Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

annavi
21. mar 2007

ahojte kocky...poslite aj mne please IP info kolko to stoji, ako dlho je potrebne cakat na schvalenie poistovne...dakujem

sisulik
21. mar 2007

annavi...poslala som ti IP

emjee
15. apr 2007

dicinka1 • snž • 14. apr 2007 o 19:42
ajojte baby...kedze sa stale nedari otehotniet,volala som do gyncaru...a rozpravala som sa s nejakym doktorom a dohadovali sme sa kedy mozme prist...tak 30.4. ideme na vysetrenie...co vsetko sa robi na 1 vysetreni?co tam potrebujem?a ak mam malo progesteronu-ak je to len ten jediny problem,co bude nasledovat potom?daju mi nejaku liecbu?ci hned sa budeme bavit o umelom?Ak niektora z vas mala problem s tym co ja,ako sa to riesilo???????a neviete mi povedat aky su tam doktori?aj mena,pjosim...dakujem....a prosim,neuzatvarajte tu temu...dakujem

lalupa • 14. apr 2007 o 21:54
dicinka, existuje uz takato tema, pozri sa do nej, plus si pozri na nete viac o gyncare www.gyncare-sk.com , ta tema sa vola chystame sa do gyncare na umele oplodnenie...vela stastia 😉
celkovo tam pojdes tri krat, stale ta pozrie vag.sondou, zoberie krv , na druhej navsteve manzelovi spravia spermiogram, na zaver po vsetkych vysetreniach 1DC, 10DC a niekedy 20DC sa dozviete, co je pre vas to najvhodnejsie... doktor sa vola herman, citaj co najviac tem na fore, vela sa tu spomina 😀 (zatial len v dobrom)

aaandrejka • 2d, 26tt • 14. apr 2007 o 10:20
diicnka, doktor tam je len jeden - dr. herman, teda, jeden, ktory vysetruje zeny, odobera vajicka a prevadza embryotransfer 🙂 zvysni doktori su anesteziolog a embryolog 🙂

niekto ti nic nepovie, kym neabsolvujes cca 3 vysetrenia (pocas jedneho cyklu) - zakazdym ta doktor prezrie ultrazvukom, zakazdym ti odoberu krv a podla toho vytvoria tvoj hormonalny profil, podla ktoreho potom urcia typ liecby, pripadne typ stiumulacneho protokolu... a ovbykle pri druhej navsteve treba so sebou vziat aj manzela, ktory tiez odovzda spermie, aby vyhodnotili jeho spermiogram

jankajs
18. apr 2007

Ahojte dievčence,
mám za sebou dve neúspešné IUI a odporučili mi IVF. Problém je v tom, že mám Rh faktor negatívny a manžel Rh pozitívny, takže môže nastať nezlučiteľnosť Rh faktorov (má to aj odborný názov inkontabilita, či tak nejak). Chodím však do Heliosu v MT, kde o tom vedia. Máme sa tam v máji zastaviť kvôli vypísaniu žiadosti a dohodnutiu, čo vlastne podnikneme.
Mohli by ste mie niektorá poslať IP, čo to zhruba stojí? Hoci aj v inom CAR. Máme totiž dosť oklieštené financie. Vďaka za ochotu a prajem všetko dobré.

aaandrejka
18. apr 2007

janka, ceny su velmi rozdielne - v prvom rade musie urobit tvoj hormonalny profil... ak ti ivf schvali poistovna (co predpokladam, ze ano), tak ta potom hradi cele ivf (ktore podla zakona stoji 26075 sk) + 75% stimulantov.. ceny stimulacnych injekcii su rozne, najnizsi 25%-ny doplatok je tusim 3000 sk, najvyssi je za puregon, cca 15000 sk.. ak do toho pripratame este kadejake ine lieky (napr. duphaston, estrofem, utrogestan a pod), treba pocitat s cca 30000 sk pri tom najdrahsom lieku (puregone)... drzim prsty!

nane
20. apr 2007

aaandrejka
nevies prosim ta, ci mi centrum urobi UO ako samoplatcovi aj bez toho dlheho procesu? myslim tym, ak pridem na slovensko na nejaky ten mesiac dva...a isla by som do centra, poziadala o UO, vsetko hned vyplatila...musim prejst tymi vecami ako laparka, spg...etc???

lalupa
20. apr 2007

nane,ak si samoplatca, tak asi nie, pretoze laparku chcu kvoli poistovni pri preplacani cyklu.
Ja si ale myslim, ze odhliadnuc od toho, ze si chces platit sama, kazdy seriozny lekar odbornik by ti mal spravit klasicke tri kontroly aj s vysetrenim spermiogramu pre vlastne zhodnotenie stavu a nasledne podla toho ti usit na mieru typ programu. Predbezne to vyzera takto: pockas na menzes, pojdes na prvu kontrolu, druha je o tyzden cca spolu s manzelom a posledna asi v 20-22 den cyklu. Ak je vsetko oki, tak sa zacne stimulacia bud 1 DC alebo 22 DC (vam odpadaju zbytocne tyzdne cakania na poistovnu a papierovacky). Stimulka od 10 dni podla vyvoja folikulov, takze tie dva mesiace vyzeraju byt realne, skuste si nacasovat cestu par dni pred menzesom a potom sa ozvite do centra. Drzim palce! 😉

nane
21. apr 2007

LALUPA
DAKUJEM
ale ja som uz bola na IUI/neuspesna/...manzel ma SPG...ja mam HSG...takze nie som uplny novacik...mam odporucane IVF/neovulujem, len za pomoci hormonov/, len budem na svk asi dva mesiace, tak ich chcem takto vyuzit
😉

lalupa
21. apr 2007

nane,chodis do gyncare? to uz si presla vsetkymi vysetreniami? lebo ak ano, tak potom sup sup na vec 😉 , ale ked si bola v inom centre a chces skusit inde, tak to moze byt ten pripad, co som opisala...
kazdopadne som tym chcela povedat to, ze sa to stihat da! 😀

nane
21. apr 2007

nieee...nikam nechodim na slovensku, zijem v zahranici...ale budem na slovensku na dovolenke 2mesiace...preto sa pytam, ci sa to da

lalupa
22. apr 2007

nane, ja viem, aj som s tebou kedysi prezivala IUI, niekde si o tom pisala, ale len som sa pytala, ze do ktoreho centra sa chystas, chapes... 😅
potom sa da poradit viac... 😉

nane
22. apr 2007

gin-fiv v ba...to by som mala najblizsie 😉

lalupa
22. apr 2007

tak sa potom drz a informuj! 😉

aaandrejka
23. apr 2007

nane, podla toho, co ja viem, samoplatcovia nemusia cakat na nic, ak si to zaplatis, tak ides, kedy si povies 🙂 teda... samozrejme musis absolvoval hornomalny profil (cize byt tu 1 cely cyklus, kym ti ho urobia) (ale mozno by stacilo, keby si ho mala cerstvo urobeny aj z domu, neviem) a taktiez spermiogram... na tvojom mieste by som si vybrala niektore centra a napisala im mail, ako to v takychto pripadoch chodi, neboj, ako samoplatcovi ti urcite odpisu 🙂

nane
23. apr 2007

hm, som napisala do gin-fivu a odpoved nikde... ☹

nane
23. apr 2007

uz odpovedali....jeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 da sa to

aaandrejka
24. apr 2007

nane, a co presne ti napisali, mozes si doma urobit hormonalny profil aj spermiogram a tu len prist? to by bolo super

nane
24. apr 2007

napisali, ze mozem, alebo si dohodnut stretko este predtym nez pricestujem, ked pridem ak viem presne kedy tu budem, tak mi mozu urobit ten profil aj potom....myslim, ze spermiogram ani nemusi byt, ak poviem, ze chcem "napichnutie vajicka"... 😉
napisali, ze IVF stoji 30 000.- a plus injekcie okolo 12 -15tis...no a plus asi 15tis pocitam ako rezervu boh vie naco este ...
tak sa tesim ako male decko novej hracke....juchuuuuuuuuu 😀 😵

aaandrejka
24. apr 2007

nane, tak to je super ;) urcite je to lacnejsie ako v zahranici 🙂 a inac - mnoho sloveniek - samoplatkyn, chodi do CR, napriklad do olomouca alebo do brna, tam to vraj vyjde este lacnejsie ;)

nane
25. apr 2007

AAANDREJKA
no ale mozno najom za byt je drahsi nez na slovensku...ja totiz nikoho nemam na slovensku, takze som na internete popisala inzeraty, ze hladam byt...

aaandrejka
27. apr 2007

nane, ta to by som skusila napisat do kosic, tam je v gyncare velmi uspesny doktor herman, ceny su podla mna tie iste a najmy su urcite nizsie, navyse tam je aj kopec ubytovni, kde nemas vysoke noclazne

nane
27. apr 2007

ok...vdaka za radu....skusim...rozmyslam, ze si skusim prenajat byt na dva mesiace...asi to bude lacnejsie a budem mat viac sukromia a pohody...

aaandrejka
28. apr 2007

nane, tak este skus helios v martine, tam su ceny bytov na prenajom zrejme najnizsie a centrum Helios je vraj velmi uspesne tiez

arturinka
10. jún 2007

Ahojte,

mam problem otehotniet uz asi 2 roky...vobec sa nedari. Zistili mi nieco so stitnou zlazou a mierne zvyseny prolaktin. Na stitnu zlazu beriem tabletky, hormony by mali byt uz normalizovane a stale nic...zacinam uvazovat o navsteve Gyncare. Chvalabohu som z Kosic. chcela by som sa Vas opytat ci Dr. Herman ak zisti napriklad hormonalny problem ci ho najprv prelieci a az potom uvazuju o umelom oplodneni....alebo je to biznis a hned Vas poslu na umele. Dik

aaandrejka
11. jún 2007

arturinka, k dr. hermanovi ti rozhodne odporucam ist, staci sa objednat telefonicky (povie ti, aby si zavolala, ked dostanes menzes, on si totiz potrebuje odsledovat jeden tvoj cyklus)... prvu navstevu absolvujes v jednom z prcych troch dni menstruacie, potom niekedy okolo stredu cyklu a potom este jednu...zakazdym ti odoberie krv (pri prvej navsteve aj menstruacnu), popozera ta ultrazvukom...na zaklade tychto troch vyhodnoti tvoj hormonalny profil a podla toho urci, co dalej... nie je to pravidlo, ze ti hned odporuci ivf... pri tej prvej navsteve je celkom fajn, ak mu ukazes svoju zdravotnu dokumentaciu, resp. spon povies, ake mas problemy

gabbbika
13. jún 2007

ja som tiez u dr. hermana a po dlhsom case som zazila profesionalny pristup, nenecha nic na nahodu. Endzi, ja som sa tak potesila, ze nie som sama v takom stave. My tiez chceme na umele, ale uz rok sa na mna lepia zapaly. ALe na co mi prisiel dr. herman. Totiz, cely rok som pretrpela v zapaloch. Brali mi odber na vsetky chlamydie, ureaplasmy u mojho dr. a vysli negativne. Takze mi stale liecili pliesen. Ten priebeh a pocity boli rovnake, bolesti, palenie a tak. Chlamydie mi vysli u mojho dr. negativne, ale u dr. hermana nie. CO ma sokovalo, prekvapilo, hlavne preto, ze kontrolovane boli, ale naozaj som mala chlamydie, takze ich liecim. A tiez mam bylinky, lactobacily a vsetko, cim by som si pri tych zapaloch mohla pomoct.

arturinka
15. jún 2007

Ahoj aaandrejka,
vzala som si tvoju radu k srdcu a ihned po tvojej odpovedi som zavolala DR. Hermanovi. Vcera som bola na prvej navsteve kedze som dostala menstruaciu. Vysetril ma ultrazvukom, zobral krv a objednal ma o 10 dni opat aj s manzelom. Som naozaj zvedava aku mi zisti diagnozu. Mam autoimunitne ochorenie stitnej zlazy,...a vyjadril sa ze aj to je problem.....uvidime....vcera som si aj poplakala,..mala som taky zvlastny pocit....strasne tuzim po dietatku, nedari sa a su dni ked sa citim bezmocne...aj ked navonok tak neposobim....vacsinou sa usmievam a nevidno ze mam nejaky problem....budem Vas informovat o celom priebehu nasich vysetreni v Gyncare a rada si precitam aj tie vase skusenosti...

jolanka
16. jún 2007

Ahoj arturinka,
já sem byla vcera u dr Hermana take. Dostala jsem menzes,tak sem tam sla.A protoze,ja uz mam nejake vysledky udelane, tak me zaradil uz do programu a hned mi pichli injekci. Napsal mi papir abych si nechala udelat predoperacni vysetreni. Jsem snim velice spokojena, fakt se ho muzes zeptat na cokoli chces a on ti odpovi. Jenom sem byla trosku vedle, kdyz me prohlizel i pres menzes to ja nemusím. ted jdu na kontrolu 28.6.tak jsem moc zvedava.

arturinka
16. jún 2007

Ahoj jolanka,

ako dlho sa snazis otehotniet?.....Zislit ti Dr. Herman konkretny problem preco to nejde?...ides teraz na IUI alebo UO ?

dicinka1
16. jún 2007

ajojte baby...takze aj ja idem na umele polodnenie...moj mangel ma malo spermii a polovicu pohyblivych...bola som s toho uplne mimo,a on ani nehovorim,lebo si myslel,ze je chyba vo mne...Aj vo mne je chyba,nemam ovulku,ale vraj sa to da...ale nemame s tym cakat,vraj sa to moze zhorit....a este,ze obaja tam mame zapal...aj to sa vraj da liecit...Chceme este zariadit bytik a dat sa do toho...vybrali sme si lieky s 50% uspesnostou+lieky na upravu tych spermii...tak v septembri zacneme...snad... 😀