Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

zuzidr
9. sep 2009

jáááj sue to je super nikto sa neháda kto má čo oblečené a podobne.....len si doma opereš ožehlíš a hotovo 😀

hasleerka
9. sep 2009

zuzidr aj my bývame tiež oproti škôlke, takže občas chodíme kludne v teplákoch, ale ked má malá chuť tak jej obliekam aj šatočky ... no ved pokial nepríde dotrhaná tak vyperieme 😀

ikulka
9. sep 2009

zuzi aj my chodíme v teplákoch vyslovene nás aj učitelky upozornili že je zbytočné deti obliekať neviem ako krásne a do nového ked sa aj zakyckaju n azemi hraju v piesku a pod .... a kým nieje zima veru ajmy prevbehneem v teplákoch nemusím ju tam aspon prezliekať ale teiž jasné ked chce sukieku alebo šatočky tak jej dám aj dens tak šla ved sa to operie

sue
9. sep 2009

Zuzidr, ja doma ani neperiem, všetko to riešia v škôlke...doma periem len to čo obliekame doma a na von... 😅

zuzidr
9. sep 2009

ahá,no my máme malú dedinskú škôlku takže postelné prádlo perieme my doma,preto som myslela že veci vám dávajú prať domov,ale na meste je to asi iné 😅

sue
9. sep 2009

Zuzi, nie nie, to všetko si dávajú sami, ale nemyslím, že je to mesto - dedina. Skôr je to to, že je to súkromná škôlka... každý síce pozerá, že je to drahé, lenže keď si zráta, že dáva dieťaťu oblečenie, perie oblečenie, posteľné prádlo, nosí toaleťák, servítky a neviem čo všetko, tak to vyjde skoro narovnako 😔 a pri tom predpokladám, že učiteľky v súkr.škôlkach majú vyššie platy, takže sa aj viac snažia.,...lebo inak je to v školstve des...

titkovamiriam
9. sep 2009

Tak u nas v skolke dostavaju vsetko od obliecok cez toaletny papier az po zubne kefky s pastou 😀

marekovi som nakupila vseliake teplaciky a tricka aby sa lahko prezliekol,topanky na suchy zips aby nezdrzoval snurkami. 😀

zuzidr
9. sep 2009

sue tak to ano,je to velký rozdiel......a v súkromných škôlkach si "ty" a tvoje dieťa ten pán čo si môže povedať,že sa ti to páči alebo nie,lebo si platíš,ale v štátnych im to je jedno.... 🤐

zuzka111111
9. sep 2009

dievcata ja maam pocit ze ju museli nieco skarene povedat ucitelky na cumlik lebo stale riesi cumliiik tak ju lutujem chcem ju preradit ku starsim detom 3az 4 rocnym su tam aj uplne citlivejsie ucitelky tak skusim ak sa nebude dat tak ju dam prec .....nema zmysel dnes rano sa pokakala chuda moje ☹

sue
9. sep 2009

Obdivujem tie učiteľky, ktoré učia s láskou, aj keď sú v takom postavení v akom sú 😔

...ani to tak nie je o tom, kto je pán... skôr, že sú oddýchnuté, majú za svoju prácu zaplatené, tak nie sú frustrované ako v št.škôlke... a sú istotne aj viac motivované. My máme veľmi milé pani učiteľky 😵 fakt veľmi milé 😵

danu
9. sep 2009

Ahojte, tak dnes na 4 hodky, zevraj super, aj desiatovala aj obedovala aj na ihrisku boli tak som spokojna. Na 4 hodiny budeme chodit este 2 tyzdne, az posledny septembrovy tyzden ideme na cely den.

zuzka111111 u nas v skolke napriklad je cumel zakazany, a co viem tak vo vacsine BA skolkach cumel nepovoluju

Teplaky povedali aby sme obliekali tak aby sa dieta citilo pohodlne, vacsinou teplaky, mikiny, tricka, ziadne sukne saty

womenne
9. sep 2009

Ahojte tak my mame nadchu 🤐 asi im tam niečo nezapasovalo maj ju z alergie taku vodnatu tak som zyvšila davku a uvidime či pojdu zajtra.a to som mala ist prvy krat po veelmi dlhom čase ku kaderničke 😔
inak boli dobry,všeto spapali len Niko zase nechcel ist domov tak plakal.nak všimli ste si už nejaky rozdiel v spravani u vašich deti? Ja ano maly si po sebe zbieraju hračky hurá velky pokrok doteraz som to robila ja 😀

zuzka111111
9. sep 2009

danu no keby ze to bolo tak ze nas upozorznia ze cumel zakazany ako ked povedia ze musia byt odplienkovany tak ju najprb odcumlikujem a tak ju tam dam ...no ide des muz za riaditelkou ci ju mozme preradit .... na ihrisku som kukuckovala dnes a ine ucitelky maju deti aj na ruckach pomojkaju ich to su pre mna ucitelky s velkym U a nase deti tahali za kapucne ked sa od nich pohli na 2 kroky na co potom idu na ihrisko taka osm nahnevana ☹

tinasc
9. sep 2009

ahojte, tak nám sta ešte stále nedarí, Ivka ráno v pohode vstane, oblečie, vychystá, ideme do auta, celú cestu je v pohode, ideme ku škôlke ešte stále v pohode, v šatni už ale slzy ako hrachy, v triede rev ☹ dnes som ju počula cez okno, veru veľmi nariekala, dokonca sa hnevala a dupala (to mám od učiteľky) ☹ dúfam že ju to prejde... dnes ráno akoby zo stresu mala hnačku 😖 uvidíme ako to bude...
vidím, že tu riešite oblečenie, ja malej dávam tiež len tepláky, tričká a mikiny... tiež som videla v ich škôlke dievčatká poobliekané ako bábiky. Aj my máme veľa pekných vecí, ale viem, že tie by som asi po jednom dni v škôlke nevyprala, takže my to tiež riešime takto 🙂 je to hlavne praktické 🙂

aksulvap
9. sep 2009

krásny deň všetkým 🙂
na margo oblečenia - tiež máme škôlku iba cez cestu a chodíme rovno v tepláčkoch, dávam ich malému hlavne preto, že sa v nich určite dobre celý deň cíti - veď cenovo sú poniektoré aj rovnako drahé ako nohavice, takže tu o peniaze fakt nejde... Na tričkách takisto väčšinou vidno čo mali na obed, tak už sa brzdím, aby som mu nedávala do škôlky tie najkrajšie, ale keď na nete je toľko krásnych vecí, mám čo robiť, aby som odolala 😝

sasiki
9. sep 2009

no keď som išla pre dcérku a ostatné detičky sa ukladali spať, malo tam jedno dievčatko cumel. U nas to nie je žiaden probléma asi. A takisto plačúce deti nosia na rukách na striedačku s kuchárkami...........tiež sú zlaté.

womenne
10. sep 2009

No baby my sme doma po 3 dnoch nadcha jak svet 😖 a tak pekne sme začali dufam že to bude len občasne a nestravime celu zimu chory ☹ čo davate deckam na imunitu?

aksulvap
10. sep 2009

my to zatiaľ zdravotne zvládame v pohode, malý má rád zeleninu aj ovocie, tak mu hádam vitamíny nechýbajú. Dnes sme sa ale prvýkrát lúčili so slzičkami, ešte že sa blíži koniec týždňa...

womenne
10. sep 2009

tak naši tiež papju vela zeleninky len maju nadchy no uvidime.

sue
10. sep 2009

Baby, tak ja neviem, či ho nemám odtiaľ odhlásiť ☹ dnes plakal už keď videl budovu škôlky, potom celú cestu do škôlky, celé prezliekanie ☹ furt len maminkaaaaaaaa 😢 😢 😢 neviem čo mám robiť 😢 učiteľky hovorili, že je tam prakticky najstarší, tak možno je aj v tom problém, lebo že tie menšie detičky si to ešte neuvedomujú tak...a že čo sú staršie detičky v druhej triede, tak tým sa to zas už dá vysvetliť a on jediný je v takom hlúpom veku, že to chudáčik berie ako obrovskú zradu ☹ a brali ho hhneď na ruky, ale i tak to bolo strašné 😢

zuzidr
10. sep 2009

sue neboj,skús ešte vydržať aspom do konca mesiaca,lebo ten prvý mesiac je kritický,potom uvidíš 😅

Emmka dnes dobre,dokonca bola už pre siedmou hore,že už ide do škôlky 😀 😀 😀 v triede mi dala pusu a išla sa hrať 😀 😀 konečnéééé 😀 😀 a pani učitelka ju chválila 🙂

luka21
10. sep 2009

Ahoj sue nebojsa to sú prvé dni on si zvykne chce to iba trochu trpezlivosti.Ja som tiež dávala teraz malého do škôlky a tiež mi nechcel ísť ani z postele a nieto ešte z domu,ale teraz je to už lepšie.Spávať ho tam zatiaľ ešte nenechávam.Tento mesiac čakáme druhé a keď sa narodí tak už tam môže zostať spať a nato som hlavne zvedavá či tam vlastne bude chcieť spať,lebo on je zvyknutý že zaspáva som ňou však uvidíme.Držím ti palčeky uvidíš čoskoro sa mu tam bude páčiť že nebude chcieť ísť od tiaľ domov,len si musí zvyknúť.Lebo predsa je v cudzom prostredí.

michalag
10. sep 2009

Ahojte
Tak aj mne vcera ucitelka vravela ze je to coraz horsie, vcera bol cely den umrncany, nechcel im na obed spinkat a uz treti den ked sa vrati domov mi vravi ze zajtra do skolky nejde, rano je to v pohode, ale akonahle prideme do skolky, prezuje sa a ide do triedy tak uz tam velmi nechce ist a dnes to uz bolo aj s velkym placom ☹ ☹ ☹ , az ho musela zobrat na ruky a tak ist dnu ... ale povedali mi ze niektore deti zacnu byt placlive az po niekolkych dnoch, ked si uvedomia ze tam musia kazdy den chodit ... od zaciatku je Sami samotarsky, nechce sa s nikym rozpravat, pretara sa sam, nechce sa im zapajat do hier a pocikava sa (ale s tymto mame stale problem, nie len teraz ked nastupil, podla mna je len lenivy pytat sa) a akonahle pridem pre neho tak spusti velky plac, ale to su asi emocie ... potom hned ideme von a je ako vymeneny, rozprava, hra sa s kamaratmi, beha 😕 🙂 ... ale minule som pocuva psychologicku a vravela ze nie je dobre dieta hned zobrat ako zacne plakat, lebo tym spravime len krok spat, iba vtedy ked ma nejake problemy (kazdy den hnacky, vracia ....)
Velmi som zvedava ako zvladne dnesok v skolke

majdiska
10. sep 2009

sue treba vydržať 😉 uvidíš zvykne si.. mne sa tak malý teší, už ho mám problém povyzliekať, čo mi behá po triede a ja ho musím nahánať..kurnik ked je toľko vrstiev teraz, kosa že až 😝 a ked vidí deti, tak tancuje piští od radosti 😀 len mám jediný problém, nedarí sa mi ho odplienkovať 😒 a cumlík neriešim, môžme ho mať, to som rada, lebo raz mu ho nedali a poobede vôbec nespal.. odvtedy nan dávajú pozor 😉

michalag
10. sep 2009

ja som pocula ze adaptacia deti byva aj 6 tyzdnov, ono treba vydrzat aj ked je to tazke ☹

majdiska
10. sep 2009

u nás to bolo keby som nepočítala tú adaptačnú chorobu tak týžden 😉

sue
10. sep 2009

Majdiska, u nás to tak ako popisuješ ty bolo minulý týždeň 😔

...ja mám byť PN asi od dva a poltýždňa na cca tri týždne, tak aj to mi moce hlavu 😔 lebo som ho chcela mať tie tri týždne pri sebe, ale zas toto celé zažívať odznova 😔

majdiska
10. sep 2009

no maličké detičky si rýchlo zvyknú, len aj rýchlo zabúdajú.. ked je malý dlhšie doma, tak mám pocit že začíname stále od začiatku 😒 ale už to nie je až také zlé.. troška si pomrnčí mama, a potom si znovu zvykne a predvádza sa 😉

zuzidr
10. sep 2009

no naša Emmka sa sem-tam doma pocikala,ale teraz v škôlke vôbec,lebo p.uč. s nimi pravidelne chodia so všetkými naraz cikať,nečakajú že sa deti vypýtajú(lebo vraj v tom zhone a hluku,nepočuli niekedy a potom sa im deti pocikali 😅 )ta si Emmka pekne zvykla 😀
síce prvé tri dni sa pocikala cez spánok,čo doma už nie,ale aj to už je preč 😀

a ona je závislá na dudke,ale dohodli sme sa že si ju dá každé ráno do ruksačiku spinkať,a v pohode,uč.povedala že ak ho bude velmi pýtať jej ho dá,a ešte ho nikdy nepýtala 😀 😀 😀 😀

ale potom príde domov,a do večera ide ten dudel aj zjesť čo ho cumle 😠

danu
10. sep 2009

dnes krasa, s usmevom do triedy a hned sa hrala 😵 ale to aj preto lebo dnes ani jedno dieta uz neplakalo, tak nech im to aj vydrzi 🙂