Kto túžite po druhom dieťati ale nejde to?

cucuska
21. máj 2009

Otváram túto tému pre všetky mamulky, ktoré už majú jedno bábo a pri pohľade na ďalšie sa im zachveje srdiečko a ozve sa im v duši túžba za ďalšim tehulkovaním, ale realita je iná. Buď prerábajú byt, dom, alebo študujú na Vš ako ja, alebo proste to teraz nejde, teraz to nejde naplánovať. Máte aj vy nejaké taketo pocity a , ktoré niekedy sužujú aj mňa?????

amadora
7. jún 2009

Pridám sa ku vám ak môžem 😉 U nás som tá opatrnejšia ja, manžel by hneď po šestonedelí pristal na druhé bábo 😀 ale ja sa stále neviem rozhodnúť. Chcem aby nebol veľký vekový rozdiel medzi detičkami ale zároveň mám obavy mať teraz ďalšie dieťatko, lebo finančne to nie je ktovie čo... manžel robí na kamióne a kríza sa v tomto odbore dosť odzrkadľuje, navyše teraz je už skoro 3 mesiace PN čo mu zo šoférovania vyskočila platnička, máme popožičiavané aby bolo na šeky a s bývaním to máme tiež také všelijaké, bývame sami ale vo svokrovom dome a navyše je tu málo miesta. Takže fakt neviem 😒

cucuska
autor
7. jún 2009

ada , tak to hej, držim palce 😎 si maska 😎 😉

csina
8. jún 2009

Amadora, tak toto je skutočne celkom iná vec. Vôbec sa nečudujem, že si opatrná a určite je tvoje rozhodnutie, počkať na lepšie podmienky, na mieste. Dnes je doba taká, že si skutočne rodina dvakrát spočíta, či to zvládne. U nás to doteraz tiež nevyzeralo ružovo, ale máme konečne vlastný byt, hoci ešte budeme stavebné nejaký ten rôčik splácať. Bytík je síce maličký, ale sme si povedali, že kým nám druhé opäť podrastie natoľko, aby v ňom našlo svoj súkromný priestor, situácia sa možno opäť nejako upraví. Ja dúfam, že to pôjde už len k lepšiemu. 🙂

loss
17. jún 2009

nejak nam tato tema zapada prachom cucus co to? 😵

mi.mimi2
19. jún 2009

ahojte baby tiež sa pridám...práve dnes som s atak dívala na malého v postielke a hlavou mi prešlo že chcem ďalšie...i keď v mojom prípade by to bolo asi naozaj skoro(malý bude mať v nedelu 6 týždňov)... 😉 takže drahý mi hneď povedal že si musím počkať... 😉prajem krásny dník.. 🙂

evulik6
19. jún 2009

ahojte...mozem sa k vam pridat?
ja som o druhe mimi prisla koncom roku, hned ako sme mohli snazit sme aj zacali... skusali sme 4 mesiace a nic, a teraz som to uz vzdala lebo moj maly ma nastupit do skolky od septembra a tym padom ja do prace, kedze mi MD zrusia a bez penazi byt doma nemozem... aj som rozmyslala ze ho do skolky nedam ak sa nam dovtedy podari a pojde o rok, ale mm sa myslienka na to ze ja opat zacnem zarabat celkom paci (ved aj mne celkom ze bude viac koruniek a budeme si opat trosku lepsie zit, ale zase na druhej strane... ).... och neviem co mam robit...uz som bola rozhodnuta ze to vzdavam a vyskusam o nejaky rok znovu ale stale ma to laka a laka a laka... asi mi svitori co? 😀 😀 😀

cucuska
autor
19. jún 2009

Ja som ako na loďke a na vode, keď vidím mimi tak túžim po bábu keď dlhšie tak zas sa celkom tešim že mam len jedno Emku teda zatial a zas aj práca ma začala lákať, hovorím ako na vode 😅

evulik6
19. jún 2009

cucuska, ja som na tom rovnako... raz ano, raz nie.. raz som smutila ze to nevyslo, inokedy som bola rada ze to nevyslo...aj tento moj maly divoch da dost zabrat, tak niekedy si vravim ze je to takto asi lepsie...
no uvidime co zivot prinesie... 😀

bubinko83
2. júl 2009

ahojte, 🙂 a tu nikto nechodi? ☹

cucuska
autor
7. sep 2009

ahojte no ja môžem asi vyhlásiť, že ma to prešlo, nejak nechápem, neviem či prestai fungovať hormóny alebo čo alebo som si proste zvykla na spánok a zabehnutý režim s Emkou, neviem asi som čudná

alexandrah
7. sep 2009

cucuska - ako vobec zvladas VS a 1 dieta, ze mas pri tom vsetkom este chut na druhe ... ved to musi byt strasne narocne ...

cucuska
autor
8. sep 2009

ale nie, dá sa to zadeliť, síce niekdy padám na nos, babky mi nepomôžu, len keď poprosím a mňa to už nebaví, ale dá sa to a to ešte ab nebolo malo, pracujem z domu 🙂

cucuska
autor
2. jan 2010

baby ja chcem 2 babo 😒

cucuska
autor
2. jan 2010

ale manžel nie teda stále mi hovorí : ešte je skoro je na to ešte čas 😖

cucuska
autor
3. jan 2010

nikto nechce druhé ??? 😀 😀 😀 😀 😀

elize
5. jan 2010

ja by som aj chcela druhe bejby, ale akosi je strach silnejsi. Dalsi predcasny porod by som asi psychicky nezvladla ☹ Keby existovala zaruka, ze vsetko bude OK, tak nevaham. Ach jo ...

xpetka1x
6. jan 2010

no ja by som tiez chcela uz by to bolo vlastne tretie bo druhe som mala potrat. keby to slo tak rychlo..pracujeme na tom zatial 2 mesiace tak uvidime

veva1
6. jan 2010

ahojte
jeden den chcem ,druhy radsej nie 😅 asi to necham na osud?

cucuska
autor
6. jan 2010

xpetka vy na tom aspoň pracujete 😅 no my nie snž mi stále nesvieti 😅
veva no aj ja by som to nechala ale to by som sa nemohla chr=anit a zas keď muž nechce nemá to asi význem a ani cenu

tinni
6. jan 2010

ahojte 🙂 cucuska, ja som na tom rovnako 😀 chcela by som druhe babo, ale este studujem na VS a muz nechce vobec 😖

loss
7. jan 2010

ja som ani moc nechcela nejak sa pritrafilo tiez studujem na VS,Nelly sa mi zda mala a uz uz bude na svete Mia ja mam z toho hrozu ale dako bolo dako bude
vam vsetkym snazilkam drzim palce 😵

cucuska
autor
8. jan 2010

tinny vidíškonečne niekto s mojim osudom a ešte aj študuješ ako ja. ja som v 4 ročníku a eŚte rok 😅 teda 3 semestre 😅 a môj manže tiež nechce. Akú fontu použiť na chlapov????
lossik ale no kd jedna strana nechce je v tom problém a to hovorím pravdu. U vás to bolo iné 😵 hmmm xixixi

loss
8. jan 2010

😕 😕 cucus chapem

cucuska
autor
8. jan 2010

ja viem srdco že chápeš

cucuska
autor
9. jan 2010

vyzerá to tak, že koniec roka to istí 😀 😀 😀 😀 😀

veva1
9. jan 2010

cucus aku fintu si pouzila?

loss
9. jan 2010

noooo to aj mna zaujima 😀

veva1
9. jan 2010

asi mu precitala ake su tableky skodlive

miracko
9. jan 2010

😀 Ahojte,
ja vas chcem len povzbudit, my sme sa o prve dieťa snažili dosť dlho a nedarilo sa nam, nakoniec ma doktor poslal na sono a zistilo sa ze mam problemy s ovulaciou, musela som sa liečiť ale napokon som ostala tehotna, už počas tehu sme sa s mužom bavili ze na druhom zacneme pracovat hned po porode, ak by nam to zasa malo tak dlho travť- kedze som mala dosť kompilkovaný porod a rodila som dokopy 21 hodin nakonci už s kyslíkovoou maskou začali sme sa pokušať 3 mesiace po porode a ja som otehotnela na prvý šup, takže mame rozdiel len 12mesiacov -týmto vás chcem povzbudiť ze zázraky sa dejú 😀
PS: Mam známych ktorí už čakali babo na stužkovej ani jeden este nemal 18, po 2-3 rokoch chceli maž druhé ale podarilo sa im až ked prvé oslavovalo 15-te narodeniny ale podarilosa !!!

cucuska
autor
9. jan 2010

veva žiadnu roste som vystihla asi spávnu chvíľu a prost sme sa o tom porozprávali aa ja som mu povedala že to tak proste teraz cítim
veva ja neberiem tabletky môj muž je zdravotník o škodlivosti vie 😅