Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
29. apr 2009

basika ty take zaujimave a zaroven tazke otazky davas. my to mame takmer kazdy den..ale ci to riesime spravne, to nik netusi 😅

evi pekne fotos..olivka ma novu satku? kocica je 😉 ..a straaasna vlasana je uz 🙂

klba, no to chce asi naucit spinkat v postielke. to moze byt dost nebezepecne, do niecoho narazi, udre sa a pod.. 😒

eviku78
29. apr 2009

leni, ved silnejsi vyhrava, nie? 😀 😀 😀

efcso
29. apr 2009

leni, dik. to uz ma davno tu satku - za 2 eura 😀 . chcela som jej aj viac kupit, ale potvora si dava dole kazdu ciapku, takze atial neinvestujem a pockam si, ci sa miss ukludni. ale ked je v zapale hry, vydrzi aj ciapka na hlave...

sammy - ahooooooj, ako sa mate? zdravi ste?

kats
29. apr 2009

leni, evi - nielen silnejsi ale aj ten kto viac zajaci tak vyhra 😀

kats
29. apr 2009

oli na titulke 😀 vlasata a zubata 😉 vyzera ako velkacka 😀 ale ked su vlasy schovane pod satkou hned je to babo 😉

efcso
29. apr 2009

kats, to je fakt s tym jacanim 😀 mala by som oli naucit jacat na povel 😀 😀 😀 kooolko hraciek by sme mali 😅

eviku78
29. apr 2009

pozooor ale emmusik vazi najviac z "pondelkovych" deti a nie je to ziadne zakriknute dieta. tak bacha na vlacha. 😀 ona je mozno postrach takych mamiciek ako basika 😉

kats
29. apr 2009

evi neviem neviem ci mate 'pondelkove' vitazstvo... ved ked matusko zajaci, vsetky su hned v pozore 😀

eviku78
29. apr 2009

uprimne? ja pred ostatnymi mamickami (hlavne na cviceni) hram formu: "emmi nechaj dievcatku lopticku a pod sa hrat s niecim inym". ale v duchu si myslim: "daj jej. ved ty si ju mala prva." 😀 😀 😀

efcso
29. apr 2009

baby, bacha teda na stretku! niektore mamicky si totiz nevedia vychovat vlastne deti 😀 😀 😀

eviku78
29. apr 2009

kati, to mas pravdu. musim uznat, ze matulo si vie presadit svoje. 😎

efcso
29. apr 2009

evi - teraz som si vsimla predosly prispevok a rehocem sa uplne, ze si az dieta zobudim 😀 😀 😀 😀 😀 . tak ty si takato vychcana? no esteze mam silnejsie dieta, lebo v maji neviem neviem ako by dopadla... musim ju aj ja podobne ucit, lebo ved ona je taka zlatunka, ze hned da kazdemu co ma prave v rukach...

kats
29. apr 2009

ef ved cakame ta na treningu 😀 nasi ti ju vytrenuju 😀

evi - ja ze aka si ty mila osobka a nakoniec toto 😎

eviku78
29. apr 2009

emmka nastastie zatial vzdy statocne bojuje. ved nech sa dievca uci, ze v zivote jej zadarmo nikto nic neda. 😀 😎 😲 😝
olivku ty len nechaj tak. 😉 aspon ked pridete, nebudeme musiet riesit. vsetko pekne poposuva emmusikovi a bude klud. 😀 😀

janca704
29. apr 2009

Caute, BAS, ty prides s takymi zaujimavymi otazkami.... 😉

Nam sa to stava na cviceni a tiez som z toho rozladena, ako reagovat. Ked berie maly niekomu hracku, alebo cokolvek, tak mu dohovaram (aj ked to ma v pazi) a snazim sa ho zaujat niecim inym. Ale minule sa nam stalo, ze mu bralo hracku starsie dievcatko a teda aj silnejsie. Maly bol zlaty, drzaaaaaal, ale mala ho "prebila" a hracku mu vytrhla. Mala som chut jej ju zobrat a vysvetlit, ze on ju mal prvy a nemala by mu ju brat, ale to by mala spravit jej mama, nie? Blba situacia, clovek chce branit svoje dieta,a le pritom nezasahovat do vychovy ineho dietata. No ufff.

EVI, ty si maska 😀 😀 😀 😀 😀

Topanocky aj my mame tie, co ste stranku hodili a su fajn 😵

eviku78
29. apr 2009

pozor, na pondelkoch to nepraktizujem. tam sa medzi deti nemiesam, kym netecie krv ak si si nevsimla. 😀 😀 😀

eviku78
29. apr 2009

boze baby, ved ja sa musim ucit a nie sa tu s vami zabavat. takto nebude zo psa slanina. 😀

kats
29. apr 2009

evi jasne ze viem 😀 ty ich fotis s vykrikom 'boooojuuuj'

ditko hore a poobedna sichta zacina 😉

eviku78
29. apr 2009

jani, podla mna takymto malym detom darmo este vysvetlujes. ako treba s tym postupne zacinat, ale teraz to este nechapu. ja sa presne snazim emmusika zaujat niecim inym. ale ak su deti rovnako stare, nema cenu to riesit.

basika
29. apr 2009

No mala som na mysli podobnú situáciu ako písala Janca...áno treba postupne deti na to učiť...ale aspoň ja to tak beriem, že sa musím sama pripraviť na podobné situácie...ja som taká... radšej byť pripravená a nedostať sa do takej situácie, ako sa dostať do takej situáce a nebyť pripravená

no bola som tam s kamoškou... a jej malá ma 2,5 roka cca a tá si už sama riešila veci...v domčeku boli detičky..c také 1,5 ročné a tá 2,5 ročná...tá tam prišla a povedala "vypadni" 😀 aj som sa zasmiala...

basika
29. apr 2009

juuuj a ešte...ako dobre, že na stretko nejdem..aspoň nič nepokazím.. 🤐

kats
29. apr 2009

mas pravdu, kto nic nerobi nic nepokazi 😕

tu by skor bolo lepsie povedat kto nejde nic nezje 😉 nespozna, neskusi, nezazije, nenauci ....

verulka
29. apr 2009

ajjej, vyhcova 😀
ak beriem, nedovolim..aj napriek hlasnemu protestu..ak druhe berie, tak podla reakcie krpca..ak to ma v pazi, neriesim, ak mu drzo vzalo hracku, tak zasiahnem, vezmem spat a poviem dietatu, ze takto sa to nema...casto sa moze stat, ze sa ohradi nejaka maminka, ale kym som v prave, tak v pohode...ale to netreba robit dlho, ked budu rozumnejsi, tak si poriesia sami...dolezite je viest si svoje deti k ohladuplnosti a slusnosti...i ked zazitkov v tomto smere mam kopu- ako risko fasol odpoved na otazku ,ci si moze pozicat lopatku, tak mamicka, ze nie, lebo vies, moj Adamko to nema rad a on bude velmi plakat, hraj sa radsej so svojimi 😝 ...i ked riskovi som to tazko vysvetlovala, preco niektore deti nemusia poziciavat hracky 🙄 ...
jaaaj a kreslenie? nas pohoz na postel je uuplne krasny 😀 zdy ked pisem zoznam na nakup, tak sa priplichti a docmara uúlne vsetko 😀

efcso
29. apr 2009

verul, myslim, ze adamkovi bude na svete najlepsie 😀 . v dnesnom svete altruizmus neleti...

basika
29. apr 2009

jeeej ja sa tu aj cudzie slová naučím...., som normálne musela naštudovať čo je to altruizmus...
zas som o voľačo múdrejšia....a to nemusím nikam ani chodiť...

verul - no, na niektoré situáce sa človek ťažko pripraví...

ef - som kukla album, Olili je normálne ako dve osoby so šatkou iná, bez šatky iná....ale všimla som si, že stále používate opraty..či vodítko...(či ako sa to správne volá) silno nad tým uvažujem, i keď síce sama ešte nechodí...musím sa u nás v obchode spýtať, či nemajú náhodou...

katuskapd
29. apr 2009

ahojte
tak mame zasebou nakupnu turistiku u juznych susedov, jaj tak sme Matuska zasobili, ze 2 mesiace pokoj s plienkami , mliekom, kasami, prirmami, cajmi .... 😀
neviem ake plienky pouzivate, ale tesco plienky 4, ze cena 180 skk.........! som skoro odpadla.

nicolmt tie sandalky nie su klasicke sandalky to take 2 pasiky na suchy zips a spevnena päta.

branie hraciek zatial sme neriesili, mame len jedneho kamarata v matuskovom veku co k nam chodi, ale zatial sa nebiju, len nahanaju pobyte,stvornozky 😀

nicolmt
29. apr 2009

caute caute..kukam ze v poobednajsi cas to tu frci 😝 to sara uz je vtedy hore, naobedovana a vyrazame vstric velkomestu 😝 😀 takze sa opat zaradujem len do vecernej seansy 😀

samozrejme som sa narehlila ..a zabudla som co som chcela 🤐

nicolmt
29. apr 2009

klba na simiho sup do vlastnej postielky...z tej nevylezie 😝

no a vidim ze musim na stretko saru trochu priucit 😝 lebo jej zatial vsetky deti hracky len davaju alebo ked si ich uchmatne tak mamicky braniacim sa detom dohovaraju "ved pozicaj dievcatku, ono je este malicke" 😝 😀 😀 tot vyhoda plynuca z toho ze mame same vacsie deti okolo 😕

jo a insipirovana voditkom od efco uz mam aj ja zakupene...este musim nabrat odvahu a vyliezt s nim von 😝 bo v nasom velkomeste budem zas temou cislo jedna 😀 😀

sara presne ako som predpokladala, zacala rovno chodit na dlhe trate 😕 vonku ju aspon nutim aby ma drzala za ruku ale ked sa deje nahodou daco zaujimave..vid dnes, na ihrisku..12rocny chlapci hrajuci futbal...ruka, neruka, mama, nemama, vytrhne sa a bezíííííííííí 😠

ona celkovo miluje vacsie deti 😅 zatial aj oni ju 😝
v MC je jedno dievcatko co ju furt stiska a bozkava (teda to uz ma zakazane) a sara len drzi a ani sa nehne 😀
dnes na ihrisku sa zas silou mocou chcela vysplhat po smykacke nahor (vsak videla ako to ti chlapci tak hodia, nie 😝 😕 ) tak jej take 3rocne dievcatko vysvetlovalo ze to jej nepojde, ze musi ist po schodikoch, ze jej ukaze kade 😀 strasne sklamane bolo ked som jej vysvetlila ze sara este nevie chodit po schodikoch 🤐 tak potom zhodnotilo ze nech ju tam teda vylozim a ona jej to ukaze 😅

basika
29. apr 2009

katuspd - a tie plienky to boli tie fialové alebo biele balenie...lebo ak fialové...tak zíííííííííííííráááááááááám

betatka
29. apr 2009

Ahojte ja len naskok

dakujeme všetkým za gratulácie k meninkám...Lejka už hajká 🙂