Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

nadhera
11. dec 2009

kocky,nemyslite si,ze aj moj maly chrust neplakal,ked chodil do skolky. zo zaciatku nie,ale potom ho tom semtam chytilo. drahy ho nosi , ale vravel,ze kolkokrat ho pocul cez okno /bola jesen,okna otvorene/ ako place. neskor uz nic. ale to uz mal frajerku. 😀 😀 ta sa s nim hraje, predpokladam,ze vela s nim rozprava. a jeho slovnik slov je uz bohatsi. 😀 za vsetkym hladaj zenu 😉

hasleerka
11. dec 2009

naša v škôlke absolútne neplače, je tam také slniečko , najlepšia z triedy, za to doma vreští a škrieka hrôza, čert je z nej ... asi ju budem dávať do škôlky aj cez víkend 😀 😀 😀

no a veru ani neviem kedy máme prázdniny

martinaema
12. dec 2009

naši mali včera v školke Mikuláša. Trochu neskôr kvôli chríp. prázdninám. Naša ho uvidela a docikala sa. 😖 Pýtam sa jej - čo si sa zľakla? Že nie, on bol taký kráááásny.
A v pondelok budú piecť medovníčky, škoda, že musím ísť do práce. Ona strašne rada pomáha v kuchyni. Včera sme robili linecké a úplne sa v tom vyžívala

tinasc
12. dec 2009

tak aj vy pečiete? Ivka sa v tom tiež vyžíva, už týždeň dopredu hovorila, ako bude vykrajovať medovníky, tak aj vykrajovala, nebolo vtedy lepšieho dieťaťa na svete 😀 naozaj asi ich treba viac zamestnávať 😉 ešte budeme vykrajovať na linecké, som zvedavá, ako jej vysvetlím, že už vykrajovať nebudeme 😉 🙂
Ivka si tiež vymýšľa ako jej to pasuje, že raz je už veľká, inokedy je zase malá... ako jej to vyhovuje 😀 ale v škôlke už neplače, normálne ju tam už nespoznávam, ale doma vie byť riadny čertisko, tiež vie niekedy riadne vrieskať a hnevať sa...

titkovamiriam
12. dec 2009

ahojte aj ja vypekam ako blazon 🙂 a som trochu v strese lebo v piatok na kontrole marekovi lekarka pocula nepravidelne srdce tak mu hned brala kopec krvi a v pondelok sa uvidi.do skolky nejdeme 😠 ☹

tinasc
12. dec 2009

ahojte,
Miriam dúfam, že len doktorka zle počula... dúfam, že výsledky z krvi budú ok, držím palce... nás už tiež poslala na kopec vyšetrení, lebo sa jej niečo nezdalo, ale nepotvrdilo sa nič. Ale asi chce byť dôsledná a nič nezanedbať. Tak držím palce 🙂

grevab
13. dec 2009

tak ja nevypekám.
Upiekla som medovníky - aby deti mohli vykrajovať koláčiky a mali zážitok 🙂
Ale viac koláčov robiť nebudem.
Ešte budem piecť riadnu zapletanú 3-poschodovú vianočku - MŇAM
ale to až 23.12., aby bola čerstvá

No a naša slečna bola zdravá v škôlke 1 a pol týždňa a zase má ten bublavý kašeť - plné priedušky hlienov.
Som z toho totálne zničená ☹
Neviem, či to je nevyliečená choroba a sa to vrátilo - mala aj atb
alebo je to zase iná choroba, že je iba slabo odolná a treba otužovať..
alebo je to psychika? - ale ona pôsobí v škôlke v pohode, tak fakt neviem.
Nejako to do vianoc dúfam vykombinujeme - škôlka, babka...
Nechcem to podceniť, naposledy bola doma 3 týždne - veď to je iba mesiac!!!

monky1
14. dec 2009

grevab - ako keby si o nas pisala, len my sme este v MŠ 1 a pol tyzdna nevydrzali - maximalne tyzden 😀
a ako ste na tom? pises, ze ci to nie je psychika - Evka chce chodit do skolky? aj nasa je UZ v skolke v pohode, ale nechce tam ist - u nas je problem odlucenia 😒a preto uz vecer opakuje, ze rano ist nechce

dnes isla po tyzdnovej pauze, o 12.30 ju vyberam a ideme do cukrarne na nejaky mini kolacik - som jej slubila 🙂
inak dnes , zajtra a v stredu maju vian. besiedku - kazdy den pre niekoho ineho - pre nas - rodicov zajtra, treba im priniest len biele pancusky, lebo budu mat rovnake kostymy, tak som normalne zvedava, co to bude za program

co sa pecenia tyka, tohto roku budeme mat prve spolocne vianoce s mm - sami doma - doposial sme boli u mojich rodicov, u svokrovcov a raz som dokonca bola s malickou sama, lebo mm bol v tom case 4 mesiace v zahranici (ale boli sme u nasich), takze ja vypekam tiez ako blazon - aspon 4-5 druhov by som chcela vratane suchych kolacikov

titkovamiriam
14. dec 2009

Ahojte ! tak marek ma vsetky vysledky ok ,no mame ist preventivne ku kardiologovi tak som strasne stastna,este mi hovorila ze dnes maloktore deti maju take vysledky od zeleza po bilirubin,Aslo vsetko ok!!!!

zdenus
14. dec 2009

muirka, tak to vazne musis byt happy, je radost, ked vies, ze mas total zdrave deco v dnesnej dobe 😉 😉 😉

nasa eliska uz v skolke neplace, asi spravilo svoje to, ze ju naobed bravam domov

my mame vo stvrtok namiesto vianocnej besiedky tvorive dielne...deti aj rodicia...tak uvidime, co stvorime 😝

nadhera
14. dec 2009

miriam 🙂 som rada,ze je vsetko zatial ok!

zdenus, napis, co ste pekne stvorili. maly na vianocnej besiedke toho vela nevravel, ale predstavenie bolo krasne. ved ja som plakala . 😀 jasne, ze od radosti. deti boli rozkokosne.

maminy, daky rychly medovnikovy recept dajte. nemam vela casu, ale cchem nieco stvorit. diiiik.

titkovamiriam
14. dec 2009

No ved uvidime ci moze ist v stredu do skolky a kedy pojdeme na ekg no kedze to nieje vazne asi to bude zasa o bodoch pre lekarov-no neva som aj rada ze mu robili tu krv lebo naposledy mu to robili este v centre kam som chodila cvivit vojtovku ako 10m.

monky1
14. dec 2009

nadhera, skus pozriet na MMB - http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=

tu je milion medovnikov 😉

nadhera
14. dec 2009

monky diiik, mrknem - nemam vela casu, preto potrebujem rychlovky 😀 a hlavne odskusane.

hasleerka
15. dec 2009

miriam tak dobre že malý je OK ... ja chodím tie s malou na kardio, preventívne, teraz už za tri roky kontrola

my besiedku nebudeme mať, vraj je veľa detí chorých, tak sú v školke len do konca týždňa

grevab
16. dec 2009

Miriam - aj ja chodím s Evkou od narodenia na kontroly srdiečka - že má šelest.
A okrem toho srdce v netradičnej polohe. Nejako viac vykrútené do ľava. Že sa to zvykne rastom do 2-5 rokov upraviť, alebo tak ostane potom už navždy.
Pekne mi to doktorka vysvetlila, že ak by jej robili vyšetrenie v nemocnici, že mám na to upozorniť, lebo to potom si môžu pomýliť s nejakou chorobou...
Ale ináč je OK, tiež pôjdem na kontrolu až o 2 roky.

Naši mali besiedku v škôlke včera, my sme neboli, všakže, keďže Evka nebola v škôlke.

monky1
16. dec 2009

dievcata, tak ja som sa vcera splakala.....boli sme v skolke na besiedke - bolo to nieco nadherne, ako tam tie detusiky podskakovali a poniektore nevedeli co robit, ale snazili sa a boli velmi zlate ....zaspievali a zatancovali asi 6 pesniciek, boli aj vinse, aj tusim 2 scenky, potom spievali pod jedlickou Sviet nam stromcek jagavy a nakoniec rozbalovali darceky, kt. boli ukryte pod plachtou pod stromcekom....tiez dostali 2 balicky - v jednom sladkosti a v druhom puzle , kniha basniciek a bebe keksy....boli rovnako oblecene 😵 ... ako anjelikovia v bielom 😵
...pre rodicov bolo obcerstvenie - kava a caj, kremese a kysnute kolace, nejake keksy, nieco slane.....som sa nestacila cudovat, ako to bolo pripravene

a dnes vystupuju este raz - robia predskokanov gymnazistom, ale zacina to dost neskoro - o 17h 😒

monky1
16. dec 2009

juuj a este som zabudla nieco dolezite - my sme dnes prvykrat isli do skolky bez reptania a znamej vety - ale ja nechcem ist do skolky....dokonca ani mliecko rano nechcela vypit, pretoze ona ide do skolky....som skoro od stastia skolabovala 😀 ...snad nam to uz vydrzi 🙂

zdenus
16. dec 2009

tak super monky, Hanka je na dobrej ceste 😉
eli je uz v pohode, len neviem, co urobia tie 3 tyzdne volna s nou 😕

titkovamiriam
16. dec 2009

marek ide zajtra do skolky a na kardio ideme v pondelok mudr Paulovicovi tak potom uvidime

tinasc
17. dec 2009

ahojte my po starom, pomaly sa tešíme na prázdniny, Ivka že už nebude musieť vstávať, tak sa teší... teší sa aj na vykrajovanie cesta, ešte niečo chceme napiecť okrem medovníkov. Ivka už ráno neprotestuje, že má ísť do škôlky, som zvedavá dokedy 🙂 ...
Keď tu spomínate tú besiedku tak aj ja som mala čo robiť aby som neplakala, také to bolo krásne, boli veľmi zlatí, tiež boli rovnako oblečení. 🙂 Dostali od Mikuláša balíček sladkostí.
Chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie, Ivka trochu soplí, ale to momentálne neriešim, Miriam super, že výsledky máte v poriadku 🙂

monky1
17. dec 2009

ahojte, no zdenus - dnes klasika - ale ja nechcem ist do skolky...a bol aj plac pri mojom odchode, ale to mozno preto ze vcera mali o 17.15 este vystupenie a zo skolky sme odchadzali az pred siestou...bola tam dlho a bola uz unavena

titkovamiriam
17. dec 2009

marek ani nechcel ist dnes domov.v triede maju stomisko a kopec novych hraciek-marek sa cely den hral s registracnou pokladnou a zeleznicou,stale chcel nieco upratat len aby nesiel domov tak sa tesi aj na zajtra 🙂 inak fakt maju krasne vsetko vyzdobene co deti vyrobili-kopec obrazkov,mikulasou,cižmiciek...ani mne sa domov nechcelo hned by som si zobrala babiku a hrala sa na koberci 🙂

monky1
17. dec 2009

miriam, aspon vies, co mu ma jezisko priniest 😉

titkovamiriam
17. dec 2009

no veru ved ju aj bude mat 🙂

monky1
18. dec 2009

u nas v skoke mali deti na nastenke nakreslene obrazky, ze Co nosim v srdiecku ...a nasa hana neidentifikovatelny obrazok (nieco ako 2 slniecka - okate, zubate, s lucmi) a na nom napisane Vysavac 😀 ...to je jej sen

grevab
18. dec 2009

Naš Evka dostane pokladnicu aj s tým pípakom pod stromček. Viem si predstaviť, ako sa jej to bude páčiť, lebo keď ideme na návštevu,kde ju majú, tak chodí celý čas s pokladňou v rukách 😀
a keď som sa jej pýtala, čo chce pod stromček, povedala, že auto. Som vyvalila oči, ve´d autíčok majú 100. Ale ona chce auto.
je pravda, že sa hrá s nimi.
Kontrolná otázka na druhý deň, čo chce pod stromček. Že bábiku. 😀
Na tretí deň, či chce auto alebo bábiku - auto 😀
A tak som jej kúpila ručne šitú bábiku veľmi krásnu celú látkovú mäkkučkú, slovenský výrobok.. a aj autíčko
No a ešte dáždnik a rozprávkovú knihu
🙂

babulina
18. dec 2009

ahojte skusene maminy skolkarov, mam jednu otazocku, je mozne aby dieta zacalo chodit do skoly v iny mesiac ako september? lebo druhy drobec sa narodi koncom juna resp zaciatkom jula a september mi pride este skoro davat ninku do skolky, aby nemala pocit ze je odstrcena

monky1
18. dec 2009

babulina, je to mozne, pravdaze, len sa musis dohodnut s riaditelkou - ak bude ustretova, tak ok - my sme natrafili na 3 neustretove a nakoniec 1 zlatu prezlatu, kt. vzala hanku od polovice oktobra 😉 ....kolko bude mat v septembri malicka?

titkovamiriam
18. dec 2009

babu marek je tiez junovy a je to vidno ked su deti narodene ob rok alebo dievcatka su ovela sikovnejsie a jeho maju ucitelky ako benjaminka je oproti inym taky babatkovsky-no ma skolku strasne rad aj dnes nechcel ist domov koly hrackam co im doniesol jezisko do skolky.u nas beru len v septembri mimo malokedy...jedine ked im dietatko vypadne.