Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

tinasc
19. sep 2009

ahojte, u nás po starom, každé ráno ide Ivka do triedy s plačom... potom sa vraj ukľudní a plače, až keď sa rozplače nejaké iné dieťa ☹ ... netuším, kedy ju to prejde, dúfam, že skoro 😉

janulka18
19. sep 2009

ahojte,tak sa hlásime ku škôlkarom.Boli sme v škôlke len tri dni a sme už týždeň doma so soplíkom a kašľom.Škoda,lebo malý jačal a v stredu to už bolo celkom fajn.A teraz nás to čaká od znova.Ozaj a má tu niekto skúsenosti s imunoglukánom?

sisinka76
20. sep 2009

ahoj janulka,
my sme brali imunoglukan od januara do maja a Samkovi naozaj zabral. od oktobra ideme do skolky a tak sme zacali imunoglukan uzivat uz minuly tyzden. plus k tomu cebion a tak dufam, ze nebude tak casto chory 😉

titkovamiriam
20. sep 2009

pridavame sa k chorym

wladka
20. sep 2009

titi, ja ani neviem ci aj my 🙄 ..drzte sa...

cely tyzden vola v skolke, vse ok..len tie sopliky.. na niektore rady.. davam jej Echinaceu - trinktura, NutrolinB, a preparat cesnak a tymus, ci jak.. tieto tri veci, aj nasivin do nosa..

vcera v noci 39teploty, 3x cipok..dnes je ok bez teploty.. 😕 boli sme na dvore, slniecko hrialo, tak reku nech sa ho nasyti, bacile nech vypusti..no uvidim ako bude na tom rano.. hrdlo je ok, kukala som..

a vysledky zo steru je, ze ma pritomneho streptokoka - ale nizka hladina, vraj nie je nutna liecba atb.. a ja mam stale hrdlo take vselijake - a liecim si to sama 😀 , mozno som ja ten bacilonosic, tak zajtra odbehnem aj ja na ten ster..

hasleerka
20. sep 2009

to je hrozné, len čo tí naši drobci nastúpili, už aj budú chorí!!! ... my tiež už kašleme, tak som rýchlo nasadila cibuľový sirup, a zostávame aspoň dva dni doma, uvidíme ako to pomôže

kristina25
20. sep 2009

ahojte baby.
No aj mi sme cely tyzden bli chore. Dcere som nasadila sirup Hlivacek, uz jej to preslo asi jej pomohlo aj to slniecko. 🙂 Zajtra ide do skolky, tak uvidime ci sa jej to nevrati.
A ako obliekate rano svoje deti do skolky? Ja vobec neviem ako mam svoju malu obliect 😒 [v januari mbude mat pat]. Dufam, ze ju ten Hlivacek ochrani. Chcem jej ho davat aspon do marca, no uvidime.

majdiska
21. sep 2009

no kristina ja mám ešte drobca malého, ale ráno ked je 10 stupnov, tak dávam pančušky, topánky ešte plátenky, ale asi vymením za teplejší variant, rifle a navrch tielko, košielku, mikinu a bundu - oteplenú a čiapku na ušká.. poobede, ked je už teplúčko tak odvrstvujem 😉
hliváčika som skúšala aj ja, ale nejak to neučinkuje, sa mi zdal malý stále chorý, tak som mu to prestala dávať a papá prirodzené vitamíniky v ovocí 😉

womenne
21. sep 2009

čauky tak choručkych pribuda ☹ baby prajeme vam aby ste sa rychlo ztoho dostali a šup šup do školky.
Ja davam ten imunoglukan a Zirtec od alergie neviem asi nič ine nejdem davat,možno v zime Nutrolin uvidime.Mne Sebko vnoci zaplačkal aj rano že ho boli bruško potom ho to prešlo tak neviem....

Ja už tiež musim kupit lepšie kopky a punčošky ale zatim je tady teplo takže ešte nedavam ale na konci mesiaca ma byt rano okolo 4 stupnoch tak to už asi dam.

danu
21. sep 2009

ahojte 🙂
ja davam cebion a pijeme kazde rano activiu 😅
Obliekame pancusky, nohavice, navrch tielko pulover a tenku bundu a na obed ideme v kratasoch a tricku 😅

Dnes rano trochu plakala ale po chvili ked som pocuvala uz bolo dobre

kristina25
21. sep 2009

Ahojte 😉
Dnes rano bolo okolo 12 st. Malej som dala tricko s dlhym rukavom a hrubsiu mikinu, ale povedala som jej, ze ked pojdu von nech si mikinu neberie, lebo sa spoti.
Ale bola som prekvapena, ze deti mali v triede este tricka s kratkymi rukavmi 😨, vsak je uz ochvilu koniec septembra.
Nech nam este slniecko svieti, aby sme nemali chorucke deti 😉

rybecka
21. sep 2009

Ahojte ,
pisem tu prvy krat do tejto temy lebo mi sme nastupili do skolky minuly stvrtok a velmi placeme ako ste to riesili a hlavne doma rano co mam mu povedat alebo nejaka finta my sa uplne hadzeme o zem totalna komedia rano ako dlho este? 😕 ☹ Som uz zufala z toho 😢

zuzidr
21. sep 2009

Ahojte,my sme mali v noci 3x hnačku,ale nad ránom v pohode,Emmka chcela ísť do škôlky,tak som ju dala,ale kedže bývame oproti škôlky a babka je doma,a tam uč.hovorila že keby niečo,zanesie ju domov 😅

a večer sa mi zdálo že chrapká,kôli plnému nošteku,ale potom to polavilo a MM mi povedal,že si zase všímam aj to čo,nemusím....ale ved sa mi maminy pozanmé že?

sakura77
21. sep 2009

kristina,aj my sme dali kratke tricko do triedy,ale ma v skrinke aj dlhe,ved oni ich prezlecu keby sa im zda ze je to malo(teda aspon tu)-a o 11 ked som ponho prisla boli na dvore,a chrbat upoteny 🙂

helka101
21. sep 2009

Ahojte... 😒
tak mysme boli tyžden doma na sirupčeku... a dnes nam nasadili antibiotika, lebo nam kašel neprecháádzal, všetko mame o.k.,len sa nam tie hlienky zastavili dakde dole v krku, a nevieme to riadne vykašlať, tak aby sa to rozpustilo... 😔
takže už sme doma druhy tyžden 😔

dufam, že nebudeme na začiatku so zvykaním v škôlke.. 😖

chorím prajeme skore uzdravenie a zdravým aby vydržali čo najdlhšie.. 😎

titkovamiriam
21. sep 2009

tak my sa doma tiez liecime a ja som stihla rodicko co mal marek dnes. tak tych 48 eur bolo na 4m a este budemem platit 50eur na aktivity pocas roka.platila som aj 1,1 eura niaky pracovny zosit a dobrovolne som kupila marekovi za 7,5 eur taku velku omalovanku s plagatikmi-da sa poskladat 9 obrazkov ked povykresluje postavicky.
inak aktivit maju na jesen velmi vela-hned 2.10,-tekvicovy den-to budeme vyrezavat tekvice a opekat na ich dvore,budu mat babkove divadlo,kuzelnika,mikulasa a pojdu na ranc v stupave.vybavenie od nabytku po hracky skoro vsetko nove no nadhera

sakura77
21. sep 2009

juj,marodkovia tu veru pribudaju...dufam ze nas to este dlho obide,ale videla som deti so soplikmi,takze mozeme cakat coskoro,noo,
tak prajeme skore uzdravenie detickam 🙂

cazuba
21. sep 2009

ahoj, som tu prvý krát náš malí tiež plače ale vždy len ráno už keď tam je tak je všetko ok. Odkedy začala škôlka bol tam dnes druhý krát najskôr mal kašrľ takže nemohol ísť a ďaľší týždeň zasa strčil krsnehj do kolesa nohu takže sme boli na pohotovosti a mal ju obviazanú a ako keby to nestačilo začal ho bolieť zub a museli sme ísť zubárovi ten mu ho vyvrtal a na druhý deň opuchnuté celé líce. No strašné. Dúfam že si postupne zvykne no to vstávanie s plačom je steašné.

titkovamiriam
21. sep 2009

my sme uz ok ,len dne smi ucitelka hovorila o tom krmeni-to nechapem aj dnes jedol priborom cely den sam,potom ze im nechce hovorit kedy chce ist cikat-musia sa ho pytat a nechce sa hrat s detmi.ze je samotarsky.to o samote chapem on nikoho nepotrebuje od malicka -neviem ako ho naucit hrat sa s inymi on sa rad pozera ako sa ostatny hraju alebo pre vsetky deti akoze vari-no ked mu chce niekto pomoct uz sa nechce hrat. 🙂 ale zasa si rychlo zvykol tam chodit aj vsetko zje aj v pohode spi 🙂 tak uvidime za tri mesiace po adaptacii co povedia

k.a.t.k.a.
21. sep 2009

my uspesne skolkujeme 😵 aj cez vikend by isla 😀 .. len uz ma 2.tyzdne sopliky, mam pocit ze im tam nepomahaju vyfukat nos, vzdy ked si pridem pre nu poobede je cela zahuhnana 😖

vranka4
21. sep 2009

Ahojte 🙂 ,tak naši si už pekne zvykli v škôlke,ja im obliekam teraz namiesto tielka tričko s krátkym rukávom nato tričko s dlhým rukávom a mikinu,pančušky zatiaľ nie,keď je v priebehu dňa teplo,tak sú len v krátkom tričku,ale ráno im nechám dlhý rukáv a prezlečiem tepláky...Marek trošku soplí,ale hneď sme začali kvapkať,tak je to na dobrej ceste,snáď nám to nepodaruje 😀 😀 ,ja som im začala dávať Pikovit sirup a chcem kúpiť Imunal kvapky-na podporu imunity,obsahuje echinaceu,je to aj prevent.proti chrípke,starším babám som to dávala a vtedy neboli celú zimu choré,je to ale horké...skúsim aj dvojičkám,len musím zistiť od akého veku sa môže dávať a uvidím...
tak sa držkajte,chorým prajem skoré uzdravenie 🙂

zuzidr
22. sep 2009

Ahojte 😀 tak Emmka včera vraj v škôlke kakla len raz,ale ked sme prišli domov zase 3x bola,v noci nič,a ráno ako vstala hned utekala na wc kakať 😅 no do škôlky sa zase tešila tak išla,už mali odhlásených 6det 😅 😠 dúfam,že to bude v pohode u nás 😅

a dnes sme priniesli 10krabíc čajov,mali v kauflande po 0,33centov a ja ich kupujem domov a velmi nám chgutia,tak sa riaditelka veeelmi potešila 😀 a Emmku velmi chválila že z dna na den lepšie a lepšie,že papá,poslúcha,neplače...akurát cez obedný spánok sa pociká,ale cez víkend doma nie,aj som rozmýšala že im poviem nech jej dajú plienku,ale to by bol zase krok späť 😅

sasiki
22. sep 2009

rybecka vydrž 😉

monikka22
22. sep 2009

ahojte pridam sa k vam my do skolky chodime radi... dufam ze nam to vydrzi ale chcela by som sa vas spytat ucitelka maleho chvali ma 3,5 roka a teraz bola ponuknuta anglictina pre male deti ako kruzok v skolke a ucitelka sa vyjadrila ze nevie ani po slovensky naco ho davat na anglictinu.. bola som dost v soku rozprava vela aj ked nie uplne cisto ale rozumiet mu vsetko. dali by ste ho na ten kruzok alebo este pockat??? dakujem

majdiska
22. sep 2009

monikka my to máme v cene, každý den hodina angličtiny.. malý síce nespeakuje, ale len tak s počúvania sa učí a možno jednoduché vety rozumie, ale nepovie to 😉
mne je malý posadnutý deťmi v škôlke, večer už chcel ísť znovu do škôlky a ráno tam už utekal oblečený a obímal sa s p. učiteľkou.. 😀 a ja som ho nezaujímala 😉 a to ráno vstal hore riťou a tam sa otočil o 180 stupnov.. 😵

nadhera
22. sep 2009

maminy,poradte prosim. mam dvoch chalanov - 2apol a rokapol. starsi zacal chodit do skolky, jedina podmienka bola,nech je bez plienok. on plienky pouziva len na spinkanie. A tu je problem. jednoducho sa v skolke nepyta na zachodik. alebo nejde vobec /cez spanok sa vycura do plienky/ alebo sa pocura aj 2x cez den a ucitelky ho prezlecu. Jemu nieco na tych zachodoch vadi a neviem co. uz som sa dohodla s ucitelkou,ze ho nechaju sameho ist,ked bude potrebovat na wecko, ze tam nebudu ine deticky - mozno sa hanbi,ale nic nepomaha. doma bez problemov otvori wecko,piskne,utrie sa,splachne,umyje rucky a hraje sa dalej. vcera mi dokonca povedal- ked sedel na wecku doma ,ze on na maly zachod nejde. medzi surodencami je rozdiel 14mesiacov a on je naozaj samostatny,nemohol sa spoliehat,ze ho posadim na nocnik,ked krmym maleho alebo ho prebalujem. ked ide sam na wc ,sam si zdvihne dosku hore a da si detsku dosku,posadi sa. ziadny problem. ale ked pride do skolky koniec,problem, som z toho nestastna,lebo inac si ho pochvaluju,ze je sikulka - ved preto som ho dala do skolky , je medzi 3a4r detickami,len to wc-ko nam robi starosti.
mali ste niektora takyto problem? resp. poradi mi mamina,ktora pracuje v MŠ? dakujem 🙂

tinasc
22. sep 2009

všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie, my sa zatiaľ držíme, klop, klop 🙂 u nás v škôlke stále po starom, stále slzí... inak s tým obliekaním, ja malej dávam ráno nohavice, tričko a teplejšiu mikinu,čiapku... v škôlke ju prezliekam, naobed ideme domov v krátkych rukávoch 🙂

martinaema
23. sep 2009

my sme zdravý, v školke dobre, sem-tam si síce ucvrkne, ale to už neriešim, ale asi budeme musieť prerušiť dochádzku - dostala som výpoved 😝 😖 ☹

danu
23. sep 2009

ahojte 🙂
my mame dnes velky den Ella ide na cely den mam prist o 15.00, som zvedava ako to zvladne a ci bude spinkat.

lucia09
23. sep 2009

ahojte...aj moja malá chodí do škôlky.. po týždni bola hned chorá-angína. v pondelok sme nastúpili zasa a stále plače ☹( Ráno pekne vstane, oblečieme sa-všetko je ok. cesta do škôlky je v pohode, aj v škôlke sa prezujeme v klude. ale ked vstúpime do triedy, už vie že ja odidem, tak začne plakať.. ako dlho bude plakávať neviem, ale som z toho unavená🙂