Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

aaandrejka
16. júl 2007

ahoj jolanka, prajem ti, aby to vyslo! budu to teraz hrozne dni cakania, hlavne bud psychicky v pohode!!! ja som z tych dni cakania takmer polovicu preplakala, lebo som si bola zakazdym, ako som sla na wc, ista, ze uz som dostala menzes (fakt take predmenstruacne bolesti som mala) ;) takze chce to hlavne klud!!! ;)

jolanka
17. júl 2007

ahoj aaandrejka, dekuji velmi pekne...zatim jsem v klidu, lezim co nejvic na posteli a bud si ctu nebo cumim na televizi.

arturinka
17. júl 2007

Ahoj Jolanka,

velmi ti budem drzat palce aby to vyslo.
Ja bohuzial nemam pozitivne spravy. Ked sme pred rokom boli s manzelom v centre asistovanej reprodukcie na Rastislavovej v KE, vsetko sme mali v poriadku vratane laparoskopie....vraj.....vcera nam Dr. Herman povedal vysledeky vysetreni ktore nam robil a ja som totalne na dne. Muz ma iba 10 % spermii vhodnych na oplodnenie a ja by som opat mala ist na laparku pre odobratie vzorky z vajecnika na histologiu.........myslela som ze mam len problem s stitnou zlazou......a tu ani nespomenul....neviem co bude dalej,...teraz sa modlim aby som bola zdrava a nie aby som otehotnela. O dva mesiace mam ist na dalsi odber krvi.....neviem ako tie mesiace prezijem....

jolanka
17. júl 2007

ahoj arturinka,
to je mi moc lito, ale nestracej nadeji. I tech 10% spermii staci na oplodneni. Laparoskopie ti urcite dopadne dobre. Ono se nase telo hrozne rychle meni a to vis co platilo vcera uz dnes nemusi byt pravda, takze to nevzdavej a bojuj. Drzim ti velmi palce at za ty dva mesice to dopadne lip.

tofik
17. júl 2007

arturinka to mi je ľúto, držím palčeky nech ti všetky výsledky dopadnú dobre.

aaandrejka
18. júl 2007

jolanka, vobec nemusis lezat, normalne mozes fungovat, len nerob fyzicky narocne veci 🙂
ja som v den transferu normalne varila veceru pre celu rodinu, den po transfere som sadila kvietky do skalky, nijako extra som sa nesetrila... nechdela som, aby moje babatko bol nejaky "keksos" ;)

arturinka, myslim, ze 10% je celkom v pohode cislo, neboj, herman z nich vykuzli zivotaschopne deticky! a ty nezufaj, urcite sa vam podari mat aj deticky a budes v poriadku! hlavne hlavu hore! drzim prsty!!!

jolanka
20. júl 2007

ahojte,kde ste byli na odebrani krve na potvrzeni jestli se to uchytilo nebo ne? ja si mam dojit na gynekoligii, ale radsi bych sla do car.

arturinka
20. júl 2007

Ahojte,

dakujem za podporu....dnes sa uz citim o nieco lepsie,....clovek tie informacie musi spracovat a verit ze bude dobre.....snazim sa. Teraz sa len modlim aby som bola v poriadku.....a potom urcite skusime to umele oplodnenie. Chudak moj muz,...myslel si ze je fit a teraz takato diagnoza.....ale budeme bojovat a musi to vyjst.....

lalupa
20. júl 2007

joli - ja som bola u hermana na krv a volala som si po 15 hod na vysledok
arturinka - potesim ta, my sme mali hlboko pod 10% 😉 , ja som tiez odchadzala od hermiho s depkou, ale on vie, co robi, dopadne to dobre 🙂

aaandrejka
21. júl 2007

jolanka, ja som bola u svojho gynekologa... je to bezny krvny test, takze kvoli nemu nemusis chodit k hermanovi, staci, ak mu to oznamis 🙂

arturinka, ako som uz povedala, a vidis, lalupa to potvrdila, tych 10% vobec nie je az tak malo, ako sa na prvy pohlad zda 🙂 neboj, herman z nich dokaze vycarit zivotaschopnych bojovnikov 🙂

skorom
30. júl 2007

caute tety..neviete nahodou v akom termine ma herman dovolenku?? diiik a drzim palce..my sme tiez vlastnikmi dietata spolocnej asistovanej lasky..😀 dik. meska mi totiz ms uz 20 dni..a tt je negat.

jolanka
30. júl 2007

Ahojte po 14 dnech, tak dnes jsem byla na krvi u gynekologa a vysla pozitivni. Nemuzu uverit ze by se to povedlo hned na poprve, za tyden mam jit znova na krev, tak jsem hrozne zvedava co bude dal. Asi jsem musela prijit sem na slovensko aby dr herman splnil nase prani. Skoda ze ma jeste dovolenou. Holky hrozne se bojim ze to nevydrzi.

Skorom pristi tyden by tam mel byt, ale nevim presne, ja si to take zjistuju.

ingulka
30. júl 2007

Ahojte kocky,
ktore CAR je podla Vas lepsie? SPLN ci GYNCARE?

aaandrejka
30. júl 2007

ingulka, myslim, ze na tuto otazku niet objektivnej odpovede, vlastne, taka sa ani neda najst 🙂 vzdy je to o pocitoch a o otm, ci tej-ktorej to vyslo/nevyslo... ja som hcodila do gyncare a bola som maximalne spokojna..dr. herman sice posobi chladnym dojmom, ale mne vzdy odpovedal na otazky, ktore som nanho mala, dosahuje skvele vysledky, od prvej navstevy po embryotransfer to u mna trvalo 2 mesiace a 1 tyzden

jolanka
31. júl 2007

ingulka,je to tak jak pise aandrejka..herman pusobi chladne ale vse vysvetli, ikdyz nekdy to je drsne..pro me je to zlaty clovek, nebo jsem u neho byla tez na UO a jestli to dobre dopadne tak se mu to u me povedlo hned na poprve..u nas v cechach jsem to mela 3 a ani jednou se to nepovedlo..takze pro me zlaty clovek, ja jsem se s nim i nekdy zasmala.

No ted se tesim na dalsi pondeli a doufam pozitivni test.

aaandrejka
31. júl 2007

jolanka, prajem ti, aby to vyslo! mne to u hermana vyslo na 1.x a uz sa tesime z dcerky 🙂

jolanka
31. júl 2007

skorom, takze dr herman tam je az od 14.8.

aaandrejka, jak dlouho si brala leky po co co si dozvedela, ze test je pozitivni? ja beru duphaston,utrogestan,estriadol.

dicinka1
31. júl 2007

caute moje zlate.ja som tiez volala hermimu a povedal ,ze je tam az po 13-tom auguste.

ingulke:ja som s hermim spokojna,ked som vstupila do slnu tak so sa hned otocila a sla prec...je aj tam dobre,ale necitila som sa tam tak ako v gyncare

lalupa
31. júl 2007

jolanka, odpoviem ti skor ako aaandrejka - utrogestan som brala, pokial som ho mala, t.j.jedno balenie, estradiol do potvrdenia cinnosti srdiecka cca 8-9tt, duphaston do cca 20tt alebo do prvych pohybov
ja som ho brala 2x2 donedavna, ale uz som si ho znizila na polovicu

jolanka
1. aug 2007

lalupa,ten utrogestan si brala jedno baleni od te doby co si dozvedela ze je to pozitivni? me totiz ten utrogestan dosel jeste pred tim nez jsem sla na testy a dr mi ho ted predepsal znova.

jolanka
7. aug 2007

ahojte, tak jsem stale pozitivni, hcg roste jako z vody 2140, pristi tyden jdu na kontrolu do car.

aaandrejka
7. aug 2007

jolanka, gratulujem!!!!

brala som presne, ako lalupa pise, myslim, ze z toho utrogestanu si nic nemusis robit, duphaston to isti 🙂

arturinka
9. aug 2007

Ahoj Jolanka,

...z celeho srdca ti gratulujem,....musi to byt uzasny pocit,...a neboj, urcite sa uz nic zle nestane a ty sa dockas svojho vytuzeneho babatka. Drzim palceky

jolanka
9. aug 2007

Ahojte,dekuji za gratulace, stale se ale bojim. nekdy mam hrozny krece v brise az hruza. no uvidim co mi povi dr. herman pristi tyden jak to vypada, dr. z gyndy me tam posila, a jsem z neho uplne hotova nebo mi rika ze jeste nemam vyhrano, takze sila. ja jenom doufam ze ty jeho reci ustojim. mejte se krasne a dekuji.

aaandrejka
9. aug 2007

jolanka, neboj, tie bolesti budes mat, maternica pracuje naplno ... ja som sa takmer cele tri prve mesiace bala, ze dostanem menzes, ci zacnem krvacat - mala som dost silne oblesti podobne predmenstruacnym... hlavne bud psychicky v pohode a uvidis, ze vsetko bude ok! ;)

janazuza
12. aug 2007

Ahojte. ja mam už IVF za sebou, vyšlo to na 2 krát.Teraz mam 3,5 ročného chlapčeka.Jolanka gratulujem , teším sa s tebou.Aj ja som mala bolesti a krče, hlavne v prvých 2 mesiacoch.Bud kludna a šetri sa, ay to vyslo, držím palce!

dicinka1
14. aug 2007

jolanka gratulujem....

jolanka
28. aug 2007

Ahojte, dnes jsem byla na kontrole u dr. hermana a srdicka tloukli dve jako o zavod. Bricho nekdy boli a nekdy vubec. Mejtese. 🙂

aaandrejka
29. aug 2007

jolanka, veeelmi sa teism, drzim prsty, nech tie srdiacka biju veela, veela rokov! 🙂

maryam
29. aug 2007

ahojte,
ja mam v rodine podobny problem, teda bratranec mojho muza su so zenou zobrati uz hadam 10 rokov - obidvaja maju cez 30 a nemaju deti.
Boli aj na kadejakych vysetreniach, zena je zdrava, vsetko ok, ale muz ma nejaky problem so spermiami, neviete ako sa to riesi?
Mohli by ist hned na umele oplodnenie, alebo by zena musela robit tie terapie - ked vlastne problem je v nom a nie v nej?
Dakujem za odpoved