Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

patqa2007
18. aug 2011

Ahojte baby je tu niekto, s priatelom sa snazime o babätko a nejde nam to, uz som s toho zufala, teraz sme boli na dovolenke a ked som videla tie mamicky s detmi tak som sa zakazdim rozplakala. Ako to cele prebieha a hlavne kolko to stoji prosim poradte mi, Priatel ma problemy to nam uz lekari povedali ze je mala sanca ze normalnou cestou nema priechodne cesty,

lilli202
19. aug 2011

@sisulik ahoj.aj mne by si vedela poslat ???kolko to stoji a kolko to trva?prosim..dakujem

deni73
20. aug 2011

@patqa2007 Ahoj, záleží od toho, aké lieky budeš mať, či potrebujete ICSI, či budeš mať PK, atď. Ja som mala ICSI, aj PK, celé mi to vyšlo cca na 900 eur.

monikamc
6. dec 2011

Aka je cela ta doba, priprava pred umelym? Zijem v zahranici a neviem ako sa mam zariadit pracovne, aby som mohla ist na Slovensko na IVF. Dakujem.

deni73
7. dec 2011

@monikamc Ahoj, jeden celý mesiac počítaj na vyšetrenie na hormonálny profil, pôjdeš asi 3-4 krát, ďalší mesiac alebo 2 na schválenie liekov v poisťovni - neviem síce, či sa ťa to týka, a podľa toho aký budeš mať protokol - krátky protokol trvá cca 14 dní, a potom je vklad, dlhý trvá asi 25 dní...

gibova
9. dec 2011

ahojte žienky. taktiež sa chystame s manželom do ke . potrebovala by som blizsie info. prosim v sprave ak je to možné. aky je postup, papierovačky, ako dlho sa čaká, a financie. vraj su prve 3 pokusy zdarma. ako to vlastne je???? snazime sa uz 3 roky. chyba je v manželovi nie vo mne ale je možnosť vraj umeleho oplodnenia. za skore info vám ´d akujem.

ihf
9. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako pebieha odber vajíčok pred umelým oplodnením a či to bolí, mám sa báť?

ma77
10. dec 2011

@ihf ahoj neboj sa budeš v narkoze musiš mat predoperačne vyšetrenie uspia ta nič nebudeš citit akuratked sa zobudiš tak bude boliet brucho asi 2dni ale v pohode nič strašne 😉 neboj sa 😝 😝

mravvcek
28. feb 2012

@ma77 prosim ta chcem sa opytat,sestra je v amerike,vcera absolvovala odber 12 vajicok,dnes prisla z nemocnice a strasne ju vsetko boli,je to normalne???Ma pocit akoby bola cela roztrhana zdola,nevies poradit nieco proti bolesti,co by jej mohlo pomoct?Ako ste to znasali,ju to strasne boli.
Dakujem za akukolvek radu

mravvcek
28. feb 2012

kocky mohli by ste mi napisat ako to dalej prebieha po odobratych vajickach,kolko asi trva kym dojde k zakroku,myslim umelemu oplodneniu?
Vajicka oplodnuju kedy,po kolkych dnoch ich vkladaju?

lienka_1
28. feb 2012

@mravvcek Je uplne normalne, ze po odbere vajicok zena citi bolest. Je to predsa chirurgicky zasah do organizmu. Ak nema horucku(vtedy by mohlo ist o zapal), tak nech si da ibuprofen. Mne naposledy ale velmi nepomohol. Ale ked som zobrala algifen kvapky, tak sa mi ulavilo. Pri 1.IVF boli bolesti znesitelne, ale pri 2.IVF som nedokazala prejst na zachod vystreta, tak velmi to bolelo. Pri 12 vajickach je velmi nepravdepodobne, aby sestra mala hyperstimulacny syndrom, ale nech si dava pozor na to, kolko tekutin vypije a kolko vymoci. Ak sa jej zda, ze moci menej, tazsie sa jej dycha a bolesti sa stupnuju, nech vola centrum, alebo uteka do najblizsej nemocnice. Drzim sestre silno palce! Nech sa skoro zotavi a je rychlo fit na transfer. Vela stastia!

mravvcek
28. feb 2012

@lienka_1 dakujem za rady a info 🙂 uz som jej preposlala tuto spravu

lienka_1
28. feb 2012

@mravvcek Odobrate vajicka sa oplodnuju hned po odbere(alebo velmi skoro po odbere) Bud sa nechaju v petriho miske a pridaju sa k nim uz upravene spermie alebo sa oplodnuju metodou ICSI, co znamena, ze embryolog vpravi spermiu priamo do vajicka. Najskor sa vkladaju po 48 hodinovej kultivacii. Ale standardne sa vkladaju po 72 hodinovej kultivacii. Ak je dost vajicok, robi sa aj predlzena kultivacia(co moze byt aj u tvojej sestry) a ta trva 5 dni. Vklad sa robi pri vedomi, niektore centra robia pod ultrazvukom(tam musi byt plny mocovy mechur) a niektore bez ultrazvukovej kontroly(bez plneho m.mechura) Do maternice sa zavedie specialna dlha trubicka, ktorou lekar vpravi embryjka do maternice. Nie je to bolestivy zazkor, iba trosicku neprijmny, ale pre zenu tuziacu po babatku je to nic, ver mi 😉

lienka_1
28. feb 2012

@mravvcek Nemas za co. Hlavne nech je segra v klude. 😉

mravvcek
28. feb 2012

@lienka_1 dakujeeeem 🙂 odkazem,uz je kludnejsia,prave volali doktorovi a ze 9 vajicok sa ujalo ci co :D a zajtra ma byt o druhej transfer
juj tesim sa velmo,len nech to vyjde 🙂

lienka_1
28. feb 2012

@mravvcek Tak tfuj-tfuj-tfuj! 😉 Daj potom vediet 😉

klaudiak33
11. máj 2012

@aaandrejka
Ahoj aaandrejka.Mohla by si mi prosimt ta poslat info v IP ako dlho sa caka na schvalenie IVF od pistovne a dalsie postupy.Cena a take.My sa snazime s manzelom uz 2 roky a stale nic.No boli sme uz u dr. Hermana v Gyncare mam za sebou uz prve 3 vysetrenia aj manzel absolvoval spermiogram.No sme na tom dost zle obidvaja.Asi ina cesta nebude ako IVF.Ak by si bola taka dobra a poslala mi info chcela by som dopredu vediet co a ako.Ako to vsetko bude prebiehat. Vopred Ti dakujeeeeeeem. 🙂

aaandrejka
16. máj 2012

@klaudiak33 - ja som tam bola pred 6 rokmi 🙂 neviem, ake ceny su teraz, ja osm mala len technicky problem (nemam uz vajickovody), takze som otehotnela hned, vtedy mi ivf schvalila dovera za 10 dni bez akejkolvek protekcie alebo niecoho podobneho... netusim, ako to funguje teraz...

klaudiak33
17. máj 2012

@aaandrejka jasne dakujem ja som si zle pozrela a pisala som tu.Az potom som si vsimla, ze je to uz stare forum.Ale dakujem.

etwasandere
11. jún 2012

Ahojte
Ja som tiež po prvej IUI netreba sa ničoho báť. Dr. Herman mi našiel cystu, ktorú mi nevideli na USG ani pri príjme ked ma prijímali na operáciu. Mala som dlhoročné bolesti a moja lekárka nič. Až Dr. Herman teraz nemám žiadne problémy a som po prvej IUI nebolo to hrozné trvá to celé cca 15 min. Inseminácia samotná cca 5 minút. Na budúci týžden idem na odber hcg.

etwasandere
11. jún 2012

Poisťovna hradí polovicu výkonu, lieky si hradíš sama. Cca 1300 eur počítaj. U každej je to individuálne.

etwasandere
11. jún 2012

Nás inseminácia vyšla na 350 eur .

vieruska666
16. júl 2012

ahojte baby,akurat som volala s dr Hermanom,teraz cerpaju dovolenky takze sa mu mam ozvat po 20auguste ked budem mat menstruaciu...citala som tu fora a som velmi rada,ze na toho dr.Hermana mate pekne komentare tak dufam,ze mi pomoze lebo som uz zufala,uz sa snazime o malicke 3roky a nedari sa nam vobec...mozete mi poslat meilom to IP?budem vam velmi vdacna....inak som velmi rada,ze tu take debatky su lebo zena zene vie velmi pomoct a podporit kedze ma taky isty problem..vsetkym babenkam drzim vsetky palceky aby im to vyslo...a vopred dakujem za odpovede

zusanna
29. júl 2012

Ahojte, neviem či je táto téma ešte aktuálna, no potrebovala by som poradiť,s manželom sa snažíme o dieťatko už 2 rok, nedarí sa, tak rozmýšľam návšteve centra, no neviem sa rozhodnúť aké, no podľa článkov ma najviac zaujalo gyncare, chcem sa opýtať ako je to po finančnej stránke, počula som že vraj za 1 vyšetrenie či konzultáciu sa platí 200€,neviem či aj tu a taktiež neviem aký je postup, prosím ak ste to niekto absolvoval napíšte mi

tsunamka
12. sep 2012

Ahojte, my s priateľom máme trošku odlišnejší problém, ale riešenie je umelé oplodnenie. Priateľ je po transplantácii kostnej drene a pred zákrokom bol na odber spermií, bolo to v 2008, pretože hrozila aj neplodnosť, na vyšetrenie nebol, takže nevie, či je plodný alebo nie, ale je to v podstate jedno, pretože v súčasnosti stále berie kortikoidy (ťažké lieky), a počať dieťa by mohol najskôr tri roky po ich užívaní, ale vysadiť ich zatiaľ nemôže...
Ja sa blížim k 30 a on už má po 30tke, tak by sme chceli skúsiť mať bábo. Nemáte niekto podobné skúsenosti, či nebude pre poisťovňu problém to, že nie sme zosobášení, alebo že či nebudeme mať čakať pokiaľ lieky nedoberie, aby sme to skúsili prirodzenou cestou, lebo poisťovne si môžu nájsť rôzne nevysvetliteľné dôvody... Vopred ďakujem.

mystic0007
27. nov 2012

Ahoj tsunamka.
Do poisťovne posielaš papiere iba vo svojom mene a schvaľuje Ťa tvoja poisťovňa.
My sme boli na IVF-ICSI u Hermanna v Gyncare v roku 2010 a 2011 sa nám narodilo krásne dievčatko.
Ja som mala problém s poisťovňou, nechceli ma schváliť resp. do trvalo strašne dlho. Podľa zákona by Ťa mali schváliť za 30 dní, no ja som čakala vyše 2 mesiacov. Už som dostala prvú injekciu od Hermana a papiere ešte furt som nemala schválené... Tak sme nakoniec museli vyvolávať doktorom do Bratislavy, aby tie papiere poslali do Gyncare, lebo už mám rozbehnutú liečbu. No stresy boli neskutočné....
Zájdi za Hermannom a on Ti poradí, čo a ako 😀
Držím palce.
pa

nikola29
10. feb 2013

Dobry den....volam sa nikola a mam 20 rokov...viem ze som mlada ale s priatelom velmi tuzime po babetku..zijeme spolu v jednej domacnosti..ale mam zdravotne problemy....staci ze vyjdem von ,prefukne ma a hned som prechladena a pomaly kazdy tyzden zapal.....pravidelne chodim ku gynekologovi...asi pred 4mesiacmi to bolo take hrozne ze mi pomaly maternicu vybralli,teraz je to celkom v poriadku.a preto som sa rozhodla ze by som chcela podstupit umele oplodnenie...ale najprv by som rada vedela ze kolko by ma to stalo a ze kde to vedia urobit najlepsie a za kym mam ist..len sa bojim ci to schvali poistovna ked nie sme manzelia.dakujem

husom
11. apr 2013

Ahojte baby mam gonal injekcie na predaj 2kusy mi ostali cele orig.balenie doplatok bolo 68 eur za kus. expire 9. 2014. Kto ma zaujem nech mi napise: dobo.andrea@centrum.sk

emina78
20. máj 2013

@pifpaf8061 Ahoj chcela by som sa opytať ako je to s tym umelym oplodnenim ?

zelenagw
9. jún 2013

Ahojte aku ste ,ali uspesnost na kolky x sa Vám to podarilo ??? Dakujem drzim palce