Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

zlatik
4. aug 2009

Caute kocky, tak to budu asi nejake hnusne virozy, my sme nastastie zdravi. Tak dufam, ze to tak aj ostane.
Vcera som bola s Viktorkom prvy krat v kadernictve, dala som mu ostrihat jeho krasne kucery, bolo mi luto, ale vyzera teraz krasne. Moje babatko zlate.
Konecne lepsie spava, asi preto, ze mu vysla dolna "stvorka"
Vsetkym pekny den.
Zuzana

libka1
4. aug 2009

no to radsej fakt skocte k lekarke 😉 pre istotu, moja by mi sice povedala zuby (hovori mi to v 99%), ale aspon mam vzdy dobry pocit ze som bola 😅

misanik
4. aug 2009

libka 😀 ja by som tie zuby aj brala, vsak mame len 2 a uz 4 mesiace nam zadny nevysiel, ale mam pocit, ze zuby to nebudu ... ved nam spravi crp a uvidime...

anjelok
4. aug 2009

kety gratulujem k chodeniu, vidis, dockala si sa..za chvilu sa poriadne rozbehne 🙂
misi to ma mrzi..ale nie je to az taka vysoka teplota, tak hadam nic vazne a fakt len nejaka virozka, ako prisla tak odide 😉 daj potom vediet co u dr
libka, basika, pekne videjka 🙂
ja som dnes nervna jak pes, lebo vsak vydrzat s malou doma, to sa neda..tak sme sli na chvilocku von, aj to stihla za tu pol hodku ochutnat kacacie hovienko 🙄 hlavne, ze dietujeme 😅
noo a aby som sa potesila, tak mi prislo vyuctovanie zdrav. poistenia a ze 172 eur nedoplatok 😲 som myslela, ze ma hodi o zem 😝 to nechapem, ako im to mohlo vyjst za tie 3 mes. co som bola min. rok v robote 🙄 🙄 🙄

libka1
4. aug 2009

aspon sa mu rychlo nepokazia 😉 my mame 12 alebo 14, neviem presne, lebo kebyze kuknem tak mi odhryzne prst, tak neriskujem 😀
zlatik aj ja som bola nesvoja ked som malu davala prvykrat strihat 😉 a zhruba pred mesiacom som ju dala ostrihat na jezka 😅 uz vyzera opat normalne, dorastlo jej to 😀

libka1
4. aug 2009

to teraz neviem ci ste tu dietu porusili tym kacacim hovienkom, ale hadam nie 😀
u nas dnes sluzi manzel (aj zajtra, nech len testuje ako je na materskej s dietkom co ma mrle v dupke), ja som v robote a akurat mam obednajsiu prestavku, tak som sa nesla najest, lebo som si doniesla z domu, ale strasim tu 😝
no to s tym nedoplatkom je divne 😕

basika
4. aug 2009

Ahojte,

kety - gratulujem k chodeniu, hádam ste to pekne oslávili

libka - milé videjko..

leni - no vyzerá, že deň blbec a celý deň vo vnútri s dieťaťom byť..to je o hubu..verím.. 😖 Lívia posledné dni má tendenciu dávať si do úst kamene..no a že si nevie poradiť s kúskami, jej idú na chuť kamene 🙂 ..ale štve ma to, do teraz so nerobila..reku už to robiť nebude a teraz jej to prišlo ako vhodné

misi - hádam to nebude nič vážne..prečo si myslíš, že zuby to nebudú?

kety80
4. aug 2009

ahojte a kubko dakuje 🙂

kristinka je od vcera na tom dennom tabore s konmi hrozne sa jej to pacilo vcera sa uz aj viezli a vie sama nasadnut tak super 🙂 dnes ked prsi tak ich budu cesat a cistit tak dufam ze nepride cela od hovien 😀 kamoska ma na to nahovorila ze aby baby isli spolu tak som sa zo zaciatku bala a je to super a ona kone zboznuje brali od 6 rokov ale nas zobrali tiez ze aby boli spolu 🙂 je to podobne ako skolka rana zanesieme a vecer o pol piatej prideme pre nu 😉

basika
4. aug 2009

kety80 - tak to je super a Kristínke sa tam páči, máš prázdninový program pre ňu a zároveň ju máš doma večer..

kety80
4. aug 2009

no chorob nech uz nepribuda dufam ze nas nic nechyti tak sa rychlo uzdravte 🙂
ANJELOK volala som sa tam 🙂

zlatik
4. aug 2009
ludka_r
4. aug 2009

Joj, tak teda Vilko nie je sám, čo má dva zúbky.. Ale je taký zlatý... teraz 😀 Snáď ani nechcem, aby mu išli ďalšie, to by bolo kúsania.... Ale tiež je dnes celý deň nervóny, od rána mi takmer stále plače.. Teraz spí a je to taký blbý čas, že neviem, kedy zaspí večer... 😨
S tou svokrou a mužom to nebude také jednoduché.. On aj keď so mnou súhlasí, aj tak mi poviem, nech nechám jeho mamu tak, že býva s Vilkom málo. ... Ona je totiž slobodná matka s jedným synom a teda má aj len jedného vnuka a keď je s ním, tak sa ho nevie nabažiť.. Často krát ho nechce dať ani mne... No nahlavu, mám niekedy na ňu riadne nervy... No ešteže s ňou nebývame, to by som asi niekedy vybuchla.. 😖

libka1
4. aug 2009

zlatik mozno som sisi ale mne sa viac paci ostrihany bez tych kucierok 😅 😉

zlatik
4. aug 2009

Libka, aj mne sa teraz paci viac bez kucierok, najprv som vahala, ci ho ostrihat a nakoniec som to mala urobit uz skor 😵

kety80
4. aug 2009

no dnes mame s tabora zlu spravu kristinka padla s kona chvalabohu sa nic nestalo padla na chrbat a trochu hlavu ale mala prilbu ze ani neplakala tak je statocna je v pohode len ju chodim stale kontrolovat ci jej nahodou nie je zle tak mala smolu chudatko ☹ ale nezlakla sa a zajtra chce ist zasa tak dufam ze sa uz nic nestane 😕 ked mi to oznamili tak a som bola cely den nervozna az ked prisla domov tak som sa ukludnila dufam ze uz nas nic nezaskoci

kety80
4. aug 2009

zlatik krasne foto maly fesak je krasny ostrihany aj my mame letny strih 🙂

eviku78
4. aug 2009

ahoj mamule.
zlatik- super foto. viktorkovi fakt sekne ten lenty look. 🙂
misi - dufam, ze norusovi uz je lepsie a ze ste si to s verulkou uzili. 😉
leni - natalka je bohovska. ked nie dazdovka, tak hovienko. som sa musela nahlas smiat. 😀 aj ked tebe asi dva krat do smiechu nebolo. 😕

jaaaaj bola som uz druhy den behat. som si asi vstupila do svedomia. 😝 😎 😀 len som zvedava do kedy mi to vydrzi. ale prekvapivo ma to zatial bavi. clovek si pri tom dobre hlavu prevetra. 🙂

vo stvrtok ideme na Letné shakespearovské slávnosti na hrad. podarilo sa mi zohnat listky. veeelmi sa tesim. radi tam chodime.

a pridala som nejake letne foto. ked bude trochu casu, pridam aj tatier.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zlatik
4. aug 2009

Krasne fotky Evi, Emka je zlatucka a pozeram, ze krhlicka na polievanie ju tiez velmi bavi. Viktorko kdekolvek prideme a zbada krhlicku, tak vsetko ide bokom a chcem polievat kvietky.

eviku78
4. aug 2009

zlatik aj emmi strasne rada polieva. s babinou polievali kazdy vecer. a potom uz chcela s velkou krhlou, lebo v malej bolo malo vody. 😀

kety80
4. aug 2009

eviku krasne fotky malinka zlata tak vam prajem super zabavu uzite si to behat ☹ no na to sa ja odhodlavam uz pol roka stale hovorim ze zajtra a potom si stale nieco najdem vecer ze treba upratat alebo pozehlit a pod. tak nech ti to behanie dlho vydrzi 😉

misanik
5. aug 2009

Ahojte mamule.
ja akurat cakam na vysledky mocu, mato bol rano odniest a o 11-tej mam volat. V noci sme uz pokorili 39-tku a paci sa mu asi, leb ani za pomoci liekov ani zabalov sa jej neche pustit. Teraz ma od rana 38,7, ani po panadole neklesa, uvidime ked sa zobudi co bude. Je to fakt narocne toto, nasa prva teplota, tak som z toho poriadne pokakana ... norko sa drzi, ked sme davali zabaly, tak strkal matovi prst do nosa a rehotal sa. Co zabera lepsie zabaly ci sprcha? Mne sa zdal zabal setrnejsi, ale velmi nezabral, po 3-tom pokles o 0,3 ... tak ci mame skusit sprchu...
eviku, ja som bola pred 2 tyzdnami na shakespearovske u nas v meste, bolo to zasne 😵 uzi si to...

libka1
5. aug 2009

sprcha sa neodporuca misanik, celotelove zabaly sa maju davat, aspon mne tak povedala lekarka a aj nam to pomohlo 😒 mala revala a ja s nou, ale teplota klesla 😔

mirka20
autor
5. aug 2009

ahojte. opat som tu dlhsie nebola a len tak zbezne som presla poslednu stranu, tak noruskovi zelam rychle zdolanie tych teplot, viktorkovi uces sekne, emmusik je strasne zlatucka.
eviku, s tym behanim ta obdivujem. ja vecer uz nemam nejak energiu. aj som zacala chodit do posilky v zime a na jar, ale teraz sa mi nejak nechce 😝 ale uz sme sa so susedou dohodli, ze od septembra opat nabiehame do posilky, lebo s tymi nasimi postavami treba nieco robit 😅 a nasa rebeka tiez strasne rada polieva kvety. a najradsej s velkou krhlou, hadam sa nebude zapodievat malickou krhlickou 😀
u nas nic nove. zubov mame stale 16, uz nechodime, uz behame. buduci tyzden nas caka poradna a aj ockovanie a ja stale neviem, ci je lepsie dat malu zaockovat proti kiahnam alebo nie 😒
idem si lahnut k malej, lebo dnes sme mali budicek o 5.30 a spat som sla pred polnocou

eviku78
5. aug 2009

ahoj mamule.
misanik, tak cakam na vysledky. a nemoze to byt 6.choroba? vtedy su tak vysoke teploty a nechcu klesnut. ja mam pocit, ze deti niektore veci zvladaju lahsie ako my. 😉
miska a na akom predstaveni si bola? ja sa na toto zvlast tesim, hlavne kvoli ceskym hercom.

u nas dnes strasna prestrasna noc. ja neviem, co sa stalo. ale emmci bola hore 2 hodiny a ani za ten svet nechcela byt v postielke. revala az sa zajakavala. lenze ani u nas v posteli nechcela spat. len sa prehadzovala a chodila po posteli. ked sme ju dali do postielky tak rev ako o dusu. skoro ma slak trafil ako sa mi chcelo spat. susedia museli mat radost. a samozrejme o siestej klasika budicek ako by sa nechumelilo. som zvedava do kedy dnes potiahne.

no nic idem zehlit v tomto teple. lebo mam pocit, ze sa mi to pradlo koti alebo co. 😠 😀

kety80
5. aug 2009

ahojte 🙂
misanik urcite su lepsie zabali ako sprcha ked neklesa treba stale robit zabali dufam ze uz bude lepsie my ked sme mali tu siestu tak sme mali teplotu 39,5 a dva dni vkuse a potom to preslo
u nas je zas den ze mali nechce dat vobec dudku ked mu ju zoberiem alebo si ju vypytam tak rev dufam ze su to zuby a nie choroba ani pri jedle nechcel dat dudos ☹ nakoniec som ho presvedcila hlados neodolal papniu 🙂 teraz spi tak som zvedava ze ked stane ci zas bude do vecera len dudlovat 😒

anjelok
5. aug 2009

cafte baby,
misi a crp mu robila? daj vediet, ake boli vysledky mocu. ako evka pise, nam pri siestej nechceli klesnut teploty, take ze sprcha, to nepomahalo vobec. zabaly som sa ja bala robit. mas stastie, ze norko to aspon takto dobre zvlada, lebo natalka prvy den takych vysokych teplot bola uplne hotova 😒 potom uz bolo lepsie. mozes striedat kazde 3 hodiny paralen s brufen sirupom.
krasne fotocky ste popridavali. evi, sa mi zda, ze emmka nejak vyrastla odkedy sme ju nevideli 😉
natalka vyzera, ze uz v pohode, asi nejaka rychla crevna viroza, teplotu aj hnacky mala len jeden den, potom uz nie a dnes kakala uz normalne, tak sme hadam za vodou. len este dietkuje.
my mame tiez teraz zle noci, hlavne zas vymysla s nocnym kojeni, ma to uz jeduje 🙄 normal rozmyslam, ze ju supnem do svojej izby na velku postel, lebo v postielke ona nema miesto, ako sa prehadzuje a cestuje 😠

basika
5. aug 2009

Ahojte,

misi - nech je rýchlo po teplote. Lívia doteraz tiež ešte nemala nejaké vysoké teploty...tiež budem raz taká pokakaná..bojím sa toho aj ja...nech je to rýchlo za vami..

eviku - pekné foto, Emmka je zlatá

mirka20 - že len 16 zubov?.. 😀 😀 😀 my len 7 🙂 ale derie sa 8.

basika
5. aug 2009

Leni - Lívia už nespala vôôôbec vo svojej posteli už asi aj týždeň. Dávala som ju tam večer do jedenia do cca 1:00 ale teraz už hneď večer ju uspím na manželskej posteli a aj ju tam nechávam. Presne kvoli tomu čo píšeš, tie polohy a prehadzovanie...to v postieľke sa veľakrát prebudila, lebo pikovala hlávku do rohu. Teraz som manželsku postel pritlačila k radiatoruo radiator som oprela vankúše, na strane nôhsom zasa prisunula postieľku a tam som prehodila cez postieľku perinu...a z jednej volnej strany tam spím ja. Manža spí v druhej spálni. Z večera, keď ešte pri nej nespím..dám na miesto kde spím ja viac periny na to položím snímať babyphonu, čiže ak sa začne nebezpečne približovať ku kraju...zaregitrujem to...

basika
5. aug 2009

blbne mi klávesnica..medzerník..

kety80
5. aug 2009

basika my mame tiez len 6 zubov tak patrime medzi menejzubych 😉 a co mala zlepsilo sa papnie