Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

hasleerka
2. nov 2009

no my máme tak trochu výhodu že je už druhá a vie že určite pre ňu prídem, tak ako som chodila pre staršiu do školy ... ale zase keď si spomínam, tak ani tá staršia nejak moc neplakávala

ale máme teraz dva dni veget, bude s babkou, teda dúfam, že bude všetko OK, lebo ja musím ísť preč,

grevab
3. nov 2009

moje deti sú každé iné - Matejko si horšie zvykal na škôlku a potom, keď si už zvykol - za celé 3 roky nepovedal vari ani raz, že nechce ísť do škôlky. Ani po chorobe.
Bral to ako bežnú vec. ALE - poobede som si musela dať záležať, aby odchádzal domov medzi prvými - hneď o tretej. Dalo sa to, do práce som chodila na 6hod a potom som bola aj doma na MD s Evkou.

A Evka - zatiaľ neviem ešte presne, ale zatiaľ sa prejavuje tak, že si celkom zvykla, ľahšie ako Matej pred 4 rokmi. Lenže vymýšľa, že nechce, plače - občas. Tiež bola doma chorá a potom 4 dni plakala, že nechce ísžť do škôlky (aj cez víkend plakala...)
A zase poobede jej zatiaľ nevadí, keď je dlhšie... Ešte len začala chodiť, tak uvidíme, ako sa to bude vyvíjať..

cairka
3. nov 2009

tak my sme doma od mudry. veve má zápal pľúc a potvrdeného streptokoka z výteru. škôlka v nedohľadne 🙄 takže najbližšie sa zasa zaradím k matkám, ktoré po 2 dňoch teploty si idú k mudre po ATB bez zisťovania, či ich akútne treba...vždy, ked to skúšam bez, tak to takto dopadá

tinasc
4. nov 2009

cairka, malej prajeme skoré uzdravenie... nech sa rýchlo vylieči, keď ju to takto veľmi draplo...
Ivka zase ráno vymýšlala, že nechce ísť do škôlky, potom zase že chce ísť nakrátko ☹ neviem, čo sa jej deje, že takto vymýšla...

danciacik
4. nov 2009

Ahojte.
ďakujem vám za privítanie.
Naša chce stále naspäť do škôlky ale u nás na východe sa zatvárajú školy kvôly chrípke tak asi tak skoro nepôjde.

nadhera
4. nov 2009

danciacik,tak my sme vychodnejsi vychod a zatial nic sa nedeje , nastastie. skolky funguju, moje deti zdrave. akurat teraz soferi autobusari dostavali rukavice a ruska - ti, co linkuju na ukrajinu.

hasleerka
4. nov 2009

cairka želáme skoré uzdravenie 😉

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

Prosim vas je tu niekto kto kvoli prasacej chripke radsej neda dieta do skolky? Lebo manzel na mna kuka jak na krkavciu mater, ze mala chodi do skolky ked tu je tato "hrozba" ze by sa mohla nakazit 😒 Neviem ci si predstavuje ze s nou budem cely den zavreta doma alebo co, az kym to neskonci 😝 ..

cairka
5. nov 2009

baby, dakujeme 😵

k.a.t.k.a. - to by ste nemohli ísť ani do obchodu, ani na prechádzku...a ani neotvárať okná a neotvárať poštárke...

hasleerka
5. nov 2009

katka ja neviem, snáď hádam ešte netreba robiť paniku

naši pôjdu v stredu do divadla, začali vyberať po 0,50€

titkovamiriam
5. nov 2009

katka blbost viac ludi a aj tu na slovensku umrie na normalnu chripku ako na tuto -aspon zatial aj ten chlapcek co je okolo toho bububu asi na nu nezomrel...
my doma ficime normalne a ockovat sa nemienime

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

ved ja som v pohode, to len moj hypochondricky manzel je nejaky mimo z toho vsetkeho 😅

danu
5. nov 2009

katka ved este sa poriadne nic nedeje netreba hned prepadat paniek povedz muzikovi 😉

My sme inak boli 10 dni doma klasicka skolkarska bakteria moraxela ale teraz od pondelka uz zacala som zvedava dokedy, tridey su pospajane kedze je malo deticiek

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

tak ja malu dopujem - kazde rano preventan junior a bio gaia tabletky 😉 tak som zvedava .. este mam v plane si zadovazit vitamin D, toje tusim vigantol, ten je ale na lek.predpis 😖 je aj nejaky iny volnopredajny vit.D ?

titkovamiriam
5. nov 2009

ja deti nedopujem-maju ovocie a zeleninu a nakoniec toho chlapca zabilo nieco ine...uvidime

sasiki
5. nov 2009

vitamín D je na predpis pre možnosť predávkovania sa...........takže sa treba spýtať lekára, že čo a ako a či vôbec už treba 😉

kety80
5. nov 2009

ahojte 🙂

my skolku nemame kvoli chripke zatvorenu takze ja davam kiku do skolky 🙂 chripka sa siti vzduchom takze by sme ani vetrat nemohli takze ked ju dostaneme tak co uz je to normalna chripka to len ludia z nej robia velku paniku najviac su ohrozeni stary ludia ludia s problemami srdca a novorodenci a ty ktory maju zlu imunitu ja som davam ockovat deti proti chripke kristinku som davala kazdy rok a okrem soplikov a obcas kaslu sme nic vazne nemali 🙂 nastastie a dufam ze nas to bude z daleka obchadzat

dadulaa
5. nov 2009

ahojte maminy,dlho som tu nebola a čítam, že je dosť detičiek chorých ☹ My takisto nie sme výnimka 😒 Najprv to začalo nádchou, ktorá mu trvala asi 10 dní a keď som sa tešila, že po 2 týždňoch pôjde konečne do škôlky, tak dostal dosť silnú laryngitídu, stratil totálne hlások, tak inhalujeme už 3 dni stále...škôlka v nedohľadne a ATB máme asi po 2 rokoch, no inak sa už nedalo. Uvažujem, že si kúpime ten inhalátor, lebo to mám len požičaný a dosť nám pomohol. Tiež sa bojím, čo bude, keď pôjde do škôlky, lebo vraj tam sú aj usoplené a kašľajúce deti 😠 ale s tým asi nič nenarobím...

janulka18
5. nov 2009

Baby,dávate škôlkárov zaočkovať proti chrípke?JA som už z toho mimo.V TV je to stále o tom dať zaočkovať,doki povie,že cesnak je lepší ako očkovanie a na nete ani nevravím.Tak pomáha to, alebo nie.Máte s tým skúsenosti? Teda okrem kety80 😀 Inak malý pôjde do škôlky po 6 týždňoch,tak som zvedavá.Predpokladám,že hrôza a des 😖

hasleerka
5. nov 2009

janulka podľa mňa ti každý poradí čo je preňho dobré, niekomu sa očkovanie páči, ja napr. osobne by som nedala ... a ako píšeš cesnak je dobrý liek, kde môžem tam ho pchám

malena
5. nov 2009

Moja dcérka chodí od septembra do škôlky a zistila som, že v tomto období nechodievajú von. Dnes je streda a už od pondelka neboli vôbec vonku. Pripadá mi to divné, lebo som presvedčená o tom, že by mali chodiť von za každého počasia. A nie byť zastrčené v tej vykúrenej miestnosti...ved trocha kyslíka by im neuškodilo, práve naopak. Potom, že sú decká stále choré, ani sa nedivím, chodili už v októbri ako snehuliaci zababušení, neotužujú,...potom to tak vyzerá.

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

tiez by som nedala ockovat malu ani seba .. len si neviem predstavit ako do malej natlacit cesnak 😅

hasleerka
6. nov 2009

malena a prečo sa v škôlke rodičia neozvete, že nechodia von ... ja sa malej po každé pýtam, či boli vonku, naši chodia okrem pršania každý deň

katka skús cesnakovú nátierku, moja ju zbožňuje, potom robím krabiu aj tam ho dám ... do pečený zemiačkov, cesnakovú polievku

petusko
6. nov 2009

nasi chodia von kazdy den, aj ked poprcha, aspon na 10 minut na sk. dvor.
mna hneva akurat to, ze rano ho naobliekam, v skolke mu dam tensiu mikinu, lebo tam je teplo, kludne by mohol mat aj tensie teplacky, ale to by ho zas nik neprezliekal, ked idu von😖
a este ma strasne se.ie, ze poobede im nekuria. 😠 takze sa zobudia a radiatory studene. uz sme to aj riesili ale zatil sa to nikam nepohlo. 😠

sasiki
6. nov 2009

očkovať proti chrípke nedám. Cesnak je zdravý aj tepelne upravený - cesnaková polievka, veľmi jednoduchá, pečené zemiačky s cesnakom - pokrájaným, dá sa z neho spraviť aj nátierka 😉
Snažím sa im podávať pestrú vyváženú stravu, dôležitý je pobyt vonku, aspoň chvíľu a každý deň, pokiaľ neprší.
No a dúfam, že ak nás aj nejaká chrípka chytí, vďaka zdravej životospráve sa z toho vysekáme 😉

titkovamiriam
6. nov 2009

tak u nas chodia von stale,teraz na prechadzky,akurat ucili drobcov ako sa drzat za ruky a marek sa chcel drzal len ucitelky 😀 .maju reflexne vesty 🙂 pistalky su strasne zlaty ako take kacicky ked su vonku-susedy mi povedali 😀 a kazdy den maju cerstve ovocie 🙂
vcrajsi zazitok:

ked som isla do skolky rehotat som sa musela .decka sedeli v triede a ucitelka im ukazovala obrazky a deti hadali co to je a ukazala im pbrazok raka a marek sa hlasi-mne to bolo cudne lebo sa mi nezdalo ze by som ho niekde niekedy ukazovala a ucitelka ho vyvola a on ,,pes to nieje,, 😀 😀 no ja rehot az mi slzy vybeli 😀 😀

hasleerka
6. nov 2009

petusko ja som mojej nakázala aby sa prezliekala, dávam jej aj mikinu aj svetrík a upozorním ju aby si to nezabudla obliecť keď pôjde von ... aj z teplákov sa prezlieka do nohavíc

mirian 😀 😀 😀 ako sa tvoj dobre vynašiel

nadhera
6. nov 2009

janulka,mas super lekara 😉

nadhera
6. nov 2009

u nas leti med,cibula /cesnak deticke nemusia/. uz som spominala,ze stavu z cibule zmiesam s medom - domacim od svagra a smakuje im to. 😀

nadhera
6. nov 2009

a simko /skoro 3r/ chodia casto v skolke vonku,vcera dost prsalo takze ee. dnes je krasny den, chladno ale slnecno,takze opat pojdu von a ja o chvilu startujem s druhym drobcom na prechadzku. priznam sa,aj ked boli malilililinki obaja,tak na balkone v kociari zababuseni hajali aj pri -15stupnoch. pri kazdodennom sprchovani maju na zaver trolinku chladnejsiu vodu,verte,neublizi im to,akurat vyskaju , snad od radosti 😀