Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

sassi
autor
15. jan 2009

to je to, že kedysi boli aj podnikové
a podniky do zamestnancov takto už neinvestuju ☹
u nas jasle ani jedny
a v Žiline by som si musela platiť cele dotácie asi 6000,-
tak to už radšej zaplatím opatrovatelku

adetka
16. jan 2009

v Nitre je viac jasliciek... ked som to dobre spocitala tak pat sukromnych a jedny mestske... ale vsade su poradovniky... lebo beru maximalne 10 a do mestskych 20 deti... ja som dcerku prihlasovala v marci na september a bolo uz iba jedno volne miesto... mesacne platim cca 7.200 korun (ked sme chori menej, od cca 4.500)... opatrovatelka by ma vsak vysla drahsie... na den platim 340 korun... aj so stravou a plienkami... ktora opatrovatelka by bola ochotna opatrovat dietatko 8 hodin denne aj so stravou za taku sumu...

skolkok tu tiez vela pozatvarali... a teraz su tam ine organizacie... mohli by rozsirit ich pocet... vsak deti v poslednych rokoch pribudaaaaa.... nie sme mi skutocne velmi socialny stat... nie davky su to hlavne... ale take vytvorene prostredie... aby matky mohli aj pracovat aj mat deti....

zade
16. jan 2009

adetka presne tak, nie je to len o davkach, ale aj o moznostiach pre rodicov...

Ako je to u vas s ucitelkami? Kamoska (uc. v MS v Blave) mi vravi, ze je to katastrofa. Je v kolektive najmladsia a to ma 33 rokov. Kedze ju praca bavi, nechce este odist za niecim co je lepsie platene, no cas ukaze....
Vravi mi, ze je uplne bezne, ked v Blave uci dochodkyna 70-tnicka. Tak to uz je co povedat!
Je dobre sa zamysliet nielen nad skolkou, ale aj nad tym, kto bude s nasimi pokladmi po cely den.

sassi
autor
16. jan 2009

u nas učitelky celkom OK, mladšie aj staršie, pani riaditelka tiež velmi aktívna a činorodá osôbka. A mame len dobre skusenosti 🙂

cairka
16. jan 2009

ja som dnes stretla známu, ktorej malá chodí do "našej" škôlky od septembra minulého, tak som povyzvedala a som spokojná 😉 už len aby ju prijali 😝

wladka
17. jan 2009

aj my ideme v spetrembri do skolky, v auguste mame 3rocky 😉 .. vo februari je zapis, tak tam pojdeme jak herecky.. 😀 .. dufam,ze mi malu zoberu, ale vravela riaditelka, ze uprednostnuju deti pracujucich rodicov, az potom deti co amju maminky an amterskej.. 😉 (byvame na dedine, a deti v skolke je prepocet, aj privela)

ucitelky su ok, taka kategoria od 25 do 35 odhadom, riaditelka ma 40.. vsetko mlade osobky 😉 ..

so socializaciou problemy nebudu, kedze emi je moc spolocenska - a svokra si ju brava do skoly (je riaditelka).. do mesta.. a medzi detickami zapada bezproblemov 😉 .. treba deti na to pripravit, aby ste nezazivali stresy 😉 .

inak, maruschka, ak ma malinka problemy s kecanim, myslim ze skolka jej prospeje 😉 .. tak prebieha taka skupinova motivacia, ozaj bude motivovana aby rozpravala ako oni.. 😉 ..ale vyskusaj aspon na 4h denne.. za to nic nedas 🙂

didusa.risulo
17. jan 2009

tak som sa bola popytat v tej skolke kde chcem dat maleho, vsetkko mi povysvetlovali,na prvy pohlad som spokojna,uz len aby mi ho vzali a presne ako pisala adetka, vsetko sa vybavuje na sprave materskych skol

marcela.m
17. jan 2009

Ahojte,aj my sa chystame na zapis.Kajka bude mat v marci dva roky.Mozno ju dame uz v septembri alebo pockame do 3 rokov.Aj podla toho,ci uz bude celkom bez plienky.A ako to vlastne je?Moze sa dieta zapisat do viacerych skolok a potom ju dat do jednej?Chceme,aby to bolo blizko bydliska,prip. prace.Manzel pracuje,ja este nie,a neviem,ci a kde sa zamestnam.Tak by som ju mohla zapisat aj inam,pre pripad,ze by sa mi pacila skolka,ktora nie je blizko nas,a mozno sa zamestnam v tej casti mesta.Hoci RV nie je az taka velka.

sassi
autor
17. jan 2009

marcela.m asi ano, u nas sa to da
ale tu napr. dievčata písali, že u nich sa sustreduju prihašky na mestskom urade a oni rozhodnu
takže asi ma každe mesto inu prax

bodka13
17. jan 2009

u nás musíš zapísať do jednej ale potom sa dá vybaviť preloženie do inej škôlky-aj my sme sa presťahovali a prehlasovala som syna do inej na Správe MŠ,ale najskôr som si to vybavila v tej novej škôlke

keby si ju zapísala do viacerých škôlok asi by nevedeli v tých škôlkach že na koľko % majú vlastne obsadené miesta a koľko detí ešte môžu prijať
...my sme napríklad v marci zapísali na nasledujúci šk.rok od septembra a uviedli že dieťa nastúpi až od februára keď dovrši 3 roky

eleana
18. jan 2009

Tak nasa MS ma zapis az v marci. Ziadne poradovniky, predbezne zapisy, ziadosti. Riaditelka povedala, ze nezalezi, ci prideme prveho marca alebo posledneho-- je to jedno. Vsetkych zaregidtruju a vyberu podla kriterii...
Vek
Trvaly pobyt
Starsi surodenec v MS/ZS
Pracujuci rodicia.. 😕 😕 ,Tak som zvedava. Ked nas nevezmu, tak neviem. Do tejto MS som sa zalubila. A ozaj kolko deticiek bybava v triedach

adetka
19. jan 2009

ako som poyerala na internetovej stranke nasej mestskej casti (su tam uvedene pocty deti a tried pre jednotlive skolky)... tak to vychadza 23 - 25 deti na jednu triedu... uvidime ako Mirka yvladne taky pocet... lebo v jaslickach je ich desat 😅

titkovamiriam
19. jan 2009

pocet deti v triede je limitovany okrem ineho aj m stvorcovymi-preto napr u nas klesol pocet deti hoci uciteliek je dost-bili tridy aj 28-teraz podla prepoctov len 21 ☹ ,a marec je aj u na s aktualny teraz nedavaju dokonca ani prihlasku az 1.marca

marcela.m
20. jan 2009

Chcem sa este opytat,na co by som sa mala spytat v skolke?Nemam skusenosti,je nieco,co by ma malo zaujimat tak viac?Vdaka.

marcela.m
20. jan 2009

Alebo mam si davat na nieco pozor pri vybere?

sassi
autor
20. jan 2009

marcela.m skus pozhánať nejaké referencie
a inak asi na svoju intuíciu spoliehaj 😉
niekto preferuje male školky, že hje tam osobnejší prístup, take "rodinnejšie"
ale deti tam často byvaju pomiešané - male s väčšími - čo sa mne osobne moc nepáči (ak su 3-ročno spojené aj s predškolákmi)
vo velkých su viac rozdelené podla veku, lepšia vybavenosť, viac možností, ponukaju viac aktivít

moja dcera chodila do velkej školky, napriek tomu sa nemožem sťažovať na nejaký neosobný prístup 🙂

hasleerka
20. jan 2009

no ja sa tiež k vám pridám, ja už má žiadosť aj zanesenú, malá bude mať tri roky v oktobri, ale už sa strašne pýta teraz do škôlky, najradšej by hned utekala (šak ono ju to prejde, ked tam bude chodiť) ... a mám radšej tú menšiu škôlku, ako napísala sassi, je taká rodinnejšia ... neviem ako iné malé škôlky ale v našej robia pre deti rôzne aktivity, mne sa strašne páčia akcie rodič, dieťa a škôlka ... my máme v nej dve triedy, takže našťastie nie sú úplne zmiešaný 3-roční s predškolákmi, lebo to by sa asi ani mne nepáčilo ...

maruschka, prečo nemohla chodiť tvoja na celý deň do škôlky, ved aj ja som na materskej a Zuzka chodila na celý deň?

xxmargaretka
22. jan 2009

ahojte..
my sme si dnes boli pre prihlasku a pani riaditelka ma teda vobec nepotesila
1 v petrzalke vraj dostali skolky nariadenie,ze nesmu zobrat dieta do skolky skor ako dovrsi 3roky
2 ked bude nedostatok miesta v skolke kam som si podala ziadost tak deticky co podla obvodu do nej nepatria budu preradene tam kam patria..co v nasom pripade nieje ziadna vyhra

sassi
autor
22. jan 2009

xxmargaretka, ved tam ale musíte mať jasle, pre deti mladšie ako 3 roky 😉 Vlastne tie jasličkove triedy presunuli pod MŠ, ale beru až od 2 rokov ak sa dieťa pýta na WC ... takže to nie su jasle v pravom slova zmysle.
Lebo u nas v meste jasle nie su, preto beru aj mladšie deti, inak by isto tiež nebrali 😉

titkovamiriam
22. jan 2009

tak vidim ze problemov kopec s tymi nasimi drobcami ☹ ,hlavne ze vsetci chcu aby sa rodilo viac deti a nevedia sa postarat ani o skolky ci jasle ☹

adetka
22. jan 2009

to je moj probleeeem.. ze mi dieta dovrsi 3 roky az v decembri... a nocnicek s prehladom ignoruje... 😅 ... ale do septembra... pripadne februara casu dost... 😉

sassi
autor
22. jan 2009

adetka, my sme februároví .... ešte horšie 😒

tinka10
22. jan 2009

ahojte,mi sa tiež chystame na zapis tento rok,moj malý tiež nebude mat ešte tri roky v septembri,sassi mi sme tiež februaroví.Ale nemyslím si,že by to bol problém a nezobrali mi ho,aj ked asi najprv uprednostnia tých 3-ročných.Mi cikame na nočník cez obed a v noci mame ešte plienku a vonku samozrejme teraz,ale ako adetka hovorí do septembra času dost.Adetka a ty si už bola malu zapísat niekam?ja sa chystam zajtra 😉

sassi
autor
22. jan 2009

no my s pýtaním sa len začínam ... u nas v MŠ nie je problem dať plienku na psnaie, to mi hned hovorila riaditelka, len cez den sa musí pýtyť 🙂

xxmargaretka
22. jan 2009

sassi mas pravdu no podla slov pani riaditelky teraz tie triedy zrusili bo je vela deticiek co maju 3r a maju pred tymito krpcami prednost..
to,ze ju nevezmu od septembra by mi nevadilo az tak bo nejake adaptacne obdobie pred nastupom snad je aby nebol problem ked uz pojdem do prace,ale to,ze ja si dam prihlasku na macharovu a oni mi ju preradia na lachovu bo tam patrime podla obvodu tak to sa mi uz nepaci..naco potom vobec davame prihlasky??a aby ste boli v obraze skolky mam od domu skoro rovnako daleko len kazda je inym smerom..
no nic dam este jednu prihlasku do inej skolky a uvidime co mi povedia tam..

zade
22. jan 2009

Ja som sa bola nakoniec pozriet v sukromny jaslickach. Nakolko moja dcerka bude mat na jesen nieco cez dva roky. Prostredie pekne a neskutocne mile sestricky a ucitelky. Som rada, ved iba vdaka nakopnutiu v tejto teme som o tom zacala uvazovat a ako vidim, netreba cakat, nakolko miesta sa obsadzuju na jar.
Drzim vsetkym palce.

hasleerka
22. jan 2009

no my budeme mať 3 roky v oktobri, ale ked chcem dať malú do škôlky, tak ju musím dať už od septembra, lebo inak mi ju nezoberú ... ja asi prídem o materskú, ešte som to nebola presne zisťovať, lebo robotu nemám, ale malá sa hrozne pýta do škôlky, tak ju chcem dať.

andrea.m
22. jan 2009

práve som našla temu do školy v septembri 2009 ale pozerám že patrím aj tu.

tami mala teraz v nedeľu 2 roky a od septembra ide do škôlky.

sassi
autor
22. jan 2009

dnes bolo aj v správach, ako ma Žilina problem so školkami ... no je to tak, po sídliskach sa lukratívne budovy predali a teraz to nemaju ani kam umiestniť ...
Tu to až tak vypukle nie je, ale tiež nevezmu uplne všetky deti ☹

titkovamiriam
23. jan 2009

zade co ja by som dala zato keby sme mali aj my nieco sukromne ale nikoho to este nenapadlo a tym ze nikto nechodime robit do blavy tak neviem co ak mareka nezoberu a nieco sa stane babke 😲 -no ani radsej nemyslim na take situacie