Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

vs3
31. aug 2009

Babule chcem sa vas spytat tie co ste boli letecky na dovolenke toto leto co ste mohli zobrat do lietadla detickam a v akej forme?
Lenka aj ja som skor za cipok, ale pri zubkoch sa to u nas neda to ho chudacika prehana a myslim si , ze by veeeeeeeeelmi protestoval keby som mu este aj cipok chcela zaviest 😀 Ale uz je nastastie dobre, som aj ja bola cela vyplasena z toho, a vraj uz sa to niekolkym maminam stalo 😕

anjelok
31. aug 2009

veroni, no tak to vidim, ze uplne rovnake su tie nase deticky 😀 ..a stastnu dovolenku prajem, uzite si to poriadne 😵
jani myslela som zeleninovu, nie zemiakovu 😅

anjelok
31. aug 2009

veroni, jasne, vsetko treba zvalit na zuby 😀 ..natalke napr. teraz ziadny nejde a aj tak je protivna. dnes napr. trenovala moju trpezlivost tym, ze permanentne davala tomaskovi dole klobucik a este ho k tomu aj sem tam potiahla za vlasy. o jej ciapke ani nehovorim, tak mala kapucnu 😝
do lietadla som ja nebrala jedlo, lebo sa najedla pred odletom a let trval len 2,5 hod., tkaze to vydrzala v pohode. na pitie cajik, to nam dali ochutnat pri kontrole a mohli sme ho vziat cely. mliecko - ja kojim, takze sme nemuseli.

misanik
31. aug 2009

Ahojte, leni mas krasneho drobceka, drzim palce na tom kardiu nech ste tam naposledy 😉 a zoo si uzite.
leni, aj my mame z kiky farebny stolik so stolickami a aj vesiacik k tomu bol, rozkosne, lacne 😵
vs3, fiiha, to ste sa museli vystrasit, ja som sa vylakala len ked som citala. Drzim palce aby bol pred dovcou fit, uzite si
efcso, ta rieka ... kedy sa zacnu tvorit aspon zaklady pudu sebazachovy?????
Efcso nam zadala ulohu 😀 :
1. prebalovanie, necha sa vyzliec relativne v pohode, plienku si rozopne sam, alebo ju rozopnem ja a potom zdrha z postele. Minimalne 3 krat ho musim vylozit spat na postel a niekedy to vzdam a davam plienku v stoji. Ak aj davam v lahu, tak ju zapinam v kadejakych polohach, na chrbte neostane lezat. Ak mato pomaha je to lahsie, niekedy ujde len 2 krat 😀 Kako ked je tak ho vezmem obleceneho, strcim do vane a vyzleciem tam, inak by som mala kako po celej posteli...
2. na posteli sa jasi, vybehne tam, hadze sa do zadu... proste sediem a on sa skvelo zabava
3.na stilucku malu jeho si sada tak, ze cuva z rozbehu a v domneni, ze uz je tam stolicka sa hodi zadkom na zem, pripadne na nu vylezie (toto uz zacal aj na velku) a natahuje sa tam, skusa pouzit ako schodik na nieco este vyzsie...

vs3
31. aug 2009

Leni ano ako pises tie nase dietky su uplne rovnake 😀
Dakujem, snad bude dobre, verim ze ano 😵
A aj u vas za vsetky nalady mozu zuby 😀 A u nas ked nejdu zubky to nevadi tvoria sa korene a preto je zly 😀 tak aj Natalka bola dnes preto taka 😀
Musime dat niekedy stretko v nejakom obchodaku v Ba, zoberies aj babule 😵
Cez aku letecku spolocnost ste isli?
My odlietame o 9 tak nejako takze o 6 ideme z domu. A treba dat ten cajik aj do sacika? A aku velku flasku si mala? Mozno by stacila prazdna flasa, zobrat vrecusko a v lietadle mi ho letusky zaleju?
Idem von zvesit dalsie 2 pracky posledne 😝

anjelok
31. aug 2009

veroni kludne, ked bude prsat, mozme dat stretko v avione, tam su dobre preliezky - doba ladova 😉
isli sme so seagle air a mali sme len tu malu avent flasku (125ml), tiez sme sli rano. a caj by ti tam v pohode zaliali, len by bol asi pre maximka horuci, nie? ja som si radsej nic horuce nedavala, kedze mala mi tam skakala po nohach, nech sa neobarime 😝
ale my sme si brali ladove caje, co sme si kupili na letisku cele flasky, na kontrole v pohode, len nam dali ochutnat.

misanik
31. aug 2009

veroni, aj u nas za vsetko mozu zuby, aj ked u nas to vyznieva dost paradoxne ked jemu uz skoro 5 mesiacov ziaden nevysiel 😀

efcso
31. aug 2009

baby dikes za odpovede, olivia robi s vacsimi/mensimi obmenami to iste. takze je to mojim vekom (je to na mna privela). ta postel ma uplne ze desi, uz som si povedala, ze sa nebudem pozerat, nech si robi co chce, ale vzdy sa pozriem a to vzdy v ten najhorsi okamih - tj ked leti ku kraju, al. sa zabali do periny a tak sa kotula smerom ku kraju...

basika
31. aug 2009

Ahojte,

vs3 - no riaden šok s alergiou...prajem, nech sa žo už viac neopakuje.

Leni - tak poradňa za sebou...Zoo by som aj brala..daj vedieť ako to Natálku bavilo

Ef - fajn príspevok..takéto infarktové stavy poznám.. 😝
Odpovede:
1. Pri prebalovaní mi nik nepomáha. Musím ju niečím zabaviť..dať do ruky.., alebo najnovšie som začala počítať do 10, alebo poviem, nech počúva, že prišiel traktro, vonku kosí teta s kosačkou (seseda kosieva) niekedy ju nechámpo posteli válať sa aj na holo..nech má radosť...málokedy to vystupňujem do hysáku..len si to vyžaduje moju fantáziu..trvá potom prebelaovanie (resp. nasadenie plienky) pár sekánd...
2. Na posteľ keď vylezie..ako kedy, sedí posadzuje macka, niekedy sa blázni..vie zísť dolu, ale musím dávať stále bacha aby v zápale hry a skákania nesfrkla dole..už som ju párkrát našla vo veeeľmi chúlostivej pozícii, že už už by spadla na zem.
3. Na stoličku vylieza, najnovšie tam sedí a chce sama sedieť..lenže aj to je také, že pri jej mrvení, by hneď sfrkla pod stôl. Tak dávam pozor. Čaro vyliezanie na stôl ešte neobjavila. Novinka je vyzliezanie na fotel a na opierku na ruky si sadne obkročmo ako na koňa.. samozrejme jedna noha v lufte, alebo si sadne na tú opierku tak, že chrbtom keby sa akože chcela oprieť tak zletí do zadu do prázdna jedna radosť..- to sú šoky posledných dní...

misanik
31. aug 2009

efcso, je to tvojim vekom, lebo aj na mna je to privela 😀 ale fakt, fajn anketa, vidim, ze je to jedna banda a su uplne rovnake ....

anjelok
31. aug 2009

evi ja prebalujem doma natalku stale na prebalovacom pulte. odtial mi tazsie zdrha a uz tak podvedome ma zafixovane, ze tam sa prebaluje. takze tam sa zvykne ked tak prepinat a hadzat a revat, zdrhnut nema ako 😝 vtedy sa snazim zabavat. na dovolenke sme prebalovali na posteli to uz bolo o doost tazsie vzhladom k tomu, ze nemala problem kedykolvek zdrznut a zliezt (ako miska pisala) a to uz som sedivela. ale zase musim povedat, ze niekedy je aj v pohode. ked ma na co pozerat 😉
a ja na tej posteli davam na nu pozor, nejak nemam nervy, nechat ju len tak 😅

anjelok
31. aug 2009

basika no livka tiez paradne kusky stvara 😀
zoo sa natalke bude urcite pacit, lebo sme boli uz tu v ba a pacilo sa jej, tak verim, ze aj vo viedni 🙂

basika
31. aug 2009

Lívia tiež radšej sirup proti teplote..čípok nemusí ani ona ani ja...

prebalovanie pri kake..tak to si dám na posteľ takú prebalovaciu podložku čo som mala pribalenú ku taške ku kočíku...medzičasom si pustím vodu v umývadle na mokrú plienku..ju vyzlečiem na posteli, plienku jej nechám...potom robím, že to smrzdí dám jej na hlavu plienku (to ona rada) a ešte ju prihodím dvoma vankúšami..samozrjeme nie na tvár ale na telo, aby mala čo robiť pokiaľ ja obídem kúpeľku a vezmem si mokrú mlienku, aby som utrela hrubé kako (málokedy býva, lebo už má tvrdú stolicu) potom jej utriem hrubé kako a ideme od kúpeľky riťku umyť.. a potom ešte skáče s holou riťkou po posteli..zatiaľ sa mi stalo asi 2x, že mi cvrkla do postele..ale to ozaj len cvrkla... - to bol celkom podrobný opis prebalovania pri kake u nás 😀

eviku78
31. aug 2009

ahoj mamule.
na otazky nebudem odpovedat, kedze vsetko s vacsimi alebo mensimi obmenami uz bolo napisane. 😀
akurat, ze skace aj po gauci, nielen po posteli, co je vzhladom k velkosti nebezpecnejsie. samozrejme tatinovi uz stihla z gauca aj zletiet a mame sram na lici. 😠

chystame sa aj my uz urobit malej izbu a ja mam zase objednane taketo kvietkya okrem stehy tym chcem oblepit aj komody. http://artsablony.sk/tovar/kvety-001n
su to samolepky a vidim, ze mame podobny vkus. 😀 a leni, ak myslim tie velmi farebne stolicky v kike, tak to som okukovala aj ja a rozmyslali sme, ze to kupime. lebo do takych farieb to chceme ladit. 😉

veronika, az ma mraz presiel po chrbte, ked som to citala. hlavne,ze je maximko v poriadku a uzite si dofcu. 😉

efcso
31. aug 2009

leni, mne zlieza hlavne z prebalovacieho pultu! a to je len nebezpecne! no ja som uz svoju fantaziu vycerpala ( na to ju mam teda ako kon). na nu uz ozaj nic, opakujem NIC nezabera. ziadna hracka, harmonika, telefon, ovaldacka, pero, kluce, keks, pes, kocka, krem (toho uz aj pojedla pocas prebalovania ajajaj! ale bol aspon pokoj...), opasok, naramok, hodinky, flaska, vejar, plienka, spongia, vrchnacik zo zavaraniny, cumel, lyzicka, taska... no uz ma nic nenapada, co som vsetko uz zneuzila. ale jednoducho nie. nezabera. pocitat do desta? kvoli comu? kedy? pocas prebalovania? pred? kym napocitam do 10, dieta budem mat mozno uz aj na dvore...

eviku78
31. aug 2009

no my prebalovaci pult nepouzivame od kedy si zacala sadat a byt pruznejsia. 😀 to sa nedalo. pouzivame uz len postel. ale vacsinou ju zatial vzdy niecim zabavim. spievam, napodobnujem zvieratka a tak. 😎

efcso
31. aug 2009

basika, ty ju nechas na psoteli, kym ides do kupelne a ona tam aj ostane????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲

anjelok
31. aug 2009

evi idem odfotit a ukazem..su farebne, ale najviac oranzove.
a kvietky su krasne ..fakt mate vsetky podobne 😅

eviku78
31. aug 2009

leni, misi, mysleli ste toto? lebo ja som do toho zalubena. este presvedcit marcela, ze emmka bez toho nemoze zit
http://www.kika.sk/katalóg/m/deti-študenti/dets...

basika
31. aug 2009

ef - 😀 😀 no u mňa to počítanie zatiaľ zabralo...ale to nepočítam len tak sucho..intujem..mykám jej z nohami, z bokmi.. a tak...alebo niekedy ešte riekankujem..a to ju pri určitých slovách..nadhodím..takže keď začnem hovoriť..ona čaká, že ju idem nadhodiť..tak pritom robím - prebalujem.. A hovorím jej asi toto. "Naša mala Livinka, odrela si kolienka (švítorím jej po kolenách), hoci ju to veľmi bolelo, vyskočila veselo (podchytím jej riť a vyhodím mierne do vzduchu), zavolala "žiaden strach, hop (znova jej vydvihnem buď riťku, alebo nožičky) a už som na nohách"... o otázočka... ako ju češeš a dávaš sponky?

basika
31. aug 2009

ef - no áno nechám ju tam, ale je zavalená 2 vankúšmi...a ešte plienkou na tvári...takže pokiaľ ja obehnem kúpeľni po plienku...tak ona zápasí...ešte nič do teraz nestalo...to ja obehnem za 5 sekúnd

eviku78
31. aug 2009

u nas pocitanie zabera pri obliekani. ked jej cez rukav prevleciem rucicku a musi si popocitat prstiky, si si tam nejaky nezabudla. uz asi tak mesiac nam to zabera. aaaaa teraz som to urcite zakrikla. 😲

anjelok
31. aug 2009

evi presne ta..a my ju uz mame doma 😵

vs3
31. aug 2009

Uz sa krpcek zobudil tak musim zehlit poprinom 😕
Som zvedava na tie vase stolicky so stolcekmi sa teskam 😵
Evi aj u nas sa skace aj po gauci 😕
Efco u nas najnovsie pri prebalovani zabera ked mu dam do ruk krem, napr. rybilku a hovorim mu ze mi ide pomahat otvara ju a zatvar, ked ju otvori a chce ju vytlacat poviem mu ano sikulka otvoril a ukaz mi ako ju zatvaras 😀 a zabera uz dlhsie 😀 😀

anjelok
31. aug 2009

no my mame ten sirsi prebalovak a vedla neho este stol, spredu som ja, takze to ma obmedzene. a z toho stola si vzdy nieco vezme, co zrovna surne potrebuje a tym padom je chvilu klud. pri cike to neni problem, to je raz dva vymenena plienka. horsie je to kako. no ale musime zvladnut. aj dnes sme prebalovali kako vonku a zvladli sme, kamoska zabavala, tak sa dalo.

anjelok
31. aug 2009

mala je hore, idem.

efcso
31. aug 2009

u nas je obleikanie v pohode. akurat ze topanky neznesie posledny tyzden ziadne na nohach. takze aspon to 😀 .

basika, no pocitanie, masaze, rozne prkotinky ako vyhadzovanie atd, nezebera. kebyze ju necham na 5sec zavalenu vankusmi... to sa da zavalit vankusom 10kg dieta??? plienka na hlave tioez nepomoze, to je vsetko otazka mikrosekund. na posteli to ja kludne necham, ved vravim, aj ked vylezie, to sa nepozeram, ale to sa cudujem, ze to ostana na mietse...

stolicky su svetove. akej farby ste objednali tie kvety evi? a baby, ak uvidite nieco cyklamenove do detskej, dajte hned echo pls. 😵

efcso
31. aug 2009

ozaj! som zabudla minule napisat, ze sa olivia prikryla komodou 😨 . mame taku vyssiu, uzsiu, je dost labilna veru na to, ze je to masivna bororo... no a aona sa vesala na zasuvky a... zrazu bola na zemi a komoda na nej 😲 . prezila. trochu poplakala, ja som asi 2 hodiny predychavala.

eviku78
31. aug 2009

evi, cyklamenove a take bledsie ruzove 😀 ja jej chcem este z kiky kupit take obrovske sedaky(vankuse) na zem. jeden zlty a jeden taky ruzovy.

u nas este zabera, ked moze seba alebo mna cesat kefou. teda vascinou ma bucha po hlave. 😀

basika
31. aug 2009

ef - ach tie úrazy...no určite sú tie naše deti zdravé..ja si vždy tak hovorím keď vymýšľa ...keby bola chorá tak by len sedela a čumela do blba...tak MÁME ZDRAVÉ DETI