Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
8. jún 2009

veroni a ty pekne len vybavuj. bolo by super, keby to vyslo 😵
miska, ale norko dovtedy bude chodit 😉 , on si zase spomenie 😀
a nestresujem, ze este nechodi, len som bola smutna, ze tam bude sama..ved aj moj juraj chodil neskoro. a aj to, ze tam bude behat po 4 ma tiez nejak extra netesi 😝 berem levika 😀
a emmka nech rychlo dosoplikuje, evi, tak rychlo vykurirovat seba aj emmusika 😉
andul, nech sa nozky rychlo zahoja. aj ked ja som si ako tehotna narazila na nohe prst o stol. a bolievalo ma to este dlho po porode, takze ono to fakt chvilku potrva.

klba
8. jún 2009

baby, ja viem ze bude super, ale tie ich nazory 😠 😠 😠 a musime tam chodit kazdy tyzden, tak si vzdy nieco vypocujem 😝 keby je podla nich tak stale kvasime len doma 😝

inak stalo sa to v sobotu a doteraz mi to dviha adrenalin 😠

a do jasnej sa teskame, uz odratavame dni a pomaly aj hodiny 😀

uz nestiham citat, drobec hlasi hlad 😉 potom docitam, mam zameskane snad od polovice tyzdna

basika
8. jún 2009

leni - čo sa týka chôdze tak každé dieťa je iné... a Lívia chodí aj nechodí sama... vo vnútry prejde zo spálne do kuchyne aj cez prah, ale aj tak preferuje viac 4..a vonku tiež sama nechodí, nakoľko sme v kopcoch...a po teréne nemá istotu...ale chystám sa ku kamoške.. na cvičenie na dvor majú pokosený krásny trávnik a rovinúúúúúúúúúúúúúú tam môže padať..už minule chcela loptičku nosiť a tak chodiť..ale tráva bola mokrá..tak každý pád znamenal mokré tepláky...

eviku78
8. jún 2009

babule, nestiham citat, len potrebujem poradit. emmke tecu strasne vodove sopliky, ktore sa ani nedaju odsavat, lebo do sekundy je to to iste. stale jej len utieram nostek a davam jej libenar. co jej este mozem davat na tie sopliky? a cim jej mozem natierat nostek, aby ho nemala vystipany? a co podavat dietatu pri prechladnuti? kazda rada dobra. 😀 😀

janca704
8. jún 2009

Ahojte, ja tak narychlo (na Prime idu zufalky 😅 )

Eviku, neporadim. Ja som odsavanie vodnatych soplikov rychlo vzdala, no neskor sa zmenili na riadne sople 😖 Ale dufam, ze u vas to tak nebude.

LENI - ani my este nechodime 😉 Ja som tiez rozmyslala, kto este nechodi, ci nebudeme sami 😅

KLBA - aj mna by nas..lo taketo nieco, kasli na to.

KA77KA - krasne fotky, tie satickove su super. Este Eli do nich oblec a odfot 🙂 Inak v plavockach je uzasnaaa 😵 😵 😵

No a chori, vyzdravte sa ☹

eviku78
8. jún 2009

no mamule, nevyzera to dobre. zacina emmke stupat teplota. uvidime aka bude noc. ale snad je emmka nejaky chlap a do piatku sme fit. 😀

jankapo
8. jún 2009

ahoj mamky,
ja len na chvilku kym su chalaniska na pieskovisku... 🙂

jo, ja este len citam o tej jasnej a uz mam z toho stres...heh, ja som taky stresor pred cestami... 😅...stresujem,ze co ak ochoriem pred, alebo pocas...joj, balenie 😝 a cestaaaa 😝 😝 😝...ale kedze ja stres ako taky k zivotu moooozem, strasne rada pokusam nervy... 😎 😀
Klba, odporucam tvojim svokrovcom pozriet moj album z minuleho leta, nech kuknu, kam chodia 4-mes. miminka...Trebars aj na Popradske pleso... 😉 Ja som take truc decko,mne kebyze povedia ze co do Jasnej, ja sa nas...a idem k moru!!! 😀
Teraz s bruskom je to o inom, to fakt sa snazim chranit Tominka od sialenstiev maminky, to budeme v lete pekne lenosit, no nebyt toho...hmmmm.....more stopro by sme dali. 😵 Nevadi, 4rom nam bude o rok veselsie. 😉

Sople furt mame, ale krvny obraz ukaaaaaazkovy... 😵 😵 😵 😵 Takze asi zuby, alebo ktovie co. Matulko je zdravy, no caka nas este 4 tyzdne biseptolu. 😒 Chudak jeho pecen. 😖
Evi, inak pri soploch nic, len odsavat (utierat) a dala by som cebion. Na noc aj dithiaden stvrtinku, nech ukludni sliznice. Alebo fenistil, prsote nejake antihistaminikum. Inak si nepomozes.

klba
8. jún 2009

janka, ja rada cestujem, keby bolo na mne vyletiky by boli v kuse, len auto nie je a vodicak nemam a tento rok more nevyjde ale bud. rok urcite bude.
a na svokrovcov kaslem, akurat dnes som sa zapojila do sutaze o dovolenku pri mori 😀 😀 😀

ajkabezka
8. jún 2009

ahojte dorazili sme z mesta 😅 ..ojojoj unavena som jak kon ☹ ☹ ..ale deti maju zas "duracelky " naplno nabite 😅 , takze idem sa venovat 🤐 😵
ale som si radost urobila 😵 , kupila som si peeeknu kabelku zltuuu juj taku som dlllho chcela 😀 😀 😀 ..
len skok- eviku na sopliky nam pomahal PANTHENOSE sprey a mast BOROSAN na okolie dierok- ona by sa nemala malym davat, ale ja davam len zdibicicicinek a dost dobre sa mu pak dycha aj okraje nosa nepraskaju 😉 ..a na noc davam mokry stan, zvysenu polohu a niekedy aj matovy vonny olej do aromalampy 😉 .....takze tak uz ideeeem.. 🤐 😀

kety80
8. jún 2009

ahojte

a kedy v aku hodinu sa stretavate na kuchajre alebo strkovci 😉

kety80
8. jún 2009

ak chodeniu nas kubko stale len 4-noskuje postavisa drzi sa stolicky prejde 2 - 3 kroky(ale nie sam( a viac sa mu nechce ale v lezeni je rychly ako strela niekedy za nim nestihame takze nie ste sami 🙂

kety80
8. jún 2009

chorým skore uzdravenie maly este kiahne nedostal 😲 dufam ze potom z jasnej date fotky 😉 tak nech ste dovtedy vsetci fit a nech vam pocko vyjde 🙂

andula30
8. jún 2009

Ahojte tak vela ste nepopisali tak aj precitat som nieco stihla aj ked spatne ani nahodou klba ja so svokrovcami suhlasim tak daleko sa s malym trepes 😉 😀 ja som poriadnejsia matka ja len tutok kusok do Norska od 5 mesiacov 😉 😉 tie sopliky uz aj nas stvu este len mu ich idem utriet a uz hlavku otaca prec 😒 ka77ka fotky eno nuno

misanik
8. jún 2009

evi, uplne riedke odsavam tiez. Davaj jej nejaky slany spray, ja davam physiomer, libenar nedavaj ten nechaj keby boli huste sople na zriedenie a 1/4 dithiaden 2 x denne, alebo fenistyl, to ukludni sliznice. Ked zhustnu sople mozes aj nasivin, ak by nesli odsat tak sinupret na uvolnenie hlienov, ale toto nebudes potrebovat 😉 Emmusik to zvladne urcite.
Klba, svokrovcov by som.... no musi to nastvat, dohodni s musom, nech si hodi s nimirec a priste nech si nechaju rozumy pre seba, alebo povedia len jemu a on zvazi ci ta takymi mudrostami bude zatazovat 😉

misanik
8. jún 2009

andula, nech vam rychlo utecie ten cas bez tatinka a aj noha nech sa vylieci.

basika
8. jún 2009

ajajaaaaj...ach tie choroby ☹

eviku - hádam to nebude zlé...ja dávam Livke priebežne takmer každý deň od Nivea taký sprej do nosa. Keď mala veeeeľku nádchu tak som Nasivin pre deti kvapky, ako písala jankapo Nasivina a dávam jej už viac ako mesiac Imunoglukan sirup. lebo zuby idúúúú imunita dostáva zabrať..všade choroby...sme tiež len tak tak na pokraji nejakej pliagy...teraz som jej nasadila aj Ambrobene kvapky...to mala od minula..zrieďuje to hlieny...dúfam, že sa to aj u nás nezhorší... zatiaľ je to len tak tak....

basika
8. jún 2009

andula - ahoooj, tak tiež prajem nech ten čas rýchlo letí.. a ste všetci spolu...

jaj som zle napísala..ako písala Jankapo Fenistil kvapky..

andula30
8. jún 2009

babule dik boli sme uz niekolkokrat od seba ale teraz s malym je to tazsie ale zvladneme ved musime co ine nam zostava 😉

ajkabezka
8. jún 2009

kety nas kubo odmietol lozit 🤐 , az teraz ma take tendencie sa to trosku ucit- uz sa vie na 4 hojdat 😕 ..
janca aj ty sledujes? 😉 aj ja mozem 😵 ..mame tu u nas s kamaratkami klub zufaliek 😅 - nasich slovenskych 😀 - nemame s nimi nic spolocne 🤐 , ale nam tak hovori zopar slobodnych 😀 - radovdajok 😝 😝
andula nech je noha ok- chvilu to poboli a pak bude ok
miska sme raaadi ze norko je fit..
manza dosiel z brigady zmoreny 😒 , idem sa venovat 😵 , jedlo zohriat,nohy masirovat.. 😵 🙂 .
..vsetko je ako ma byt...uz iba 4x sa vyspinkameeeeee 😀 😀 😀 😀 😀

anjelok
8. jún 2009

no tak sme boli na tom foteni..natalka urevanaa, dnes ma total blbu naladu od rana, takze nem dobry den na fotenie 😒..no tak som strasne zvedava, co to budu za fotky 😕 ..ale hadam par peknych sa tam najde na buducorocny kalendar 😅 ..a jednu by som chcela do spalne 😵
inak s fotografkou sa pozname, len obe sme vydate, takze podla mena sme nevedeli, az ked sme sa zbadali 😀
janii tak som rada, ze nebudeme sami (norka neratam, on si do jasnej urcite spomenie 😀 )
janipo paraaada, ze krvy obraz ok, ten bispetol 😝 ale co uz 😒 ..moj juraj bral ako decko permanentne atb, stale anginy a potom ako som ti uz spominala, tak v puberte zapal obliciek..a to cikal blato 😝 . no a vidis, ozenil sa 😀 a celkom zdravy je 😉
ajka tak to berem, muzicek mi robi veceru (hamburgery 😝 ) a mozno ho aj na tu masaz noh prehovorim. a to som ani nebola na brigade 😀

kety80
8. jún 2009

kto ma chut nech urobi kuk dala som novu fotku 🙂

kety80
8. jún 2009

maly zacal strasne dudlovat dnes nechcel ani bez dudla byt neviem ci kvoli zubom 😎 a vy ste ako na tom z dudlami kika mi dost dlho dudlovala tak maleho chcem skor odnaucit ale ked bude robit take cirkusi ako dnes tak neviem 😖

ajkabezka
8. jún 2009

janipo aj ja mam rada stres 😵 - spickuje ma to k vetsim a kvalitnejsim vykonum 😀 - ten pozitivny 🤐 - take napetie, ze iba drnknut do mna a hram 😀 😀
miska uvidis ze pekne foto bude, sak profik je profik 😎
kety dani dudlal do 1,5- pak som dudle zasila do maca jeho milovaneho od babi&deda 😉 , povedala ze maco ich spapal a bolo 😝 - spal s tym macom asi este 2 roky ale maco zuby nepokrivi 😉 🙂 ..kuba jako kedy dudel, niekedy vooobec nemuusi 😝 a striiela ho do daleka 😎 a niekedy by aj jedol s dudlom v puse 😅 , no ale on ma uz tie prve dolne jednotky take kriveee ze horsie uz to byt nemoze 😅 ...idem manza pyta druuhu nohuuuu 😵 ...pak uz pojdem hajat, lebo mi ty mali davaju fakt zabrat 😲 😔 - a to som si nachystala koooopu zehlenia 😅 ..nic nebudue irenko, pojdem pinki linky... 😝 😝
tak bruuuu a povinne uzdravovat 😵 😵 😵 😵

kats
9. jún 2009

krasne rano 😀

matusko spinkal celu noc od siedmej do pol siedmej a bez horucky 😀 😀 len upchaty nufak este doliecime 😉 sople su uz mega huste 😠 inak ja cvok uz od 4.15 hore 😖

flaky zatial nikde... 😕 kto vie co to vlastne mal 😅

ajka inspirovala si ma mokrym stanom - tak som mu oblozila postielku dokola mokrymi plienkami 😉

anjelok
9. jún 2009

kati tak len nejaka viroza..ono uz ked si pisala, ze sa vam podarilo zrazit horucku pod 38 som si myslela, ze to asi siesta nebude, lebo nam sa to nepodarilo ani sprchami.
ale sranda, ako naraz to chytili 😀 ..to preto, aby v jasnej uz boli vsetci zdravi 😉
ako nellinka, emmka, rebeka?
norko predpokladam je uz fit 😉

nicolmt
9. jún 2009

no mne je to divne, ze sara stale zdrava 😕 do kelu, dufam ze nic nechytime tesne pred, by ma to pekne 😠 😠
my zatial len krasna modrina na cele (ktoru sme vyhrali v postielke!) a vcera sram nad obocim (po celodennom behani po vonku spadla doma a ked sa zdvihala uskrabla sa o spodok kocika) 😝 takze tak..ze vsetky urazy pekne doma a pod dozorom 🤐
no co, aspon bude sara lahko rozpoznatelna na fotkach 😀

eviku78
9. jún 2009

ahoj mamule. tak hlasim stav. u nas stale zvysena teplota a v noci chuda nevedela spat. nepomahalo sople ani odsavat. u mna sa to tiez nelepsi a ako bonus som do rana vyhrala herpes v nose ako hrom + kasel. 😠 ale stale mame este 3 dni,tak som optimista. 😎
super, ze matuskovi je uz lepsie 😵 a vsetkym chorym a soplavym prajeme tiez skore uzdravenie. 😉

ajkabezka
9. jún 2009

ahojte dneska...
hlasime straaaaaaaasny kasel u kuby 😖 , dufam iba to a nic viac 🤐 🤐 🤐 ..ale snazim sa byt optimista 😅 jako eviku 😎 ..
kats stan robi zazraky! 😵
nicol sarinka bude fit ta sa udrzi 😉 ...aj ja mam same modriny 😕 , ale neviem z coho 😨 - ze by manza? 😀 😀 ..
idem ja naklonovat samu seba aspon na 4osoby a ideme to tu zpacifikovat 🙂 ...

misanik
9. jún 2009

CAfte, deturence, neblaznite s chorobami uz. Norko sa tvari, ze je fit 😵 tak snad to tak bude, len budicek 4.15 😠

misanik
9. jún 2009

som musela odoslat a nedopisala, norko sa prebudil, posledne dni sa tak zobudi a este ho uspim a potiahne dlhsie.
Nech sa vsetci vyzdraveju, to by bola skood,a ekby sme niekoho nemohli vidiet pre chorobu 😉 urcite to setci zvladnu.