Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
3. júl 2009

Ahojte,
vidim, ze tu prazno, my s amame super, norko sice skoro vobec nepapa, ale vobec mu to nevadi 😀 na ihrisku ma noveho kamarata, 2 dni sa hrali pekne, vcera sa uz klbcili 😀
Cez vikend by sme chceli skocit na kupko do madarska, tak dufam, ze vyjde pocko a ze to norko zvladne, este tak nikde nebol...

misanik
3. júl 2009

andula, tie prehanky naozaj mozu byt aj z atb... davas probiotika? nech je simi cim skor fit

ka77ka
3. júl 2009

ahojte...za posledne dni vas vobec nestiham. 🙂 skoro stale sme vonku, tesime sa z kazdeho slnecneho luca...u nas su tiez prehanky na dennom poriadku. ☹ ...zajtra sa chystame grilovat, tak dufam, ze nam pocasicko vyjde.

kats...super, ze uz aj vy mate pieskovisko 🙂 u nas je to stale zabavka c.1. 🙂 😎
denka...maly je zlatucky, mala si tazky min.rok, tak vam prejem vela zdravicka a maly nech vam robi len a len radost. 🙂

inak eliske idu dalsie zubky, tak si opet uzivame strasne noci ☹ , ale aj to prejde a bude dobre. 😉
akurat sa zobudila, ak vyjde cas, este sa zastavim.... 🙂
ak nie, tak vam prajem vsetkym krasny slnecny vikend. 🙂 🙂 🙂

zuzka.sk
3. júl 2009

Tie lieky na dovcu pre dieta - teda co treba pribalit do lekarnicky :
Na recept mi napisala : Fenistil kvapky - 3 x denne 7 kvapiek (ale to nam dala na cestu, ze na spanie - 10 kvapiek mame dat a hotovo)
Burro alkohol do usiek... neviem to dobre precitat, ani na recepte ani na papieriku - no sak doktorske pismo, tak nieco take proste , v lekarni budu vediet
Panthenol spray, ze vecer po sprchovani ju mam celu nasprayovat a bude akoby ani pri mori nebola - pokozka
Brufen sirup - ten aj mame doma
Solmucol alebo Hedelix od kaslu
- to je asi tak vsetko , ja zoberiem este Paralen cipky a Vichy opalovak na telo a tvar OF50 🙂 a beznu kozmetiku.
Padam na obedik s kolegami, cau mamicky, krasny den.

basika
3. júl 2009

Ahojte,
kats - foto svetové...a prehadzovačka nemá chybu... bude z neho traktorista?

andula - to je s najväčšou pravdepodobnosťou z tých ATB...dávaš probiotiká? Pri ATB ich treba dávať zvýšené dávky..kukni príbalový leták. Banánik mu nechutí? Alebo ryžový vývar....?

no a aj ja mám otázku, ale asi napíšem Verulke IP, lebo ona niečo kedysi spomínala, len si už neviem vybaviť ako to vtedy presne u nich bolo. Jedná sa o jogurt, že niekedy robí šarapatu dieťa plače pri tráveni? No neviem. Lebo dala som včer Lívii večer teda nie tesne pred spaním takú hodku pre spaním a v noci sa zobudila s takým plačom, to neviem či sa jej niečo snívalo a či čo?...a dnes na obed zasa mala problém zaspať akonáhle som vošla do spálne tak rev...jaaaa neviem...už minule sa mi zdalo, že mala nejakú nepokjnešiu noc..ale to neviem čo vtedy jedla večer..teraz som si to normálne zapísala do kalendára... a uvidíme či to bolo to... nespomínate si?

basika
3. júl 2009

katuskapd - nooo takéto incidenty mám rada.. 😒 , len teraz toho už bude stále viac, lebo aj naše deti sa už začnú prejavovať.... a zachovať sa vtedy správne...to by som sa chcela...lebo je to od situácie...od veku zúčastnených detí...a tak...

betatka
3. júl 2009

Ahojte

škvrňa spinka konečne...lebo posledné noci sú prebdené...reve zo sna, prehadzuje sa, vobec nechce byť zakrytá...aspon plienkou ju zakrývam aby nenachladla 😝

boli sme u doktorky po výsledky krvy...tak na spodnej hranici normálu tak že ju nebude teraz už trápiť a o pol roka sa urobí kontrolný odber.

denka som rada že si sa ozvala čo u vás nového a super že ste takto pokročili...tešíme sa s vami. 😵 😵 😵

basika ako by si riešila dve deti rovnako staré klbčia sa o jednu hračku ktorá nie je ani jedného? Lebo toto sme minule riešili s kamoškou...tak sme ich nechali či si to medzi sebou vyriešia a ked nie tak zakročíme...dopadlo to tak že hračku sme zobrali vrátili pôvodnému majiteľovi a naša revala ako tur a tá druhá si za chvílku ani nespomenula že sa bili o nejakú hračku. 😝

basika
3. júl 2009

betakta - no veru ja mám tiež veľakrát dilemu ako zareagovať...záleži ozaj od situácie. Neviem ťažko nechať aby si to sami vyriešili, ona dá sa chvíľu počkať..ale aj tak nasleduje u jedného plač...(pokiaľ Lívia chce zobrať hračku druhému dieťaťu, ktoré sa práve s ňou hrá) - tak sa snažím povedať, že o chvíľu ju dostane, keď sa dieťatko pohrá...a snažím sa ju zaujať inou hračkou....
zasa včera bol zasa iný prípad, bol u nás Livkin bratranec má 6 rokov a ona všetko chcela čo on mal, pozeral si knihu..tú chcela...dosť problém to bol..lenže to už išlo do extrému... bratranec držal knihu..a zúril Lívia Lívia...a Lívia knihu zasa driapala...tu som bola troška na vážkach..

minule napríklad sme odišli z MC, leeebo... mamička jedna do bezéna s guličkami..a šmýkalkou...vypustila svoje dve deti, ktoré sa tam šmýkali a báchali do guličiek..pre žiadne iné dieaťa už tam nebolo miesto resp. bolo to už nebezpečné..lebo oni sa šmýkali do guličiek...a Lívia chcela len guličky a guličky...no čo...tak sme odišli...mamička dvoch chlapcov očividne nereagovala...niejak...vyhovovalo jej, že sme odišli....lebo chlapcov nijak neuspernila...no čo už..

katuskapd
3. júl 2009

basika pravdu mas, len nase materske je trochu divne, teraz cez prazdniny beru deti, jak do skolky, a mali tam jednu opatrovatelku a 8 deti rozneho veku. Matusko isiel pri take velke auto zrazu 2 velky chlapci dobehli sotili ho na zem a bolo. A potom na tej smykalke, no to uz sme isli domov.

betatka ja to robim tak ze ked sa hra s niecim tak tomu dalsiemu poviem ze hracku dostane za chvilu a ked moj berie tak mu ju zoberiem a vratim povodnemu hrajucemu a dam inu, snazim sa zaujat niecim inym, dufam ze som to zrozumitelne napisala 😅

misanik
3. júl 2009

norko je vsade kde ideme najmladsi, vsetky mamicky mu vsetko povolia a daju, vezmu svojim detom a on sa tam este zvycajne pretvaruje, ze je anjelik 😉

andula30
3. júl 2009

Ahojte uzivate si teplucku ako vidim podla prispevkov 😉 dik za rady probiotika davame kako asi z atb nebude lebo to zacal uz pred ich uzivanim ale mozno tomu este dopomahaju do mc nechodime tak podobne zazitky nemame len s rodinou a to si vieme vysvetlit 😉

lucka0122
4. júl 2009

ahojte babulky mozem ist do solarka ked kojim este?

kats
4. júl 2009

luci myslim ze mozes ist kludne do solarka 😀

ka77ka
5. júl 2009

ahojte..vidno ze je vonku kraaasne.tu ani zivej duse...my sme u nasich akurat, sestra bola s detmi vonku, tak mam relativne vegeeet...prajem vam krasnu nedelu. 🙂 🙂 🙂

lucka...tiez si myslim, ze mozes ist. 😉

kety80
5. júl 2009

ahojte tak co ste vsetci na dovolenke ked je tu tak prazdno baby do akych materskych centier chodite ja som s malou chodila kedysi do presporkova ani neviem ci este funguje musim pozriet na nete s malym som este nebola ale rozmyslala som ze v zime ked bude zle pocko tak by sme aj chodili 🙂

katuskapd
6. júl 2009

ahojte mame nove fotky,kto chce nech kukne
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

basika
6. júl 2009

Ahojte,
katuspd - foto perfektné....

idem sa vysťažovať...však aj tak tu nich nechodí...

Lívia štrajku s obedným spánkom už posledné 3 dni...nechce zaspať...ešte teraz je stále hore...dokázala kuknúť 3x9minútové rozprávky o vláčikovy tomášovi...a nezaspala ani pri fľašy...to akože už nebude cez deň spávať...nechááápem..ona je už na jednom spánku dávno... do kelu ale čím neskôr poobede zaspí..tým horšie zasa večer....no neviem neviem..čo budem robiť

basika
6. júl 2009

ef - vy ste ako s obedným spánkom?...teiž už dávno spávate len raz denne...kedy dávaš Olili spinkať cez obed a kedy večer?

basika
6. júl 2009

podotýkam ešte...že tie rozrprávky kukala tak, že pila mlieko....a ležala...a kukala..v kľude...

katuskapd
6. júl 2009

basika vdaka 😉
ako pises mozno strajkuje a par dni to potrva, matusko spi tiez len raz dnes od pol 11 do pol 13 a vydrzi az do vecera. tak nech sa vam to cim skor upravi 😉

basika
6. júl 2009

katuskapd - no veď mi už spávame 1x denne už dávno...už v zime sme tak spávali....lenže to, že nechcela spať dnes ani cez obed...to sa mi javí..ako na žiaden spánok cez deň...a to je strašná predstava... 😝

janca704
6. júl 2009

Ahojte, akosi tu poriedko 😕
U nas zacala buuuurkaa 😠

Aby som nezabudla - LUCKA, vsetko najlepsie PATKOVI k meninam 😉

KATUSKAPD - super fotky, Matusko je rozskosny 😵 😵 😵

BAS, ani livka nezaspala dnes? My zatial spime 2x a vyhovuje obom stranam 😀

misanik
6. júl 2009

Ahojte, katuska, krasne foto.
basika, neviem poradit, my mame fajn denny spanok. Nocny je kratsi, vcera od ca 22.00 do 5.00, potom jasne, ze pospi aj cez den. V 2 spankoch tie 2-3 hodinky...

katuskapd
6. júl 2009

basika tak ako spinkala Livka?
dakujem baby za pochvalu fotiek 😵 🙂

dnes sa Matusko zase kupal v bazeniku na balkone, a nejak si nechcel po chvili sadnut, len stal a ja mu hovorim vsak si sadni a hraj sa a on nic stoji, kuknem lepsie a on tam mal 2 potapacov 😒 , ani neviem kedy stihol urobit 😅 , som mala robotu s upratovanim 😒

basika
6. júl 2009

no žienky 😝

ja neviem čo sa to s Livkou deje....ona mi dnes nespala unavená už aj teraz bola hrozne...okúpala ju, dokonca som ešte aj deku dala na okno, aby nebolo vidno, lebo nemáme dobré žalúzie...no a vôbe nechcela ani fľašu chytiť..išla som do obývačky..tak fľašu chytila...mám podozrenie, či to nie je jedným zlým snom ktorý mala..raz v noci sa zobudila...hrozne plaka...akoby sa niečoho bála...od vtedy relatívne pozorujem..tieto zmeny pri zaspávaní cez obed...leeeenže o čo horšie...teraz večer...hysák hrozný...išla som do obývačky..tam chytila fľašu hneď a zaspala....som z toho rozrušená

basika
6. júl 2009

najhoršie je, že si to neviem vysvetliť...

systém nechať vyplakať...moc neuznávam..a ani ho nemôžem praktizovať... ju začne nadrapovať až sa dovracia...

mne to pripadá akoby tá spáleň bola zakliata čičo...mňa tento večer úplne zaklincoval...tento hysák večer...
ja neviem čo budem robiť...či ju začas budem uspávať v obývačke... ☹ ☹ ☹

bojim bojim...čo bude zajtraaaa

basika
6. júl 2009

a hlavne som zvedavá..aká bude noc...keď išla o cca 19:00 spať...chodí o tej 20:30

basika
6. júl 2009

....trpím samomluvou...

a že by mali zuby takýto priebeh...to sa mi nechce veriť.

anamor
6. júl 2009

ahojte baby, fakt tu mrto a par dni som tu ani nebola, priznavam,aj skoda, som jednu kauzu chcela komentovat, no uz je to pase a vsetky sme toho mali asi plne zuby kto cital, tak necham tak a nechcem sa vracat a stuchat a rypat a tak ...
tak aktualne, bas viem co prezivas, mali sme aj my, mozno fakt zuby, vraj zuby najviac bolia v spanku /tie co vas zvyknu boliet, potvrdite? ja sa priznam,ze take neviem z vlastnej koze.../ hysaky sme mali aj my, hrozne tobolo, teraz sa sem tam, ale fakt sem-tam vratia....chvalbohu, je to des. A vyplakat, ja nedokazem, a nielen to tiez neuzanvam, tak neriesim.
Spanky u nas sem-tam dva, sem-tam jeden neviem od coho zavisi, ale mala vydrzi dlhsie cula aked ju zabavim, urobim program, do obeda je cula a spanok vide jeden - dlhsi, kvalitnejsie a zobudzanie s usmevom, ale riadim sa podla toho aka je.
janca juj bobulove ovocko uz dochadza, vsetko uz je fuc, ale stretnut sa mozme 😉 burky neznasam, stale popoludni do kelu!
katuska pekne fotos.
nase novinky: opakujeme indiana, pokusame sa slovicka 😵, vstane v priestore, uz skoro vobec nestvornozkuje /viac ako tyzden/, a kase sme sa asi objedli. A zubiska stale nikde, aj ked kopce v puse su.

anamor
6. júl 2009

jaj a este som chcela, kde ste deckam kupili gumaciky?