Kto tu odkladá príchod bábätka na neskôr?

lusa
1. aug 2005

Uz sa tu popisalo vela o babetkach, dokonca tu mame aj tehulky. mna by zaujimalo, kolko je tu takych babeniek, ktore odkladaju prichod tutuliky mutuliky 🙂 (dietatka) na neskor?

sissik
2. aug 2005

aj my planujeme babeno az potom, ked splatim 2 uvery z troch a to bude tak najskor 3 roky posvadbe, ktora bude o rok a pol 🙂
tiez si neviem absolutne predstavit, ako by sme z 1 prijmu splacali tolko uverov, poistiek,......, vsak mesacne platby ktore musime urobit su vyssie ako draheho plat a ruku na srdce, rodicovky prispevok v tomto state je uplna almuzna

janka
2. aug 2005

Tema akurat pre nas 😉
Babenko zatial nechystame s podobnych dovodov: byvame v podnajme, po case sa chceme vratit spat na Slovensko, zatial splacame auto, od oktobra zacnem studovat a neviem ako na tom budeme finanacne... a tiez si chceme trosku uzivat 😀 . Tak mozno za nejake 3 roky.....
Necakam ze pred prichodom babatka budeme 100%ne zabezpeceni, ale aspon nejake istoty potrebujeme.
Je to kazdeho osobny nazor, ale urcite by som si neplanovala dieta keby som byvala v jednej izbe u rodicov a plat nic moc... to je podla mna nezodpovedne ☹ (ak sa to nestane nahodou 😉 ).

michelle
2. aug 2005

azalka
presne toto hrozi aj nam. uvazovali sme, ze najprv by som bola na materskej ja (predsa len moj drahy manzel toho vela nanekoji 😀 ) a po case by sme sa vystriedali. kedze moj manzelik teoreticky moze pracovat aj doma, robil by popri materskej. ale zase..... povedzme si pravdu (tie, ktore uz maju babatko za sebou, vedia o com hovorim), materska dovolenka nema s DOVOLENKOU nic spolocne! casto krat sa viac nadries ako v klasickej praci.... takze tak 🙂

rada tym, ktore platia starsne prachy za prenajom: je lepsie zobrat si hypoteku a splacat svoje ako "vyhadzovat" peniazky za prenajom. jednak ze uz byvate vo svojom a ked platite, aspon viete za co. ja viem, ze nie kazdy si to moze dovolit - zobrat si hypoteku. ani nie kazdemu ju daju, zeano? ale ak je ta moznost, tak radsej tuto cestu ako prenajom....

madeleine
2. aug 2005

keby bolo po mojom, už pár detí mám. 😀 ale vzhľadom na rozumnosť mojho partnera a zváženie situácie som pristúpila na kompromis, že ešte dva rôčky určite počkáme... 🙂

vivien
2. aug 2005

madeleine, tak sme na tom podobne 😉
aj mj anjelik je rozumny a vie, ze nasi mali "parketaci" 😀 musia chvilku pockat...

niekedy nechapem, ako mozu mat dvaja ludia dieta, ked ho nemaju z coho zivit... 😠
tak sa snazime byt rozumni 😀 🙂 😎

madeleine
2. aug 2005

vivien: neviem ako ty, ale mne občas príde byť strašne náročné byť rozumná.. najmä keď sa popri mne niečo vo firme každú chvíľu batolí... ☹ 😀

Máme totiž od začiatku roka vo firme šiestu svadbu a 5 novorodencov. Tento rok oslavuje 1 alebo dva roky 7 detí... 🙂

Dosť haluz... 😀

vivien
2. aug 2005

madeleine, aj pre mna je to narocne, ale drahusik je sice rojko, ale len odtial potial 😉

keby bolo na mne, uz by som sa vydavala, aj tajne, ze by o tom, nikto nevedel... 😀

ale to by moji rodicia asi neprezili 😲

mercy
2. aug 2005

Hmm, my skusame babo uz polroka a fnuk☹

ajuska
2. aug 2005

MERCY netrap sa, vzdy ked to vyslovene planujes a na tom pracujes, akurat vtedy to malokedy funguje, takze nechaj tomu volny priebeh a pride to samo 😉

katarinas
2. aug 2005

mercy, napíšem ti moju storry: Najskôr sme si s drahým hovorili, že taký rok po svadbe budeme ešte opatrní a po roku začneme na mimine "pracovať"... Potom mi ktosi múdri povedal, že jeho známa si to tiež tak plánovala a potom sa jej nedarilo otehotnieť... tak sme si povedali, že to proste necháme na náhodu, ale s tým, že ak sa nám do roka nič nezadarí (predsa len mám už po tridsiatke), pôjdeme obaja na vyšetrenie. Tak aj bolo. Bola som u mojej gynekologičky, tá mi zase dala papier k doktorovi pre môjho manžela... (to bol ale stres... čo mu ten doktor bude robiť... 😀 ) Ani neviem, prečo, rozhodla som sa ešte počkať do "mesiačikov", že až potom ho objednám... no a už nebolo treba... Tak sme sa pobavili, že sa zľakol... 😀
Takže, mercy, neboj, je to v pohode... babetko pride, keď to budete najmenej čakať. Držím palce 🙂

pierra
2. aug 2005

ahojte dievcence,

pisete tu o odkladani "rodicovstva" ale mna by zaujimal aj vas vek 🙂 u mna to je asi takto: mam 24, moj priatel 31, svadba bude mozno o rok, potom planujeme stavat domcek - tak najmenej 3 roky, to uz budem mat 28 + nejaky ten rok rezerva kym sa to "podari".. to uz bude mat potencialny ocino 36 rokov.. nezda sa vam to vela na prve dieta???

cat
2. aug 2005

Mercy, presne ako píšu kočky, aj naše bábo je výsledkom iba náhody, predtým sme chceli a nešlo to... aj som plakala nad negatívnymi testami každý mesiac..potom som sa naštvala, že "žiadne decko nechcem, idem sa sústrediť na prácu..", no a stačilo raz (nekecám), raz nedať pozor..a som t.č. v 5 mesiaci..
Takže hlavu hore, ono to príde 😉

vivien
2. aug 2005

pierra, tvoj vek na tehotenstvo je podla mna celkom v pohodicke, ale 36 u partnera sa mi zda byt dost... ale neviem, moc sa v takychto veciach nevyznam, ale mozem sa spytat sestry, chodi na medicinu, tak aspon aky ma ona na to nazor... ked ti to ovsem nebude vadit... 🙂

sarianah
2. aug 2005

...ja uz by som tiez take male krasne babetko priala, ale my s drahym sme tiez rozumny, najprv svadba, potom domcek a v tom case aj niekedy babetko..takze take dva rocky asi...

pierra
2. aug 2005

myslim si,ze po zdravotnej stranke nemusi byt problem.. alebo teda rovnako moze byt v 25-ke aj v 45-ke.. len s vyssim vekom je vyssie riziko.. mne vsak ide skor o moralku a aby nevyzeral moj drahy s kocikom ako stary otec 😎 a aby nesiel dcere alebo synovi na stuzkovu s invalidnou palickou.. 😖

vivien
2. aug 2005

po zdravotnej nie, ale teta si adoptovala svoju dceru, ked mala 30, teraz ma 55 a za svojou 25 rocnou vyslovene nevladze, tak si robi co chce... 😖

pierra
2. aug 2005

to je pravda.. moja mama ma o 20 rokov viac ako ja a tiez si so mnou niekedy nevie rady 😀

katarinas
2. aug 2005

generačné rozdiely budú vždy... ale myslím, že to nemôžme porovnávať... napr. naše maminy už boli iné, ako tie ich... a my budeme tiež určite v mnohom odlišné... Je to dobou... Pozrite sa napr. na dnešné štyridsiatničky a predstavte si vašu mamu, keď mala 40... Je to rozdiel. Dnešné ženy majú jednoducho úplne iné možnosti a v mnohom aj iné zmýšľanie... už to totiž nie je o tom, že žena patrí ku šporáku... 😉

mercy
3. aug 2005

Ja to ale už tiež veľmi neriešim-je to pol roka.Mám 28, môj muž 30.Keď bude tak bude, keď nie po roku ideme na vyšetrenia, Katka🙂Teraz sa sťahujeme do novučičkého domčeka tesne pri BA, tam ide všetka moja energia, len ste mi to pripomenuli.Asi okolo 30 to už ide ťažšie...

katarinas
3. aug 2005

Tak príjemné zariaďovanie, Mercy... No a v novom dome... novom prostredí... 😉 Držím palce.

zuzike
3. aug 2005

Pierra, mame taky isty problem, ja mam teraz 23, babätko po skončení školy o 3 roky...tzn. že potencionálny ocinu bude mať už 34 (ak by vsetko islo ak po masle samozrejme) ale neviem, iba kvoli veku to uponahlat ak sa nato necitime sa mi nezda spravne....

pierra
3. aug 2005

no zuzike.. tak si bude dobre,ked to nechame na nahodu.. ved v Hollywoode maju deti aj 60-rocni deduskovia 😀 😀 😀

zuzike
3. aug 2005

No proste naši manželia sa budu musiet o seba poriadne starat aby vyzerali na menej 😎 ked uz maju take mlade manželky 😀

maca
3. aug 2005

My sme sa brali v maji. Teraz pracujeme na byvani, bude hotove tak cca v maji buduci rok no a potom zacneme pracovat na babatku 😀
Neviem si ani predstavit stahovanie a vobec stavbu vo vysokom stadiu tehotenstva.
Samozrejme ak by sa "podarilo" tak sa budeme veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi tesit 😉

mili
3. aug 2005

Ahojte, ja som na tom uplne inak. Vzdy som sa tesila, ze budem mat najskôr svadbu a potom babo. Ale ved to poznate. Samozrejme sme sa rozhodli najprv pre babetko. Staaaaaaaale staaaaaale som to odkladala. Najprv bolo dolezitejsie jedno, potom zas druhe az som mala pocit, ze mi taky zivot vyhovuje. Prislo to ale zo dna na den, ze sme sa rozhodli "konat" a poviem vam, vôbec nelutujem. Po osmich rokoch spolocneho chodenia to akosi prislo samo. Nasa dcerka ma teraz 6 mesiacov a v oktobri sa chystame aj zobrat. Bude to nasa najkrajsia druzicka. Prajem vsetkym, nech vam to klapne a pride to v tu najvhodnejsiu chvilu. Pa.

martina81
12. mar 2009

Ja nerozumiem preco tu vsetci chcu najprv vsetko zariadit, nasporit, postavyt dom, zasadit strom, kupit poriane tv atd... ved babetko nieje vobec drahe. Pevne zazemie sa nadobuda roky a roky a s detickami to ide ovela lahse, verte, ste silnejsi, stabylnejsi a ovela rozumnejsi. Ked sa ma raz kolega v praci opytal kedy uz konecne chcem mat baby, ja som tiez odpovedala, este nemam na to zazemie a peniaze takze az za 4 roky a on mi na to, a to chces to baby kupit? Nepresiel rok a ja mam krasneho synceka a az teraz sa mam chut usadzat a zariadovat a to s ovela vecsou motivaciou. Moj nazor je, ze financie niesu problem, pretoze to je staly problem.

jenn
12. mar 2009

martina81 plne s tebou súhlasím 😉

slnieckova
13. mar 2009

lenze ak manzelsky par ledva vyzije z vyplaty do vyplaty a kazdy den pozeraju v potravinach do penazenky, ci mozu minut 6 eur alebo uz presvihli vcera rozpocet a dnes mozu len 5 eur, tak financie problemom su 😉 A nehovorte, ze dieta nie je drahe.... pretoze, ak clovek ledva uzivi dvoch, tak asi tazko uzivi troch... a materskou sa neobhanajte, pretoze to je tak smiesna suma, ze z nej dieta na mesiac urcite neutiahnete....

Keby ste len vedeli, ako takymito kecami ublizujete ludom, ktori neskutocne tuzia po dietati a naozaj si ho nemozu dovolit, ci sa to vam - rodinne zalozenym - paci alebo nie.....

katy2
13. mar 2009

slniecko, nesuhlasim....
vsetko sa da, ked sa chce.....
a neviem, ale my neminame denne v potravinach ani 5 eur.... vieme sa uskromnit... na nakupy chodime 1x do tyzdna, kupime co potrebujeme a uskromnime sa... nebudem tu pisat o nasej financnej situacii, ale nas mesacny prijem je taky, ze mnohi tu by krutili hlavami, ze sa neda z toho vyzit.... a to som ja na PN uz od septembra za par korun, teda eur, a mame za sebou 2xIVF, tak vies, koko nas to stalo....
je to vec hodnot, postoja a nazoru....

slnieckova
13. mar 2009

katy draha, neboj, ani my sa neobzierame 🙂 Ale ked je muz v praci od siestej do piatej, tak ho nemozem vyslat s jednym suchym rozkom....

Ale ano, mas pravdu, je to vec hodnot, postoja a nazor.... ten moj je taky, ako som pisala vyssie....