Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
27. júl 2009

Leni - žijem žijem 🙂 , aj moje dieťa už ožíva po obednom spánku..by už aj mohla vstať..

Dnes mi ide na chuť maková štrúdľa....idem poobede upiecť.

nicolmt
27. júl 2009

ahojte kocky. ani sa nestiham moc hlasit. sara kiahne zatial klop klop zvlada v priemere dobre 😝 vyzera to priiiiiiiiiiserne ale nastastie JEJ to nevadi (ja sa hoch ovladam aby som nerevala ked ju vidim 🤐 ) noc sice bola horsia, aj horucky od vcera zacali, ale uz ma chrasticky a dostali sme povolenku chodit von 😅 teda medzi deti samozrejme este dlho nie ale aspon to.
i ked clovek sa vynajde, vcera sme sa boli prechadzat po martinskom cintorine 😝 este ze je to ten "narodny" tak aj tien aj ticho aj ziadne deti, pekne chodnicky..som si aspon zopakovala co za spisovatelov tam mame pochovanych 😉 sice bol chvilu problem sare vysvetlit ze musime len po chodniku chodit, nahrobky nie su preliezky a kvety hracky ale hned ako som ju prvy krat vratila do kocika co nepocuvla pochopila 😎
sare viac ako kiahne vadia tie zuby, idu jej asi tri naraz, dajako sa jej podarilo si aj jazyk pohryzt (to uz ako bonus ze vyzera ako frankensteinka 😝) takze to ju boli asi najviac, kiahne uz dnes vyzeraju dobre ked su chrasticky, lebo predtym to vodnate, zhnisane, krvave 😝 chapem preco sa to kedysi "prekryvalo" pudrom 🤐 vela ich ma medzi nozkami, musim ju casto prebalovat ani ju tam nemazem, este som jej objavila na zatylku tak vysie pri vlaskoch aj daku zdurenu uzlinu ☹ dr hovorila ze to je pri tejto chorobe caste a do 3-4 mesiacov! to zmizne 😎
v principe som ale rada ze ich ma teraz (i ked leto a dovolenka v kybli 😠) akoby ich dostala ked pojdem do prace..booze uz iba dva mesiace 😕
musim si nastudovat co za papiere musim ist a kam vyplnit zas 😒 dufam ze si dobre pamatam ze nas sa este tyka ta vynimka ze aj hnusne pracujuce matky budu dostavat cely rodicovsky 🤐

janca704
27. júl 2009

Ahojte 😉
Dakujeme za pochvalu fotiek 😵 😵 😵 To triko malemu doniesol manza este pred vyse rokom z nejakeho motozrazu. "Trosku" netrafil velkost, ale aj tak by som take cierne takemu miminku nedala 😉

Kety, gratulujeme k 3krockom, uz sa rozbehne. U nas boli tiez prvy den len 3 😉

Ninka, ufff, tie kiahne, a takto v lete 😝, ale este vydrz a o chvilku bude Sarka zase krasna kocka 🙂 🙂 🙂

Verul, super, ze sa fotak nasiel 😉 A Ronko je sikulko 😵 U nas sa lyzicka len pcha do ust, vie, kam patri, ale dava si ju opacne, tak viem, ako by skoncil jej obsah 😀 😀 😀 Radsej sa naje rukami 😅 😅 😅

Bas, co ja by som za to dala, keby drobec vstaval o 7:30 😎 My vstavame okolo 6tej, aj ked dnes spal do 6:45 😵 a to sa prvykrat zobudil o 4:30 na kojenie 😕 som nechapala 😕

Pekny den. My mame nahanacky, zajtra vecer odchadzame na dovcu, uz mam bruchabolenie 😅 😅 😅

misanik
27. júl 2009

Ahojte
leni dakujem, ze na nas myslis. Ako dopadla oslava?
Boli sme dnes u lekarky. Nasa ma dovolenku, zastupovala ju ina, ale mila. Kukla a vraj to je maz, je to normalne, aj mnozstvo je vraj ok, predkozku ma vraj v pohode, ze to mame nechat tak, sem tam pri kupani ponatahovat kolko ide, podla nej sa to vraj same vylupne ... Keby opuchlo, zacervenalo, tak az tak by poslala ona na zakrok.
Basika, ja som mala rano sluzbu a sme hore od 4.30 😝 proste paradicka 😠
Ninka, to ma mrzi, ze to am sarinka tak silno, ale neboj, to prejde a ked to ma takato malinka urcite nebude mat ani jazvicky. No jasne, teraz v lete, to nepotesi. Pre teba fakt lepsie kym si doma a urcite si este za tie 2 mesiace uzijete splu slniecka 😵 Inak mne naposledy na poradni lekarka hovorila, ze mala prave pripad, ked isli manzelia prvy krat v zivote k moru, setrili na to x rokov, prisli na miesto, dieta malo hned prvy den kiahne a celu dovolenku ostali zavreti na izbe ☹
iNak prechadzka po cintorine 😀 ale vas cintorin fakt je nieco ine, pamatam zo skolskyvh vyletov 😉
janca, drzim palce aby ste cestu zvladli, aby vyslo pocko a hlavne si poriadne oddychnite a uzite 😵
Verul, mne sa norko tiez chce obcas krmit, ale len rukami a to tak 2-3 susta, potom to chce vyhadzat a poroztierat po podnose.

enajka
27. júl 2009

Janca stastnu cestu zelam a najma nech to je vsetko podla predstav 😀
misanik to je super ze nemusite norkovi nic robit a budete ok tesim sa s vami
joj nicol kiahne? sa mi zda ze su este strasne malicke tie nase deturence na to ci nie? aj ked si dobre pamatam tak par adeptov tu uz bolo.Mozno to v tomto veku lepsie zvladnu ako neskor 😉
dnes som si vsimla 7 zub konecne aj stolicka prva no uz je skoro cela vonku ked som ju zbadala to som ja ale mama co ????????????? ☹ ☹
eviku a ty sa mas asi velmo super u maminky ked sa ani neozves 😀
a co je s efco a jankapo?

anjelok
27. júl 2009

jaaaj babule a zabudla som vam podakovat za prianicka, som ja ale...dakujem dakujem 🙂
misi tak super, ze to dobre dopadlo, dufam, ze to norkovi prejde same.
ninka fuuu, chudatko sarinka, no uz aby bolo o dva tyzdne 😅 ale peknu prechadzku si jej vymyslela 😀 a pocuj, o dva mesiace uz potom na nas nebudes mat cas? ☹ 😢
janci tak uz zajtra??? drzim palceky, nech to krpcek dobre zvladne a vy s nim 😉
jani nic si z toho nerob, ja som natalke objavila prvu stolicku, ked revala u batu, ze si nechce skusat topanku
😅 ked ona si da tazko pozriet do pusy a posledne obdobie si nechce umyvat zuby 😠
no a podla mna janipo chuda funka v tomto teple a efco ma precitanu uz celu kniznicu 😀 ..baby kde steee??

nicolmt
27. júl 2009

janci prijemnu cestu a super dovolenku 😅
ja som nakoniec dnes musela uznat ze to ze miro nechcel ist na dovcu bol nakoniec dobry napad, kedze by sme boli isli dnes 😝 😝 pekne pekne 😎
leni jasne ze budem mat cas, vsak podla mojej tradicie cim viac mam roboty tym viac stiham by to tak byt malo 😉 duufam 😅
idem na pivo, mame meating s kamoskami chorych deti...polovicky nam povolili vychadzku 😀 😀
efco je iste na domceku ked je tak krasne a janka chuda rada ze stiha matuska a brusko 🙂

eviku78
27. júl 2009

ahoj mamule. dllllho predlho som tu nebola. nejako od istej udalosti nebola chut prispievat. ale uz ma to preslo a musim uznat, ze ste mi chybali. 😉 aj ked som obcas na "tajňáša" chodila citat. 😀

nemam az taky prehlad, tak len v kratkosti. sarinke prajeme skore uzdravenie a ziadne jazvicky. ninka presne za 2 mesiace nastupujem aj ja. ale len na skrateny uvazok. 3 dni bude s emmkou mamina a potom ja. ak prides na to ake papiere a kam treba odniest,daj mi prosim vediet. 😎

samozrejme som si nenechala ujst verulkine foto, ktore boli fanstasticke. 😵

miske prajem, aby sa norkovi co najskor upravil budicek. verim, ze je to psycho a na rodinnej pohode to neprida. ale pan bozko nadeluje tym, u ktorych si je isty, ze to zvladnu. 😉 ine maminy - napriklad ja - by sa uz davno polozili. 😀 😲 😝

a prajeme vsetkym prijemnu dovolenku a novym chodcom vela stastnych kilometrov.

my sa s emmkou vyvalujeme uz druhy tyzden u babiny. mame sa ako prasiatka v zite a uzivame si pohodu, bazenik, slniecko, maminkinu kuchynu a veeela, veeeela ovocia. 😵 dnes som sa tolko nasmiala. naucila som emmku na "povel" zmurknut. je na zozratie. 🙂 😉 😵

anamor
27. júl 2009

ahojte,
prave dnes som myslela na spominane - eviku, janipo, efco a pod. oni sa ozvu, dufajme, inak budu chybat. Evi sa uz ozvala, sa tesim, ze sa z nej nestala ta "druha" len smirovacia strana a ze aj prispela 😉 😉
norkovi vela sil, hlavne mamke, takisto aj sarinke a nikol 😉
lenke gratulky a musim poznamenat, ze nevyzeras na to 😉 si udrziavana 😀 ale nie, vsetko dobre samozrejme.
Jaj a gratulky k postaveniu 😵 norko, davidko. Jani zeby zasa po stretku? to je mudry chlapec a trieskanie po hlave neokukal, ci nebolo kde vyskusat 😅 😉 super 😵 krasnu dovolenku prajeme a potom sa stretneme dufam znova.
baby vy sa tu do roboty chystate, ja ked ledva stiham "bokovku na doma" neviem si predstavit chodit do prace, aj ked sa priznam, ze obcas by vypadnutie zo steretotypu dost bodlo 🤐 ale ozaj si to neviem predstavit.
My inak stale vonku, bazen, piesok a pod. Malej sa rozvazuje jazycek, pekne opakuje a zacina to byt sranda, musim povedat, ze uz konecne pri nej nieco aj spravim,lebo sa to akosi zazracne da... urcite nie na dlho, ale uvidime, trochen sa zlepsil spanok, aj zaspavanie /aj ked stale sme sa neprepracovali na jeden, ale nevadi, do jesene to bude ako ma byt, zasa sa ine pokazi..../ a mam pocit ze mala stale iba JE 🙂 od obeda tusim vkuse, z jej ust ine nepocut iba HAM 🙂 a skoro vsetko je MNAM. Ale lepsie ako keby nie.
A pitny rezim tak 5,6dcl vody, slabeho caju + ostatne v strave a kojenie.
zubov zatim 9. stolicka 1, na obzore 3...

verulka
27. júl 2009

cafte,
evi vitaj 😉 podla mna by bola skoda to tu zablit 😉
jani, uzite si dovcu 😵
misi, super ste dopadli 😵
baby, inak nasa dovolenkova destinacia, kde sme boli hori 😢 esteze uz mame po dovci 😅
nicol- je to tak, cim viac roboty mas, tym viac stihas 😉

nicolmt
27. júl 2009

ninka gratulka k pariku 😅 😅 😅 😅

kety80
27. júl 2009

ahojte sice je neskoro ale predsa 🙂
kubko sa uz skusa pustat coraz viac sam aj ked len 3 krociky ju tak sa tesim hura 🙂 len aby sa nezlakol a zas neprestal 😒 zacali u nas riadne hysaky a uz niekedy ani duda nepomaha tak asi to budu zuby dufam ze to coskoro prejde lebo zacina sa jedovat za vsetko ☹
EVIKU to by bola skoda keby si prestala prispievat 🙂
JANCA stastnu cestu a pekne pocasie 🙂
ANJELOK este raz dakujem za tie informacie 🙂

libka1
28. júl 2009

Ninka tak parik? Gratulujem 😵 😵 myslim ze idealny stav 😀
Janca krasnu dovolenku 😵
Miriamka super fotky si pridala 😉 Jakubko je vodny zivel 😀 😵

andula30
28. júl 2009

Caute babuchy 😀 pozdravujem vsetkych stratenych snad sa ozvu 😉 gratulujem vsetkym oslavencom leni, jakubkovia a ak tu este niekto bol okrem ineho aj ja som mala v tychto konchkonkretne v nedelu 32 dost cooo 😀 starucha dikes za povzbudenie ja viem ze ma cas chodit mna ani netrapi to ze nechodi ako to ze ma cely den privarenu ruku k mojej fotos cupis pupis tak packoa uzivajte si teplo

verulka
28. júl 2009

andula, tak to by smo ti netipla...vsetko naj 😵
ninka, gratulka aj tu 😉
kety, nechcem ti brat iluzie..ale vsak to poznas nie? ked sa raz zacne, tak sa to bude len "zohrsovat", tie hysaky..ale prejdu 😉 Kristinka taka nebola?
mne si od jedu furt bucha hlavu o zem- riadne pecky dava. to je jeho plan- obuchat hlavu, rozplakat s a aze mama lutuj 🙄 ale uz zistil, ze je to zla cesta, lebo hlava boli a mama moc nelutuje..takze snad cskoror vynajde novy sposob jedu 😀

miriamka
28. júl 2009

Ahojte,
zdravim po dlhsej dobe...mala som 2 tyzdne dovolenku tak sme si uzivali maleho.Boli sme 5 dni v Besenovej a bolo paradne,maly je vo vode ako ryba 🙂 ,potom sme boli pozret Tatry a tiez parada.No a tyzden sme boli a kupali sa doma,a uzivame si noveho clena rodiny nasu retrieverku "Sunny",ktora je pre maleho super spolocnickou na vyvadzanie po dvore 🙂
Inac som pozerala...tehulky pribudaju,takze gratulujem vsetkym!Aj my sme usudili,ze nevieme naco Jakubkov surodenec tolko caka,uz by aj prist mohol do bruska 😉

misanik
28. júl 2009

ahojte 😵
eviku, to nemyslis vazne, ze nem prispievat. btw, aj mna to drzalo par dni 😀 a s tym, ze nadeli tomu kto zvlane, no neviem, ale nezvladaaam 😝 stava sa zo mna protivna nervozna stvora, co rano len vrci, prska a nie je schopna sa ani usmiat bez kavy. Dava sa to do kopy az k veceru 😀 Dnes je matko hore od 4.30. lebo mal on sluzbu ☹ ked si predstavim posun casu na jesen, mam chut kricat od zlosti 😀 😀
No musim vam napisat, aj ked vstava skoro, zasa nam to vynahradi tym, ze je straaasne zlaty, sice neposlucha ani ked sa pomyli, ale je uplne perfektny. Ja ho mam chut tiez obcas az zozrat 😀 Vcera som nadavala manzelovi, ze ma po celom byte poroztahovane oblecko, najma v obyvke, ze ma na to domaceho sluhu v spalni, ktory je uplne prazdny, norko ked to pocul, vybral sa do obyvacky vzal jedny matove kratasy a odniesol do spalne 😀 (na sluhu uz nedal aby ste ma tu neukamenovali, ze je az uplne genialny 😀 😉 😝 ) a pred vcerom sledoval mata ako sa sprchuje a ked videl, ze sa dosprchoval podal mu uterak (nie ten spravny ale aj tak rozkosne 😵 )
vcera sme boli so zrzkou a adamkom na kofolku. Adamko je krasny, ovlasatel, brckavy blondacik 😲 zuzka je ako pani tiez fesanda 😵 no a spolu boli uzasni... len ked sa chceli vrucne vyobjimat, tak sa pozhadzovali na zem, ale nevadi 😵 Adamko bol zlatucky, papal tycinku, stratil ju na zemi v prachu, potom ju tam znova nasiel a s chuto sa do nej pustil, kym sme zareagovali ponukol aj norka, obaja sa tvarili, ze je toto az ta prava delikatesa 😀
miriamka, super fotocky
andulka gratulujem, vitaj v klube, aj som mala rovnake cislo uz v januari 😉
kety, gratulujem k tym krocikom 😵

zuzkazrzka
28. júl 2009

ahojte, misanik dakujeme za vcerajsok. Aj za pochvalu, aj ty si fesanda a maly je uzasny.

dnes sma mali nehodu, maly sa hodil z gauca do zadu a tresol si hlavu do rohu stola. nechcite vediet ako som sa zlakla, hned zacal plakat, ked som nasla ranu vzadu na hlave skoro ma porazilo. Ale ma tam len skrabanec, ani to nekrvacalo. dala som na to hned kus masa z mrazaku, tak nema ani bozulu. Hadam bude ok, plakal kratko, kukurica vsetko vyriesila 🙂 ale stale sa klepem. tak nebezpecne do zadu spadnut, stol sa az zachvel.

neviete niekto ci mozu uz gumenych macikov? maly jedneho nasiel na zemi (my ich s drahym milujeme) a teraz len mnamka ako besny😉

miriamka
28. júl 2009

Zuzi,netusim ci mozu gumenych macikov,ale nas uz tiez sem tam dzobne gumeneho macika lebo mu to chuti.Viac ako 2 aj tak nezje,takze neriesim ci to moze alebo nie.A kupujeme ked tak JOJO a tie nemaju tolko Ecok 😉

katuskapd
28. júl 2009

Ahojte
gratulujeme oslavencom Jakubkom a Andule 😉

zuzkazrzka fu to az mi zle ostalo ked si to predtavim, ale hlavne ze to dobre dopadlo.

matusko vela nerozprava vacsinou krici, ale co uz. Mudry je velmi 😀 vcera sme isli do potravin na peso, hned pri vchode sa pustil do prava, tam je vchod, obehol zeleninu, potom rovno, okolo peciva, este sup do masa a k pokladni 😀 normalne som nechapala. doma to iste nieco zbada a vie kam to patri, napr. vesala som pradlo a lavor prazdy nechala na chodbe, tam ho zbadal, zobral a sup do kupelne na miesto, a este si povie pri tom ze "tak". a aj spolu perieme, da veci do pracky, potom mi poda gel na pranie, avivaz a este aj gombik staci, vsak to robime kazdy den 😀

janca super dovolenku, ja uz davam zoznam dokopy ze co zabalit 🙂

anjelok
28. júl 2009

cafteee,
miska, katus sikovne deticky mate 🙂 katus nech sa dovca vydari. kam vlastne idete? tiez chorvatsko?
verul natalka robi presne to iste. bucha si hlavu o zem..jooj, uz som si myslela, ze to nejake cudne, tak som kludna 😅
a zuby ju trapia, tak je zla jak cert. aj ma kusla dnes 🙄
miriamka pekne fotocky. tak ste nesli k moru nakoniec? a vy uz tiez babenko na vazno? uz sa aj snazite?
ja otazku druheho dietata nemam v sebe stale vyriesenu 😒
andul vsetko naj naj naj 😵 ...fakt nevyzerate ani s miskou na tolko 😉
kety nemas za co, snad sa k nam pridate 🙂

miriamka
28. júl 2009

Anjelok...nakoniec sme more odlozili tento rok,kedze aj tu hlasili teplo,takze sme si uzili teplucko tu v Besenovej a super.
A ano...babatko prist uz moze,nechavame to na nahodu uz 2 mesiac,tak uvidime kedy to pride.Ale ziaden maraton v snazeni,proste pride pride,nepride nepride 😉

basika
28. júl 2009

Ahojte,

ráno som zasa v rýchlosti prečítala teraz neviem na čo som chcela reagovať...

andula - už minule som chcela a teraz ma to zasa napadlo, že keď rád za ruku...také niečo ako metlička do rúčky a ty ju držíš..tak by nechodil? A jedného krásno dňa metličku pustíš..a pôjde s metličkou..Jedna známa takto chodili, tiež naučený na oporu metlu..až raz pustila metlu..a on z metlou v ruke kráčal sám...neviem či to budeš čítať...pošlem ti to asi aj do IP

spanie - ja akože by som si tiež pospala a nie len do 7:30 ale aj do 10:00 (to je sen), lenže na Líviin denný program to má potom vplyv, že sa to všetko posúva..no ale už si pomaly zvykám, že večer zaspí neskôr o tej 21:00..v zime to bude možno iné...

no veru sú tie naše deti zlaté..v tomto smere je teraz ozaj najkrajšie obdobie...aaaaaa vlastne, však každé obdobie má svoje čaro

druhé dieťatko.. - ja mám zasa túto otázku vyriešenú a mám v nej jasno..najbližšie nie..po MD t.j. cca 2,5-3 roky chcem ísť trochu medzi ľudí do práce trochu nabrať energy..a potom sa uvidí..a keďe

basika
28. júl 2009

som trochu skorej klikla..

a keď sa neuvidí tak nebude aj prvá ani posledná jedináčka...

anjelok
28. júl 2009

miriamka tak drzim palceky, nech to vyjde 😵
inak uz mame fotky z atelieru a ako som cakala, natalka je tam vsade taka vazna, mozno na 2 sa smejka, tie su krasne, ale inak nic moc, skoda, ze to nevyslo ☹

libka1
28. júl 2009

anjelok pridaj fotky nech okukame 😉 90 % deticiek v ateliaroch nahodi vaznu tvar 😀 aj my mame take kde ako keby to ani nebola ona 😉 chystame sa ze si coskoro fotenie zopakneme, tak hadam to bude lepsie 😅

ninka123
28. júl 2009

Ahojte, dik za gratulky 🙂 Miriamka, uz ta ocakavame v klube 😒
Fotky-tak ma mrzi, ze pri Lule je takmer nemozne spravit momentku... ako zaregistruje fotak, prestane robit a skeri sa, prip. ku mne hned bezi... 😅
Aj my by sme radi vypadli aspon na 1den niekam sa kupat, dufam, ze sa pocko trosku umudri... Zajtra alebo vo stvrtok by som mala ist s malou na kontrolu, ci uz ma moc v poriadku po tyzdni na Biseptole, tak som zvedava, drzte nam palce...
Pekny dnik vsetkym 😵

basika
28. júl 2009

ninka - aj ja gratulujem ku páriku...

čistenie zubov - tu bola ešte reč..tuším Lenka písala, my si síce zuby čistíme. ale Lívia akože musí sama.. mne moc nedá.. a to je také čistenie, nie zubov ale ďasien 😒

anjelok
28. júl 2009

libka ona bola prave po siestej chorobe, takze este bola taka mrzuta, uplakana. ked bude cas hodim nejake aj ine so chcela, len nemam kedy, aj teraz zehlim a davam si pauzicky na konikovi 😀
basika hej, ja som pisala, tiez akoze sama..a ja jej potom chytim koncek a skusam aspon trocha ale nie je to co volakedy, stale protestuje 😒 a nam uz treba hlavne tie stolicky, ved niekedy ked sa smeje normalne vidim, ze tam ma kusky jedla.

basika
28. júl 2009

Leni - hmmm, práve teraz som čítala na MK problém so sklovinou nočným kejením resp. pitím UM, že to dosť problém však kuk:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nočné papanie - ja neviem, ale ja som nejaká zablokovaná v tomto smere, ja v noci stále Lívii dám mlieko aj keď poslednou dobou vypije len cca 1x 110ml..a posledné dve noci sa ani neprehadzovala. Jednoducho som sa automaciky zobudila o 01:30 ona spala ja išla urobiť mlieko a dala som jej za spania.. ona otvorí pusu...normálne rozmýšľam nad tým...že by som to mala zrušiť..lenže nie som o tom presvedčená...neviem si to ani nejak odôvodniť..ako vaše deti papajú v noci?