Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

sisulik
9. feb 2007

ahoj pifpaf...ja uz mam UO v Gyncare v KE za sebou a bolo hned na prvy pokus vdaka bohu uspesne...teraz som v 22.tt.

pifpaf8061
autor
9. feb 2007

ahojky... som rada, že si napísala... a úprimne ma teší, že si už v tom... Bola si pri dokt. Hermanovy? Ja sa ešte len chystám... tento rok, ale akosi sa na to neviem odhodlať... už som nad tým dlhšie uvažovala, najprv som bola rozhodnutá, že pôjdeme do toho druhého centra, ale na nete som sa dočítala len samé chváli tak ma to nakoniec presvedčilo o Gyncare... Ak by som sa Ťa chcela na niečo opýtať ohľadom toho, môžem?

sisulik
9. feb 2007

ano...pri dr. hermanovi...kludne sa pytaj co len chces... 😉

aaandrejka
10. feb 2007

ahoj sisulik,
ja som tiez absolvovala IVF v gyncare, vyslo na prvykrat, uz som v 17tt 🙂

myslim, ze si si vybrala vyborne centrum, dr. herman (on je tam ako gynekolog jediny, takze sa nemusis obavat, ze by si sa dostala k nejakemu "podradnejsiemu" dr.) ma s umelym oplodnenim najvacsie skusenosti na slovensku, robil to este za socializmu v nemocnici, az neskor sa osamostatnil... v odbornych kruhoch je velmi uznavany aj co sa tyka celosvetovej mienky... vdaka tym skusenostiam, ktore ma, vie zene presne odhadnut typ liezby a stimulacny cyklus, ktory je pre nu najvhodnejsi... proste, je to klasa! ;)

neotalaj s tym, normalne mu zavolaj (cislo najdes na webe), najlepsie na mobil, on ti povie, aby si sa mu ozvala v prvy den, najblizsie, ked dostanes menstruaciu... potom pocas jedneho cyklu ta odsleduje (t.j. pocas toho cyklu tam pojdes 3x - v prvych dnoch cyklu, niekedy v strede a v zavere).. zakazdym ta pozrie ultrazvukom a odoberie krv (niektore zeny vraj pozera aj na koze, mne sa to nestalo, zavisi asi od priciny neplodnosti)... na zaklade tychto troch navstev a odberov si on o tebe dokaze urobit dobry obraz, hormonalny profil..proste, vie zhruba stanovit, aku formu liecby ti nasadi, priapdne, ci rovno odporuci IVF... pri druhej navsteve pocitaj s tym, ze pojdes aj s manzelom, aby mu urobili spermiogram...

nie je to nic strasne, sice tam chodi coraz viac zien a neda sa spolahnut na to, ze ta vezme presne v hodine, na ktoru ta objednal, ale myslim, ze v tuzbe za dietatkom je toto zanedbatelna prekazka 🙂

cize, ak ti mozem poradit, netreba rozmyslat, otalat, proste, zdvihnni telefon a len mu zavolaj 🙂

aaandrejka
10. feb 2007

sorry, babky, samozrejme, prispevkom som chcela oslovit pifpaf 🙂

magdalena19
10. feb 2007

pifpaf ahojky .ja som tiez na IVF v gyncare ke bolo to trosku skor a vyslo to na 1 krat.postup je zhruba taky ako ti napisala aandrejka takze ti to rozpisovat nebudem.Teraz mam krasne dievcatko.no neviem, zatial druhe neplanujem ale urcite mam tam nejake zmrazene embrijka mozno ze ....
nevahaj a cim skor mu zavolaj.Cim skor tym lepsie.Dr. Herman je jednicka.

pifpaf8061
autor
11. feb 2007

Ďakujem dievčence za povzbudzujúce písmenká... Určite ten telefón zdvihnem, len momentálne mám dostatok práce... ale to stále...takže asi budem musieť prácu dať bokom a oddať sa tomu naplno... Viete mi približne povedať,aký čas trvá od tej prvej návštevy až po to samotné umelé oplodnenie? A ako dlho sa čaká za papierami z poistovne.... a čo napr. financie? Cca s koľkými treba počítať? Ďakujem aj za tieto odpovede... viem, že všetkým tým ste už prešli a som rada, že je taká doba, kedy je možné sa o tom dozvedieť aj viac práve od tých, ktoré to už absolvovali... A ešte ma napadlo... stretli ste sa tam aj sprípadom, že to nedopadlo dobre? myslím tak z tých blízkych, ktoré ste tam napr. boli spolu?

aaandrejka
12. feb 2007

pifpaf, poslala som ti ip ;)

magdalena19
12. feb 2007

ahoj pifpaf.no ak ches mat babo tak by si sa naozaj mala tomu venovat naplno.
ak zacnes hodit k lekarovi tak by si nemala nic vynechat.prvi mesiac ta sleduje krv,USG asi 3 krat a1 krat manzela.potom ti navrhne liečbu alebo rovno inseminaciu ci IVF.....poslem ti IP 😉

lalupa
1. mar 2007

čaute, oživujem tému, ste tu niekto? Čakáme na schválenie a ideme na vec... 🙂

aaandrejka
1. mar 2007

ahoj lalupa,
dobra sprava: ja som bola vcera na morfologickom usg v kosiciach a z tych cca 15 zien, ktore som tam videla v cakarni, boli az tri take, ktore som poznala z videnia z cakarne u hermana v gyncare 🙂 takze uspesnost super ;)

fidorka
16. mar 2007

Ahojky pifpaf,
znova troška obnovujem tému. Pri ďalšej menzes sa tiež chystám, už som tam volal, mám sa ozvať prý deň cyklu alebo rovno tretí deň prísť.
Ty si tam už bola? A ešte otázočka snažilkujete dlho? My viac ako rok. Na zúfalstvo.

fidorka
16. mar 2007

Baby, keď vás veľmi pekne poprosím zašlete podrobnejšie info aj mne. Véééééľmi pekne ďakujem.

sisulik
16. mar 2007

fidorka..a ake info presne potrebujes?

jolanka
17. mar 2007

Ahojky pifpaf,urcite s tim neotalej a zvedni ten telefon co nejdriv.Ja tam chodim take a mam s dr. velmi dobry pocit.Tento dr.mi byl take jednoznacne doporucem, kdyz jsem si zjistovala kam mam jit.Vis,toto je uz muj 4 pokus a nic nechci vzdat, takze praci jsem odsunula na posledni kolej.Takze drzim palecky a zavolej dr..Je to tak, ze na prvni navstevu jdes sama, na druhou s manzelem (tomu udelaji spermiogram)a na treti navstevu jdes opet sama (tobe udelaji na vsech trech navstevach USG a odeberou krev). Na ctvrtou schuzku jdete oba dva a tam vam povi vsechny vysledky a domluvite se jak se bude pokracovat a hlavne doporuci lecbu.)My mate toto uz za sebou a ted beru leky a za tri mesice jdu na kontrolu.
Nic navzdavat a bojovat. 🙂
P.S.toto je moc cena stranka a jsem rada,ze je. 😉

marlenka56
17. mar 2007

poprosim aj ja vas velmi pekne vsetky co mate s tym skusenosti poslali aj mne nejake tie vecicky do IP, vopred vam velmi pekne DAKUJEM 🙂 a prajem pekny dnik 😉

fidorka
17. mar 2007

Sisulik, info ako dostala pifpaf do IP, kolko to stoji, ako dlho je potrebne cakat na schvalenie poistovne a tak. Dik

sisulik
17. mar 2007

marlenka a fidorka...poslala som vam IP...

fidorka
17. mar 2007

dakujem sisulik

sisulik
17. mar 2007

;)

endzi
17. mar 2007

Ahojte žienky,je skvelé ako si dokážete pomáhatˇ.Ja sa snažím otehotnietˇ už dva roky a nedarí sa.Zatialˇ používam bilinky lebo mám stále zápaly a umelého oplodnenia sa bojím.

sisulik
17. mar 2007

endzi...netreba sa ho bat...nie je to nic hrozne...a chodis aj k svojmu gynekologovi? vies u koho je ta chybicka? u teba ci u tvojho partnera?

fidorka
17. mar 2007

preco enzi? My sa snazime vyiese roka, moj gynekolog mi urobil rozne vysetrenia, na buduci tyzden idem na HSG a pri najblizsej menzes volam do centra. Myslim, ze mi to neublizi a ked pri tom otehotniem tak budem len rada. Neboj sa. Mne velmi ubijalo ked sme sa snazili a stale nic, teraz aspon viem, ze pre to nieco robim, a to ma tak troska posilnuje. 🙂

sisulik
17. mar 2007

co je to HSG?

fidorka
17. mar 2007

HSG je kontrola priechodnosti vajcovodov a tvaru maternice. Ked ti tam vstrieknu kontrastnu latku a urobia RTG. A tym sa zisti, ci mas alebo nemas priechodne vajcovody

sisulik
17. mar 2007

aha..ok..dakujem fidorka..mne take nic nerobili..ale dobre vediet co to je... 😉

marlenka56
17. mar 2007

dakujem sisulik za info v IP, DAKUJEEEM 🙂

sisulik
17. mar 2007

marlenka..nemas zaco... 😉

endzi
17. mar 2007

Som rada že ste napísali.Chybu nenašli ani u mojej polovičky sme v poriadku len jednoducho namna sa stále lepia zápaly a aj kedˇ naštevujem pravydelne gynekologa a ten ma prelieči tak za týžden mám zápal znova.Mám za sebou HSG,Laparoskopiu a zápal mám stále.Teraz som sa dala na ludovu liečbu liečivých rastlín,tak dufam že to zaberie.

fidorka
18. mar 2007

Endzi tak ti drzim palce.