Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

vranka4
7. sep 2009

ahojte 🙂 naše dvojičky sa po víkende do škôlky tešili,keď sme vstúpili do triedy,Ivka sa hneď išla hrať,Marek prilepený pri mne,už mu kútiky ťahalo do plaču 😒 ,tak som sa išla s ním pohrať,ale nič ho nezaujímalo,ani sa odo mńa nepohol,potom začal,že ho bolí kolienko a začal plakať,to už tušil,že pôjdem preč,ale vraj len trošku poplakal a popoludní,keď sa zobudil,prvé čo povedal,už som sa vyspinkal,už príde maminka 🙂 ,no chúďatká deti,ktovie čo prežívajú v tých malých hlávkach 😒 ,čo si myslia-napamätáte si 😀 ,ale musíme si zvyknúť aj my ,aj oni,najhoršie je podľa mňa ráno 😒 ,tiež mi neskutočne chýbajú,ale keď začnem pracovať od budúceho týždňa,nebudem mať čas stále na nich myslieť 😒
womenne,tvoji fešáci to supééér zvládli,nech im tá pohoda vydrží 🙂

danu
7. sep 2009

ahojte 🙂
my dnes v pohode az na rano ked plac bol ans najlepsi kamarat ale inak v poho, som strasne zvedava na stredu, od stredy ideme na 4 hodky

hasleerka
8. sep 2009

tak ja sa dnes vôbec nepochválim, ráno si drahá zmyslela že nejde do škôlky, potom som ju ukecala aby išla, tam zas nechcela raňajkovať a nakoniec sa v triede rozrevala mamamamamamamamá ... no som veru odchádzala odtiaľ so zlzami na krajíčku 😢 😢

olianko
8. sep 2009

Ahojky 🙂
Tak nasa Saska stale mrnci , ze do skolky nejde ale nakoniec ked uz stoji pred dverami tak poskakuje a celkom sa tesi.Dnes uz zostane na pol dna tak som zvedava ako to dopadne.
Vecer mi vzdy povie : V skolke bolo dobre ale uz tam nejdem 😅 🙂

danu
8. sep 2009

ahojte 🙂
Tak my dnes prvykrat super, sama vosla do triedy a kyvala mi ze az 😵 😵

dadulaa
8. sep 2009

ahojte, tak my dnes s plačom ☹ minulý týždeň bol v pohode, som myslela, že už máme vyhraté, a včera mal už slzičky, no a dnes plač, síce nie moc, ale bol 😢 Našťastie išiel aspoň pekne do triedy. Dnes už idú aj na predstavenie Elá hop, tak som zvedavá,či tam vydrží sedieť, lebo doteraz mi nikdy dlho neobsedel, keď sme boli na divadielku 😒 😉

vranka4
8. sep 2009

ahojte,tak naši dnes ráno spokojní,vysmiati,ale keď som odchádzala z triedy,tak Marek plač a beh za mnou,Ivka ho nasledovala-teda riadny koncert-ja tu nechcem byť! 😒 a ja tiež plač a rýchlo šup-šup do auta a domkov 😢

zuzidr
8. sep 2009

ahojte,task mi celkom vp ohode,síce sa Emmka už v triede za mnou otočila,že sa mám vrátiť,ale to ja už som zdrhla,tak neviem 😅 😀 ale tešila sa 😀

dúfam,že za mesiac sa na týchto príspevkoch budeme len smiať 😀 😀 😀

lienus
8. sep 2009

ahojte, tak nas niki isiel hned na cely den.... rano vzdy place, ale zevraj len par minut a potom je uz cely den dobry. v piatok si aj pospinkal. najhorsie to bolo vcera po vikende, to sa nechcel ani vyzliect z pyzama. ale oblubil si jednu mladu ucitelku a ked ju rano vidi (tento tyzden je od rana), tak za mnou ani neplace.... ale rano mu krivi pusinku a pyta sa, ci tam bude pani riaditelka.... neviem, preco sa jej boji.

womenne
8. sep 2009

Ahojte baby tak my mame zase uspech malym sa tam pači aj krasne papaju.Mam trocha obavy ako bude dalej lebo každy mi hovori že mam počkat že to začne trošku neskor no dufam že nas to minie.

danu
8. sep 2009

my super ucitelka mi vravela ze bola jedna z najlepsich 😵 od zajtra na 4 hodky tak uvidime

vilki
8. sep 2009

ahojte, samko dnes prvy krat isiel sam do triedy, do teraz mi ho vzdy trhali rano z ruk ale dnes sa rozbehol zo satne sam do triedy, sice sa ma pytal ci musi a ze ci pridem ked sa vyspinka ale ked som mu povedala ze pridem tak sa isiel hrat a ze vraj bol cely den dobry, pekne sa hral, papal aj spinkal ale od kedy sme prisli domov len mrnci ze dobre je v skolke ale ze tam uz nechce ist... 😒 tak neviem, a prave od zajtra uz bude chodit s babkou lebo mi konci dovolenka a zajtra uz idem do roboty tak som uz nervozna ze co za cirkus tu rano bude robit babke.....chuda moje 😅

utka
8. sep 2009

Ahojte. My sme aj včera aj dnes trochu ráno plakali, ale v pohode. Boli už aj na prechádzke a aj obedovali...tento týždeň je Viki v škôlke do +ľ. a od budúceho už na celý deň 😉.

utka
8. sep 2009

Oprava: ...do 12. 😀

zuzka111111
8. sep 2009

ahojte pridavam sa k Vam ... od 2 chodime do skolky s placom etse dobre ze ju nosi muz lebo ja by som ju lutovala a nedala dnu...dokonca v pondelok a dnes aj vracala rano uz ani jest nechcela v skolke a ani spinkat ma problem ze chce cumlik a oni jej ho zobrali teraz si ho nosi v teplacikoch ale hambi sa asi si ho dat ...moje chuuda ja som z toho taka hotova ze sa nespoznavam som myslel aze to budem lahsie zvladat..... ☹

minule som bola s mladsou dcerkou nelly von a sopm videla na dvore deti tak som v krikoch spehovala ako taka uchylacka a ona si stale len utierala slzicky ........ ☹

uvidim co bude zajtra ale uz pri zaspavani hovorila ze nechce ist ´do skolky 😖

aksulvap
8. sep 2009

aj náš malý dnes zaspával so slovami "nejdem do škôlky" ☹

felixa
8. sep 2009

Zuzka111111, ty si asi s tou mladsou dcerkou doma a ta starsia sa mozno citi odstrcena, ze ju uz nemas rada, ked ona musi chodit do skolky a mladsia nemusi. V tom pripade musi dcerka citit vela lasky a ma byt vyzdvihovana, ze ona uz moze chodit do skolky, ale male babatka tam este nesmu. Takisto by mala mat rozne vyhody, ktore by jej mali byt predkladane, ako skolkarske. Napr., kedze chodis do skolky, tak ty ides s mamou (otcom...) do kina, ale mladsia dcera nie... a tak podobne.

vranka4
8. sep 2009

Ahojte,tak naši v škôlke super,po rannom plači,že boli zlatí celý deň,Ivka tá už pochytila aj nové básničky,ešte nie úplne celé,cvičí doma ,tak ako v škôlke a samozrejme všetko komentuje,čo a ako robili v škôlke 🙂 ,len tie rána 😒

zuzka111111
9. sep 2009

dievcata tak ja uz m am dost dnes rano plakala ale nie nejak hrozne ale pred odchodom zase 2 KRAT ZVRACALA a potom povedala ze jej treba kakat a ked som ju dala na zachod tak uz mala v nohavickach 1vy krast v zivote sama nechapala chuderka ...ja neviem ci ju nemam vybrat alebo zmenit skolku...

felixa ona na malu neziarli to mame vyriesene ze nelly nosiu plienky ale ze by veeelmi chcela ist a tak....

danu
9. sep 2009

ahojte 🙂
my dnes trochu plac ale potom dobre, tak dufam ze vydrzi, dnes zaciname do 12.00 s obedom.
Uz som poupratovala pracku postavila a zrazu nemam co robit 😅

emate
9. sep 2009

Zuzka11111, ranné plače,ktoré trvajú 5 min a potom sa dieťa spokojne hrá je podla mna niečo iné, čo prežíva tvoja dcérka. Môj názor je taký, že vracanie, pocikávanie je dôvod na vybratie zo škôlky. Pokial to samozrejme nerobila aj predtým. poznám dievčatko, ktoré malo také obdobie vzdoru, že ked jej niečo nechceli dovoliť tak sa povracala. Ale k škôlke. Možno ešte nie je zrelá na škôlku, alebo nemá milé učitelky. Moja malá škôlku zvláda celkom dobre, ale veľkú zásluhu majú na tom učitelky, Terezka tiež strečkuje, ale učitelka si ju pritúli a je dobre. Tak možno sa skús porozprávať s učitelkami, bud nech jej nechajú cumlik alebo niečo iné s čím sa dokáže ukludniť. Moja si točí vlasy alebo sa hrá s nechtíkmi. To jej našťastie nemôžu zobrať. 🙂

Každý vraví vydržať, ale urob si podla seba, tak ako to cítiš. Ty najlepšie poznáš svoju malú.

Držím palce

hasleerka
9. sep 2009

dadula pozerám že sme na tom rovnako, my tiež min.týždeň s radosťou a dnes už druhý deň s plačom

teda ale ako čítam to vracanie, to je dosť

zuzidr
9. sep 2009

baby mám otázku...čo obliekate svojím detičkám do škôlky.... 😅

ja som na odporúčanie učitelky začala dávať od začiatku teplákové supravy,tepláky,elasťáky a podobne....no všímam si že dievčatká chodia v šatkách a pančuškách,alebo v rifliach....moja malá má kooopu "elegantných" a krásnych vecí,ale ked príde a víidím v akom stave sú tepláky,a mala by mi také špinavé priniesť rifle,no neviem..... 😅

aby si mamičkyo mne nemysleli že moje dieťa má len tepláky 😀 😀 😀 😀

majdiska
9. sep 2009

zuzka tak to vrackanie je fakt dosť.. 😒 súhlasím s emate..
ja som malému dávala do jasličiek od začiatku cumlík a aj ho má doteraz, a potom mi povedali, že treba doniesť plyšového macíka, ku ktorému by sa túlil, tak som doniesla psíka a bolo všetko OK.. teraz ho už moc nepotrebuje, nosí si lopatku 😉 stále nepustí ju z rúk 😀
mne malý vačšinou vtancuje do triedy, celý vytešený sa zdraví všetkým deťom, namiesto lúčenia za mnou plasne dvere a ide si po svojom 😀
zuzidr ja dávam tiež tepláky - mám tam 3 ks a cez leto som dávala aj kraťasky, 2-3 tričiek a mikinky.. a tiež tam vidím celý jedálniček.. a videla som pekne poobliekané dievčatká, ale je to nepraktické, škoda ničiť pekné veci.. 😉 malý má aj nové veci, ale na škôlku sa to nehodí, doma tiež nebehá v novom 😉

majdiska
9. sep 2009

myslela som v elegantnom - nohavice, košele 😉

sakura77
9. sep 2009

ahojte,nam tiez povedali ze najlepsie su teplaciky a mikinky alebo tricka,aj keby mam dievcatko tak urcite jej nedam sukienku s pancuskami,kedze som videla ako sa tam hraju,podla mna nejde ani tak o to ze to znici,ved na to tie veci su,ale v sukienke a sandalkach sa hrat na piesku a behat na motorke je podla mna teda dost neprakticke-jasne ze my mamicky by sme chceli mat deticky tip top,ale im je to ozaj milostivo jedno-a nazory inych mamiciek mozes mat na haku (myslim to ze chodi v teplakoch) 😉

vranka4
9. sep 2009

Ahojte,naši drobci dnes od rána opakovali,že nejdeme do škôlky 😒 ,keď sme tam prišli tak Ivka prvýkrát začala plakať-pritúlená ku mne,Marek ju nasledoval,trošku sme na chodbe s MM počkali,ale prestali,ešte zvládnuť tie rána a bude pohoda ,vraj v priebehu dňa sú zlatí ....tiež,keď prídeme do škôlky pýtajú sa hneď cikať,ale s tým vracaním je to na zváženie,ale každé dieťa ináč reaguje na stresové situácie...našim dávam na prezlečenie tepláčiky,normálne ich tam hneď prezlečiem,je to pohodlnejšie ako sa hrať v šatách alebo rifliach,však v škôlke nie sú na módnej prehliadke a keď sa vraciame domov tak sú znova slušáci 🙂

pismenko111
9. sep 2009

ahojte, mozem sa k vam pridat? som na MK skoro nova, mame tiez doma velku skolkarku.

zuzidr
9. sep 2009

vranka my bývame oproti škôlky,takže Emmka ide v teplákoch už z domu 😅 😀

sue
9. sep 2009

U nás je erárne oblečenie - tepláky, tričká s krátkym, tričká s dlhým rukávom a vestičky... takže nosím len ponožky, topánočky a vrchný odev na jeseň a v zime. Je to super 😵