Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

katuskapd
23. jún 2009

kety ty aj verulka mate tu vyhodu ze ste si tym presli 😵 samozrejme kazde ditko je ine, ale aj tak ja sa len ucim.
vcera sa mi napriklad stalo ze sedel na nocniku 20 sekund a uz vstaval, samozrejme som ho tam drzala, citala, kocky skladala, on nie a nie sediet, no a ja mama slepa som si nevsimla ze on uz sa vycikal podotykam tak rychlo a chcel sa ukazat jaky je sikovny a ja som si nevsimla ☹ som bola zla mama 😅

kety80
23. jún 2009

katuskapd to sa mi stalo aj pri malej aj pri kubkovi takze vidis a mam druhe niekedy sa clovek nepresvedsi a potom je milo prekvapeny 🙂

kety80
23. jún 2009

ale ked to porovnavam s malou mala bola uplne ina on je viac lenivsi a pohodlnejsi 😀

kety80
23. jún 2009

kubko hore tak idem ulozit aj seba pa

barny
24. jún 2009

ahojte, som pozrela, ze sa bavite o dovolenkach, my ideme do tatier na 5 dni, teda mali by sme, este uvidime, ci manzelov kamarat zozenie ubytko aj pre nas, sme sa rozhodli neskor, tak sa celkom tesim, more u nas aktualne bude az ked dostaviame dom, aj ked by som isla urcite skor 😉
maly uz pekne beha asi dva tyzdne 😵 vonku sa este boji, ale aj to uz ide pomaly

tak zatial sa majte papa

basika
24. jún 2009

Ahojte,
no sa mi zdá, s pribúdajúcim vekom našich detí...tu nebude ani nohy...

Lívia už takmer vôbec nelozí po 4 už preferuje chodenie...a zdá sa mi to čím ďalej lepšie..je mobilnejšia...ešte to neni ono..ale je to lepšie...

a kde ste všetky..keď prší?

ka77ka
24. jún 2009

ahojte... 😉
basika...dnes som si vymyslela na obed parene buchty, tak az teraz mam trosku casu... 😝
Eliska uz tiez beha o 106.pred par dnami sa naucila hovorit Ahoj-povie hoj 😀 ..tak sa teraz kazdemu zdravi.podarena je.

a tuto som som uz vobec nekojila...rozhodla som sa vcera, ze idem prestat, pretoze eli sa mi uz len hrala s prsom a mna to uz max.unavovalo....noc bola hrozna, ale zvladli sme to.uvidim, aka bude ta dnesna. 😅

janca704
24. jún 2009

Ahojte.

MIRIAMKA - ideme do Tučepi. Je to relativne daleko (pri Makarskej), ale co uz, vyssie sa nam akosi nic nepacilo, alebo bolo prilis drahe 😒 UVidime, ako to zvladneme. Prestavok bude vela, tak snad to bude v poho.

VERULKA- idete do Trogiru, ostrov Čiovo - boli sme tam 2krat za posledne3roky a je tam kraaasne. Trogir je nadherne stare pristavne mesto so vsetkym co ma mat a vecerne prechadzky uuplne uzasne 😵 😵 😵 Akurat na plazi su vacsie kamene, ale vtedy nam to nevadilo, teraz s malym... Ved uvidis 😉

LENI - aj my more aj kvoli Davidkovmu nabehu na ekzem. ALe nezlakni sa, lebo udajne prve cca4 dni sa ekzem zvykne vplyvom mora zhorsit a az potom je viditelne zlepsenie a idealne su 3tyzdne pri mori. Tak nech sa Natalke polepsi 😉

KATKA - ako si Eli potom znova uspala, ked sa zobudila na "papanie - hranie"? 😉 A ako je Terezke?

ka77ka
24. jún 2009

janka...2x v noci papala sunar, raz pila cajik, ked moc plakala, trosku som ju pomojkala na rukach, potom som ju dala na brusko a hladkala som ju po chrbatiku. 😉 a museli sme postielku dat tesne ku mojej posteli, aby ma videla...lebo si nechcela ani lahnut.
terezka stale kasle a boli ju hrdlo, ale od vcera ma antb, tak snad do konca tyzdna bude OK.a uz nema teplotu, tak je dobre. 😉

andula30
24. jún 2009

Ahojte
ja len z rychlika pozeram ze sa zdovolenkovieva no ja vam nezavidim doprajem uzite si to nam dovca nehrozi dom teraz natotal auto ...ale zajtra ak sa nic nestane idem kupit nove dufam ze sa zadari aj muz bude snad spokojnejsi a bude ta nehoda pre nas snad uz uzavreta kapitola aj ked este jeden pozdrav z nemecka nas este len caka sud 😒 ale verime ze dopadne dobre, nikomu sme neublizili skodu sme mali len my tak snad to nedopadne katastrofalne ale uz by sme mohli mat aj toto za sebou. Nas stale jeduju zubky uz asi 2 tyzdne neje skoro nic uz aby boli vonku.Chodenie stale za ruku ale staaale 😀 😀 chodit chodit...

miriamka
24. jún 2009

Ahojte,
tak to je paradne pocasie...ale neva,dazd bol ked som bola v praci,a potom som este stihla byt s malym vonku,samozrejme presiel kazdu mlacku ale tesil sa,tak som ho nechala 😉
Tak dnes sme rozmyslali,ci nepojdeme nakoniec na dovcu letecky,takze teraz uz neviem a sama som zvedava ako to nakoniec dopadne a kam pojdeme,ale urcite aspon na tyzden s malym niekam vyrazime...posledne roky sme stale len na dome boli,vsetko do domceka islo...takze je na case si aj troska uzit 😉
Inac aj maly hovori papa a zacne vzdy pekne mavat
😉

kety80
24. jún 2009

ahojte maminky 🙂 🙂

rozmyslali sme ze asi aj mi pojdeme do chorvatska ale neviem este na ake miesto ak mate nejake typy na perfekne miesto tak sup s nimi chceli sme ist do turecka ale to bude finacne narocne a potrebujeme penieze na dom ale aspon ze niekam vypadneme aj ked by to malo byt na slovensku a pojdeme urcite na východ lebo muz je odtial tak uvidime hlavne ze budme spolu na nicom inom nezalezi nemam pravdu 🙂 😵

verulka
24. jún 2009

janca, tak to som rada, ze sa vam tam pacilo..uz osm kukala na nete, krasne obrazky...kamene mozem, snad aj prechadzky budu..inak ja som fakt nenarocna co sa dovoleniek tyka- teda ubytka..stravu mame vzdy vlastnu, len musi byt kam chodit okolo..nie sme moc plazove typy 😀 vy kedy idete, uz viete?
co sa pocka tyka, my sme furt von 😅 teda jasne, ze nejdem do najvacsieho lejaku, ale vcera to nebolo vobec des a dnes pocas 3h vonku na mna spadlo asi 40kvapiek 😀 cize da sa..
ale leto je za dvermi, ja idem zajtra na bike, a v sobotu sa idem kupat..som sa rozhodla 😀
andula, sud musi dobre dopadnut, auto nove isto posluzi 😉

miriamka
24. jún 2009

Kety...my tiez zvazujeme Chorvatsko,a hladame teraz miesto 😉
Verul...my sme tiez stale vonku,len som dnes usudila ze gumaciky potrebujeme uz 😉

kety80
24. jún 2009

VERUL ako ty to zvladas s balenim a stravou my sme len styria ale neviem si to ani predstavit 😅

misanik
24. jún 2009

Ahojte mamule.
Mam tu mamku tak vas zanedbavam. Norusko je tkay uzasny, ze som z neho od rana do vecera total na makko 😵 , uplne uzasny, robi vselijake super veci, krasne vsetkemu rozumie, napr. mi nosi stale ponozky kedze beham po byte bosa a on sa zrejme obava o moje zdravie. 😀 Inac on chodi perfekte. Cele dni sa teraz prechadza, vobec nepada ani nebalansuje, nechapeme 😲 asi fakt cakal s chodenim kym an to naozaj nebude mat.
Dnes sme ho ostrihali strojcekom, tka mi je troska luto, mal nadhernu hrivu a uz nie je ☹ , ale na leto mu bude lepsie, zajtra ho odfotima hodim foto.
Andulka, drzim vam palce, isto to dobre dopadne.
Anjelok - leni, zelam krasnu dovolenku, uzite si to poriadne.
Aj ostatni co cestuju v najblizsej dobe, tak prajem stastnu cetu a krasnu dovolenku.
Norko mi spava tiaz vacsinou len raz, ale uplne na figu, lebo dopoludnia a od obeda taha do vecera... 😝

janca704
24. jún 2009

Verulka, my ideme na prelome jula-augusta, na 12dni (to sme si uvedomili az doma 😀 , ze tak dlho 😅 ). Ciovo je taky mensi ostrov (s pevninou ho ale spaja cesta), takze sa da vselijako prejst dookola a tak, je tam vraj nejaky kostolik, ci klastor stary, ci co.... My sme tam neboli 😔

My sme este zvazovali KRK - ostrov. Je krasny a ked sme tam raz boli s nasimi, cesta trvala len 8 hodin, co je pre babo uplne super 😉 To len tip.

Misi, super, ze je NOrko taky zlatusik 😵 a chodec. Pozdravujeme.

No a CHVLIM SA 😀 Aj my sme uz chodci 😵 😵 😵 😵 sice taki 6 - krokovi, ale maly sa z toho strasne tesi. Zatial ide, len ked ho pustime, tak, ze sam od sedacky, ci stola sa este boji, aj ked skusa, ale tesime sa 😵 😵 😵 Ktovie, ci to do rana nezabudne, ako Norko 😀

kety80
24. jún 2009

janca dik za ten krk to sme pozerali a my este sami nechodime tak dufam ze sa uz coskoro osmely aj kubko 😒

katuskapd
25. jún 2009

ahojte dobre ranko 😀

tak matusko uz chodi, aj sa zobudi a chodi, jaj aj cez prah prejde bez zavahania 😀 to bola dobra sprava a teraz zla dorazil k nam vzdor, vcera prvy zachvat hnevu, total hadzanie, plakanie, rucanie, 😠 som bola taka zaskocena ze az 😠 😕 no musim nastudovat literaturu jak reagovat 😒

janca gratlka k chodeniu

kety ja neporadim, este sme neboli v chorvatsku

misanik
25. jún 2009

Ahojte, jani, gratulujem, tak aj davidko sa uz pusta 😵 sikulka
My sme boli v chorvatsku len v Omisi, to je medzi Splitom a Makarskou, tam su pieskove plaze. Nedaleko je trogir, tam sme boli, prekrasne miesto naozaj. Ja mam vsak na chorvatsko tazke srdce, boli sme tam na prelome jula aaugusta a 2 tyzne nam prsalo a vzdych mal maximalne 15st... 😝 drzim palce, aby toto nikoho nestretlo 😉
Inak u nas pocko celkom oki, podari s anam styale aspon 2-3 hodky vonku, nejakych par kvapiek nas zasa neroztopi ako verulka hovori, dnes je uz ale nadherne, na rannej prechadzke uz bol vcelku upek 🙂

verulka
25. jún 2009

kety, to su roky praxe..v balenisom extremny minimalista, a vzdy je dost..vecer napisem 5zoznamov a potom max hodku a sme zbaleni 😉 so stravou mi vydatne pomaha svokor- teda ja nakupim a on (zlaticko moje) mi to povari a pozavara..na mieste varime len polievky a prilohy, cize pohoda 😉 a halvne na leto sa bali ovela lahsie ako na zimu 😉
misi, to je super, ze je taky zlaty ten tov jnorko..vlasky ryychlo dorastu, my budeme pred dovcou este strihat 😉
janca, tak si uzite prve kroky 😉 a my isto pojdeme vsade, ako poznam mojho muza, tak poreferujem 😀
jo, krpec zacal krasne spavat v noci (klop-klop) ale dnes sme nespali, lebo radko mal podozrenie na zapal sl.creva... 😝 😝 ziadna sranda, ale nastastie je to v pohode a nic sa nedeje 😎
i ked von sa dnes asi nedostanem...ron mi tu uz lieta ako lev v klietke 😀
pekny den

eviku78
25. jún 2009

ahoj mamule. no vidim, ze asi vsetky balite na dofcu, tak je pomenej prispevkov.
leni ako? zbalena? cestovna horucka uz je? 😉

gratulujem chodcom - norkovi, ze je k mamine taky ohladuplny a nepada a davidkovi samozrejme tiez. 😵

romi - zabudla som vase kraaaaaaaaasne dovolenkove foto pochvalit. fakt parada. 🙂

my sme boli na ostrove Hvar, ked som chodila este na zakladku a bolo tam perfektne. akurat skalnate plaze, takze nic pre pieskovych. 😉

andula - drzim palce, myslime na vas a sud dopadne urcite dobre. musi. 😎

nicolmt
25. jún 2009

norkovi aj davidkovi gratulka k chodeniu 😅 vidis miska som ti hovorila ze tu bude u norka ako u sary..dlho dlho nic a potom rovno bezpecne chodit, co dake 3-5krokovanie 😝 😀

my na dovcu nakoniec nejdeme, lebo moj drahy je tak zrelaxovany z prace ze uz ziadnu dovolenku nepotrebuje a dtto moj tato dochodca ☹ takze len ja neschopna matka na materskej dovolenke si nestihnem odychnut 😝 😀 😎

a u nas je vcelku pekne pocasie 😉 teda dnes nielen vcelku ale fakt pekne..ostatne dni pekne sem tam taka kvapka ale mame novy prsiplast na kocik tak nas to nerozhadze, ja dam kapucu a tych 10minut dazda zvladneme 🙂 ale tiez som sa uz zacala obzerat ze sare kupit aspon gumaciky, a prsplastik alebo dazdnik (to by asi este neudrzala alebo ak aj hej tak by ho rozobrala 😝 😀 )

no a potrebujem radit 😉
co vam deti spia uz iba jeden krat..tak od kedy do kedy cca a ako to robite s jedenim 😕 sara co uz 2 tyzdne nespala poobede tak uz teda asi fakt 1 spanok, ale presne ako u norka len doobedny a potom otras az do vecera, uz jej to pomaly posuvam ale stale je to dake nedokonale 😀 takze postrebujem odkukat ako dokonale ste to zvladli vy 😉
a druha vec uz sa konecne (premohla som svoju lenivost) ucime na nocnik 🙂 len aj k tomu by som ptrebovala daky manual 😀 😕
zatial ju davam len rano..to sa vzdy vycika, vecer pred kupanim sa snazim tiez a to sa sice tiez vzdy vycika ale vzdy v behu cestou do vane, lebo ako moze sediet na nocniku ked hura vanaaaaaaaaaaaaa..este ze tam je plavacka a potom dlazba 😎 pred spanim ju vzdy prebalujem ale to uz je taka unavena a umrncana ze by mi asi uz sediet na nocniku nechcela tak ako to mate natrenovane vy?

katuskapd
25. jún 2009

inak aj my chodime nas prehliadate ☹ ☹ ☹

nicolmt
25. jún 2009

katuska sorry aj matuskovi samozrejme gratulka 😉 to len davidka a norka som life na stretku videla ako by aj chodili keby ich niekdo drzal 🤐 a teraz uz su tiez velky bezci 🙂

eviku78
25. jún 2009

boooozinku, ako sme mohli matuska prehliadnut. 😲 samozrjeme tiez velke gratulacie. 😉

ninka - ja davam emmci na biliku uz od 8. mesiaca. a davala som ju viac x za den. najskor to nemalo system. zo zaciatku sa jej podarilo vycikat vzdy po spanku. tak ju skus supnut na biliku, ked sa poobede zobudi. a vecer ju daj skor, ked este nepocuje vodu. emmi sa vzdy vycika, ale vela x sa stane, ze cika este aj po kupani. samozrejme vacsinou na postel. ked netrafi podlozku. 😀

a spanok mame tiez uz len jeden. ide spat tak okolo 12.00 a spi zhurba 2-2,5 hod. uz celkom v pohode vydrzi byt hore do dvanastej aj ked vstane o siestej. ideme doobeda von a to hned zabudne, ze je unavena.potom sa naobeduje a hajde spinkat. samozjrejme obcas mame aj krizu. to len mrnci sa a vesia sa mi na teplaky. ale zatial zvladame. 😉

ka77ka
25. jún 2009

ahojte...takze chodcom gratulujeme aj my ku chodeniu... 🙂
miska...keby som mala syna, bol by kazdu chvilu vykoseny masinkou...moj chlap by sa v tom vyzival-profes.deformacia. 😀 😀 😀
aj terezku sme vystikali, ked mala 2 roky v domneni, ze jej vlasky zhustnu, ale zazrak sa nekonal. 😵

nikol...eliska uz tie spava len 1x..vecsinou zaspi okolo pol 12, spi do pol 2-2 a potom v pohode vydrzi do vecera.a nocnik?...teraz to akosi flakam ☹ , ale ked, tak ju posadim hned rano, a potom poobede, ked sa vyspinka. 😉 vecer ju uz nedavam.

dnesna noc nic moc...o 4 si slecinka zmyslela, ze chce didku, taak revala, ze som nevydrzala a dala som jej.ale budem skusat dalej v odstavovani-ved jedneho dna sa to snad podari. 😀

a pocasie?...akosi sa uz zatahuje, tak neviem, ci zas prsat nebude...aj dusno je vonku. 😉

a dazdnik je asi zbytocne im este kupovat...skor ten prsiplast. 😉

anjelok
25. jún 2009

ahojteee,
tak veru cestovna horucka uz je, aj teraz ma caka este kopa zehlenia nasich veci a periem natalkine snad do zajtra poschnu.
misi, ja chorvatsko nemusim 😝 ..bola som tam raz a odvtedy sa tam neviem znova odhodlat 😅 ..snad raz 🙂 , aj toto leto sme planovali autom, ale nakoniec pojdeme radsej do talianska 😀
samozrejme tym nechcem odradit nikoho, kto sa do chorvatska chysta 😕
chodcom gratulujem. my sme na tom podobne ako jankin davidko. uz sa sama pusti a ide, ale len zopar krockov. a to tak mozno 2x za den. ale uz sa rozbieha, tak snad to pojde 🙂 ale tesi ma napr., ze sa vie sama postavit uprostred priestoru bez pomoci, ked chce. a dokonca a jednom odrazadle co mame doma, sa uz vie aj odrazat..sama na neho vysadne poposuva sa troska a potom zosadne..zlata je 😵
nicol, si ma pobavila s tym dazdnikom 😀 ..som si predstavila malu sarinku ako s nim cupita 😀 . jasne, ze lepsie prsiplast a gumaciky.
co sa tyka spanku, my spime uz len raz, od dvanastej-pol jednej tie 2-3 hodiny. ja mam ale problem s obedom. lebo to uz je unavena a moc nechce jest. zje vzdy len polovicu, tak potom ked sa zobudi, musime dojedat. a nemozem jej davat polievky, lebo potom uz nechce druhe. aj dnes mala pred spankom len polievku a druhe mi okaslala 🙄
s nocnikom neporadim, ja planujem ucit az buduce leto, ked bude mat 2 roky. teda ak si to ona nejak skor nevypyta. lebo napr. s tym jednym spankom si to nastavila ona sama. ja som nic neriesila.

verulka
25. jún 2009

katushka, nemozes si to tak brat 😉 ja malokedy citam spatne a reagujem na to co vidim najblizsie +co si pamatam 😅 gratulka patri aj matuskovi 😉
kati, akoze profesionalna deformacia? to u nas opat 😀 risko uz ma vlasy skoro do copu, radko ma to svoje ciro 😀 ron zatim len strihame, lebo aj to je boj 😝
nicol, so serblom neporadim- u na snic, ani uz neskusam..u nas to bud ide alebo nejde 😀 teraz nejde...

nicolmt
25. jún 2009

no ja som vcera videla take male dievcatko cupitat s dazdnikom a podla jej chodze sa mi zdalo ze bude tak rovnako stara ako nase deti a bolo to take zlatucko smiesne 😀 😀 tak preto sa pre istotu pytam 🙂

no co poslem svagrinku do HMka tam urcite aj gumaky a prisliplaste maju..ozaj a co letne vypredaje este nezacali 😕

no presne s tym jedenim...sara je moc unavena aby jedla poriadne obed..teraz mame super asi 3 dni (vsak ono to zas prejde 😝) vstava az pred 8.oo a kym dopije mliecko je aj 8.2o takze skor ako o 11.oo mi jest nebude a to uz je taaak unavena ze o 11.3o ked ju davam do postielky tak uz len mrmle a zaspi do 5 minut, tak o tej 11.oo ma len jogurt a obed az ked vstane resp o 3 hodky no ale zas obedovat aj o 14.3o 😲 sa mi zda aj dost neskoro 😕
tiez sme doobeda vonku aby som jej posunula spanok, dnes super az do 11.15 vydzala, to keby chcela spat od tej pol dvanastej do takej pol tretej (utopia 😝) tak uz by bola pohoda a vydrzi bez mrncania do vecera 😎
zatial vzdy vstala 13.15 tak to uz mala dlho 😒

s nocnikom teda ideme odpisovat od emky 😉 uz som skusala pred kupanim ze nenapustame vodu, ze vsak najprv sa cika az potom kupe ale bez uspechu..proste vecer ked sa ide do hola je pre nu jasne ze sa ideme kupat a bezi hola po byte ryyyyyyychlo do kupelne este ani voda netecie 😀 no a ked sa zobudi to by som mohla vyskusat ju davat po zobudeni 🙂
ja som na to este stale leniva ale svokrus ma dost podpichuje aj nocnik doniesla aj ocka iniciuje aby ju daval no tak co ja uz 😝 ale fakt je ze ma presvedcilo az to, ze mi trebars "povie" ked ide cikat..napr rozbalim jej plienku idem vymenit a ona ze cssss a vycika sa (do plienky samozrejme) alebo mi casto privlecie nocnik ze csss a to ja potom neviem ze ci mi ukazuje nocnik ze csss nocnik som nasla ale csss idem cikat aj nocnik som si doniesla tak daj dole plienku 😀 😀 😀