Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

helka101
2. sep 2009

Noo baby 😒 my sme to zvladli s tragediou, ked som ponho prišla, tak stal uplakany pri dverach bo išli akurát na dvor 😔 ked ma zbadal narek ako hrom, že on chce ísť domou, pani učitelka hovorila, že plakal skoro cely čas, len s malymi prestavkami, jesť nejedol vôbec,prvy krat o pol3 aj to suchý rožok 😒 ale vraj spal a obišli sme sa bez nehody, aj sa kus hral...

ako ho tam zajtra dostanem, ani srnka netušíí 🙄 kedže mi teraz povedal, pred spaním, že on tam pôjde, ale aj ja tam mam byť sním, lebo ak odídem tak bude pakať. 😀 😅 baby ... ako to ja len zajtra zvláádnem. ☹

majdiska
2. sep 2009

nebojte zvládnete to.. najhorší je prvý týžden, ak detičky neochorejú - vačšinou zo soplíkov, ktoré im stekajú..
u nás bol prvý den super, a potom sa to len zhoršovalo.. pre mna bol zlý prvý den, potom som sa snažila byť silná, lebo malý plakal, držal ma za nohu a bez cumlíka sa nezaobišiel. mal aj svojho plyšáčika z domu, ale tomu sa už teraz nevenuje 😉 a pravdu povediac doteraz ked sa malého spýtam, či ide do jasličiek, stále mi odpovedá že nie.. ale mu hovorím, že tam bude kamarátka Anežka, to síce povie že Anika plače, ale aspon sa teší.. a závisí to od toho ako sa vyspí.. teraz bol v pondelok doma a bol taký zlý, normálne mu tie jasličky chýbali, nevedel čo zo sebou.. takže je lepšie ked je v kolektíve 🙂

sue
2. sep 2009

...no my sme to zvládli úplne super,plakala som len ja cez obedňajšiu pauzu v práci
😅

majdiska
2. sep 2009

sue, tak to je super 🙂 , presne ako som písala, mladšie detičky to zvládajú akosi lepšie 😉
a ako malý sa teší na zajtra?

sue
2. sep 2009

Majdi,ja si myslím,že on si ešte veľmi neuvedomuje, čo je to "škôlka"...že mu to dôjde až o pár dní, možno týždňov, keď zistí,že sa tam proste chodí stále,že to nie je len výlet...

majdiska
2. sep 2009

sue to máš pravdu 😉 len treba vydržať a bude dobre 🙂
mne malý ako nastúpil do jasličiek strašne zle spával, ešte aj v noci plakal zo sna, no už sa to zlepšuje 😒

vilki
2. sep 2009

no aj my mame prvy den za sebou....samko rano neplakal, ale ze vraj ma potom hladal a aj sa napapal ale nechcel vobec spinkat a stale mrncal ze kde je maminka...a ked sme o tretej pre neho prisli tak tam stal cely uplakany, chuda moje....a ze zajtra uz on do skolky nejde a hovoril ze maju jednu dobrucku ucitelku a jednu zlu ktora kricala, chudata deti, prvy den a uz kricia na ne.... 😲 🙄

danu
2. sep 2009

aj ja si myslim ze zajtra bude horsie, hold dali sme sa na to musime vydrzat, moja laska je este malicka, o to je to horsie, i ked je to "zlodusik" prvej triedy, urobi zle aj tam kde to nejde neposedi atd, tak snad za tyzden to ujde.

vranka4
2. sep 2009

Ahojte,hlásim aj ja super štart našich malých škôlkarikov 🙂 ,ráno sa tešili,žiaden plač 😕 😕 ,zato ja po príchode domov potoky sĺz 😒 -to hrobové ticho zrazu na mňa doľahlo 😒 ,poobede,keď sme išli pre nich vytešení,obaja,že nejdeme ešte domkov,ešte hrať v školke,som nechápala-malí hrdinovia a mama padavka 😀 😀 ,Ivka údajne vôbec neplakala ,Marek trošku na obed,ale aj pekne papali,,aj spinkali,tešia sa na zajtra,tak som zvedavá,dokedy im ten elán vydrží 😀 😀 ,či to náhodou nebude zajtra naopak-dvojky plač a mama v pohode 😀

helka101
3. sep 2009

Baby v dobrom vam zavidím, ako to zvladli vaše detičky, my sme sa obliekali s plačom,že "nechcem ísť do škôlky" 😢 neviem ako ho tam nechááám 😔

dancat
3. sep 2009

ahojte baby,dobre ze je tato tema,este ze mam sa komu vyzalovat ☹ Včera celkom v pohode,ale už večer mi povedal,že do škôlky nepojde a dnes mal ist s mangelom, tak vrieska jak pavian,že on ostane doma s tatikom a mamikou 😢 ja neviem,ja to asi nezvladnem,v praci sa už druhy den neviem na nič sustredit

michalag
3. sep 2009

ahojte,
tak nas sa na dnes tesil a rano ked sa napapal sa ma uz aj pytal kedy uz konecne pojdeme do skolky 🙂 , dokonca pri mojom odchode (este som ho tam chvilku sledovala cez druhych rodicov ale Samko ma uz nevidel) sa usmieval a neplakal 🙂 ... ono je to podla mna len zvyk niektore deti to zvladaju lepsie ine trosku horsie

titkovamiriam
3. sep 2009

tak marek reval jak o zivot ☹ rano!!!

sasiki
3. sep 2009

vranka tvoje dvojičky sú rovnako staré ako moja slečna 🙂 Saška dnes zase bez problémov, po schodoch sa rozbehla do triedy, nevedela sa dočkať. Zato tam iné dievčatko nenormálne vrieskalo, plakalo aj včera naobed, keď som prišla pre dcérku, no chúďa, jej tatino stál dole na chodbe celý zelený a nevedel, či odísť....troška sa bojím aj reťazovej reakcie 😅 ale verím, že to zvládnu aj učiteľky a pomôžu našim drobcom si zvyknúť ☹ 🙂

katka.pn
3. sep 2009

Ahojte náš prvý deň v škôlke sa nezaobišiel bez slz. Keď sme zistili že nebudeme chodiť do tej istej triedy ako minulý škol.rok a že v tejto novej triede nebude Natalka(sesternica) Martinka sa tak rozplakala a prosila ma aby som ju tam nedávala. Keď som sa pýtala na dôvod prečo-vraj ešte nemá 4r-až 26.9 a ešte prijali zopár detí naviac, čiže detičiek tam je už aj tak veľa. Pritom sme jasne hovorili riaditeľke aby boli spolu. Dnes Maťkinku viezol do škôlky tatinko tak ešte neviem či bol plač.

aksulvap
3. sep 2009

Maminky máte tu niektorá aj hyperaktívne dieťatko? Náš Adam sa stihol "pekne" zapísať hneď prvý deň, povystrájal čo sa dalo, tak som mala dlhý rozhovor s pani učiteľkou, ale zatiaľ vyzerá, že má záujem pracovať s detičkami, tak sme sa dohodli, ako sa budeme spoločne snažiť malého dostať do správnych koľají... Len dúfam, že si Adam postupne zvykne a upokojí, keď už preňho nebude všetko tak strašne nové...

lencul559
3. sep 2009

titkovamiriam • unás sa tiež revalo. Janko stál za oknom a kýval a reval duo aj s rovnako starým kamarátom. Vydržať!

evulik6
3. sep 2009

ahojte...tak my sme to vcera zvladli super... rano v pohode, pobede mi ucitelka hovorila ze na prvy den bol fajn, ze aj trosku poplakal, ale ze len chvilocku, aj sa pekne vycikal, napapal a dokonca aj spal...z coho som mimo lebo doma musim ist do postele s nim, a tam zaspal pekne sam 🙂...bola som na neho pysna ze to tak fajn zvladol...
No a dnes rano to bolo opat v pohode, som zvedava co bude pobede...este dve a pol hodky a idem po neho :D

aksulvap.... podla mna je aj nas hyperaktivny, ale nemam to potvrdene od lekarky...len co ho poznam a pozorujem ine deti tak neviem neviem...

petusko
3. sep 2009

u nas sa dnes rano plakalo, ale vraj len chvilu. videla som ich aj na prechadzke, drzal sa pani ucitelky za ruku a pekne kracal. dnes sa to otocilo, ja som kludnejsia a on bol nepokojnejsi 😒 som zvedava na zvitanie.

danu
3. sep 2009

ahojte 😵
super uzasne dnes 😵 rano sme sa tesili do skolky, ako sme isli isli aj ine deti tak som vravela ze idu uz do skolky a zacala normalne utekat aby tam bola prva, dosli sme tam pri brane pred skolkou mi jedna mamicka vravi ani tam nechodte je tam peklo vsetci placu 😅 ☹ ja ze super sprava hned rano, dosli sme dnu vsetky deti dobre ze amoky nechytali ako revali ze az, mali zavrete dvere ella sa este drzala az sa otvorili dvere a jedno male dievcatko zacalo jacat mamaaaaaaaaaa mamaaaaaaaaaaa, samozrejme to Elle stacilo a koniec, rev ze az, ucitlka ju schmatla na ruky povedala dovidenia a zavrela dvere, tak som odisla. O 9.45 som isla cakat a bola som aj smirovat pri oknach aby ma nevideli ze co robia 😅 😀 a oni si spievali, tancovali hrali sa, hned som bola kludna, o 10.00 sme vosli pre decka uplne uzas, hned ma zpbrala za ruku ukazovala mi s cim sa hrala, ucitelka mi povedala ze plakala cca 5 minut a potom nic, absolutne nic, krasne sa hrala, tak snad nam to ostane 😵Cize dnesny den vynikajuci 😵 doma som sa jej pytala co spievali a tancovali tak mi zacala spievat sice len hatlaninu mi spievala nic zrozumitelne a pritom tancovala tak som sa vytesovala

sasiki
3. sep 2009

danu presne tejto reťazovej reakcie som sa bála aj ja 😅 našťastie malá bola ok, aj napriek plačúcim deťom 🙂 keď som bola na obed pre ňu, tak sa zobrala a išla s ostatnými deťmi (presúvali sa z jedálne do herne), musela som si ju ,,uchmatnúť" 😅 😀

utka
3. sep 2009

Ahojte.
Aj my sme to krásne zvládli. Viki vôbec neplakal, tak som zvedavá, kedy to na neho príde. Tento týždeň je v škôlke iba do desiatej, budúci bude do dvanástej a až ten ďalší pôjde na celý deň ☹.

aksulvap
3. sep 2009

evulik6 - ja už som bola s malým aj u psychologičky, len ešte s ním musí prejsť nejaké ďalšie testy, aby to vedela všetko vyhodnotiť, ale ja som sa s tým už zmierila. Poznala som, že je rozdiel materská a materská, podľa toho aké temperamentné máš dieťatko a teraz aj v škôlke budú problémy, pretože Adam sa nevie ani na chvíľku zastaviť, stále potrebuje byť v pohybe, poobede mi už vyše roka nespinká, doma som ho vedela trošku ukľudniť aspoň pri telke, ale v škôlke to nejde, tak neviem... Vymýšľam všelijaké fígle naňho, snáď sa podarí ho vtesnať do škôlkarského režimu 😉

lubkaj
3. sep 2009

Ahojte,

Tak my sme to vcera zvladli tiez super - rano mi dal iba pusu a hned sa isiel hrat. Potom poobede mi hned vyskocil do narucia a rozpraval, ako bolo v skolke dobre, ze na olovrant si dal aj duplu a pekne spinkal (doma teda cez den nespi ani nahodou). Vravel, ze nejake deticky aj plakali, ale ze on nie.

A dnes vstaval velmi skoro a tesil sa, ze stihne este zbernu triedu, ale v momente, ked sme otvorili dvere bytu, zacal mrncat, ze on do skolky nejde. Z nicoho nic. Este cestou som ho nejako zabavila, rozpravali sme si o tom, s akymi hrackami sa hral vcera a tak, ale ked som ho prezuteho chytila za ruku, ze ideme do triedy, normalne zacal jacat, ze on chce byt s maminkou. Musela som ho zobrat do narucia a tak odovzdat pani ucitelke. Slubila som mu, ze mu budem kyvat a ucitelka ma poslala prec. Tak som mu zvonka zakyvala, ale vobec nereagoval, len plakal "Maminkaaa, maminkaaa...", ze som ho pocula az na ulicu 😢 . Tak som zvedava, co sa dozviem, ked pojdem pre neho...

danu
3. sep 2009

utka my v skolke ako vy do utorka do 10.00 potom do 12.00+obed a potom cely den

evulik6
3. sep 2009

ahojte...
tak dnesny den bol ok, vraj bol lepsi ako vcera, zase vsetko pekne spapal a aj spal a ze ked sa vyspi tak je ako medik... taky zlaty... :D
Ked som po neho prisla, tak sa pekne hral s pani ucitelkou nieco stavali... a taaaak ma vystiskal a tesi sa na zajtra, tak som rada, dufam ze nam to tak vydrzi 🙂

titkovamiriam
3. sep 2009

den mal ale marek v pohode,ze jedol hral sa aj spal.no pripada im moc utiahnuty a tichy/on taky je stale/ 😉

aksulvap
3. sep 2009

😀 😀 😀 Baby, musím sa pochváliť, Adamko dnes celkom poslúchal, pani učiteľka ho pochválila, aj spinkal poobede, tak hádam to nebude také tragické 😎

tinasc
3. sep 2009

ahojte ,môžem sa pridať aj ja? my sme tiež prvýkrát nastúpili do škôlky pred dvomi dňami... prvý deň Ivka bola v pohode, neboli žiadne slzy, ani nechcela ísť domov, hrala sa s deťmi, boli vonku... dnes bola tiež v pohode, dali sme si pusy a išla dovnútra. Ibaže dnes k nim nastúpilo nové dievčatko a to tak plakalo, až sa povracalo a (tak mi to rozprávala učiteľka) niektoré deti z nej boli vystrašené... Ivka vraj tiež, uši si zapchávala, povedala mi, že zajtra do škôlky nepôjde 😉 tak sme si trošku podebatili a uvidíme aké to bude zajtra 🙂 My máme tiež škôlku zatiaľ len do 10.00 hod, na budúci týždeň do 12.00 a potom sa uvidí 🙂

titkovamiriam
3. sep 2009

chudatko,aj marek zacne revat so solidarity 😠