Kto tu odkladá príchod bábätka na neskôr?

lusa
1. aug 2005

Uz sa tu popisalo vela o babetkach, dokonca tu mame aj tehulky. mna by zaujimalo, kolko je tu takych babeniek, ktore odkladaju prichod tutuliky mutuliky 🙂 (dietatka) na neskor?

ajuska
1. aug 2005

tak asi ja som z tych, ja by som babatinko chcela az o rok, ale ak sa pritrafi skor, nevadi, budem aj tak rada, ze sa vobec nejake pritrafi 😀 pevne v to dufam, ze raz budu deturence

azalka
1. aug 2005

ja tak trosku... ale ziadne tutuliky mutuliky. poriadnu spratansku vychovu na tie male potvory treba! 😉 😀

adasa
1. aug 2005

Ja som jedna z nich. Velmi by som chcela, vsetci ma aj strasia, ze by som uz mala, ale nemame sponzora... Teraz nam nejako peniazky utekaju a nechcu k nam... Som zvlastna, ked chcem aspon vlastny byt a nejaku financnu istotu? Platim cudzim ludom sialene za podnajom a nezarabame az tak moc... Niekedy si pripadam ako z inej planety, ale chcem byt realistka... 😒

ajuska
1. aug 2005

adasa, vobec si nemusis pripadat ako z inej planety, podobny problem ako ty ma skoro kazdy par na Slovensku 🙂 my tiez platime sialene prachy za prenajom a chceme nieco vlastne, len este treba trosku nasetrit, ale ako som uz spominala, chcem pockat na babatko este rok, ale ak sa pritrafi skor, budem aj tak stastna 🙂 len nech sa nejake pritrafi, velmi mam rada deturence. A vzdy nejako bolo a nejake snad aj bude.

adasa
1. aug 2005

Dakujem Ajuska, niekedy ked sa tu zacitam, mam pocit, ze vsetci to maju nejake lahke. My sme si aj svadbu platili sami a mali sme len 10 ludi. O fotografovi za xxxx a svadbe na kluc by som mohla snivat... Urcite by boli veci profesionajnejsie a ja by som mala menej stresu, ale nemali sme na to... To sa vsak nestazujem aj ked to tak vyzera, len konstatujem, preco... Tiez som uvazovala, ze vysadim HAK a vsetko necham na nahodu. Lenze ja by som pre chrustika chcela nieco krasne a nase .... 🙂

alexandra
1. aug 2005

Kocky, viem presne o com hovorite.. Sice az tak malo nezarabame, ale platime obaja uvery, jeden kus auto a mne od marca zacina hypoteka.. Ale od aprila byvame aspon vo svojom, takze sa tesime, i ked i s tou hypotekou to bude presne tolko isto, ako teraz podnajom..
A rozmyslame presne ako Vy, neprivediem babatko do maleho podnajmu, ked niekedy ledva dozivame do vyplaty... 😒

mirka
1. aug 2005

adasa s tým zabezpečením úplne súhlasím s tebou, v júli sme obaja oslávili 23 rokov, tak si myslíme že máme ešte čas a netreba sa nikam ponáhľať a fakt si treba najskôr nejakú tú strechu nad hlavou zaobstarať a potom už môže byť aj bábo. 🙂

lusa
autor
1. aug 2005

ja osobne odchadzam do zahraniocia za drahusikom a vobec neviem aka ma tam caka buducnost... nejde tak ani o prachy, ale chcem tiez dat nasim motylikom vsetko... a pravdupovediec sa momentalne ani necitim na vychovu dietatka... s mojim siynovcekom som 2 dni a som KO 😀 . ale ak by sa pritrafilo budeme obaja stastny a vsetko si prisposobime tak, aby bolo fajnucko.
ja som sa pytala aj preto, ze hned po svadbe sa nas vsetci zacali pytat, kedy budeme mat prirastok ?!

zuzula
1. aug 2005

ja uz aj maminkovske pocity mam, ochkam nad babetkovskymi vecickami a otravujem draheho nech ma "oplodni" ale takizto viem ze si to este nemozeme dovolit...niezeby sme nemali co jest, ale chcem aby sme boli na babo financne pripraveni, aby sme mali na zmrazenie pupocnikovej krvi, pekny porod a pod, takze este trosku treba pockat.
jasne ze keby sa pritrafilo uz teraz tak budeme radi, ale te sponzor by sa zisiel!!! zeby som si dala inzerat??

alexandra
1. aug 2005

lusi som stastna s Tebou... A neboj sa, Ty sa urcite nestratis... 😉

veve
1. aug 2005

my tiez este s babom pockame,nakolko sa na to akosi este necitime a takisto nam treba aj nejake financie,najprv nas vystavil bytik a teraz to bude svadba-platime si ju celu sami. 🙂 .takze by sme chceli pockat este najake tie tri rocky.

danka2
1. aug 2005

Ahojte dievčatá. Tak ja som už týžden manželkou svojho drahého a odvtedy myslím na bábätko. Chcela by som ho čo najskôr ( až sa sama čudujem, prišlo to na mna hned po svadbe ) , ale chciet môžem. Taktiež sme si svadbu platili sami, chceme vlastný byt a prsne to všetko čo aj vy. Smola, : na Slovensku je to tak. Ale vydržíme nejaký ten rok, dva a nakoniec, ešte si treba trošku užit.

lusy
1. aug 2005

tak som rada, ze nie som sama, ktora este nechce deti.
U nas nie je problem s byvanim, peniazmi a pod., ale este jednoducho nechceme, aspon 4 roky.

matja
1. aug 2005

My sme v januari kupovali byt a ked splatime hypoteku, poplatky spojene s byvanim, poistky tak nam zostane len tak-tak na zitie. A to nie sme ani jeden rozhadzovacni. Viem, ze v jednej teme ktosi pisal, ze peniaze su vyhovorka, ale naozaj by sme nemohli dat babatku to, co by sme chceli.
Ja by som veeeeelmi chcela nosit nase babatko pod srdcom, tesit sa z neho a vychovavat ho, ale musime si pockat. Nevieme dokedy, dali sme si hranicu maximalne 3-4 roky. Ale keby sa nahodou postastilo, boli by sme neskutocne stastni.

modrymak
1. aug 2005

Matja a ako to chces urobit? Byt na antikoncepcii 3-4 roky? Alebo na Bilingsovi? Nic v zlom, len sa pytam...

matja
1. aug 2005

posielam IP

lusy
1. aug 2005

ja som na antikoncepcii 6 rokov a este aspon 4-5 budem, tak neviem preco taka otazka, aj ked nebola mne. 😒

modrymak
1. aug 2005

lusy,matja-nic v zlom, ale ja ked som si prestudovala len vedlajsie ucinky Norethisteronu-a to nie je hormonalne-to je na posunutie cyklu/riesila som vtedy dovolenku/tak som si povedala, ze nic na tejto baze a ani na hormonalnej nemoze byt moc zdrave.

matja
1. aug 2005

uz sme si to vyjasnili cez IP, myslim, ze akakolvek debata na tuto temu je zbytocna. Uz sa to tu o tom vela popisalo a kazdy, kto chce uzivat HAK, tak si ju zastava a kto je proti, tak sa vyjadruje za ine metody.

sue
1. aug 2005

Ahojky..
tak i ja sa pridávam k Vám 🙂 maminkovské pocity už mám dllllho dllllho ale mám pocit....že si ešte dlllllho dlllho "môžem nechať zájsť chuť" na vôňu bábätka...niekedy mi je z toho smutno...aké je to nespravodlivé,že ho ešte nemôžme mať,ale...ako by sme mohli? Viem,že niektorí tak žiť dokážu...ale my by sme chceli dať našim anjelikom všetko čo potrebujú...len mám niekdy strach,že keď im touž konečne budeme môcť dať,oni k nám nebudú chcieť prísť ☹

lusa
autor
1. aug 2005

presne sue, i mna niekedy pritoto podobne obavy... ja pocitam, ze najskor za tri roky sa vratime do SVK(az vtedy myslim, ze bude naj cas na babo), ale to je tak 50% pravdepodonost. ja si myslim, ze bude lepsie mat babo tu ako v nL, lenze ked sa vratime o tych 4-5 rokov, tak to mi bude tahat na tridsiatku a to sa mi zda uz neskoro, kedze chcem mat aspon 3 deturence 😀 ..... ja som len zvedava ako to nakoniec dopadne... nech je ako chce, aj tak bude dobre... ja mam len dilemu, kedy tu HAK vysadit... no sak uvidim, ked sa usadime a ked uvidim ako s robotkou ci studiom... 😉

zuzula
1. aug 2005

sue neboj, tym ze sa budes stresovat tomu nepomozes; co sa ma stat sa stane...
nemyslim si ze tym ze rozmyslame racionalne a nevrhame sa do niecoho bezhlavo robime nieco zle... napr tu v UK ma velmi vela ludi prve dieta az okolo 30-33, ale zase je tu aj obrovske mnozstvo 14-15 rocnych "mamiciek" a interupcii (tolko na margo odmietania antikoncepcie)
nebij, za 3-4 rozky z nas budu pekne a stastne maminky 🙂

sue
1. aug 2005

Dik Zuzula,
dúfam,že bociany dovtedy vydržia oblietavať okolo nášho hniezdočka lásky 😉 len keď osud je niekedy pekne mrchavý a nedopraje radosť a šťastie práve tým,ktorí oň bojujú a zaslúžia si ho...
Snáď to nebude náš prípad...tiež beriem HAK,ale od septembra už nie...skúsime to nejak vydržať...aby si moje telo trošku oddýchlo a uvidíme... 😉 bábo však ešte musí počkať ☹

klaudia90210
1. aug 2005

jaaa se hlasim 😎 my si tiez este pockame kedze sa chceme najprv postarat o "pohodličko" 😉 a samozrejme este trroska si "uzit slobody" takze dufame ze este min. dva rocky k nam bocian nepoleti a potom sup sup 😀 😀 😀

vilkakatka
1. aug 2005

Ani my este v najblizsej dobe neplanujeme babatko, ale clovek sa nemoze az tak viazat na peniazky a snazit sa vsetko zabezpecit, lebo aj tak nikdy vsetko nebude az take idealne, aby si bol clovek az taky isty, ze uz ma vsetko, co potrebuje a teraz moze prist babatko...
Mam skusenosti z okolia, ze vela parov cakalo a odkladalo a zabezpecovalo...a teraz deticky nie a nie prist...A iba sa preto trapia...
Viem, ze clovek musi mat aspon ake-take "byvanicko" a samozrejme nemoze byt na mizine, ale vsetko treba brat s mierou a najst strednu-rozumnu cesticku...
Zelam prijemne planovanie... 😉

kamilecka
1. aug 2005

Ahojte ,my tiez po svadbe chceme pockat 2 roky ,kym sa usadime a zabyvame .....atd ale ked pride skor budeme radi 🙂 hlavne asi ja 😀 ale ak nepride skoro bocian tak o dva roky urcite a potom sa stretneme na inom fore 😀

adkag
2. aug 2005

my tiez asi pockame, hoci ja by som uz aj rada mala babo, akosi ma to chytilo na jar a aodvtedy ma to drzi, pritom predtym o babatku hned po svadbe som nechcela ani pocut. uvidime, ako nam to bude vychadzat financne, podla toho sa rozhodneme. HAK neberiem uz tristvrte roka, uz ani nezacnem, ak nebudem musiet zo zdravotnych dovodov, takze mozme kedykolvek zacat skusat. v podstate to teraz zavisi na mojom drahom, kedy sa bude citit pripraveny na babo.

papu
2. aug 2005

My tiez chceme pockat tak asi 2 roky. Zatial beriem HAK a este o vysadeni sme ani neuvazovali. Aj ked drahy sem tam prehodi,ze by chcel mat taku malu princeznicku. No este je cas 😉

michelle
2. aug 2005

babenky,
tiez som tu na fore uz co-to na tuto temu napisala, tak len zopakujem: kedze uz jedno relativne velke robatko mame, s druhym sa neponahlame. nie ze by sme nechceli, ale naco komplikovat situaciu - este mam pred sebou 3 roky studia, splacame hypoteku (aj ked tu budeme splacat este necelych 30 rokov!) a len nedavno sme sa prestahovali, este sa len zabyvavame 🙂 . takez zatial sa tesime z 12rocnej Natalky a surodenca jej doprajeme, ked budem teta magistra 🙂 aj tak mam hrozu z toho, ako budeme pocas materskej spalcat hypoteku..... zatial si to neviem predstavit, ale hadam dovtedy nieco vymyslime.... (vyhrame, zdedime, zacneme vyvijat vyhodnejsiu zarobkovu cinnost a ci co ine....)
podla mna je rozumnejsie planovat ako potom prisposobovat podmenky, ked uz "horiii". ale zase ani cakat donekonecna nie je dobry napad (biologicke hodiny).
drzim vam palce v planovani, nech vam vyjde vsetko ako si zelate 🙂

azalka
2. aug 2005

michelle,
ved to, moj prijem prakticky zmizne a vydavky sa nam pri babatku urcite nezmensia. tiez som z toho taka nejaka... zmatena, aj ked neviem, ci to je to prave slovo...
aj ked... mozno keby s nim zostal doma drahy, tak by ten stuplik mohol od 5 rokov robit napr. sietoveho administratora 😀 a jeho prve slova by boli procesor... graficka karta... 🙂 no a dovtedy by sme uz nejak prezili 🙂