Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

evik1702
7. júl 2015

Myslim si ze pre kazdu z nas je a bude super ten doktor kde sa to podari :D

ddajja
13. aug 2015

Ahoj ja to chcem skusit druhy krát na prvy pokus to nevyslo. Volam doktorovi uz takmer 2 tyzdne no neviem sa mu dovolat. Prvy krat som bola v gyncare kosiciach u Dr.Hermana. Bola som snim spokojna. No neviem ako sa zase objednat keďže mi nedviha mobil

evik1702
13. aug 2015

@ddajja ahoj je na dovolenke, volaj po 20tom.

ddajja
13. aug 2015

Ďakujem 🙂

evik1702
14. aug 2015

@ddajja. Niet zac, mozno sa tam aj stretneme ;) pojdem na kontrolu

evik1702
14. aug 2015

@ddajja. My sme uz v 10tt tak sa tesime,len keby tie stavy horskej drahy chceli pominut

hoky
6. okt 2015

Milé snažilky,
dovoľte mi prispieť svojou skúsenosťou s Dr. Hermanom. Na dieťatko sme čakali dlhých 16 rokov, iné páry by sa za taký čas už dávno asi rozviedli, ale my sme sa nesnažili až tak na to upínať lebo by to liezlo asi na mozog. Pred prvou návštevou Gyncaru sme absolvovali vyšetrenia u niekoľkých lekárov ktorí boli milí, usmiati, zhovorčiví a hlavne tvrdili nám že je všetko OK. Lenže v skutočnosti bol opak pravdou. Keď sa nedarilo rozhodli sme sa pre Gyncare a dodnes to neľutujeme. Dr. Herman je super zahraničím uznávaný odborník či už ako diagnostik tak aj lekár s veľkými skúsenosťami a hlavne človek ktorý sa trápi pre každý neúspešný pokus. Keď nás prebral do reality naše vyhliadky na bábätko boli biedne preto aj naše očakávania neboli veľmi veľké. Po rozhodnutí, že vyskúšame umelé oplodnenie som začala na internete zháňať všetky potrebné informácie od postupov liečby, cez možnosti stimulácie, riziká ako aj typy liekov ich význam, aplikáciu, vedľajšie účinky. Pozrela som si množstvo videí odberov, prenosov, kultivácie. Nechcela som pred lekárom vyzerať ako hlúpa "puľka" ktorá si prišla do hypermarketu kúpiť dieťa a nevedieť o čom lekár hovorí, alebo čo ma pri jednotlivých zákrokoch čaká a neustále sa vypytovať. Gyncare sme navštevovali 4 roky, keby nebolo Dr. Hermana, ktorý nás pri každom neúspechu povzbudzoval dnes by vedľa mňa nespinkal náš ročný Lukáško za čo mu budeme do konca života vďační. Nikdy sa nestalo že by sme nedostali odpovede na naše otázky, alebo že by som mala pocit neprofesionálneho prístupu a hlavne stále som mu dôverovala. Nikdy som nepochybovala o tom čo robí a prečo to tak robí.
Je mi veľmi ľúto, že sa toto fórum mení na účelové osočovanie človeka ktorého si veľmi vážime, ktorý mnohým párom snáď zachránil aj manželstvo.
Po mojej skúsenosti odporúčam všetkým snažilkám naštudovať si čo najviac o asistovanej reprodukcii pozrieť si možnosti výkonov ako aj cenník centra, ale nehrať sa na lekárov. Lekár vie čo robí a prečo to tak robí, a ak sa vám nejaký postup nepozdáva treba sa pýtať. AJ lekár je len človek a nemusí mať každý deň dobrú náladu, čo však neuberá na jeho odbornosti. A hlavne si treba uvedomiť, že lekár nie je Boh. Samotné počatie dieťatka je zázrak medzi nebom a zemou a aj pri akejkoľvek snahe lekárov super metódach a vzniknutých superembryách a premakaných materniciach to môže a nemusí vyjsť.
Prajem pánovi doktorovi ako aj celému centru veľa úspechov, trpezlivých pacientiek a krásnych detičiek. A pamätajte internet je dobrý sluha ale zlý pán, takže čo nám ostáva? Načúvať vlastnej intuícii a používať zdravý rozum. A úprimne držím prsty všetkým snažilkám emoticon

ddajja
6. okt 2015

Ja mu uplne doverujem. Boli sme uz prvy krat uneho nepodarilo sa a teraz nas to čaka druhy krat verim ze nakoniec všetko dobre dopadne.

mushka1977
7. dec 2015

Dobré popoludnie. Som z Ukrajiny. Užhorod. Môžeš mi povedať, či tam je lekár, ktorý hovorí po rusky, alebo ukrajinského jazyka?
A povedzte mi, koľko je prvá návšteva na kliniku?

hoky
7. dec 2015

@mushka1977 Myslím si že vie po rusky, treba sa telefonicky nakontaktovať, číslo je na stránke gyncaru

mushka1977
17. dec 2015

Idem na prvej návšteve 4. januára 2016.

mushka1977
17. dec 2015

@hoky , ďakujem za Vašu odpoveď . Rozprávali sme si , on naozaj pozná ruskej dobre . Zaznamenaný na našej prvej návšteve . Som veľmi strach, pretože tam je rozdiel v porovnaní s našimi lekármi .

rackovah
25. jan 2016

Ahojte dievcata,chcem sa spytat,ktore chodite k dr.Hermanovi.mate skusenosti s tabletkami Metformin al.Metfogamma.dava ich dr.Herman a chcela by som vediet ci tu je nejaka baba ktorej "pomohli" dakujem

evik1702
26. jan 2016

@rackovah vdaka nemu sme v 33+4 tt

rackovah
26. jan 2016

@evik1702 ale vdaka tym liekom.a ako dlho ste ho brali a ak sa smiem spytat aku diagnozu?dakujem

rackovah
26. jan 2016

@evik1702 ale vdaka tym liekom.a ako dlho ste ho brali a ak sa smiem spytat aku diagnozu?dakujem

evik1702
26. jan 2016

@rackovah nie kvoli liekom, tie sme nebrali. Ale kvoli Hermanovi

steinarka
27. jan 2016

@rackovah herman trepe metformin hadam do kazdeho. Mne nahovoril diagnozy od vymyslu sveta, aby zo mna vydrankal peniaze,, ziadna dianoza sa ale na laparoskopii nepotvrdila a za par mesiacov som otehotnela aj bez jeho vymyslov.. k mojmu otehotneniu neprispela ani laparoskopia.. proste to chcelo cas.. herman tiez do mna chcel trepat metformin, tvrdil mi, ze neovulujem.... avsak moja ovulacia prebiehala ako hodinky, no on mal iny nazor.. si precitaj moj clanok, moju skusenost s nim,,,. rob tak ako ti tvoja intuicia radi..

maria394
27. jan 2016

A odkial vies, ktorym pacientkam, akemu percentu dava metformin? Robis si statistiku? Dr. Herman nie je hlupy,je to naslovovzaty odbornik, a takymto vulgarnym sposobom by si si nemala dovolit hodnotit jeho pracu, ani keby si mala medicinske vzdelanie. A vobec,bola si jeho pacientkou? Ake diagnozy ti nahovoril? A mimochodom, laparoskopia je diagnosticky a nie liecebny zakrok, preto ti ani k otehotneniu nemohla pomoct! A k tvojim diagnozam od vymyslu sveta - ak by ti stanovil diagnozy od vymyslu sveta, tak by ta neposielal na diagnosticky vykon- laparoskopiu. A v ziadnom pripade, ziadne car od pacientov nedranka peniaze. Existuje platny cennik za vykony, a za tie sa plati vsade na celom svete!

rackovah
27. jan 2016

Ako ja mam laparoskopiu za sebou.a mam potvrdene,ze nemam ovulku...beriem metforminn od decembra.uvidim co to prinesie

steinarka
28. jan 2016

@maria394 tvoj nazor.. laparku som podstupila kvoli tomu, aby som dokazala, ze tie jeho diagnozy su vymyslom.. a boli 🙂

steinarka
28. jan 2016

@rackovah drzim palec 🙂 dolezite je, aby si bola spokojna predovsetkym ty sama

evik1702
28. jan 2016

@maria394 krasne a vystizne si to napisala 🙂 ani ja by som to lepsie nie 🙂

maria394
28. jan 2016

@steinarka A môžeš napísať konkrétne, aké diagnozy Ti vymyslel? Veľmi by ma to zaujímalo, lebo bez
konkrétnych údajov Tvoj príspevok pôsobí dojmom, že si si všetko vymyslela s cieľom odradiť čitateľky
od konkrétneho centra a konkrétneho doktora. Vieš moja milá, starí Rimania sa v takom prípade
pýtali Cui bono? Ak vieš,čo to znamená

steinarka
29. jan 2016

@maria394 ak by si citala pozorne, zistila by si, ze mam o tom napisany cely clanok 🙂 netreba sa zbytocne navazat do niekoho, kto s tebou nekomunikoval, a radsej dvakrat citat, co pise.. tvoj nazor je mi ukradnuty, ja si za svojim stojim

maria394
30. jan 2016

@steinarka Kde si mozem precitat Tvoj clanok? Mozno sa tam dozviem informacie,ktore mi v Tvojom prispevku chybaju. Kde si ho uverejnila.? Aj tak si myslim,ze by si nemala utocit,zhadzovat a osocovat vseobecne,ale ak mas zle skusenosti,uviest ich konkretne,pripadne link na Tvoj clanok

steinarka
30. jan 2016

@maria394 ved v mojom blogu je.. klikni na mna a najdes ho tam.. vola sa to "zmyselne nezmyselna cesta optimistickej snazilky".. nepotrebujem nikoho OSOCOVAT, ak by nebola pravda to, co sa stalo.. ale to pravda je, takze pisem len svoju skusenost, ktoru mi moze potvrdit aj manzel, aj lekar, ktory mi robil laparoskopiu a s usmevom mi oznamil, ze ziadne diagnozy nemam.. 😉
po dalsie - vo vyssie spomenutom clanku som neuverejnila ani reprodukcne zariadenie, ani meno doktora, a to z etickych dovodov.. avsak v tejto diskusii som si dovolila otvorene povedat svoj nazor, nakolko na to mam pravo a na daneho doktora som nepouzila ziadny vulgarizmus, ani som nepovedala, ze nie je profesional. je mi jedno, co si o nom myslia ini ludia.. kazdy nech si urobi vlastny nazor.. ten moj je taky, aky som prezentovala a nemienim ho menit len kvoli tomu, ze inym zenam pomohol.. ja neodsudzujem zeny, ktore ho vychvaluju do neba, nech to robia, pokial su spokojne s jeho pracou a pomohol im...
a ako posledne ti poviem, ze sa mi ozvalo par bab tu na konikovi, ktore zdielali moj nazor.. takze sto ludi - sto nazorov.. zbytocne to riesit a obuvat sa do konverzacie druhych ludi.. to je vsetko, co k tejto situacii a tebe mozem povedat.. pekny den prajem 😉 dovidenia..

maria394
30. jan 2016

@steinarka Precitala som si Tvoj clanok. Aj napriek tomu,ze nesuhlasim s Tvojim tvrdenim,ze si sa snazila byt eticky korektna, velmi sa tesim ztoho, ze sa Vam to nakoniec podarilo. Nam to tiez trvalo 10 rokov, kym to vyslo, ale nikdy ma ani vo sne nenapadlo zhadzovat doktorov,ktori ma liecili. A ako s Tebou? Uz si po porode? Asi musis mat velmi vzorove babo, ked niekolko dni tyzdnov po porode(termin si mala na januar)mas cas citat diskusie a promptne do pol hodiny odpovedat.Ale aj tak drzimVam palce papkajte,spinkajte a budte zdravi

steinarka
30. jan 2016

@maria394 este raz opakujem - nenadavala som mu a za nazorom si stojim. nech sa hoci aj na hlavu postavi ten, kto ma iny pohlad, je mi to jedno.. babatko ma dnes mesiac a je to hotovy poklad, chvalabohu..

hoky
29. feb 2016

Dámy, názov témy je o niečom inom.