Kysucké Nové Mesto. Je tu niekto odtiaľ?

bibianna
8. mar 2008

Je tu niekto z K. N M ?

zabulienka44
11. mar 2008

Ahoj, ja som z KNM. 🙂

bibianna
autor
13. mar 2008

Ahoj, aj ja som z KNM. Si tehotná?

zabulienka44
13. mar 2008

Bibi, momentálne nie som tehotná 🙂
Ale mám dve detičky: Emmu (v apríli bude mat 4roky) a Ninku-naše čerstvé bábetko, ale už mala teraz pol roka. Ale ak potrebuješ poradit, ja mám svoje tehotenstvá živo v pamati. Prvý krát som rodila v Banskej Štiavnici a druhý krát v Martine. Na Čadcu som nenabrala odvahu. Ty čakáš bábatko?

erika26
13. mar 2008

ahojte kysučanky, ja som z kysuce aj ked teraz bývame v žiline, ale často tam chodím. A tiež som tehu 😉

zabulienka44
13. mar 2008

Aha, teraz som si všimla, že si v 18tt. Tak to je super, gratulujem!!!

zabulienka44
13. mar 2008

Erika, to je prvé bábo? 😉

erika26
13. mar 2008

áno, prvé, veľmi sa teším, inak ohľadom tej Čadce, kamarát ma prehováral, vraj sa tam bol aj so ženou pozrieť na pôrodnici a je to tam vynovené a super, ale ani ja by som nenabrala odvahu tam ísť rodiť. Dám prednosť žiline.
Ty už máš dve detičky, super, poslúchajú? A akú máš skúsenosť s pôrodnicou v Martine, lebo aj tam je to vraj dobré.

zabulienka44
13. mar 2008

Teraz sa už asi Čadca vyrovná Žiline. Čadca je vraj teraz veľmi pekná, prerobená. Mali práve prerábat pôrodnú salu a sú tam aj noví lekári, nový primár. Títo lekári tam prišli zo Žiliny, tak asi zdvihli úroven. 🙂
Ja som chodila na CTG (chodí sa posledný mesiac tehotenstva raz týždenne) do ZA. Tieto záznamy robili na pôrodnici a nevyzeralo to tam najlepšie. Neviem, ja si myslím, že žijeme v takej dobe, že porodnice by si mali uvedomit, že je to čistý biznis. Ženy sú ochotné si priplatit rôzne služby, tak prečo sa nemocnice nedokážu prispôsobit, nie? Ani v CA, ani v ZA nepichajú EPI nonstop. Ja som sa hlavne preto rozhodla rodit v MArtine, nakolko "to" na mna prislo v piatok vecer. V Martine sú nádherné pôrodné sály, ked to porovnám so ZA, a to sa týka aj vybavenosti! Az pri porode som si povedala, čo si žiadam, oni mi vyhoveli a platilo sa až pri odchode z nemocnice. Takže ja som bola veľmi spokojná.
A druhý faktor, prečo som sa rozhodla práve pre Martin bolo Neonatologické oddelenie (pre novorodencov). Je najlepšie široko daleko. Ak sa náhodou niečo stane v ZA, alebo v CA okamžite bábatká zvážaju do MT. Tak toto bol asi najhlavnejší dovod, aj ked som sa nemala prečo bát. Ale človek nikdy nevie...

bibianna
autor
13. mar 2008

Ja by som chcela ísť do MT.

zabulienka44
14. mar 2008

Rozmýšlaš aj nad Epidurálkou, alebo nejakým nadštandardom?

bibianna
autor
16. mar 2008

Asi len klasický, nech si vyskúšam aké to je, som prvorodička.

erika26
29. apr 2008

ahojte kysucčanky,
ešte tu niektorá chodíte? Mňa prehováral môj doktor aby som išla rodiť do Čadce. Vraj tam odišli dobrí doktori. Ale ja sa bojím, je to ďaleko, hlavne tá cesta, stavím sa že keď by ma viezli do pôrodnice do CA tak akurát bude búračka v tuneli v Horelici a my uviazneme v kolone. Trochu katastrofický scénar, ale s mojím šťastím si to viem predstaviť.

Bibiana: aj ja chcem vyskúšať klasický bez epidurálky, uvidím, možno pri druhom budem mať iný názor

bibianna
autor
7. máj 2008

Erika, ja tak isto ako ty píšeš, tiež chcem ísť rodiť do ZA lebo je to bližšie, prihlásila som sa tam aj predpôrodné kurzy a aj na tie kontroly čo sa chodí do pôrodnice ktorú si si vybrala a chodí sa posledný mesiac to bude bližšie.

piskajka
22. máj 2008

Ahojte som tu nova.Volam sa Barbara a som z KNM.Ja mam dvoch chalapcov,Jakubko ma 4 roky,a Martinko ma 2 roky.Ja som rodila v Cadci a bola som velmi spokojna.Kamaratka tam rodila tiez,ale bola rozhodnuta pre Zilinu,ale vela doktorov odislo zo Ziliny do Cadce.Ja nemozem na Cadcu povedat jedine zle slovo. 😵 🙂

piskajka
24. máj 2008

🙂 😅

piskajka
25. máj 2008

Ahojte mamicky,konecne nam vykuklo slniecko. 🙂

piskajka
26. máj 2008

😵 🙂 Ahojte je tu niekto s kym si mozem pokecat? 🙂 😅

erika26
26. máj 2008

ahoj piskajka, no asi si už odišla, ale verím že ťa to nedemotivovalo. ja som sa tiež len na poslednú chvíľu že idem rodiť do Čadce. Ukecal ma doktor a rodina, a hlavne kvôli tomu, že tam prešlo veľa doktorov zo žiliny a vraj tí dobrí. Tak uvidíme.

piskajka
26. máj 2008

Ahoj Erika 26,ja som z Cadcou bola spokojna,aj ked vtedy tam boli iny doktori,ale boli vyborny a aj sastricky boli zlate.A verim ze budes aj ti spokojna. 😵

piskajka
27. máj 2008

Mamicky ste tu,alebo este spinkate? 🙂 😀 😅 😵

erika26
27. máj 2008

ahoj piskajka, niektoré sme sa už zobudili 😉

piskajka
29. máj 2008

Ahojte mamicky,nejdete na pokec? 🙂

pacna
30. máj 2008

ahoj piskajka potrebujem pomoc. prosim ta dlho som v kysuci nebola vysvetliš mi ako sa dostanem od vlaku ku poliklinike?dakujem 🙂
teda ešte neviem či pojdeme vlakom alebo autobusom.

piskajka
30. máj 2008

Ahoj pacna,autobusove nastupiste je hned vedla vlakovej stanice.je to dost daleko od stanice na polikliniku,lepsie by si mala ist autobusom ,ktory ide do ziliny a vystupit pri parku.opytaj sa sofera autobusu,ci stoji pri parku a tam vystupis a ked sa niekoho spitas tak ta nasmeruje na polikliniku.je blizko. 🙂

sasenka
1. jún 2008

Ahojteeee, možem sa pridať?
Ja bývam v KNM priamo na námestí, mam 32, 2 deti - syna 15 mes. a dcerku skoro 7r.
Pacna, nepisala si aj na mamaaja??? sa mi tak zdá, alebo to je zhoda náhod 😉 🙂 Poliklinika je v dolnej časti mesta, isto ťa budu navigovať, no fakt maš lepšie vystúpiť nie až na stanici ale pri parku, to je len cez cestu potom, od stanice by si musela cez pol mesta ísť - sice ani to nie je daleko 🙂 .
Aj ja som bola rodiť 2x v CA, ešte za primára Dlugoša a bolo super, ale ak môžem odporučiť, chodte na nadštandardku, platilo sa malo - len 200,- na deň ale to sukromie za to stojí 😵 No a Epi som nemala ani pri jednom, dalos a zvladnuť uplne v pohode. Ale každý je iný, ja myslim, že ak sa žena na to necíti, treba si pomôcť, ked sa da 🙂

piskajka
5. jún 2008

ahojte mamicky ste tu!Potrebovala by som vediet kde sa v Ziline v nemocnici nachadza usno-nosno.krcna ambulancia pre deti.Dakujem. 😅 🙂

sasenka
5. jún 2008

tak to žial neviem...skus sa informovať dolu na tej tabuli v hlavnej poliklinike, ak idete na vyšetrenie, asi to bude tam. Inak v ZA ja aj vyborný sukromný ORL doktor - volá sa Dr. Mazúr a ma ambulanciu niekde na Bôriku 🙂

ajka27
5. jún 2008

ahoj pisajka,
ušno nosno krčna ambulancia je presne oproti deckému oddeleniu, teda ked pojdeš peško hore kopcom prejdeš cez tu pomyselnu bránu nemocnice pred tebou bude výšková hlavná budova, po ľavej strane maš decky pavilon, či ako to tam volaju, ten chodík ti bude zabočovať vľavo, pojdeš po ňom a prídeš asi po 200 metroch na taky menší kruhovy objazd a tam už smerom vľavo uvidiš ušno-nosno-krčné oddelenie.
Dúfam že to nájdeš

erika26
6. jún 2008

ahojte, tak my sme sa už narodili. Rodila som v Čadci a baby, je to tam super. Doktori zlatí, všetko vysvetlia, teda aspoň mne vysvetľovali všetko čo idú robiť a čo má čaká. Síce som nerodila prirodzene ale cisárskym, ale nemôžem sa sťažovať. Po pôrode som ležala na 5.posch. v tej prerobenej časti a je to tam fakt pekné, do konca júna vraj majú prerobiť aj druhú stranu, takže miesta tam bude pre mamičky dosť. Izby sú pekné, dve izby majú jedno wc a sprchový kút, na izbe sú po dve baby. Oproti žiline, super komfort a zadarmo. No a kto chce súkromie, tak tak ako písala sasenka, tých 200sk je smiešna cena, oplatí sa. No môj názor je, že čadca si veľmi polepšila.

piskajka
6. jún 2008

Dakujem za radu,dufam ze to tam najdem.Erika26,GRATULUJEM ti k Veronike,aby ste boli zdrave,stastne.Gratulujem!! 🙂 😅 😵 🙂 🙂