Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

zuzkazrzka
18. aug 2009

janca, boli sme v Chorvatsku na Hvare.....dakujeme za pochvalu je to vodny zivel 🙂

jo a este sme na dvoch spankoch.

misanik
18. aug 2009

Ahojte, zuzka krasne fotky, adamko je fakt zivel 😵
Lenke facovke drzim paste, chodim sem nakukovat kedy sa ozve 😵
Jani aj my sme uz viac ako tyzdne na 1 spanku, spi mi od tej 12-tej a potiahne 2 - 2.5 hodky, ale uz sa mu stalo, ze to bola aj len 45 minut 😝 len som si od toho slubovala, ze sa posunie ranne vstavanie a veru sa posunulo, ale opacnym smerom, uz 4-ty den buntosime okolo 4-tej, som z neho uz na nervy absolutne. A vydrzi od 4-12 byt hore, ideme pekne vonku a tam sa v pohode sali... 😝
Sunar mu furt pcham, dnes matovi vypil asi 40ml a na veceru zje krupicovu kasu z 200ml sunaru, tak snad... chcem ho postupne odstavit a vyhodit zo spalne 😝 (krutas, vsak?)
basika, ranajkuje chlebik, tiez vela nepoje, davam s lucinou, maslom, sunkou, syrokrem by som rozhodne nedaval a najviac mu chuti vianocka s maslom. Pred tym som davala tiez vlocky s jablckom alebo bananom, ja som ich varila vo vode, pripadne kukuricnu kasu s masielkom. Da sa vymysliet, skus je dat vianocku, to je maksie, alebo toustovy chleba, taky vatovy som pocula, ze davaju detom, ja som neskusala, uz poje chlieb ked ma chut.

mirka20
autor
18. aug 2009

zuzka, super fotky 😵
janca, my ideme na jeden spanok uz od 11 mesiacov a neboj, zvyknes si 😉
misi, tak to ranne vstavanie ti nezavidim. ja mam co robit, aby som sa zobudila o siedmej 😖
basika, ani nasa rebeka toho moc nepoje, zopar hryzov chleba alebo rozku. dnes som robila na ranajky kukur.krupicu, zjedla par lyziciek a stacilo. ale ja uz to moc neriesim. dlho som sa pre jej jedenie trapila a snazila sa ju vseliako zabavit, len nech je, ale teraz proste ked nechce, tak nechce. ponuknem jej neskor a je to.

miriamka
18. aug 2009

Baby,a preco vam nevyhovuje jeden spanok denne?Nas maly ma jeden spanok denne od rocka,a je to ovela lepsie,lebo viem ze ked na obed zaspi spi tie 3-3,5hodiny v kuse,a to mam klud a viem,ze sa skorej nezobudi.
Misanik...a uz mate pre Norka pripravenu izbu?Nas spi vo vlastnej od 12mesiacov,a super,ovela lepsie spanok ma aj on aj my 😉

betatka
18. aug 2009

Ahojte

sme tu dlhšie neboli ale čítam len nestíham prispievať 😎
síce ani nebolo čo každý den sa síce niečo udialo ale to aj u vás tak som sem nič také nepísala.

boli sme na oslave, moja babka mala 90tku, tak sa malá predvádzala, ani som nevedela že ju mám, netere sa o ňu starali celý čas.

Zato včera bola ako čert..prvý krát po 2,5mesiaci som s ňou bola sama...furt sa vyzliekala a chodila po byte hola, samozrejme všade mláčky a nočník v ruke 😝 😝 😝 Potom som ju dala do posieltky spinkať tak tam sa tiež vyzliekla vyhádzala dudle z postielky a celý madrac, mackov aj vankúš ocikala...šak aby sa mama nenudila ked ona bude spať 😝 😠 ešteže už máme aj druhý madrac tak som vymenila a všetko poprala a sušila a ona si spinkala 2 hodinky

Na raňajky skoro nič nepoje poslednú dobu len džobká z každého niečo...ráno ked sa zobudí vypije 100ml mlieka a potom sa už len dotláča chlebom, rožkom, vianočkou, ryžovými alebo pšeničnými chlebmi alebo už neje nič ako dnes a asi tak o 9,00 zjedla 5 malých nektariniek, potom dve piškoty a bola najedená.

Na večeru má tesne pred spánkom mlieko ale predtým tlačí všetko možné aj nemožné takže ani písať nejdem čo zje.

katuskapd
18. aug 2009

verulka vsak som pisala ze neni maly, pre nas je akurat 😀

janca veru, ale zase ani takto ho moc nenosim

miriamka krasne cislo v pase kolko x si uz prispela 😀

zuzka krasne fotky, a super ze aj babysiterka bola, fu ten uraz, ale dufam ze uz to je v pohode.

no a dalsie babatko majoviek, neuveritelne. tiez nejak viac nazeram do kocikov, a obdivujem mimca 😅

basika
18. aug 2009

ej tu sa to rozbehlo..

zuska - foto pekné..dobre vám bolo..

1 spánok - my sme na jednom spánku od cca 8-9mesiaca...mne sa to od začiatku viac páčilo, lebo ona mi pred prechodom na 1 spánok spávala 2x po 45 minút... a to o ničom..pre denný program..teraz je to OK..teraz som spokojná so spánkovým režimom...sa to upravilo a hlavne aj tým, že sa skorej stmieva večer..tak už o 20:30 -21:00 spí..vstáva 7:30-8:00 a na obed ide spať o tej 12:30-13:00 spí tak 1,5-2,5 hodiny..ako kdy..

misanik - ten syrokrém klasický som nemyslela..nechcelo sa mi rozpisovať..že dávam ten v črievku Bambino a to sú také mirkomnožstvá aj tak..

párky - ja som tiež nedávala..a tiež ich nemusím..hlavne po tom, čo mi známy povedal, keď robili niečo v mäsiarni...ako to vyzerá pred spracovaním.. 😝

neviem čo som ešte chcela

jaaaaaaaaaaj..

facovke-Lenke - držím palce..aby bolo všetko OK...

efcso
18. aug 2009

cafte mamule!

facovka - hlavne rychly a vydareny porod, zdraveho olivera! 😵

spanok - je ovela lespsie jeden. dieta dlhsie a tvrdsie spi. ako naor. teraz. pred domom nan robia parkoviska a stale tu behaju na takom caterpillari, ktory ked cuva piska. okrem toho pilia a hadzu beton do nakladiaka... a olivia spi. chvalapanubohu.

parky som davala. napriek tomu, ze viem, co tam davaju a a j vidim, ako sa parky naduju vo vode (tj vacsinu tvori muka). no ale olivia je mudra a hned to vyplula. tak sme boli stastne dve - ja, ze ma dieta vkus a chessy, ze aku dobrotu dostala.

ranajky - 150ml mlieka a potom az okolo 9.30 v kociku kupime daco a to chrume.

dnes sme boli na poradni - 85 cm na chodbe a 81cm v nutri, 12kg. fontanelu nepozerala 😕

basika
18. aug 2009

ef - miery pekné...dokonca aj tie cm si môžeš vybrať ako ti vyhovuje..to hocikto nemá...

zuzkazrzka
18. aug 2009

dakujem za pochvalu ... maly je presne ako Miska povedala zivel...vodny

vyjadrim sa k parkam a syru...ja malemu davam uz od roka takmer vsetko a ani mu zvlast nevarim. Parky som dlho hladala ale nasla, v Lidl, take co nenapuchnu a chutia nam vsetkym. My sme parkovy, a ja aj napriek tomu ze som z nich pred 10timi rokmi mala zltacku. Maly zje aj tri...bez chleba, tten hodi o zem alebo da Bete. A syr, mne lekarka povedala uz skor ako ma rok ze moze. Davam aj karicku, alebo syrokrem alebo tvrdy syr. Ale kedze sa snazim o pestru stravu tak to tak strieda, ze to casto nie je. Ale neuskkodi mu, to som presvedcena.tu na dedine som aj tak za puritanku, lebo tu by mu uz davali slaninu, cokoladu a vsetko. minule ma skoro porazilo, ked mu znama isla dat stiplavy gulas, ved vsak uz je to chlap. 🙂 bojujem s nimi kao naozaj... som za panicku z mesta

juj a rana, ta sa uz takmer zahojila a zabudli sme. Tu mi ho predvcerom nechali rozbijat pivove flase, kym som bola na zachode. Lebo ved vraj chcel a ked sa rozbiju a poreze sa tak nevadi, este tolko krat sa to stane, netreba tomu vraj branit. Ma skoro slahlo ☹

ludka_r
18. aug 2009

Ahojte
Aj my sme boli dnes na poradni... Bolo to ale len tak na rýchlo, len sa odvážil a očkoval... ☹ V čakárni bol také šidlo len pobehoval, ale ako náhle som ho len na váhu posadila už usedavo plakal, ako keby sme ho rezali...
Váži niečo cez 10kg, neviem presne koľko merá.. Ale stál pri 9 mesačnom chlapcovi a boli skoro rovnako vysokí, tak môžem usídiť, že je to riadny drobček... No, snáď to dobehne... 😔 Čo sme ho len my doma merali, mal len okolo 74cm...
Ale sa Vilko dnes aj prekonal. Zabudla som mu zobrať cumlík ku našim a tak išiel spať aj bez neho.. Síce mal záchvat plaču, ale len prekvapivo chvíľu, a potom zaspal. Bola som prekvapená, lebo cumlík má zo všetkého najradšej... 😀
No ozaj, predtým mi už povedala, že Vigantol brať nemusíme, ale teraz mi ho znovu predpísala, lebo že keď má len dva zuby, čo nie je normálne... Tak budeme znovu kvapkávať 😀 😀 😀

verulka
18. aug 2009

tak baby, oliver je uz na svete 😉
zuzka, krasne fotos 😉
jaaaj, no ak je 1 spanok 3-3,5h tak je to super..ba dokonca tvrdsi a atak..u nas je to raz tak, inokedy inak. Dnes spal 1h 5min..teraz si siel CITAT(ma svoju novu milovanu knizku a druhu mu furt strkam ja 😀 ) s tatom a potom spinkat.
co sa stravy tyka, tak parky nedavam, ale ked su napr u nasich v polievke, tak ich nevyberam..ale ron je na maso a tym padom ho mucny shit neoklame 😀 ostatne ako pride,ale kedze sa snazim celkovo dost triezvo stravovat celu rodinu, tak myslim ,ze v pohode 😉
ludka, aky drobcek 😕 vsak vahu ma super, vysku v pohode..aspon dlhsie vynsi veci 😉

misanik
18. aug 2009

ludka, tak 2 zuby nie je normalne???? 😀
syr davam aj ja, norko miluje, najlepsie mu ide gouda, taveny syr nedavam, tam su tie taviace soli,a le pri malom som sa celkom an lucinu namotala aj ja, tak ani nekupujeme uz tavene. parky som este nedala, my malo parky, ja velmi nemusim, ale ked tak tiez tie viedenske z lidlu 😉 Inak varim mu vacsinou osobitne ...
1 spanok si pochvalujem, aj ked dnes len 1h a to vydrzal este do 20-tej... ale takto aspon mozeme inekam ist, vonku konecne chodime dopoludnia vtedy ked su tam aj kamarati, ked spaval 2 krat, tak to bolo na figu...
miriamka, on ma detsku, hravame sa tam, len by som ho tam aj prestahovala, ci to nepomoze...
Zajtra nas caka poradna a ockovanie, akurat na 12-tu co am ist spat, tak som zvedava ako poriesime...
Kocky, co je s lenkou- anjelok???

kats
18. aug 2009

ahojte kocky 😉 my sa tiez hlasime z dovolenky 😀 sli sme na poslednu chvilku 😀

a hned nas tu caka uzasna sprava - OLIVERKO 😀 😀

zuzkazrzka krasne fotky 😉 najma ta pruzkovana rodinka 😵 😵

my spanok 1 ale vacsinou ho stihne doobeda od 9 do 11 az 12tej 😅

parky ani tavene syry nejeme tak ich nepapa ani matusko 😉 ale na dovolenke sa stravoval s nami, tak musel zjest co bolo - on s tym problem teda nemal 😀 takze ochutnal aj daku rybu, bravcove a najviac mu sli babovky 😀 😀

fotky som leniva pridat tak ich najdete na www.salak.sk pod polozkou grecko KOS 😅

lenka mala ist dnes s natalkou k ortopedovi, aj ja netrpezlivo cakam co im povedal 😕

ka77ka
18. aug 2009

ahojte kocky 🙂
facovke gratulujem ku Oliverkovi, nech je zdravucky a robi maminke len radost. 🙂

fotky krasne-vsak ako vzdy. 🙂
spanok mame tiez len jeden, a konecne uz 3.den spinkala Eli cez den v postielke a nie v kociku.tak som rada, lebo v kociku sa mi uz budila, nepospala si tam dobre.

k jedlu som sa uz davnejsie vyjadrovala, papame vsetko. 😉
nas caka poradna po 29.auguste, takze uvidim...ale min.tyzden som ju vazila, mala 9400gr.takze tiez je drobna. 😉

len teraz som si vsimla, ze betatka ide mat chlapceka...velke gratulko ku pariku. 🙂
koncim, lebo som u nasich...prajem vam krasny zvysok vecera. 🙂 😎

ka77ka
18. aug 2009

tu je oliverko od facovky.trosku som si citala augustovky. 😎
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

anjelok
18. aug 2009

ahojteee,
misi, si ma donutila napisat daco. priznam sa, som leniva vos 😝 ...pri malej nestiham, to sme vonku alebo sa tocim okolo nej a cez obed ked spinka, tak riesim domacnost a vecer som uplne ko 😅
tolko by som vam toho chcela napisat, ale uz ani neviem, co vsetko sa riesilo. co mam v cerstvej pameti su vzdory deti, tak u nas je tiez. hadze sa o zem, ked sa ide diat cokolvek co sa jej nepaci. cize kope nohami okolo seba, ked ju beriem prebalovat, prezliekat. dnes napr. jedla len za pochodu. v sede nic..a vlastne, dnes sedela tusim len v piesku 😅
papanie..ranajky ozuzle koncek z rozka, to je vsetko. ani sa necudujem, ked sa v noci este koji, aj rano ked sa zobudi, tak je asi najedena. desiata ovocie alebo vanilkovy lipanek, obed jej varim stale zvlast masovozeleninovy prikrm, nic nove, len troska osolim. olovrant ovocie, vecera bud kasa alebo to co mala na obed. take cosi, ze parky to by ma ani nenapadlo este. syr som jej skusala davat tvrdy platkovy, ale nechcela, musim skusit jej dat cely vacsi kusok do ruky, lebo toto jej podla mna vadilo, ze je to take cudne tenke 😅
spanie..jeden spanok uz od cca roka, mne to vyhovuje, spi tak 2-3 hodinky od dvanastej. rano vstava okolo pol siestej az siestej, ked ide spat neskor, tak pospi aj do pol siedmej 😀 chodi spat o osmej.
zuby..mame 12, cakame ocne, uz jej vrchny presvita. ale k tejto teme..chcu si vase deti umyvat zuby? lebo my s tym mame dost vazny problem. vzdy sa pritom jeduje, musime kadejak zabavat atd.
no a my dnes den blbec. doobeda na dvore ju skoro zrazilo auto 😒 si to viete predstavit. ja srdce v hrdle, bilo mi tak, ze skoro vyskocilo a cela som sa triasla. ani nejdem pisat detaily, nech nemam prispevok na stranu 😀
no a potom ten ortoped. vyzera to, ze natalka ma jednu nozicku kratsiu, preto ma to pliecko nizsie ☹ presne by sa to dalo urcit len rtg, ale dr ze este pockame. tak o 5 mesiacov kontrola, uvidi sa, co dalej, zatial ani vlozka nic, ze pockame ako sa to vyvinie. keby sa zhorsilo, samozrejme treba prist skor. ja som ale optimista a verim tomu, ze to sa spravi. musi. teraz som smutna, ale veirm, ze zajtra uz bude lepsie 😉
pozerala som fotocky, samozrejme super krasne paradne dovolenkove letne 😵 😵 😵 potesili ma 🙂
a nakoniec to najlepsie..mily oliverko, vitame ta na svete, nech si zdravy a stastny a maminke robis len a len radost 😵

basika
18. aug 2009

Leni - ahoj, no dobehla si zameškané...v písaní 😉 , umývanie zubov u nás tak kadejak akože si "umýva" sama, to len tak žužle...potom jej sa jej ponúknem, že urobím "šmyk, šmyk" (no iné ma v danom momente nenapadlo 😀 ) tak niekedy si dá očistiť..ale to je len taká rýchlovka...zatiaľ máme ale len 8 zubov. Tá nožička ma mrzí ☹ , ale určite sa to urobí...ako píšeš MUSÍ...a to ťa manžel presviedčal, že sa ti to len zdá...budeš kľudnejšia trochu, že si bola u Dr. a je to pod dohľadom...ale bude to dobré URČITE

fukaska
18. aug 2009

anjelok- zuby si umyva strasne rada, ked sedi na zachodiku,ukazuje znak na umyvanie a musime jej ju dat a toto robi aj 3x denne.To bude mat asi po muzovi,ten drhne za vsetkym co zje.K tym parkom, davame len tie KINDER tie su bezlepkove z cisteho masa a kedze bezlepkove, ziadna muka.

anjelok
18. aug 2009

basika dik, ja tomu verim. by ma to mrzelo, hlavne, ze je dievca 😒
mne uz na tych zuboch aj zalezi, lebo na dolnych stolickach uz normalne vidno, ze tam ma aj kusky stravy v tych medzierkach. no je to vzdy boj 😝 jeduje ma, ze vsetky zlozvyky si zapamata aj ked sme to robili minimalne. napr. jedenie pred telkou. fakt som ju zapla len vtedy, ked uz bola vecer max. unavena a aj by jedla, len nevladala uz a sustredit. a teraz ked sadne do stolicky uz ukazuje na telku a bez toho ani neotvori pusu 😠 . ale zuby jej cistim odkedy ich ma..cca 4 mes. a na to si nezvykne ze jeeej super kefka, podme na to. a to sa jej pritom zo zaciatku pacilo 🙄
a riesili ste este poradne. tak my az koncom augusta, netusim, kolko meria, ale vahu ma okolo 9 kg, neviem presne, je dost problem ju odvazit 😅 ..takze tiez drobatko 😵 ale inak cert 😅

basika
18. aug 2009

Leni - ja mám tiež jedno plece nižšie...ale to mám aj panvu mám jednu stranu niežšie..aaa vydala som sa 😎 , ale to mám z krivej chrbtice...dosť skoro si to podchytila tak to bude určite lepšie..
zlozvyky - júúúj, Lívia ani inak nepapá, len pri TV..resp. DVD s jej fotkami alebo jej videami..alebo vláčik tomáš 😒 , máloktoré dieťa (ako tak čítam) vie papať v stoličke a sústredene na jedlo...každé niečo musí mať.. vrtieť sa, niektoré za behu, s knižkami...s tou kefkou..skús na ňu netlačiť..lebo sa jej to sprotivý ešte viac.. a keď si ty umývaš zuby, vidí ťa? Ako reaguje?

anjelok
18. aug 2009

basika, teraz tak umyvame, ze sme vsetci pred zrkadlom, muz si umyva a ja jej..ona si tu kefku velmi rada zoberie, lenze ju akurat tak zuzle a jej uz treba poriadne poumyvat a ked ju chytim ja, uz sa jeduje. ale tak vzdy to nejak zvladneme, len to urcite nie je na 100% 😒 jasne, ze netlacim na nu, len som chcela nejaky trik ci nemate..ale je to asi vsade rovnako.
juj ale aby som len negat. nepisala..je nam fajn, sme vonku cele dni a uzivame si leto 🙂 natalka je uzasna, aj ked po dni, ked protestuje proti vsetkemu mam dost 😝 ..ale cez vikend, ked je doma tatino je ako anjelik..potvorka 😀

basika
18. aug 2009

Leni - tak to potom je tak ako u nás..asi máááloktoré dieťa drží umyť si zuby dôkladne...

ja mám tiež niekedy dosť... dnes som sa vybrala sama s Líviou vinšovať susede - do domácnosti, kde nemajú malé deti, vo vitrínkach poháriky, sošky.. a pod., celé to bolo o ničom, keby bol muž doma tak nechám Líviu doma..lebo som si ani kávu nestihla v kľude vypiť..všetky poháriky vo vitrínke ju zaujímali...hore schodmi ju ťahalo... no nakoľko chodíme tam 3x do roka..dosť nevhodné aby som dieťa pustila loziť po dome..no ale rýchlo sme sa pobrali...lebo vyčerpávajúce pre mňa...jej hračky čo sme tam zobrali to ju nezaujímali..(aj som si myslela, keď som ich brala) no a taaaaaaaaaak

idem spať..

verulka
18. aug 2009

cafte 😉
ja mam dnes uzasny zazitok za sebou.dnes som na ihrisku citala knihu 😎 ron si fical uplne sam hodinu..sem-tam ma skontroloval apotom s anerusene hral 😎 paradicka 😉
leni, neboj nic, nozka bude akurat 😉
kati, dik za link, oliverko je nadherny 😵

janca704
19. aug 2009

Ahojte
V prvom rade OLIVERKOVI prajem stastny zivot a veeela zdravia. A Facovke (aj ked sa vlastne nepozname) GRATULUJEM 🙂

LENI, mrzi ma ta nozicka, ale verim spolu s vami, ze sa to upravi. ZUBKY - my umyvame tiez od prveho zubku a zatial celkom dobre. Drzi, aj ked poslednu dobu zacal do kefky hryzt. Ja mu spievam. Nie tak trefne ako BAS, ze "smyk smyk" 😀 , ale "suchi suchi...." a dalej vymysleny text 😅 😀 😀 😀 Umyvam mu pred zrkadlom, pricom v druhej ruke drzi moju kefku 😉

SPANOK - tak ako som to napisala, vcera dal dva spanky (ako za "starych" cias), dnes sa zobudil o 11-tej po hodine, takze pojde zase o 14-tej, predpokladam, ze zaspi. Ak by sa ale zobudil po 13tej, uz ho neulozim. Takze aj tak pomaly spejeme k 1 spanku. Ale je pravda, ze ked, tak dal aj 3 hodky, co je super 😉 Len uz je to znak toho, ze rastieee 😅 a nie je babo (ale to nie je vlastne uz davno)

JEDLO - syr davam - Kidiboo, nie je slany, je bez konzerv. latok a malemu chuti. Tak sem-tam davam. Aj tak mu ale najviac chuti uplne obyc. maslo 😉 No a ucime sa papat sami 😵 Celkom sa mu dari triafat (aj mna 😀 a vsetko naokolo) ale neva, nejako sa to naucit musi 😀 .

My poradnu az v sept. Netusim kolko meria ani kolko vazi. Naposledy som ho vazila u nasich na digivahe a tam ukazalo 10,6kg (to bolo ale asi pred mesiacom a kedze papa dost 😅 , predpokladam, ze pekne nabral 😅 )

KATS - super fotky. Matusko tusim pribral, sa mi zda 😅 Je zlatucky 😵

Idem, drobec mi tu do toho fusuje, tak to odoslem, kym mi to zmaze 😝

Jo a Verul - super 😀

Pekny den

efcso
19. aug 2009

Vitame olivera na svete!!! 😵 😵 😵

leni - len rychlo. kedze mam postavu dost nizku a siroku, vsetky nohavice si musim skracovat. a vzdy sa mi jedna noha podari dlhsia a jedna kratsia... no a minule som si povedala, ze tak to teda nie a zmerala som to na mm presne. a hadaj co! jasne, ze bola zas jedna dlhsia (lava), no a tak som zistila, ze mam jednu nohu asi o cm kratsiu... neboj, to sa podda a upravi a taky maly rozdiel ie je nic hrozne!

no a este k tym syrom som aj ja chcela, ze davam len kiri, kidiboo a tvrde - gouda je aj u nas the best 😵 tie v crievkach a celkovo tavene su najvacsi humus. vraj.

anjelok
19. aug 2009

ahojte,
babulky ja viem, ze to nie je nic strasne, ved aj dr hovoril, ze clovek nie je tvor symetricky. ide len o to, aby sa jej to nezhorsovalo, lebo to uz by sa muselo riesit. ak by to takto ostalo, tak ok. tak dufam, ze nozicka pekne porastie a vsetko bude na poradku 😀 dik za podporu.
verul no paraaada..ta moja bohuzial zdrhne hocikam, takze take, ze sediet na lavicke, to len chvilku, kym je v piesku. potom hor sa na vylet kade tade 😝 minule u kats bolo fajn, lebo oni maly ohraniceny dvor, takze nemala kam zdrhnut 😅 to som si sedela a papkala kolaciky. no take moze byt 😅 takze gratulujem 😉
a musim aj ja nejaky ten tvrdy syr kupit..vravite kidiboo? hmm..no skusime 🙂

anjelok
19. aug 2009

jaj a neviem, ci som pisala..evi ta blond ti sekne 😵

mirka20
autor
19. aug 2009

ahojte 🙂
aj my vitame oliverka a prajeme mu hlavne vela zdravicka 😵
my sme mali poradnu minuly tyzden. 9850 kg, 76 cm. doma cez 10 kg a 80cm, tak si vyberte 🙂
ja syr davam uz od roka. tvrdy jej moc chuti, hlavne ked jej dam taky vacsi kusok a moze si ho sama drzat a papat. syrokrem moc nechce, lucinu som raz kupila a spravila len grimasu a ani sa jej viac nedotkla. parky som este nedavala, aj ked my ich jeme a take mlaskanie pri stole je, co chce aj ona. no, ale snazime sa to prepocut a dat jej nieco zdravsie. my pri jedeni tiez zabavame, tv u nas nehrozi, vobec ju nezaujima.
verul, tak o tomto tiez snivam. sediet a citat si. ale zatial v nedohladne 😅
leni, s tou nozickou ma to mrzi,ale ono sa to spravi 😉
krasne fotocky 😵

efcso
19. aug 2009

leni, kidiboo maju aj 3 druhy - ja kupujem take tycinkovite - to je tvrdy syr. a kupujem jej a aj tie lizanky tvarohove a syrove. to zboznuje 😵

olivia vydrzi jedine ak s vedrom vody a k tomu este nejake tie nadoby, aby sa mala cim polievat. zo vsadial zdrha. a este ju bavilo, ked sme oberali marhule a slivky, ze mohla toooolko ovocia ochutnat - ja som obrala 4, ona z toho dve ochutnala a jednu vyhodila 😀 . tak toto ju bavilo. aj cernice lubi oberat, ale stale nechape, ze len cierne su dobre... ona aj tuju minule chcela jest (tie pody, ci co je to) 😒

nestihla som este vsetko docitat, ale kats, super fotky, mate skvely kocik, aj ja by som chcela taky 😵