Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

katuskapd
11. aug 2009

misanik mas na to plne pravo, a zla mama urcite niesi, a ani zle si neurobila.
tu detsku instantnu krupicu sme neskusali, my papane este kasu a ked nechce ide spat bez nej
choroby a boliestky rchlo prec

kety80
11. aug 2009

tu som poslala trochu mudrosti kto ma chut dufam ze vam to pojde otvorit 🙂

basika
11. aug 2009

Ahojte,
dnes ste toho popísali..

dovolenkárky vitajte..

katuskapd - foto krásne,..závidím v dobrom..

janca - na foto sa tešíme

katmi - asi nemáš moc času čítať dozadu, ale práve včera som ťa spomínala tu, že ako ste s Ninkou a tou jej kľučnou kosťou.

jankapo - no nepísala som, chýbala si tu a tie tvoje príspevky...s tým režimom a pomocou iných ťa úúúúplne chápem, viem o čom píšeš..tebe niekto pomáhal celý deň? A keby si využila pomoc..len napríklad, že ísť s dieťaťom von..a potom zasa nech je to na tebe...ale to je niekedy ťažké druhých tak organizovať...aaa tiež by ma nejaké foto potešilo..

mlieko - pijeme UM Nutrilon, teraz som zohnala Bebilon lacnejší...na krabici ušetrím 100Sk (bože, ja stále žijem v korunách) Predsa to obyč mlieko je len tuk a cukor a voda. UM má aj vitamíny nejaké v sebe..Tak zatiaľ dávam UM min do 2 rokov budem dávať...ona ajtak toho nejak hrooozne veľa nevypije

betatka - máš normálne dieťa...tiež som už niekedy hotová, lebo vylezie na posteľ na gauč, ona vie zliesť, lenže niekedy tam začne skákať..a to ešte hrozí pádom a úrazom..tak staaaaaale za patami a dozerať..

hysáky - no máme aj my..niekedy už ozaj extrém..reeev, že ju neviem v páse zlomiť aby si sadla do autosedačky...potom zasa rev, keď ju vyberám z autosedačky..nehovoriac...jednoducho denne straaaaašne veľa situácií,kde človek musí vysvetlovať a aj tak mám pocit, že to nič neznamená a ona to má na háku...zahrať sa sama za toho pána nedokáže...botom chodí po byte a nutí sa s hompáľajúcimi sa rukami...niekedy mi už ozaj dochádza fantáziu čo s ňou robiť, kam ísť...

basika
11. aug 2009

ups..som sa trochu rozšoupla

kety - mne to nejde otvoriť..

misi - zlá mama určite nie si..poradiť neviem..vy ste do teraz žiadna UM neskúšali?

dnes pršalo, tak mi chýbal pršiplášť, musím sa po niečom obzrieť..boli sme aj v daždi vonku....bohovsky sa jej to páčilo, keď jej jemný dáždik prášil do tváre...sa rehotala v kočíku..ale pršiplášť musím zohnať, mám nejakú redstavu, že aj nejaké igeliťácke nohavice a kabátik...lebo len kabátik sa mi zdá málo, keď lopne na zem riťou..je mokrá... no idem kuknúť niečo na nete

misanik
11. aug 2009

janka moja, len si nechaj pomoct, teraz este skus oddychnut kolko sa da... tie sople nech su hned prec
u nas hysaky velmi nie, len to decko neposlucha, velmi dobre vie co nesmie, ale kasle na to, ked ho hresim sa mi rehoce a zaskodnicky to robi aj tak ...

misanik
11. aug 2009

basika, neskusala, uz viem, ze som mala skor dat, ako hovorim, ak bude dalsie inak poriesim

ninka123
11. aug 2009

ahojte, len sme nakukli 😵
hlasim 6. 😅 prerezany zub 😉 uzivame ATB kvoli pretrvavajucemu nalezu v moci, ale inak sme zatial OK 😉
Zuzkam vsetko naj 😉 😵

verulka
11. aug 2009

misi, vobec sa netrap, mne fici na 1jogurte a prilezitostne acidko...podla mna sa to da vyvazit( bohuzial v tomto mam skusenosti) : strukoviny maso a celkovo vyvazena strava 😉 mne veceria bud chlebik alebo ovocko.n KE jedol normalne vecere, ale doma nechce 😀 nie si zla mama, podla mna ak vydrzis- s tym vstavanim a 1spankom, zacne postupne jemne neskor vstavat 😉 a dalsie pozitivum- dni sa kratia a v tme sa lepsie spi 😅 u nas kase ziadne 😉
no ja som si dala kupit 23 na jesen 😉 hadzanie a zem zachvaty vzteku vam sem nepisem, vcera bola u mna kamoska a len zirala( tiez ma majovciatko) mlady ma vydrz, hlavku doudieranu..ignoracia nezabera, resp. po cca hodku hysaku, ked ho uz napina( resp si strka prsty do pusy) ho vezmem, dam do mdc a idem von..Jeho takto vcera vytocilo, ze som mu vymenila vodu v pohari ( vyliala nocnu a dala novu). Minule v tescu ho duro vzal do autickoveho kosika, ale nechcel sa vozit, ale SAM tlacit 🙄 ked som sa dotkla kosika rev, ale sam to nezvladal a stale bural. Povedala som mu, ze bud spolu alebo vobec...hysak opisovat nebudem, pohlady a komentare tiez nie 🙄 len jedna pani sa na nas usmiala a povedala,ze mlady ma vydrz..takze kosik som vratila, vzala maly, ron do mdc a so zvukovym doprovodom sme nakupovali asi este 15min, potom akoby utalo, Ron sa usmieval a ficali sme si spokojne...v podstate to beriem ako pripravu na zabavu s tym ozajstnym obdobim vzdoru 😝
ninka, rychlo sa vyliecte 😉
jani, v poodke, pekne zvladnes 😉 matulo je zlate ditko 😉 ak by bolo zle, nasad ho do vlaku a sups smer BA 😉
jo a poobede idem vybehavat servis, nasmu autu sa nejako nepaci..uvidime co bude 😖

basika
11. aug 2009

misi - však to je potom trochu iné,ja som myslela, že ste už nejaké skúšali a nechcel žiadne..však vyskúšaj mu ponúknúť..možno mu nejaké zachutí, najlepšie by bolo zobrať vzorku od nejakej kamošky...aby si nemusela kupovať celé balenie..niektoré maminky tu písali ako sa im to podarilo (nicolmt? eviku? neviem ktorá)...držím palce

verulka
11. aug 2009

misi, preco by si mala skor dat? podla mna cim neskor, tym lepsie...ron sa dokojil v 8,5m a mlieko nepije vobec..kedy skor? kazdopadne, popros jankupo, ona ti da na kostovku ich UM, ze 😀 ale som ja vybavovacka 😀
inak, ditko mi spi od 12tej 😎

eviku78
11. aug 2009

jaaaj mamule, pokazila sa nam chaldnickas mraznickou. vcera vecer prestala chladit. na porazenie. a servisak pride najskor mozno zajtra. mam mu este rano zavolat. maso sme aspon odviezli ku kamosovi. dufam, ze to prezije. 😎
ach jo. zase dalsie vydavky. 😠 ☹

basika
11. aug 2009

pozitívum skracovania dní už aj ja pozorujem..tiež chodí o čosi skorej spať..

verul - no "pekný" zážitok pri nakupovaní....a je pravda..že najlepšie sa vychovávajú cudzie deti - to na margo ľudí, ktorý komentujú situáciu s deťmi..a stoja obďaleč

eviku78
11. aug 2009

hlavne kde mam v tomto teple dietatu veci skladovat. 😠

eviku78
11. aug 2009

verul aj mne emmči spi od dvanastej. potom v noci bude zase zurovat. 😉

basika
11. aug 2009

eviku - no to teda "poteší"a nemáš možnosť autochladničku a u susedov si dať do mrazáka tie tehličky čo sa dávaju do automrazničky..predsa nejaká pomoc..

basika
11. aug 2009

žienky, toto očkovanie v 15.mesiaci kde sa dáva do nohy čo do rúčky?

basika
11. aug 2009

misi - zazrela som niečo takéto..nečítala som všetko..ale možno ti bude trochu lepšie

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

verulka
11. aug 2009

eviku, no parada 😖 teraz to fakt nepotesi 😒 i ked mne by sa pracka mohla pokazit 😀 😝
inak mne hned vstal, cely kruty lejak v bA sme stravili vonku v busoch a pod. Potom sme pocuvali ako dazd( nove slovo 😀 ) bubnuje na dazdnik 😵 milucke popoludnie 😉
jaaaj, no okoloprizerajucich sa ja neriesim..
basika, rona pichali do ruky 😉

misanik
11. aug 2009

verul, ja mam strach, lebo on je aj mizerny jedak, teda on je tkae cudo, bud neje skoro nic, alebo zje co vidi.. proste neviem, ci dokazem bez mliecka nahradit ... by som mu chcela to UM nejak nechat. Ja som zacala skusat UM pred par dnami, dala som to Hami, take som mala doma, tu vzorku a skusim asi kupit DM-kove, ked nie tak sunar, alebo fakt od janky poprosim ...
Tu krupicovu kasu som mu chcela dat do UM ... to podla mna uz moze, aj ked pochybujem ze zje, teraz mame obdobie, ze neje nic co sa je lyzickou, cize sa krmime rukami, sam a aj ja mu mozem davat kusky do ust, nechceli by ste vidiet nasu kuchynu 😀
Inak celkom fajn bolo nechat ho vytrapit do obeda, zvladol to v pohodke, sme boli dopoludnia na piesku, tak sa prebavil a potom potiahol 2,5 hodky 😵 a uz spi 😵
basika bistu, ten link, no nedodal mi optimizmu, zijem v tom, ze to je len obdobie a tam citam, aj v 3 rokoch take, tak toto ja nevydrzim 😀
eviku 😠 drzim palce aby to opravar nakopol a stalo to malo, fakt potesi toto

jankapo
11. aug 2009

cafte,verul, s tou prackou, mami si sla kupit novu, ze tamta uz stara,ale ze furt perie, no ale oco ju ukecal, ked nech kupia novu (ze velka spotreba vody a energie) a ona ze jej bude luto tej starej furt funkcnej, a ked nakoniec doniesli novu pracku,mami este prala ze kym namontuju novu na starej a ta sa ti urazila a pokazila sa... 😀 😀 😀 uz neviem co presne si zmyslela ale bola to riadna haluz...ä

inak s tym UM jasneee.....nech pride Norko vyskusat... 🙂 aj ked ja osobne by som to nepila... 😅 ale obcas si citam krabicku,ze obsah vitaminov a tvarim sa jak super matka co dava dietatu to najlepsie a robi maximum pre jeho imunitu... 😎 😀 mne nejde tak o mlieko ako o objem tekutin...asi tolko

vecere u nas, jak pisala verulka- teple....tym ze nechce kasicky, krupicky, dristicky, tak moc na vyber nemam...ani chlebik mi nechce s nicim...len suchy. 😒 takze mu davam normalka teple jedlo-masko priloha alebo polievka....

eviku- joooj, skareda chladnicka...esteze my mame dve.... 😕 😅 v 3-izbaku 2 chladnicky, to je coooo??? ked my vela papame a varime asi a mrazime...ked sme kupili novu, tak sme sa chceli zbavit tej starej, jaksi nikto nemal zaujem (o dar) a na smetisko nam bolo luto, tak ficime na 2 chladnickach...

co sa dneska tyka, maly bol so mnou sam 1 den a uz je cely ciciak...len mama mama mama, momo momo momo( to ked ma dudu v puse, to milujem) 😵 inak pomooooc....

basi, co sa tyka pomoci,mam narok posledny tyzden na pomoc, potom uz ide babka do prace, vlastne vsetci spat do prace....nebude mi mat kto pomoct tak ci tak....mne pomaha starasne moje zlato muz, ja sa nemozem ani trosku stazovat...mamka bola len kym neprisiel muz z prace, nie cely den, to by sme sa obe zblaznili... 😀 inak, ja sa necitim moc zle a zase viem odhadnut, kedy mam dost a nerisknem babatko, to je jasne....ale ak si pokuskujem robotu, daco necham na muzicka, ono sa to krasne da aj bez babky, tetky a tak...ja sa straaasne nerada niekomu prosim alebo ostavam "dlzna",viem ze to znie sproste alev podstate je to tak...jak pise eviku, ja cim viac toho mam, tym viac toho stihnem, tym lepsi mam zo seba pocit a tak celkovo...chapete...snad.

misanik
11. aug 2009

este som vam chcela na pobavenie aby ste vedeli aka to je zabava kojit take velke dieta: vecer pil z jednej cicky, dopil, tak pustil, potlapkal ma po druhej a hovori: "toto daj", potapka po tej vypitej a vraj "nene" asi, ze uz neni... 😀 O tom, ze mi kedykolvek cez den nazrie do vystrihu, usmeje sa a velavyznamne zamlaska ani nehovorim, cele pieskovisko sa na tom zabava 😀

jankapo
11. aug 2009

miska... 😀 😀 😀
toto by som skopcila, ulozila, uchovala a dala mu precitat tak o 15 rokov, ze kto by sa velavyznamne smial... 😅

katuskapd
11. aug 2009

misanik tak to som sa pobavila, ja som sa prave tohto obavala ale az tam sme nedospeli,
dnes je nejak fakt umrncany. matusko zas rozprava na vsetko ze cem ako chcem

my sme mali na dovolenke havarijny stav, ma oblubeneho maznacika zajka, boli sme sa prejst v pristave cca 1,5 km vzdialeneho od nasho hotela, cize jedna cesta 3 km, prideme na hotel zajka nikde, chaos panika, tak som obula slapky a ta ho v 35 stupnovej horucave zase 1,5km do pristavu, pytam sa lamanou anglictinou na rabitta nikto nic ze nenasli, tak zase zeniem naspat na hotel, odpadavam od tepla, dehydratacie a tam ho zbadam sediet pod palmou, ako keby sa nic nestalo, neposkodeny tam zajko sedi, tak som ho schmatla pritisla na prsia a rozplakala sa jak mala. to bolo radosti ked ho dostal. totizto tento zajko sprevadza matuska od narodenia, stale ho stlaca hryzie a rozprava sa s nim, neviem si predstavit co by robil bez neho.to len taka vsuvka 😵

verulka
11. aug 2009

misi 😀 jasne, norko nieje jedak, ale mozno to popusti 😅 proste su deti, ktore UM odmietnu 😉 speci dlho kojene- teda tak sa mi to zda 😉 jasne, skusaj, ja by som sa tiez zesila, ked by si dal za flasu mlieka, ale ked nechce, tak poslucham- jeho telo proste vie 😉
mne zje pekne vsetko, konecne aj bezmasite jedla, ale u n eho je to aj o davovej psychoze 😀 jedia vsetci, tak musi aj on apod 😉 inak aj krupica sa da jes rukami..mne ron vsetko je vidlickou, vratane polievky 😀
jaaj, no jani, jasne 2chladnicky 😀 zvladas to super, totalka dovera, ze vies na co este mas..okrem toho, tomas si to bude dirigovat( ked privela, tak ta posadi)

jankapo
11. aug 2009

katuska, dobre tragikomicke... 😵 fakt neviem, ci smiat sa ci plakat... 🙂
verul, no cmuk... 😉 jo, davovka je super...len pokial sa to natyka ranneho vstavania o 4:40..vy ste uz v starom rezime? nech odkazem matulovi ze je cas zmenit postoj... 🙂

misanik
11. aug 2009

janka, matulo este stale tak skoro vstava? 😲
verul, ja viem, ze je vysoko pravdepodobne, ze mi mlieko pit nebude, no skusim aby som si nevycitala, ze som neskusila a uvidime 😝

kety80
11. aug 2009

misanik - s tym kojem si ma poriadne pobavila aj ked viem ze pre teba to sranda urcite nieje tak sorry 😀
Eviku - to chladnicka ma mrzi keby bola aspon zima ze mas kam dat veci ☹
zajtra uz odchdzame do chorvatska tak sa uz aj tesime len dufam ze sa tam nic nestane doopeda pobalim a vecer okolo 22.00 odchod tak dufam ze to pri dvoch detoch stihnem a nic nezabudnem musim vyslat muza s nimi von lebo ja budem balit a oni za sa vybalovat a tak by sme asi nemali zabalene nikdy 😀

andula30
11. aug 2009

ahojte zeny neblaznite tolko popisat 😉 Zuzkam vsetko naj fotky cupis pupis aj ked tak trochen zavidim 😉 Misi prepac ale na tom som sa fakkt schuti zasmiala 😀 😀 Verul aj ty prepac ale stym hysakom si ma potesila ze nie som jedina co v obchode divadlo predvadza ale myslim ze u vas je vacsi brutal 😉 jedlo u nas neopisujem ale mlieko kedykolvek a vzdy plna flasa zatial ja davam aj raz za den kravske mlieko lebo toho Um by pil podla mna vela a tolko mu netreba u nas v rodine ziadne alergie neboli a skusam mu ho asi mesiac a um planujem asi do dvoch rokov

basika
11. aug 2009

misi - uj, tak to ma s tým linkom mrzí, ako som písala, ja som príspevky tam nečítala... ale predpokladala som, že to bude povzbudzujúce...sorry

katuskapd - však ten zážitok so zajkom..však to také dojímavé...fňuk.. 😅

kety80 - šťastnú cestu...tam aj spať - teším sa už teraz na foto

andula - no ja by som si rada prečítala to o vašom jedle. čo sa týka mlieka, koľko by on vypil? koľko je to veľa. Ja som natrafila na dobrý zdroj, kde mám Nutrilon resp. Bebilon (to je Nutrilon pre poľsko) o 100Sk lacnejšie som si urobila zásobu..mám doma 10ks 🙂 do varenia používam klasické kravské mlieko...naši majú aj kravu..ale to sa bojím...to budeme len tvaroh konzumovať z toho, lebo teraz je po otelení