Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
26. aug 2009

ahoj mamule.
no verulka by bola kocka aj keby bola dohola. 😀

a kocky ako sa moze zadarit neplanovane dietatko v dnesnej dobe modernej antikoncepcie. 😀 😉 😎
len dufam, ze sa nikto neurazi. ja to nemyslim v zlom. 😉 🙂

samozrejme som to moje ditko vcera prechvalila. celu noc nespala poriadne, rano buntosila uz o 6 a vobec nevypila cele mliecko. 😲 😎 ale aj tak ju lubim ako kona. 😀

verul, drzim palce nech to nie je nic vazne.
mirka aj my sme mali tyzden po ockovani 2 dni teploty. 😒

eviku78
26. aug 2009

samozrejme u verulky je to ina vec. 😉 to sa nerata. 😀

zuzkazrzka
26. aug 2009

baby chcem sa opytat, mali sme mat ockovanie aj preventivku, kd mse boli na dovolenke a tera zje na dovolenke lekarka. Zatupujuca povedala, ze to len nasa moze. Ako dlho mozeme cakat? Chcem dat aj pneumokokov teraz prvy krat mozem😉

janca704
26. aug 2009

Ahojte

Tak najprv pochvalim (nie seba 😀 ), ale drobca. S malilinkou dusickou som mu rano zarobila 100ml Sunaru a len tak ledabolo ze "chces sa napit?" a ON SA NAPIL 😵 😵 😵 A asi na 4razy vypil nejakych 70ml 🙂 🙂 🙂 Sa tesim, leob si to sam potom uz pytal. Ale len kym nevychladlo 😀 Takze juchuuuu. Nieze by osm chcela prestat kojit, mna to stale tesi 😅 a aj maly si nieikedy pred spanim zacal sam pytat 😕 , ale obavam sa, ze na pokrytie vsetkych tych potrebnych veci z mlieka mu uz kojenie nestaci, tak sa tesim. Snad som to nezakrikla. Inak, fakt je ten Sunar mnam 😅

Ozaj, EVI, nie vsetci pouzivaju HAK, ak si to myslela 😀

VERUL, drzim palce, nech Ronkovi nic nie je a mozete do stovezatej vyrazit. Tiez by osm sla, strasne sa mi tam pacilo 😵

OCKOVANIE - my ideme az koncom sept. A to som chcela nabehnut vcera, som si pamatala od aprila ze 25.8. a to je tam 9 😀 😀 😀

ZUZKA, to ockovanie, co ma byt teraz vraj staci do 18mesiaca, ale pneumokoky neviem 😖

eviku78
26. aug 2009

vcera som slubila pridat jednu spiacu foto. aj takto spavaju deticky, ktorym idu zubky 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

eviku78
26. aug 2009

jani, tak parada, ze davidkovi zachutilo. 😉

zuzi s tym ockovanim neporadim. ja pridem vzdy, ked dokina nakaze. 😅 😎

misanik
26. aug 2009

cafte, eviku, ta fotka je peckova, poslat do casopisu !!!!

eviku78
26. aug 2009

misi, dik. 😉

ludka_r
26. aug 2009

Eviku, veru, super tá fotka... Hlavná vec, že drevo chutilo... 😀 Nám Vilko tak nespáva, ale postieľka mu tiež veľmi chutí....
Juj,ako ja závidím novopečeným tehuľkám... Už sa veľmi teším, kedy sa aj ja k Vám pridám.... 😉

basika
26. aug 2009

Ahojte, pijem kávu pri PC a utekám natierať balkón pokiaľ dieťa spí..

janca - no vidííííš..perfektné..čo chvíľa bude piť nie 70ml ale 170ml

zuzkazrzka - júúúj, až ma zima striasla keď som pozerala do tvojho pasu..brrrrrrr...zimomriavky...

verulka - písala, že má rada zimu..čo sa ti na zime páááči? hm? Lebo ja ju teda moc nemám rada.

eviku - no foto super..odlož si.. a niekde potom daj do súťaže v časopise..úúúúrčite niečo vyhráš..a tie teploty teda mala od očkovania? Mala "len" tie teploty, či aj iné reakcie?

misanik
26. aug 2009

evi, s tou modernou dobou a antikoncepciou som sa zasmiala, no u nas sa predpotopne spoliehame na frcak 😀 este, ze by pripadna nehoda nebola zasa az taka katastrofa, ale potom budeme musiet vymysliet nieco spolahlivejsie a pohodlnejsie, kedze HAK uz nesmiem... 😝
Inak uz sa mi ustalil cyklus, mam 23 dnovy cyklus a silny menzes 7 dni 😠 ma ide slak trafit. Pred tym som po 3 dnoch chodila s intimkou a teraz toto ...
basika, nemas rada zimu? a co mas vlastne rada? 😲
Zuzka, to 15 mesacne ockovanie staci do 18 mesiacov a pneumokoky ked len zacinate do 2 rokov, tak pohoda. Akurat poradna mala byt do ukonceneho 14-teho mesiaca, ale to si sestricka administrativne upravi. 😉

misanik
26. aug 2009

Ozaj, norko nam spal do 7-mej 😵 absolutne nic si od toho neslubujem, ale straaasne si to uzivam, pojdem mu kupit nieco ako odmenu 😵

misanik
26. aug 2009

janka, jasne ze mu zachutilo, sunar je fakt mnam, tesim sa s vami 😵 keby som nemusela denne kukat na tu moju pneumatiku, tak by som dopila co norko nechcel 😝

eviku78
26. aug 2009

misi ja sa tiez spolieham na kondom. 😀 😀 😀
hormony moc nemusim. uvidime ako sa zariadim po druhom mimi. 😉 a mne sa zatial cyklus ustalil na 35 dni a trva teda tiez dlhsie ako pred tehu. 😠

basika
26. aug 2009

misi - cítaj pekne...som napísala, že ju ju teda moc nemám rada, čo znamená, že ju veľmi nemusím...prežijem zimu ak je pekná..prežijem zimu ak je pekná, mrzne a sneh sa drží...nemám rada tienisté stránky zimy...aaaaaaaa inak mám kadečo rada.. 😀

ludka_r
26. aug 2009

No ja sa priznám, ja teda zimu vôbec nemám rada.. Radšej obrovské horká... Keď si predstavým, že sa zas budeme všetci musieť obliekať ako cibule, vonku vydržíme len chvíľu, lebo nám bude všetko omŕzať a ja zas budem nervóznejšia, no, žiadna sláva.... ☹
No ja teda ani neviem, čo je kondom.. To som vyskúšala možno tak 3x v živote.. Spolieham sa na HAK, teraz ju už asi 5 mesiacov neberiem a zatiaľ žiadna nehoda... 😀 Nie, že by mi to vadilo.... 😉

aly
26. aug 2009

Ahojte babenky, ako to stihate stale prispievat? Prezradte tajomstov 🙂
Ja len troska pocitam a krpcek sa hned budi.
Eviku perfis fotka, naozaj do casopisu, ak by bola sutaz urcite by vyhrala.

nicolmt
26. aug 2009

baby, ja si myslim ze 2 rocny rozdiel uz je OK 😉 kuk krááááása..pre mna sice este stale vo faze len na obrazku ale s novymi tehulkami az tak nesucitim 😝 to sa uz bude dat lepsie zmaknut 😉 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... btw za prilis velky vekovy rozdiel uz tiez nie som, bo keby ste videli u nas na ihrisku ako chodia velky surodenci malych vencit a popritom aj ine veci na lavicke stihaju (jasne ze v ramci ich veku 😝 ) no musi to byt otrava 😎
eviku fotka uzasna 😅
co som to este...
aha, sara je na UM od 11m a vobec nepribera extra rapidnejsie, furt vedie s natalkou svoju tabulku 😀 😝 a to pije 230ml rano vecer 🙂

fukaska
26. aug 2009

Eviku-mala je neskutocna s postielkou v ustach

aly
26. aug 2009

Fukaska, ako ide Sofinke ta znakova rec?

verulka
26. aug 2009

cafte,
eviku, antikoncepcia je jedna vec, ale ked tie deti sa niekedy nastahuju do bruska jednoducho preto, lebo sa rozhodli 😎 a vzdy v spravny cas 😵
foto je vymakana 😵
janca, super gratulka 😉
zuzka nepaniakr, casu mate habadej 😉 ockovat sa niekedy nemoze v terminoch a potomsa doockuje a nic sa nedeje 😉
nevyhoda velkeho rozdielu- Ron u zbude taky sam...furt s dospelakmi v podstate..ked bude mat 10r, takpojde sam s rodicmi na dovcu, lebo velkaci uz jednoducho nebudu mat zaujem( ajka bude mat 20r) a pod..velkaci su super grupa...toto ma velmi mrzi, ale zase 5deti mat uz nevladzem 😅
misi, paradne vstavanie 😵
basika, ja mam rada kazde rocne obdobie, je to o uhle pohladu....napr sa tesim na chodenie okolo vyzdobenych vykladov a sledovat nadsenie Rona 😵 , ked budu vsade stromceky, na prechadzky po tme, na jedenie mandariniek v mraze, ak nasnezi, to teprve bude parada 😵 a je jedno ci sa to roztopi hned alebo o 2t..proste sa treba tesit zo vsetkeho...a to som este nepisala kolko uzasnych veci je na jesen 😀

betatka
26. aug 2009

Ahojte
eviku ako myslíš že sme počali nášho syna...cez kondom 😀 už som to písala že sa stala nehoda 😝 a ja som užívala 10 rokov HAK a odvtedy ako som vysadila tak už ju moc teda nechcem...len sa bojím aby sa takéto nehody nestávali často 🤐 Teda mne stačia 2deti viac nechcem.

Misanik tešíme sa s tebou že Norko takto pospal a dúfame že to nebolo 1 a posledný raz...naša kráska teraz stáva z ochodom tata do práce takte 5,30 hore každý den okrem soboty a nedele to si pospi do 6,00 😝 😝 😝

Inak 3 dni Lea teplotovala aj soplík mala boli sme aj u dr. povedala že všetko Ok tak že len zuby...dnes už žiadna teplota ale jesť jej ešte nechuti tak som zvedavá kedy tie zuby vylezú.

A musim aj ja Leušku trošku pochváliť každý deň mojka a bozkáva bruško...poviem jej že pod polubiť bračeka a ona mi vyhrnie tričko a da pusinku na bruško a urobí moja....strašne zlatá je pri tom 😵 😵 😵

misanik
26. aug 2009

beti, to musi byt krasne s tym bruskom 😵 😵
ja som taka rozhadzana, norkovi som dala vypit flasku a ulozila ho spat. Prvy krat bez kojenia, lezala som tam, on zaspinkal asi za 3 minutky a ja som pol hodiny plakala...asi mi sibe, ale strasne mi je smutno, no ztrejme bude este nocne kojenie, ale to uz je take... rano mu uz par dni davam len flasku, tak pomaly ale isto koncime. Evidentne s tym mam ja vacsi problem ako norko...
verul, ja teda mam zimu aj jesen rada, aj ked v emste to nie je take peckove ako pamatam z dediny, ale ten tvoj opis 😵 no uz sa tesim. 😵
nicol ta fotka 😵 nadhera

zuzkazrzka
26. aug 2009

dik baby. len sa zase chystame na dedinky, tak som nevedela. Teraz sme v KE (miska ozvem sa) len nestihacky, pozriet prababky a v praci a este mam dve kamosky co maju deti od 4 do 6 tyzdnov ...takze prvy kukuc som chcela no a maly k tomu...a to ja ho volam zajacik duracel, ale uz by som aj vypnut obcas chcela vediet. este mu idu stolicky nejake, lebo dasna aj hore aj dole spuchnute, pusta sa sopel a obcas zakasle. takze davam aj sirupcek, a obcas stvrtku dithiadenu, lebo inak dokuse vsetko a rozkope co sa da.

spavame nadalej do 6tej. Miska gratulujem k spanku do siedmej. to oslavujem aj ja 🙂

uz sme 2 tyzden bez tatoka, tak nam trochu sibe ale mozno uz bude na vikend doma. Aby som sa nezblaznila

eviku super foto, inak mala vyzera uz pekne velka

basika, nam zima nevadi. minulu zimu sme chodili von aj na pol dna ked bolo -15 cez den. uvidime tuto zimu. ale tatik sa chysta kupit lyziarky 🙂 malemu

anjelok
26. aug 2009

ahojteee, no ste dost popisali..neviem, ci som cez obed pisala, ale asi nie..lebo som ko z tej alergie uz, vobec mi lieky nezaberaju 😠
eviku super fotka 😀
misi supeeer..aj mliecko aj spanok, neboj, to sa upravi 🙂 ..a s tym odstavenim chapem, ze ti je luto, ale myslim, ze je ten spravny cas. ja sa tiez chystam, ked vyjdu natalke dobre testy. aje uplne jasne, ze norko to zvladne v pohode, ved uz je velkac 😵
zuzka, len ked zacinate teraz prevenar, tak budete za neho platit 😒
bei, som si predstavila leusku, no uzasne to musi byt 🙂
ja zimu tiez moc nemusim, ale vianoce moozem 😅 ..desim sa tejto, ze co s dietatom 😕 snad bude aspon sneh, nech sa mozme vonku vyblaznit, lebo vo vode, dazdi a blate, no neviem neviem 😅
kde mam zohnat pekne gumaciky? a prsiplast? aj pre natalku aj pre mna 😀 dajte tipy. vdaka 🙂

kety80
26. aug 2009

ahojky 🙂

evi - fakt bombova fotka neme chybu 🙂
nicolmt- aj tvoje foto super 🙂
kubko uz dnes kakal len dva krat tak super a bolo to hustejsie takze asi to ide k lepsiemu uvidime este v piatok vysledok s výterov zato kika my uz dva razy vracala tak dufam ze zajtra nepojdem s nou k dr. trafi ma ☹

anjelok
26. aug 2009

jaaj a neviem, ci som gratulovala mirke, tak radsej 2x ako ani raz. super, gratulka velika 😵
a ronkovi som chcela pochvalit nove topky, suprove su 😉
a ked uz tak chvalite svoje deti, aj ja moju chvalim 😀 je super 😀

kety80
26. aug 2009

baby inak vobec vas nestiham citat pisete ako dive ako to robite co ani nechodite spat a po veceroch makate 😀
zimu nemusim ani ja iba ked je sneh kvoli detom 🙂

anjelok
26. aug 2009

kety tak to vyzera na nejaku crevnu virozu 😝 neboj, to rychlo pominie, len je to neprijemne 😒 budete ok 😉
nataka posledne dni kakava 3x denne, zvalujem to na zuby 😀 nie je to voda, tak je to ok

anjelok
26. aug 2009

jaj otazka kedy stiham prispievat..vacsinou cez obed, ked natalka spinka alebo vecer, ked uz spinka 😀
momentalne muzik robi fasirky, tak mam chvilku, potom sa uz venujem 😵