Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
30. apr 2009

dobré ráno...., dnes prvá...

bordel máme aj my...na hornom poschodí neupratujem ani večer..(však tam nik nechodí) a na dolnom tak akože..

ja som bola tiež na starších.. (rozdiel 10 rokov medzi mnou a manžom) tak možno aj Lívia bude..., nikdy som si nemala čo s rovesníkom povedať...a starší to už má výhodu, vie čo chce atď.

plienky by som aj ja chcela...ale ďaleko cestovať sa mi neoplatí...

andula30
30. apr 2009

ahojte
bordel mame, upratujem nevidiet 😀 , plienky na sk sa nedaju komentovat ja tu kupujem pampera 132ks za 300 sk,chladnicku mame, ale nezohrieva, vekovy rozdiel ja som od muza starsia o 1,5 roka, moja mama je starsia, moja teta je starsia..takze asi nas to caka, ale ja sa zatial drzim pesnicky od Bilej,ze.... Az jednou muj syn si privede k nam Snehurku touzici, ja v predsini bazooku mam ustrelim ji palici... 😀 😀 😀 😉

eviku78
30. apr 2009

andula, dobreeee 😀 😀 😀 vsak, kde mu uz len moze byt lepsie ako pri maminke. 😉

klba
30. apr 2009

caute baby, simi teraz buva, ja periem a poobede padime von.
no bordel v byte, simi sa specializuje na vsetko, prejde vsetky izby a ziadna skrina po ceste mu nie je lahostajna, zboznuje plastove flase, tiez stipce, hrnce z linky, uz som sice aj poprekladala veci z spodnych suflikov, no dociahne na vrchne a uz to nemam kam prelozit. 😒

Efcso, ked mam mamininho psika Simi chodi do misky s vodou, vezme kavovu lyzicku a namaca ju do misky, no hned som mu zabavku zatrhla a misky ohradila, on sa s havom rad aj o jedlo a hracky podeli. 😀

Inak on sa s inymi detmi rad podeli, ked mu poviem daj mi, pekne poda alebo nas napr. krmi zo svojho, len jemu sa to natolko paci ze potom zabuda papat sam a my sme vykrmeni dost 😝

A bordel riesim tak, ze rano odpracem vsetko co po ceste vidim, do pol hodky je vsak vsetko spat a potom spracem veci este raz vecer.

U nas sa aj tak vsade valaju cd, (stojan s cd protivna to vec ale velmi oblubena u simiho), stipce, dudliky a flase na caj, bo ked ide simi okolo vzdy si dudel alebo flasu zoberie, naucil sa otvarat zasobnik na dudle tak sa obsluzi sam.

klba
30. apr 2009

andula, tak to mame rovnaky vekovy rozdiel, ja to mam po mame, ocino bol mladsi a terajsi priatel je tiez.

anamor
30. apr 2009

ahojte,
s napadnikmi ste ma pobavili 😉

s vychovou az tak nie, ale zivot je taky... jednoznacne male deti male starosti, velke deti velke 😉
vcera nas bol mrknut Davidko a super bolo 😉 fesacisko je to velky, lezec dokonaly 😉 a keby ste videli ako ho nasa Naty treskla po hlave 😅 🤐 neviem kde na to chodi... juj, doteraz bola vzdy bita ona a tusim sa zacina prejavovat... no zbohom, na poslednom cvicenu ju jedno dievcatko celou rukou do tvare zhodilo na zem, ostala vyjavena - ta nemozna matka si to ani len nevsimla! nie to este to riesit... pritom ja svoje dite nespustim zoci, aj ked stojim obdalec.... /aj tej Eliške spolu s tym Adamkom s pred dvoch stan bude patrit svet 😉 /

juj minule som zabudla Norkovi skore uzdravenie 😉

tie plienky to akoze ake ceny tu hadzete? ziram, ale super, vyuzite ked je moznost.

bordel, riesim, ale nevidno to 😎 😀 ked mam dobry den mam to na haku, inak nervacim... aj taky je zivot... tiez ma to irituje, ale asi si budeme musiet zvyknut

misanik
30. apr 2009

Ahojte, brdel mam, upratujem, ale nejak nevidiet vysledok. Vsade su hrasky, obsah kuchynskych suflikov... ved poznate. Cestu k cd som zahradila cestovnou postielkou ktoru sa uz aj tak naucil odtiahnut...
Manzel je starsi o 1,5 roka, ale stale som bola na rovestnikov 😉
Norko nam vsetko podava, poda aj katke, inym detom velmi neviem, vytestujem na kosickych chalanoch. Inak den red odchodom do BA boli u nas zuzkazrzka s adamkom a chalani sa dost aj klbcili, zamerne norko udieral adamka a ten ho zamerne tahal za vlasy... 😀

misanik
30. apr 2009

Romi, dakujeme 😵 samozrejme aj ostatnym .... 😵 zlate ste

klba
30. apr 2009

misi, mne sa stojan s cd neda ohradit, nedalo by sa okolo prechadzat a mame ho spojeny s tv stolikom
aj klbcenie musi byt, deti sa vyja
nam sa stalo ze jeden chlapcek tak silno simiho stlacil za ruku ze mu az oci z jamiek vyliezali, az sa zlakol a preto na toho chlapca skaredy pohlad hodil a zavrcal k tomu, ale chvalabohu zatial to bolo len raz co mal takyto zazitok.

klba
30. apr 2009

doplnok: deti sa vyjasili 😉

kats
30. apr 2009

aka super tema 😀 napadnici 😉 chvilu som mala frajera o 8 rokov starsieho, ale to on bol skor decko a chcel nim aj ostat 😀 nasi boli z toho hotovi 😅 zakotvila som s o 2 roky starsim (skoda ze nie su srdieckove smajliky) 😉 😀
som zvedava ake baby si bude matus vodit domov 😅

borde - u nas stale, roztahana kuchyna, vsetky skrinky, hracky, do toho sa miesaju hracky psov.... Upratujem vecer nech je aspon chvilku poriadok 🙂

miska na vodu je tiez u nas hit, namacat si ruku, potom rychlejsie az to spliecha, pripande celu vyliat. Vie ze je to nono, jasne ze neodola 😀

basi - jasne aj doma sa vela naucis ale nezazijes 😉 😀

kats
30. apr 2009

jaaaaj CD, uz nemame, teda muz ich zbalil do 4 pytlov a dal do pivnice ze po 2 rokoch vyhodi 😀 vsetko ma na disku alebo usb kluci donesie 😉

basika
30. apr 2009

dnes je vonku ale horúco...nechápem... no budem musieť vyraziť do obchodu a kúpiť sandále Lívii.

ka77ka
30. apr 2009

ahojte kocky. 🙂
ja sa dnes akosi nejdem vymotat 😀 ...rano sme ledva stihali do skolky, potom prisla kamoska na kavu, svokor sa zastavil, moj ocino...a ja akoze veget 😀 , s kazdym som si pokecala...len teraz som zacala obed varit, a to uz zvonia poludnie na kostolnej vezi. 😀 😀 😀
bordel ja uz neriesim...vsak a naco.ved by som sa nedoriadila. 😉 okna mam vecne zacapkane, uslintane a nevie este ake. 😀
na stretko sa tesime...spozname novych ludi, koopec srandy zazijeme. 🙂
ku plienkach...my sme vymakli akciu v hypernove-mame teraz doma zasobu plienok na min.3 mesiace.tak sa vytesujem. 🙂
ku napadnikom 😀 ..moj muz sa vyjadril, ze ked budu baby v puberte postavi sa ku branicke s gulovnicou v ruke, a ziadneho ku nam nepusti. 😀 😎 ...chudatka moje, si teda uzijuuuuu. 😀

aj u nas je dnes horuco, a to malo tusim prsat ak sa nemylim.

ka77ka
30. apr 2009

nicol..vyzera to tak, ze do MT zajtra ideme, tak ak chces, hod mi tvoj telefon do IP, ozvem sa ti, ak budeme stihat. 🙂

efcso
30. apr 2009

zdravim.
ja len na skok, lebo musim rychlo vyvencit (umyt akvarko) elu (zlatu rybku). ja som vzdy radsej mladsich mala (mlade masko - mnam 😀 ), stary sa mi zdali taky mlandravi a tepo ochabnute... no a roman je tak stary ako ja, no ale drzi sa skvelo, nebyt sedin, vyzera na 25.

to teplo to bude tym, ze je jar, pomaly aj leto. ved aj hlasili teplo. teda aspon v nasej telke... 😅

andula30
30. apr 2009

ka77ka ved ja tiez hovorim ako som vyssie pisala, ze ustreli jej palici 😀 😀 , 😉 😀 rozumeli by sme s tvojim muzom 😉 , aj my sme boli tri sestry ja najstarsia 😠 nas ocino tiez mal take vyhrazky a ja ako najstarsia som si to aj najviac od..la, pri tej najmladsej to uz ani neriesil, pri terezke si vystriela vsetky naboje a Eli to uz bude mat dobre 😀 😀

andula30
30. apr 2009

efco 😀

basika
30. apr 2009

no u nás hlásii pršať... teda Iľko hlási... jaaaaaaaa neviem mohol by sa najprv pozrieť von oknom predtým ako zahlási počasie...., alebo že by?...nejak pribádú tmavých oblakov...

ka77ka
30. apr 2009

andula...aj my sme 3 sestry, ja som najstarsia, takze presne viem, o com pises...vsetko som si odserinkala...mna na discu nechceli pustit, segra sa uz ani nepytala, automaticky isla so mnou...no a najml.mala uplny veget...tak to potom aj dopadlo, ze prostredna sestra sa vydavala o 3 roky skor ako ja, a teraz uz ma 9-rocnu dceru. 😝

ka77ka
30. apr 2009

efcso...takze mlade mesko??? 😀

efcso
30. apr 2009

jasne, mlady a vykonny 😀 😀 😀

mna tiez nechceli pustat na disky a drzali na kratko.. no temperament nezadrzis 😲 ... takze ja som pripravena, ze to budem mat tazke 😖

eviku78
30. apr 2009

mna disky moc nebrali. ja som bola totiz v puberte nezavislacka. 😀 😀 😀 ach, ako dobre, ze mi to neostalo. 😝

klba
30. apr 2009

este sa vratim k tomu bordelu a vytahovaniu veci, moj muz sa minule smial, ze ci je nova moda mat smetny kos na stole 😀 , teraz ho mame na stolicke, lebo simiho stale pokusal.
A naj hracka je u nas metla a zmetak, tu najde aj ked ju schovam a najradsej nou zhadzuje obrazy a bucha nas nou po zadku, velka zabava to je 😀

anjelok
30. apr 2009

ahojte, ste toho popisali..dietko mi spinka, za chvilu by mal prist muzik z prace a ja utekam k dr konecne pre recept. no a musim sa spytat, ake choroby som to prekonala ako mala, lebo ja si fakt nepamatam. muz minule zahlasil, ze on nemal kiahne, tak sme teraz dali objednat ockovacie vakciny a ze jedna 50 eur 😲 ..bude potrebovat dve 😝
co sa tyka vychovy, tak evka uz popisala asi ako to u nas chodi, proste neriesime, pokial to nie je moc. romi a to, ze by mi malu niekto zhodil takto, to by som ja voobec neriesila. to ked take male dieta spravi a aj mu povies, ze to nesmie, ono tomu este moc nerozumie. okrem toho, oni este nevedia tak odhadnut silu. a natalka si tiez velmi rada buchne..ale ona je taka ticha voda..ze nic nic a potom zrazu vidime, ako matuska tapka na hlave 😀 😝 ..tiez neviem, kde na to chodi, este si niekto pomysli, ze to doma vidi 😕
no a posledny tyzden si zacala tiez nejak moc presadzovat svoju volu..ked ju chcem zobrat na ruky kruti sa jak had, aj prebalovanie uz nie je to co to byvalo..a to bolo take poslusne dievcatko 😅
ale co som chcela..prave o tomto je teraz clanok v mama a ja. odporucam precitat, v podstate som zhodnotila, ze robime dobre. treba nechat deti nech si to vyriesia sami.
ja som tiez na mladasov. aj ked mladsieho som mala len raz 😒 ..ale ked tak, tak cca moj vek, lebo starsich eee
a tie plienky, ze 😲 😲 😲 ..akoze muz ma uz davno prehovara ist do madarska na nakup, ale s natalkou si to akosi neviem predstavit, teraz s nou behat po nakupoch. to sme radsej vonku 😵

anjelok
30. apr 2009

a este okrem toho, ako sa spravat na ihrisku je v mama a ja aj clanok o obdobi vzdoru..vcelku zaujimave 😉

eviku78
30. apr 2009

kurnik leni, mne este neprisiel casak. nechapme. uz ma s...u, ze mi to stale tak neskoro posielaju. uz si to asi nepredplatim viac.

a zabudla si, ze natalku luuubie este velice hryzt. 😀 😀 😀 emmca minule revala ako pavian, ked ju kusla. ale nema si tam co prsty strkat, nie? 😀 😉 🙂 😎

anjelok
30. apr 2009

sorry ze pisem jak madar 😅
v mama a ja je clanok o tom, ako sa spravat na ihrisku a pointa je, drzat sa bokom. no a potom je druhy clanok o obdobi vzdoru.
a k (ne)poriadku. ja neporiadok nemozem vystat, takze natalka v obyvacke a kuchyni je vascinou v stolicke, niekedy ju vypustim, vtedy je tu sodoma gomora, ale to hned spracem a ideme do detskej. tam sme vacsinu casu, je to tam babyfriendly, ma tam svoje hracky a tie ma poroztahovane po celej izbe. tie niekedy vecer spracem, niekedy nie. ale tam jej to spratavam nie kvoli poriadku, ale hlavne kvoli tomu, ze roztahane hracky ju nebavia, ona si ich musi vyhadzat sama z krabic von 😉

anjelok
30. apr 2009

evi no s tolkymi zubami, co jej ostava? 😀
a este aby som nezabudla..najviac ma rada stahovanie capic z hlavy, ci uz svojej alebo inych. uz som jej kupila klobuk na snurky, tak ked svoj nemoze tak vzdy ked je nellinka pri nej, stiahne ju z hlavy jej 😝

efcso
30. apr 2009

😀 😀 😀 som si minule dala sosovky po dlhom case a nejak mi hrozne sedeli - s jednym okom akoby cez dalekohlad, hadam aj na 200 metrov som videla, druhym zas nejak slabo... no a dnes zase to iste... vymenila som ich a predstavte si - sedia a ja vidim 😀 😀 😀 😀