Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
11. aug 2009

Basika nase jedlo je momentalne ovocie vseho druhu zelenina vsetko surove a stale mlieko jogurt milacik alebo ina dobrota a ked ma dobry den raz za tyzden tak aj polievka inokedy zvacsa par/lyziciek/a obcas zobne aj z druheho okrem toho tycinky a podobne blbosti ale chlieb rohlik maso zemiakyproste normalne jedla moc nie proste uz nejaky ten tyzden je zaklad mlieko a ovocie v zahrade neriesim pribera rastie a ked mu nic nie je nech sa pasie a mlieka by pil kolko by som mu dala 😉

basika
11. aug 2009

andula - tak vitamínov má teda určite dosť..keď ešte papá ovocie a zeleninu surovú..teraz odbočím od strvovania...kedy idete do Nórska? už ste s ocinom spolu?

kety80
11. aug 2009

tak nieco som uz chystala na dovcu aby toho zajtra nebolo vela chcem aby manzelicek odychoval a ja budem s detmi tak idem lahnut nech som rano ako rybicka 😀

verulka
12. aug 2009

kety, stastnmu cestu.
andula, mne zase s ovocia zje len jablko a banana, ked ma dobru naladu tak nektarinku alebo broskynu- ine ani neochutna.Zo zeleniny len nakusuje rajciny a odhodi...varene vsetko, ovocne v jogurtoch tiez..takze vidis. joj a s tymi hysakmi, ocakavam, ze sa podobne historky budu len a len pridavat , ako nam budu deti rast 😅
jo a vcera som pozerala, nejake zimne veci pre krpca a s hrozou som ziistila, ze asi budem musiet kupovat min velkost 92 😕 a take krasne 86tky som nasla 😝

janca704
12. aug 2009

Ahojte
Tak zbezne som prebehla, co sa tu deje, ale straaacam sa 😅 😅 😅

Dovca v konecnom dosledku dopadla super. Cesta tam bezproblemova, isli sme na noc, drobec skoro stale spal, hore bol len dve hodinky a aj to len cucal do tmy. Uplne super. Ubytko super, prostredie krasne, more slane 😀 . Ale drobec si to uvedomil az po nejakych 5dnoch. Dovtedy do vody len nalepeny na mne jak kliest. Tak sme tancovali a spievali v mori, robili hovadiny ale len do chvile, kym som mu nenamocila brusko, to sa uz tahal von 😀 Ale potom fajn, muz ho zobral a "plaval", tesil sa, kopal, parada. Ale dovolil to len muzovi, so mnou tak "plavat" nechcel 😒 Neva. Najuzasnejsie vsak boli kamienky na plazi, tie boli vsade, aj v puse. Spaval rovnako, ako doma, teda 2krat, doo na plazi v stane, poo na izbe a vecer zaspaval tak o 21-21:30, co je na nas rezim neskoro, ale co uz, aj on si c hcel uzit nocny zivot 😀 Cesta spat uz bola horsia, prdlo nam auto, nieco s valcami, takze sme 5hodin sa zdrzali v nejakom meste a zhanali suciastku a ked sme zohnali, museli sme na nu cakat asi hodinu a pol a potom si za 2sekundovu "radu", ze ano, je to chyba, ktoru moj manzel nasiel, vypytali cca 600,- 😠 😠 😠 Takze sa nam to kapanek predrazilo, ale muz bol stastny, ze sa nam vobec podarilo suciastku zohnat a vymenit, lebo inak by hrozilo zaseknutie motora, ci co a to by bol problem. Ale dosli sme, to je hlavne. Drobec vsak uz tak krasne cestou spat nespal, vkuse bol hore 6 hodin, z coho som bola na nervy nielen ja, ale aj on chudak. Zalomil o 10vecer, ale spal az kym sme nedorazili o 2v noci domov (jeho spannkovy rekord v sedacke).
Ale celkova bilancia dovolenky = 1 😵 😵 😵

Idem na tie fotky 😉

janca704
12. aug 2009

Este sa vyjadrim k mlieku. My UM tiez ziadne. Kojenie uz len 2x v noci, sem tam 3x a mliecne veci - jogurt, chlebik so syrom, maslom. To je vsetko. Tiez sa obavam ci mu to na pokrytie vapnika staci... Ale on UM nechce. Este skusim Sunar, dufam, ze zachuti... 😒

janca704
12. aug 2009

A pozrela som fotky - kraaaaaaaasne 😵 😵 😵

KatuskaPd, ano, boli sme cca rovnako 😉 Vase fotky som pozerala uz vcera... 😵 😵 😵 😵 😵

katuskapd
12. aug 2009

janca krasne fotky,davidko sa mi podoba na matuska, chudy dlhy kuceravy blondak, aj ked my nemame az take kucery, ale neviem ci som toto uz nepisala 😀

matusko sa tiez najkor bal mora, stale len na plazi s kamienkami, ale potom sme nasli pieskovu plaz, skoro ziadne vlny, a to bolo radosti sam utekal aj do mora, aj stvornozky, sme sa smiali,aj v kolese sa mu pacilo, bala som sa ci celu dovcu nestravi na sucho 😀 ale v pohode.
jaj vsak ja som nepisala ze ako my

tak spanok super celu noc prespinkal,cez den spanok ako kedy, niekedy jeden inokedy dva, jedlo sa dalo, aj ked za jeden jogurt 1.50 eura sa mi zda prehnane ale co nedaj mu, nie. hotel bol v pohode aj ked nas dali na druhe poschodie najdalej od hlavnej budovy a bez vytahu, ale klima bola, bazen pre deti 50 cm, matusovi voda siahala pod krk, cize nemohol sa ani zahrat,
celkovy dojem tiez davam 1
myslim si ze ako sa nastavis tak mas, ked sa budes nad vsetkym rozculovat pokazis si dovolenku, ja som bola spokojna aj napriek par chybyckam.
pisem jak tatar, ale vsak pochopite

janka neplac, vsetko dobre dopadlo 😀

ludka_r
12. aug 2009

ahojte
Tak ja vám kojacim len ticho závidím... My sme kojili len do štvrtého mesiaca, odvtedy sme na UM ☹ Vyskúšali sme takmer všetky druhy a Vilko nemal problém vypiť žiadne.... Teraz mu dávam ochutený Sunar a už častejšie a častejšie plnotučné mlieko... Z toho mu najčastejšie robím krupičku...
Teraz mi už konečne pekne papá, asi nechcel jesť kvôli počasiu... 😖

No a už sa konečne môžeme aj my pridať k Vám chodiacim.. Síce to ešte nie je dokonalé, ťahá ho na stranu a občas padne, ale aj tak mu to ide.. Som z toho náramne prešťastná... 🙂 🙂 Iste chápete...

nicolmt
12. aug 2009

caute babule
idem si napravit renome, vsak ked uz aj nasa stratena blondinka 😉 napisala tak fuj ze ja nie 😝
teraz zijeme trochu hektisch ako kazdy asi, proste teplo, slnko, ja nabite baterky na 1000% a jedeme... aspon ked nadavam niekedy vecer na com to moje dieta slape tak viem 😀
potesili ste ma ze nie len ja mam protivne dieta 😀 bo uz som sa zacala obavat ze co to 😲 i ked sara vzdy mala svoju hlavu ale tieto zachvaty a jedy co mava teraz. si dovolujem feeeeeeest ze jej nieco zobrat alebo zakazat, rev jak svet. a dokonca sa vytoci aj sama na sebe, nieco jej nejde otvorit a uz zas reeeeeeeeev tak pridem len pozriet ci ju vrazdia ale len daka prkotina (bo rev zhruba rovnaky) poviem jej ze sa ma ukludnit, nadychnut a zapojit hlavu a pojde jej to otvorit 😝 co ju samozrejme vytoci este viac 😝 😀 no nechapem ze preco 😉
inak strasne musim davat pozor aj na to ako sa ja chovam, lebo vsak ja ked som hladna, prsi, unavena, alebo podobne prkotiny tak tiez vrieskam uz zo zasady a nie ze by sa nieco dialo 🤐 takze vseetky moje zle vlastnosti co si ja voooooobec nepripustam na sare vidim ako v zrkadle..aj ma to desii obcas 😕
sara ked ma zachvat tak ja ju necham tak, vsak nech sa ukludni sama, ale ako som vas citala, ze dnes reku vyskusam a niecim odputam pozornost..ha! ste to mali vidiet, knizka na odputanie pozornosti letela cez pol izby co ju tak od zlosti na zem smarila 🤐 tot moje vychovne schopnosti 😒
dovolenky vam v dobrom zavidim, fotky krasne..davidko ako spinka na plazi 😅 😅 nas tie kiahne co dosli presne v prvy den mirovej dovolenky zaskocili, no co, aspon sme usetrili a buduci rok pojdeme na dlhsie 😀 mrzia ma len tie vylety do BA a KE co sme chceli zaobsolvovat bo sa tam zas az tak o rok dostanem. a viem ze aj ZV mam deficit 😉
ja pomaly zacinam vybavovat nastup do prace, zajtra mam pohovor s riaditelom, obehla som urady ze co mi vlastne treba a nedozvedela som sa klasicky nic 😒 eviku ty si ako postupila ? na UPSVAR ze len jedno prehlasenie treba a inak nic..a som zvedava kolko mam dovolenky a pod.

misanik
12. aug 2009

tak vitame aj druhu stratenu blondinu 😀
sara je teda riadne cislo 😀 norko sa tiez nasiera aj sam, ale nema az take zachvaty ... mna len dokaze prekvapit ked sa sam niekde buchne, treskne... a spusti straaaasny rev, tak ako ho prejde z nicoho nic ked nieco zaujimave uvidi, zrazu je bolest prec 😀
ludka, gratulujem k chodeniu 😵

eviku78
12. aug 2009

ahoj mamule. tak aj ja vitam dalsiu stratenu dusu. 😀
mne sa zda, ze emmči este nema az take brutal tie zachvaty. zatial ju to vdzy po chvilke prejde a taky poriady uz ani davno nebol. je mi jasn, ze teraz ked som to napisala, tak so to pos...e 😲 😝 😉

ja som sa dnes uz nas....a dost. chladnicka je sice opravena a umyta, ale stalo nas to 170 eury. kruci pisek. a to idem v sobodu s emmči, mojou naj kamoskou a jej majovkou na tyzden na moravu. veeeelka daaaamska jazda. 😀 😅 takze kazdy centik by sa nam zisiel.

ninka, ja som leniva vos a nic som este nezistovala. akurat som to oznamila nasej uctovnicke. ani som si este neoverila, ci mi teda ostava rodicovsky, kedze o emmči sa mi bude starat mamina. a ides na plny alebo na pol uvazku?

ludka, chaaaapem ako sa tesis. 😵 a samozrejme gratulujeme.

nicolmt
12. aug 2009

este som kus pocitala a..
UM ja od 2 rokov, i ked svokrus mala teraz dake idei ktore som jej hned zamietla v zarodku 😀
topky 20tky, ale niektore mame aj 21tky tenisky take kozene ked je poprsane, uz musi ponosit tie bo mensie nejdem kupovat 🤐

nicolmt
12. aug 2009

evi rodicovsky ti ostava, len treba doniest na UPSVAR staci do 8 dni ked zacne PP doniest prehlasenie,ze sa ti ide o malu starat mamina a nedavas ju do skolky 😉 ak este daco zistim, dam ti vediet
ja idem na skrateny 6 hodin teda uvidim zajtra co direktor na to 😝 plan mam dobry, len ci mi prejde, okolo 14tej uz by som mala byt doma, sara teraz vylieza z postele okolo 8.oo 😲 (miska necitaj, keby sa dalo, kludne ti aspon hodku darujeme 😉 ) a o 12tej chodi spat tak ked sa zobudi budem uz doma a doobedie trosku vydrzi aj so svokrus 🙂

eviku78
12. aug 2009

tak to mas super naplanovane. ja mam dohodnute 3 dni v tyzdni a 2 dni volno. to budeme dohanat zameskane. 😉 direktor tiez nieco mumlal, ze lepsie kebyze chodim kadzy den na pol dna, ale pre mna je to takto lepsie. mamina totiz bude dochadzat do BA z LV. akoze na tyzdnovky. 😀 😎

no na urade si to chcem vsetko overit, ale dovolat sa tam je umenie. asi im idem pišnuť maila.

basika
12. aug 2009

ńicolmt, eviku - Ahojte, stratené duše.. však o chvíľu sa zasa stratíte,keď začnete pracovať.

janča - dobré foto, Davidkovi sa páčilo...až na tu vodu zo začiatku 😉

kurňa ja som taká unavená poslednou dobou a dnes totálka,mňa to dieťa tak vyšťavuje...obzvlášť, keď manža chodí posledné dni až o 18:30 domov...všade brajgel a keď už konečne na obed zaspí..no mne sa teeeda do toho nechce zapnúť vrtulu a lietať a upratovať, žehlenia mám, kadejakých prkotín...ale ona keď zaspí sa mi žiada v kľude si sadnúť.. a nič nerobiť... a len tak relaxovať...už som si začala B-komplex dávať...,reku mi to proti únave pomôže...

eviku78
12. aug 2009

basika, ja pevne verim, ze v praci budem mat este viacej casu na kona. 😀 😀 😀 ha-ha. moje zbozne prianie. 😝

basika, to sa musis len nastartovat. najdolezitejsie je si nesadnut, lebo to sa potom uz nepostavis. ja to tak mam hlavne vecer, ked mala zaspi. ak si uz raz sadnem k telke tak uz ma odtial nic nezdvihne. takze ak chcem vsetko porobit, musim kmitat a az potom sa hodit na gauc.

basika
12. aug 2009

eviku - hmmm 😒 😖 , lenže to by som sa už ozaj neposadila...ja len rátam, že totaké obdobie, v piatok bude manža doma tak dobehnem..teraz sedím pri PC.. a jem... a už sa nepohnem...iba ak Lívia vstane...no ale budem sa musieť...práčka doprala..pôjdem vyvešať

janca704
12. aug 2009

Diik za pochvalu fotiek 😅

BAS, aj ja to tak mam, ze maly zalahne a ja relax 😀 Ale niekedy mi to neda a makam. Posledne dva vecery som ho ulozila a pustila sa do zavarania a robenia vyzivy 😝 Oba dni som stravila v kuchyni do 23:30 😝

si mi pripomenula, ze aj ja mam doprane 😅

A hysaky - asi ako Eviku, nemame. Teda vcera bol, ked nechcel svoje jedlo, ale moje 😀 No revaaal, kym som nedala. Ale v skutocnosti som nedala, prehodila som jeho na moj tanier a obaja sme boli spokojni 😀 😀 😀 Hadzanie o zem sa u nas este nekonalo, tak ... asi sa zacne 😀

janca704
12. aug 2009

KETY, ak este nakuknes, tak stastnu cestu 😵 😵 😵

A zabudla som VILKOVI pogratulovat k chodeniu 😵 😵 😵 😵 Sikovnicek 😵

basika
12. aug 2009

tak na skok...zabudla som..

chodcom aj ja veeeeľa šťastných krôčkov a málo pádov..

ja som dnes grogy... za Líviou len tak horí...už neviem kde by som schovala stoličku na jedenie..totálne nebezpečná vec u nás.. keď je stolička zložená na nízko tak vylezie na ten stolík...dosť nebezpečné..keď je na vysoko pri veľkom stole..tak sa vešia na tú stoličku..dnes som na poslednú chvíľu zachytila..už by ležala na nej...nechcem si predsstaviť akoby to mohlo skončiť..keby sa tá stolička prevrhla na ňu ☹ ☹ ☹

dnes mi kamoška hovorila, že jej dcérka rovnako staré dievčatko ako Lívia malo po páde zo schodov slabý otras mozgu ☹ ☹

janca - no ja už potom neviem kedy by som mohla relaxovať, keď nie vtedy keď ona spí..obzvlášť, keď nemám nikoho kto by mi dieťa zobral..okrem manžela..a keď je ten celý deň v práci..tak to nehrozí..

misanik
12. aug 2009

janca, krasne fotky 😵
kety, zelam stastnu cestu a prijemnu dovolenku.
No kupila som sunar vanilkovy, ponukla, dal si hlt a odstrcil, viac uz ani do ust nevzal, povedal: "toto nene"
spravila som mu z toho sunaru aj krupicovu kasu, tak zjedol par lyziciek...
basika, pohoda, ja viem, ze si to nemyslela zle 😉
inak, co sa tyka nastartovania, ja musim najprv porobit a az potom sadnut, inak by nas tu bordel premohol 😀 maly zaspi, ja sup sup popratam, dam varit a ked je hotove, pripadne sa dovara tak zalievam kafco a sadam. A inak ja sa snazim robit nejake domace prace aj popri malom. Podla mna je fajn, ked dieta aj vidi, ze aj enjake povinnosti su a celkom nam to ide spolu. kuka co robim, ked skladam pradlo tak mi podava, snazi sa pomahat..., vysavam s nim a tak...
a unavena som ja ja poriadne posledny cas, neviem preco, ale dlho uz vstavam tak skoro, ale posledne tyzdne som rano doslova zuriva. btw, predvcerom som odrapila zaluzie na okne, nemam sa cim chvalit, ale taka som 😀 taka nastvata som ich isla odstierat, ze moju naladu nezvladli a prevalcovala som ich 😝

andula30
12. aug 2009

Ahojte
Basika este nie stale sme bez tata v sobotu by mal prist odist by sme mali po sestrinej svatbe v septembri, fotky chvalim novochodcovi gratulujem 😉 Nicol vitaj

eviku78
12. aug 2009

jani, super fotka. davidko vyzera, ze si to super uzival. 😵
no nic, idem dalej zehlit. 😝 😠

basika
12. aug 2009

misi - no odniesla si to tá žalúzka..ja sa tiež snažím robiť niečo aj popri Lívii, ale niektoré veci dooosť ťažko..alebo tak, že 100x odbehnem od toho..prádlo skladám aj ja..s ňou, vešiam tak isto.., alebo vonku keď plejem v záhradke, tak ju posadím na zem..a ona kopká..to ju straaašne baví, ale keď stojím pri kuchynskej linke to je des.. ona je niekde, kde na ňu nevidím v spálni..a to môže byť nebezpečné, keď výjde na posteľ a tamzačne skákať..alebo si dá plienku na hlavu a tak chodí po byte..alebo skáče na posteli....ale však ti Norko normálne už vety rozpráva...že "toto nene"

nicolmt
12. aug 2009

my sme dnes stihli aj stretko u kamosky..konecne dobiehame zameskane 😅
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
sara sa vyblaznila, cim vacsie deti tym ich ma radsej, ani nepoznat ze je od vsetkych min. o rok mladsia 😝 ani vo vymyslani hluposti nezaostava 😎
a ked sa jej vzdy na konci dna pytam co sa jej najviac pacilo...tak od kedy mozeme po kiahnach chodit von tak je to stale jedno a to iste...deeee (deti) 😅

anamor
12. aug 2009

ahojte kocky,
som vas trochu docitavala, lebo som vas tiez nejaky ten dnicek zanedbavala, lebo nejako nam pc krachol a nevedel kde mu hlava stoji, tak pocitac siel bokom.
Som rada, ze som si precitala par riadkov od davno necitanych 😉
janci krasne fotky z dovolenky, ostatne letne fotos tiez, tatry a pod 😉 Aj my este na jesen Tatry stihame, strasne sa tesim, hlavne ze od stavby daleko vypadneme 😝 nakolko mam obzerania parketovych, kuchynskych, obkladackovych studii doooost 🙂
Tym co sa vraciate do prace nezavidim. A my sme nastupili na md a rodicovsku v case, ze o rodicak by ste tusim nemali prist.
K hysakom iba tolko, ze mame aj my, aj tresknutie o zem v avione sme uz zazili 🤐 a prezili 😉 a u nas odputanie funguje /zvacsa.../ kazdy sa hysakov docka 🙂
misi vidim ze sa pokusas o UM, ja som sa este neodhodlala, ale uz sa... aj ked ja sa priznam ze od 1,5roka by som sa ani kravskemu nebranila... uvidime, co mala na to.
vstavnie tak skoro rano ani jednej nezavidim /mne uz trochen prekaza aj ta neprespata noc... lebo ja uz sa fakt chcem vyspat poriadne... hadam si to mala niekedy precita 😀 skor ako pojde do skoly 😉/ u nas teda vstavanie okolo siedmej, cize dokazem fungovat celkom fajn.
Tesim sa ze Leuska bude mat braska /po dvojkach konecne nejaky aj jednoparik do domceka pripudne/.
juj tolkoo som toho chcela a som pozabudala, sak nabuduce si spomeniem, hadam 🙂

mirka20
autor
13. aug 2009

ahojte 🙂
o hysakoch vam viem aj ja povedat, aj ked u nas koncia tak, ze kedze si ju nevsimam, tak prestane.
um - ja som zacala davat cez obed, kedze nas drobcek bez toho nezaspi a trosku som chcela zredukovat kojenie (kojim este v noci 2-3 razy) a sem tam rano.
krasne letne fotocky mate 🙂

verulka
13. aug 2009

cafte,
janca krasne fotos 😵
nicol, ja neodputavam, lebo on je fakt nepricetny..necham ho proste tak, sem tam ho zavolam, ze ci ide so mnou vona pod. Bud zacne rucat este viac( to znamena, ze este nie je schopny nicoho) alebo na chvilku prestane, a potom hned zacne..to potom pridem, vezmem ho a oznamim mu, ze ideme na nakup, ci ide a on prestane zosekundy na sekundu rucat 😉 proste ja mu viac ako tu hodku nedam, lebo amen tma.
babulky, s tym bordelom- mna by nikto na svete nedonutil robit vecer, porobim cez den (da sa to aj pri krpcovi) a vecer nam volno..i ked vecer je bezne u nas po 22,00( teda ked su velkaci) fakt je to len o pohlade na vec, netreba sa stazovat, lebo zivot ma kopu prekvapiek, ktore nam otvoria oci, ze co je fakt o hubu 😉
basika, ja osobne nechodim ronovi za zadkom, lebo on sa musi naucit, ze co je nebezpecne a co nie. Nevravim, ze ho necham si cielene ublizit, ale inak to ani moc nejde. ne min. tyzden spadol z vysokeho kuchynskeho stola( on vylieza a zlieza uplne vsade..najnovsia zabava je posch. postel 😝 ) rozplakal sa, tak som mu vysvetlovala, ze preco je toto nebezpecne. Odvtedy sice tam furt vylieza, ale je uplne opatrny. To ked sa veci zakazaju a schovavaju, je najvacsie lakadlo. Dalsi priklad, furt chcel chytat sporak. Pre neho to, ze pali, bol total abstraktny pojem. Tak som ho nechala aby chytil rzuru( uz chladla, nebola horuca ale dost tepla) odvtedy ide okolo sporaku a krici pali a ani sa ho nechyti. Sranda je, ze ked vidi, ze sa na nom nesvieti, tak pride v pohode blizsie. Deti su brutal chytre, len si to my rodicia neuvedomujeme 😉
baby, ja sa opat opakujem, vapnik sa da krasne doplnit aj z inych potravin ako je mlieko 😉 mne boli chalani ( jedne od 18mes a druhy od 5mes) na prisnej bezmliecnej diete( ani kyslomliecne) a nikdy problem s vapnikom nemali. Ako som pisala- strukoviny, maso, obiloviny a pod 😉