Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

fogpi
24. mar 2009

Ahojte. Aj my sme si podali prihlášku do škôlky. A riaditeľka ma hneď potešila , že ho možno ani nezoberú,lebo že je veľa detí a málo miesta. Včera som si pozerala na stránke NZ že príjimajú 62 a zapísaných je 83 detí. Ako to už u mňa býva zvykom tak nás určite nezoberú. Majú nám dať vedieť do polovice apríla. Tak držte palce.

lenkalienka4
25. mar 2009

aj ja som platila 2eura...

eveen
25. mar 2009

Ahojte. Aj ja planujem dat malu do skolky od septembra. Teraz vo februari mala dva roky.......
Uz chodi pekne na nocnik, aj ked sa nam stavaju nehody. No dovtedy to bude dufam uz okej.
Uz sme boli zaniest prihlasku. U nas na dedine je skolka iba doobeda. Nie su tam obedy ani spanok.
Mate niekto taku podobnu skolku? A je tam malinko deti, tak zo devat.....

katkanr
25. mar 2009

Ahojte baby 😵

Martina a Tinka máte neaké skusenosti so školkou čo je na Čajkovskeho? Pretože som tam bola dnes zaniest (aj ked nerada) prihlašku a zobrali nás 😅 Ja som nič nepočula 😕 na tuto škoku. Riaditelka bola príjemná aj vnutro školky bolo fajn 😀 Len keby sme tam niekoho poznali... Sa bojím,že to tam Timko nebude poznat a bude si horšie zvykat ☹

vilki
25. mar 2009

ahojte baby, aj nas samko nastupuje v septembri do skolky, uz je prijaty...som strasne zvedava ako sa mu tam bude pacit lebo teraz stale ked ideme okolo skolky tak tam chce ist... 😀 ale najhorsie je to ze ja uz teraz od aprila nastupujem do roboty a do septembra bude s babkou kym budem v robote a babku ma velmi rad, tak ak si zvykne na to ze je s nou, ci bude vobec chcet ist do skolky alebo povie ze ved budem s babkou....ozaj kocky co nastupujete naspat do roboty, chce sa vam? ja sa aj tesim ze konecne zmena ale uz som si za tie tri roky zvykla na iny rezim...tak neviem...a to este do novej roboty idem, nie tam naspat kde som robila....

elri
25. mar 2009

ahojte,
aj nas maly bude od septembra skolkar 🙂 Este cakam na rozhodnutie, dufam, ze bude prijaty.
Boli sme uz dvakrat pozriet deticky v skolke, tak sa mu velmi pacilo. Kazdy den hovori, ze "vcera pojde do skolky"
😀

tinka10
25. mar 2009

ahoj katka,no moja neterka chodila na čajkovského síce davnejšie už,snad sa tam už pomenilo odvtedy, ale spokojná bola sestra aj mala 😉 takže nemaj boj.A prečo že timko zvykal tažšie?ved ani tu predtým čo si chcela nepozna nie? 😅 to maš jedno,len aby školka bola dobra a učitelky príjemné potom aj timkovi bude super 😉 a to ti hned povedala,že vas beru?no mi rozhodnutie ešte stale nič 😒 že dokonca aprila tak čakame ale ako s matkou píšeme viac menej to berieme za hotovu vec 😀

katkanr
25. mar 2009

Ahojček,ja som sa jej hned spytala,že či je to na 100%,ona povedala že ANO.Tak dufam,že to mám už konečne uzavreté.Už by som tretie neprijatie asi nezvladla 😅
Prečo sa nejdeš spýtat ako ste natom? Ale myslím,že ste prijatý,lebo Bethovenka vytvorila nové priestory,tak budete mat čisto novu triedu 😉

tinka10
25. mar 2009

heej novu triedu?tak sa tešíme 😉 ty kam chodiš na tie info 😀 načo sa budem chodit pýtat ako hovoríš myslím si,že nas zoberu,aj naposledy ako som sa s riaditelkou rozpravala tak viac menej hovorila,že zoberie nas 😉 tak vieš ale pokial papier nemam v rukach tak nič neni na 100% 😅

martinka1704
26. mar 2009

katka - tak sa teším s tebou 😵 na Čajkovského chodí kamarátkyn syn a ona je spokojná a aj malému sa páči. 😉 Neboj Timko si zvykne,tiež mám obavy ako to bude znášať Martin bo on taký strachopud čo as detí týka,ale určite sa rýchlo adaptujú 🙂 Myslím,že so mnou to bude horšie tie prvé dni 😀

tinka - tiež to beriem ako hotovú vec,ale ako píšeš pokiaľ nieje papier tak nič nieje 100%. 😉 Ale tiež som počula,že Bethovenka má ešte voľné miesta,ale čo je na tom pravdy,to neviem 😒

martinaema
26. mar 2009

aj my sme už prijatý 😵 😵 😵

martinaema
26. mar 2009

s mäkkým í samozrejme 😠

tinka10
26. mar 2009

Martinka a ty si tam neskušala volat?no veru bude to pre nas rovnako tažké ako pre naše deturence,aj ja mam z toho strach,moj malý zas na deti zvyknutý sme stale niekde v kolektive,ale ktovie ako to bude ked tam ja zrazu nebudem a on sam medzi detmi tak,ale snažím sa ho na to pripravit tak,že velakrat sa o školke rozpravame,pozerame cez okno ked su detičky vonku 😉

martinka1704
26. mar 2009

Tinka nevolala som.Ja sa spolieham nato,že keby nemali voľné miesto pre nás tak nám dajú vedieť 😉 dúfam,že sa nemýlim 😅 no tiež chodím s malým medzi deti,ale on má zvláštnu povahu,so staršími deťmi si rozumie,lepšie povedané s tými by sa aj chcel hrať ale s rovesníkmi nieako nie 😒 tiež keď sa ho spýtam,že či sa teší do škôlky že tam budú detičky tak odpovie z nadšením "ano" a ukazuje na školu pod oknami,že tam bude chodit 😀 nakoniec aby sme prvé dni neplakali viac my ako oni 😀 😀

adkaw
26. mar 2009

Ahojte pridám sa na pokec lebo ja už mám zo škôlky šedivé vlasy ☹ prihlášku som dala v BA asi do 8 škôlok a všade mi povedali že nás určite nezoberú lebo už v prvý deň sa im zaplnili stavy a to nehovorím že v niektorých mi už ani prihlášku nedali a rovno mi povedali že až o rok tak som zúfalá lebo súkromná stojí okolo 400 Euro je to neskutočné tento štát chce aby sme platili dane a rodili deti ale postarať sa o nich nevedia hamba

k.a.t.k.a.
26. mar 2009

adkaw ale toto nechapem akože sa zaplnili stavy? napr. v Petržalke aj v Karlovke mam limit napr. mesiac kedy mozem zaniest prihlasku a daju mi vedieť. Ja idem v pondelok tuším predposledný možný den zaniesť este jednu prihlásku. Oni urobia nejaký vycuc detí ktoré zoberu a daju vedieť ktoré su to. U vas to ako funguje? to človek aby si nohy dolámal ked to je podla toho kto prvý príde 😠

lienocka235
26. mar 2009

no katka.. ono to funguje tak
ze mas urcite pravidla...
napr.. deti co dovrsia do septembra 5 rokov musia zobrat zo zakona u tych je jedno ci das prihlasku prvy alebo posledny den
potom sa ide podla dalsich kriterii
trvaly pobyt bud v danej mestkej casti alebo v obci
vek nad tri rokz do septembra 2009
surodenec v skolke
obaja pracujuci rodicia

a dajme tomu ze je 45 deti co to splnia ale maju 20 miest.. potom sa ide podla toho kedy prinesies prihlasku

ikulka
29. mar 2009

no nám ešte stáel neprišlo vyjadrenie či nás beru alebo nie tak dufam, že už čo najskor príde

monky1
29. mar 2009

ikulka, my sme si museli ist po rozhodnutie osobne 😒

petrahudacka
30. mar 2009

Ahojte mamicky, tak mi sme si dali ziadost do skolky hned v prvy den zapisu, uz o 6 hod. sme tam stali, aj ked zapis bol o 7.30, mali sme c. 7 a aj tak nas nezobrali ☹ . Bola to skolka v TT na Beethovenovej, prijimali 20 deti, zapisanych bolo 87 a jasne prednost mali 5-6 rocny, s odlozenou povinnou sk. dochadzkou, deti, co maju v skolke surodenca alebo co mali, hoci aj pred 6 rokmi a taki, co dali velky sponzorsky dar. A nikoho nezaujima, ci mame kam dat deti a poradie uz vobec nehra ulohu. Syn bude mat v seprembri 3 roky a podla riaditelky je malicky a prijimala skor starsie deti, ale zrazu od susedov su tam aj mladie deti. Tak pravidla na prijimanie su velmi volne a je len na riaditelke, koho zoberie. 😠 Neviem aka je situacia v inych mestach, ale v TT ostane vysiet tento rok 239 deti. Niektore mamicky, co maju auta zapisali deti do okolitych obci, ale tam zas pozaduju prehlasenie, ze tam budu vodit deti 3 roky. Napiste, ako je to u Vas v mestach.

zuzitka
30. mar 2009

ahojte 🙂

my nemáme ešte doručené rozhodnutie, ale dnes sme sa boli prejsť okolo skôlky a na dverách bol zoznam detí, ktoré sú prijaté ... a samko je prijatý ... huráááá 😀 😀 😀

a teda neviem, či nám budú posielať to vyjadrenie alebo nie ...

martinka1704
30. mar 2009

ahojte 🙂

zuzitka - ani my ešte nemáme rozhodnutie,ale pôjdeme sa aj my zajtra prejsť okolo škôlky či tam niečo nevisí 😀 😀 a gratulujem 🙂

petrahudacka - no u nás v NR je to asi podobne ako u vás 😒 tiež nás nezobrali do škúlky ale do ďalšej to vyzerá sľubne aj keď ešte nemáme nič potvrdené 😒 ale fakt je,že vôbec neviem ako to budem riešiť keď by mi malého nezobrali,bo na babky sa nemôžem spoľahnúť -jedna je zamestnaná a tá druhá sa už stará o neter 😒 je to nedoriešené,voľakedy sa škôlky o deti bili 🙄

katkanr
30. mar 2009

Petka ja by som ti o tom neprijatí mohla písaaaaaaaaaaaaat 😒 Ja som bola v dvoch školkach a ani v jednéj nás nevzali 🙄 Bola aj stažovat u nás na Sprave materských škol,pani čo tam bola mi povedala,že sa možem ist stažovat aj primatorovi 😖 aj tak si nepomožem 😒
Nakoniec nás hadam zoberu do školky ktoru mám pol kilometra od domu 😅 Zajra si mám príst pre rozhodnutie,dak dufam že sme prijatý 😀

Martinka ahooooooj 😵 dnes mi volala riaditelka z Cajkovskeho,že si máme prist pre rozhodnutie.Tak dufam,že nás už konečne niekam zobrali 😀

vilki
31. mar 2009

baby z bratislavy, prosim vas su nejake skolky na kosickej ul.? dakujem 🙂

martinka1704
31. mar 2009

katka - oni neposielajú tie rozhodnutia domov? 😕 no budem na teba a malého veľmi mylsieť a držať palce,aby Vám to vyšlo. 🙂 Pôjdem sa aj ja teda dnes okolo škôlky prejsť a skúsim niečo vyzistiť 😀 😅

katkanr
31. mar 2009

Dnes som bola pre rozhodnutie a sme príjatíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 konečne 😵
Držím palčeky aj ostatným 😉

titkovamiriam
31. mar 2009

TISKO ZAVIDIM u nas sa do dnes len beru prihlasky a potom sa na obecnom urade rozhodne 😠

michalag
31. mar 2009

Ahojte, baby nam zatial este neprislo rozhodnutie, ale maju na to myslim ze 30 dni, tak im davam este 15 a potom sa tam pojdem asi spytat.
Inak davaju vam aj zoznam deti ktore su prijate na viditelne miesto (okno, dvere skolky)? Ci len rozhodnutie postou?

tinka10
31. mar 2009

ahoooj kati tak sa tešíme s vami 😉 super no vidíš a si sa tak bala,Martinka nebola si sa pozriet v školke?

martinka1704
31. mar 2009

katka super 😵 😵 😵

tinka - dnes mi to nevyšlo ☹ ale zajtra doobeda v rámci prechádzky sa tam zastavím 😉