ina ucitelka,ine deti. Napis,ako to zvladate dalej.

sakura77
6. feb 2010

juuj,baby ani nehovorte ze kiahne-ja sa toho desim,ja som nemala a ked mi to maly dovlecie zo skolky tak ma rachne asi,vzhladom k tomu ze mame babo doma,ja by som to uz nejako prezila...
martina,no,malinka vydrzi,neboj...sestrin maly tiez zacal chodit do skolky v taliansku-ale v tej casti kde sa hovori nemecky,chuda tiez rucal kazde rano,ked im nerozumel ani pol slova,a teraz uz sprechuje jak o zivot-a segra hovorila ze je jak robot,ked idu domov na SK,tak sa pyta kedy je slovensko- a ked povie ze uz je,tak prepne na slovencinu 😀 no ale to je ine,ked vy to mate len na chvilku...

janulka18
7. feb 2010

Caute,tak malý ide zajtra po dvoch týždňoch do škôlky a hádajte čo? Sú tam kiahne,tak sa tešíme 😉 Neviete,či je to moc nebezpečné pre polročné bábo? A som zvedavá,aký bude nástup,či zase s plačom.

janulka18
8. feb 2010

Do škôlky sme išli dokonca s radosťou,len neviem ako tie kiahne,vraj to v malej triede ešte nemajú. A v pondelok majú karneval,tak som zvedavá,či vydržíme zdraví.Inak už chce byť zas potápač,tak neviem ako to vymyslím.

nadhera
8. feb 2010

v nasej triede je 18deti s kiahnami , chodia len 4deticky. 😒

martinaema
8. feb 2010

tak už zasa je dobre, už sme vo svojej triede, ale v madarskej má už jednu kamarátku
ako je to u vás s prázdninami - ja som sa dnes pýtala, či budú doma cez jarné školské prázdniny a vraj to závisí od starostu 😠 ked nariadi prázdniny, tak bude škôlka zavretá 😖
to sa mi vobec nepáči.Má také právo? Aj v lete údajne ked zistí. že je nižšia návštevnosť škôlky, tak vyhlási skôr prázdniny 😝 😠

sakura77
8. feb 2010

no u nas je v lete zavrete,iba nejaka jedna v meste je otvorena mslim a tam sa to da dokopy nejako
s kiahnami nestraste,to fakt je take rozsirene teraz zasa? 😖 co to nepomrzne v tej kose tie bacily sakraa 😠

nadhera
8. feb 2010

sakura, vraj je teraz take obdobie. kamoska zdravotacka vravi, ze februar-marec. hm. dokonca ked jej deti mali kiahne tak sa prisla k nim kamaratka s detmi nakazit, nech to maju cim skor za sebou. Vraj cim mensie dieta a kiahne,tym sa skor dostane z toho. indi-vindi.jedna jej dcera mala 40tky teploty a vyrazocky aj v pisulke.druha jej dcerka par bobakov teploty ziadne.
My to zvladame,mazeme,len chuda nemoze von. vsade kopa snehu,nove boby a on pozera za oknom ☹
Aj karneval v skolke prelozia.

tinasc
8. feb 2010

ahojte, juj kiahne, to je nepríjemné, som zvedavá, kedy si to odbije naša 😉 ja som mala kiahne na základnej škole, pamätám si, že som to dosť zle znášala, teploty, vracala som a pupáky som mala úplne všade. u každého je to ale iné. Tak detičkám skoré uzdravenie nech si užijú ešte aj sánkovanie 🙂

danu
8. feb 2010

cez jarne prazdniny tusim prvy marcovy tyzden ak sa nemylim, je skolka otvorena, takze u nas v pohode, urcite budu spojene triedy ale otvorene je

janulka18
9. feb 2010

tak my sme sa pýtali na tie kiahne a z celého poplachu to vyzerá tak,že kiahne majú vlastne len tri deti zo strednej triedy.tak uvidíme,či to vymrzne alebo sa rozbehne.A u nás býva cez letné prázdniny jedna škôlka otvorená,ale myslím,že chodiť môžu len deti zamestnaných rodičov.Cez jarné neviem,ale asi to bude podobne,prípadne spojené triedy.