Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

jolanka
16. jún 2007

Ahoj arturinka,
otehotnet se snazim uz 3 roky, mam za sebou 3x neuspesne ivf, ktere jsem podstupovala u nas v cechach. Mam PCO, vice muzskych hormonu a nemam ovulaci. Jdu hned na UO.

tinucha
16. jún 2007

Prepáčte, že vám tu vstupujem. Zaujíma ma Dicinka, aké lieky myslíš? To ti povedal lekár, že majú 50%-tnú úspešnosť?

lalupa
16. jún 2007

tinucha, ide o lieky na stimulaciu, existuju tri druhy-moderne synteticke,rekombinantne, prave tie maju 50% uspesnost, a menej kvalitne, ziskavane z mocu menopauzalnych zien, ich uspesnost je od 5-20%, ale su vyrazne lacnejsie. Ak mozem poradit, neoplati sa skusat, chodte rovno na tie drahe, potrebujete dostatok a kvalitne vajicka 😉

tinucha
17. jún 2007

Lalupa a ktoré sú tie lepšie? Ja budem stimulovať puregonom.

dzinka
17. jún 2007

Ahoj Tinucha 🙂 Puregon je ten z kvalitnejších a teda je aj drahší. Je to čistejší produkt ako napr. merional.

tinucha
17. jún 2007

Ďakujem Dzinka, to som rada. 😉 🙂

lalupa
17. jún 2007

puregon aj gonal su na rovnakej urovni, ja som mala gonal, manipulacia je o trochu jednoduchsia, cenovo su na tom rovnako

dicinka1
20. jún 2007

tinucha,to su lieky na stimulaciu pred umelym oplodnenim.vsaetky mozne...a doktor herman mi to povedal,ze maju 50% uspesnost...

arturinka
25. jún 2007

Ahoj Jolanka,

...absolvovala si 3 x IVF v Cechach?....IVF je vlastne UO, nie?....v kazdom pripade ti drzim palce a verim ze ti to u nas vyjde...Dr. Herman je vraj uzasny odbornik s vysokou uspesnostou.
...Ja som dnes bola na druhej navsteve aj s manzelom....doktor povedal ze uz mam po ovulke....nechapem....bazalna teplota sa mi este nezvysila....vraj ta teplota o nicom nesvedci.........od dnes ju uz nemeriam.....kaslem na to.....este jedna navsteva a budem vediet na com sme....drzim vam vsetkym palceky a verim, ze coskoro budeme vsetky v tom....

jolanka
25. jún 2007

Ahoj Arturinka,

Ano, absolvovala. Ano, IVF je UO. Ja ti moc dekuji za drzeni palcu.

Vis ja si BT vubec nemerim a ani jsem si ji nikdy nemerila. Byla bych hodne na dne kdybych videla ze nemam ovulaci. Ja radsi kdyz to nevidim. Jinak ja jdu na kontrolu tento ctvrtek tak pak napisu co noveho.

Drzim palce i tobe a vubec vsem.

jolanka
30. jún 2007

Ahojte,
takze v patek jsem byla u dr. v car a zacala jsem stimulovat s gonalom, jednou denne do bricha a za tyden jdu na kontrolu.Tak doufam ze vajicka pekne porostou. To co jsem zaplatila za leky to u nas bych mela za cely pokus, ale co uz musim to vydrzet. Drzim vam vsem palce.

aaandrejka
30. jún 2007

jolanka, neboj, dr. herman je vyborny odbornik, verim, ze ti to vyjde! a verim, ze sa o par dni bude moct aj on pochvalit "svojim" dalsim prirastkom - nasou dcerkou ;)

arturinka
2. júl 2007

Ahojte,

v piatok som bola na treti odber krvi a niekedy v polovici jula mame ist s manzelom na pohovor, kde nam lekar povie vysledky. Mam urcite problemy so stitnou zlazou, tak uvidime ci nam nezisti este nieco naviac, co by mohol byt problem. Drzte palceky,.....budem vas informovat. Dr. Hermanovi doverujem,....mam pocit ze je skutocne dobry a aj vdaka tebe aaandrejka,...lebo ty si nam ho na tychto strankach opisala skutocne ako najvacsieho odbornika...a mimochodom prajem vela zdravicka tvojej dcerke....

dicinka1
2. júl 2007

kamoska mi poradila,ze vraj pri tom ivf,je dobre dat si predlzit kultivaciu a to lepidlo,aby sa ten plod udrzal...poradil jej to pan dr. herman a teraz je tehu...........

lalupa
2. júl 2007

predlzenu kultivaciu sme mali aj my, mali sme 6 oplodnenych, takze preto... PK nema vyznam, ak sa oplodnia 2-3, lebo by tych 5 dni nemuseli prezit
ale o tom rozhoduje, resp.navrhuje hermi podla situacie, nie podla zelania
s tym lepidlom neviem, nam ho ani nespominal

jolanka
6. júl 2007

Ahojte, jsem dnes po kontrole vajícok a jsou dobre, rostou jako z vody (stimulace vynikajici). V pondeli jdu znova na kontrolu a pak to pride. Strach jestli se to povede nebo ne, to znamena odber,oplodneni,transfer a hlavne udrzeni.

sisulik
6. júl 2007

to je super ze andrejka to uz ma za sebou a dalsieho hermiho dieta je na svete...
dnes bola u mna kamaratka, ktorej prvy pokus ivf nevysiel (byva 3hod. od kosic) a teraz sa pripravuje na druhy pokus...dnes bola za hermim a aj v pondelok pojde...verim tomu ze tentokrat jej to vyjde lebo podla dnesneho usg sa jej vytvorilo viac folikul ako pri prvom ivf...
aj lepidlo sa pouziva podla situacie..nie kazda to lepidlo potrebuje a naopak, niektorym je to viac odporucane.

jolanka, som velmi rada ze ti vajka pekne rastu..no nech len rastu a uz chcem vidiet ze tu onedlho napises, ze si tehu...;)

jolanka
6. júl 2007

sisulik, jen kdyby to takt chtelo byt. Chci se zeptat to lepidlo doporucuje doktor sam nebo se radsi na to zeptat?

sisulik
6. júl 2007

myslim, ze ak nedoporuci, tak sa ho aj tak na to opytaj...

jolanka
9. júl 2007

Ahojte,dnes jsem byla na kontrole pred odberem,kontrola dopadla dobre a tak ve stredu me to ceka odber vajicek a pak cekani co bude dal...docela se bojim toho co bude kdyz se to nepovede.

sisulik
9. júl 2007

ahoj jolanka..ked sa bojis, tak radsej na to ze by sa to nevydarilo ani nemysli ;)

jolanka
9. júl 2007

ahoj sisulik,dekuji za podporu.. budu se o to snazit,ale nevim 🙂 😉

aaandrejka
11. júl 2007

ahoj dievcata, hlasim dalsie "hermanove" babatko, nasu dcerku lenocku, narodila sa 4.7. o 8.10 spinalnou sekciou, s mierami 3090g a 50 cm 🙂

jarus1
11. júl 2007

ahoj, blahoželám k Lenočke... čo je to spinálna sekcia?

arturinka
12. júl 2007

Ahojte,

aaandrejka srdecne blahozelam k narodeniu dcerky,....keby sa nam to vsetkym takto podarilo ako tebe.......ja idem v pondeloks manzelom na pohovor k DR. Hermanovi ohladom vysledkov vysetreni....trosku sa aj bojim toho co nam povie......snad to bude vsetko ok,...ziadny vazny problem.
Jolanka,...sisulik ma pravdu,...predstavuj si a mysli len na pozitivny vysledok a on urcite pride.

lauritka
12. júl 2007

🙂 andrejka super spravicka, gratulujem nech je zdrava 😵

jolanka
12. júl 2007

ahojte, takze vcera u me probehl odber pohlavnich bunek, ktery byl docela dobry,8 bunek. Dnes jsem si volala pro vysledek kolik se jich podarilo oplodnit a je 6 embrii. S doktorem jsme se dohodli na prodlouzene kultivaci a pri ET na lepidle. Zitra si mam zavolat jak to pokracuje a kdy se dostavit na ET v pondelok. Takze jsem rada ze se jich drzi tolik. Jeste aby se to udrzelo i v tele.

AAndrejka gratuluji a mejte se fajn.

aaandrejka
13. júl 2007

dakujeme 🙂

artutinka, spinalna sekcia je porod cisarskym rezom so spinalnou anestezou, t.j., si pri vedomi... picha sa dost podobne ako epiduralka, ale je to anesteza a znecitlivie cast tela cca od prs dolu... pre mna to bol obrovsky zazitok, pocut prvy plac babatka a co je super, hned mi ju aj ukazali ;) spinalka je menej zatazujuca pre organizmus mamicky ,ako aj babatka a taktiez sa po nej clovek rychlo spamata ;) ja som uz po 24 hod (tolko musis povinne po nej lezat, kvoli mozgomiesnemu moku) sla sama do sprchy 🙂

sisulik
13. júl 2007

jolanka...vidim to pozitivne a drzim palceky 😉

jolanka
16. júl 2007

ahojte, tak mam uspesne za sebou ET a ted budem 14 dni cekat co se stane.