Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
31. aug 2009

baby, vsetko co pisete my uz mame za sebou. akurat to pocitanie prstov este nie... ale ked ona nie je moc na take intelektualne veci...

evi, ked pojdete kupit do tej kiky tie stolicky & stolik, pozeraj cyklamen, ok? 😵

basika
31. aug 2009

no dieťa je už hore začín a poobedná... jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

misanik
31. aug 2009

evi, p

misanik
31. aug 2009

evi, presne to, mame k tomu aj vesiacik na satocky a maju aj nadherne ramienka, aj tie mame 2 😵 na tych fotkach z norkovych narodenin norko sedi na tej stolicke pri tom stoliku, uz si an to vie sadnut sam, teraz uz sa aj postavit a pokusa sa vyliezt an ten stol 😠
lozi po gauci, to robil skor ako chodil, aj po operadle, co am fakt uz vytaca, je ze po gauci beha, normalne bez drzania zacne prebiehat po celom (mame rohovy) a najnovsie lozi do takej kniznice co oddeluje pc kut od sedacky 😠
efcso, ja norka neviem zaujat nicim tiez, uz mame vyskusane vsetko...

katuskapd
31. aug 2009

ahojte
vs3 my sme tiez leteli so seagleair a uplne v pohode, brala som jogurt, caj v avent pohariku 200ml, tiez sme ochutnali, ten jogurt som mu dala az po odbaveni v priestore letiska, naspät ked sme isli som presla s otvoreným poharikom prikrmu a nikto nic 😕
a k tej alergii som neveda ze par krat pouzijes a v poho a potom zrazu alergia 😕

efcso teda ze do rieky, ako sila, este ze neodplavala 😅 izbicka krasna 😉

anjelok nech vam vyjde pocasie na tu zoo a drzime palce u doktora

jaj a otazky prebalovanie v pohode, tiez zabavam, prebalovací pult som zrusila pred mesiacom, teraz prebalujem na pohovke co ma v detskej
na postel nelezie, do spalne cez den nesmie, uz mam rozbil nocnu lampicku, teraz musim kupit nove 😠
na stolicku tiez nelezie, chvalabohu
mam to ja zlate ditko 😀 😀

jankapo
31. aug 2009

Babule, ojoooooooooooooo!!!! 😵

Tot som zistila ake ja mam zlate ditko aj ked je besne. 🙂

Tak urobim tu domacu ulohu teda:

1.prebalovanie- u nas odjakziva na posteli, kedze prebalovacie pulty su dizajnovane pre vyssie maminky...s mojimi 158cm som musela stat na spickach skoro aby sa mi dobre robilo, tak som radsej nicila krize na posteli (mame taku vyssiu nastastie) Matulo sa MNE vacsinou nemyka, neukteka, nic take, ked skusi, chytim za clenky a tak na neho kuknem, ze aj SBSkar by sa z toho pohladu zos..al. Hned ho prejde chut na srandicky a pekne sa necha prebalit a obliect. Jo, mame cosi v rucke, ale to si uz ani neuvedomujem. Ked ho prebaluje manzel, to pocut asi minutu rehoty, potom stupa adrenalin a potom zurive MATUUUS a dako to dotiahnu do uspesneho konca. 😅 No a to je hlavne. Proste s mamou je prebalovanie a obliekanie povinnost, s tatinom sranda (kt. tak na 70perc konci nervami na jednej ci druhej strane).Sorry, mama na srandicky nema cas. Nie ked sa prebalujeme. Kako neprebalujem uz dost dlho, kakame do nocnika a hned ritulu umyvame. Ked mu to ujde do plienky, je taky vypatlany z toho pocitu ze drzi jak puk. Takze suma sumarum- no problem.

2. Na postel neleze (vysoka), ked uz na nej nejak je, zleze sam. Neskace po nej, nestavia sa, takze nebojim. A teda spalna je zavreta viac-menej cely den. Lezie po gauci a kresle, vylezie sam, zlezie sam. Obcas bojim ze drbne o konferencny stolik, to by bolelo,inak sa nebojim.

3. Na stolicku nelezie, kebyze aj, kebyze z nej spadne, tak spadne. Uz spadol, verulka videla. Prezil bez ujmy. 🙂 Sak nech sa udrie, snad pochopi ze take no no!

Ja take postelovo-stolickove pady neriesim. Ja sa skor obavam ze by zletel zo schodov v nasom vchode (kdekolvek), ze by vybehol na cestu, alebo vylial na seba nieco horuce. Jo, a kebyze vbehol do rieky, to by som tiez predychavala. Riesim len veci ohrozujuce zivot. Inak by som asi ja neprezila.

Rozmyslam ako je mozne, ze napriek tymto vsetkym odpovediam, kde vyzera moje dieta ako ultra poslusne, kazdy na ulici kruti hlavou ze "chudak vy, mate s tym deckom co robit!" 😅 zeby lutost spojena s tym mojim bachorom?

Dnes sme nakupovali bez kocika, vozika, len tak akoze za ruku! 😀 Rozmyslam nad extra poistenim zodpovednosti za skodu. 😀 Nestalo sa nic. Zmakli sme. 😎 No ale nahanacka o inom. 😝

Efcso, vidiiis, varit sa ti nechce, pratat sa ti nechce, ale vkus a napady teda mas!!! Talenty ineho druhu ty vlastnis. 😎 Klobuk dolu 100x .Uz sa tesim na ten dizajnersky domcek. 😉

Basika, pridaj este nejake riekanky!!!

jankapo
31. aug 2009

Som daco zle napisala? 😒

basika
31. aug 2009

jankapo - si si dala času ..no ty neprispevaš často, ale keď ut tak veľa...radosť čítať..a vždy sa aj pobaví...
riekanky? Ruky ruky ručičky, máte malé prstíčky, máte malé dlane, zatlieskame na ne.

fukaska
31. aug 2009

efco: mne ked sa blazni,tak ju prebalujem na stole poleziacky a tym,ze je tvrdy, tak lezi bez pohybu .

ka77ka
31. aug 2009

ahojte maminy.
teda ef, prazdniny koncia, je cas pisat domace ulohy, coo? 😀 .prebalujeme tiez na posteli, kedze pult nemame.ruky jej vecsinou vzdy musim zamestnat, inak by to neslo.kaka zatial do plienky, takze obdivujem jankapo, ze uz takto s matuskom pokrocili.

co sa tyka lezenia, tak to je u nas velky problem, pretoze eli je sice krpata, ale vystvera sa vsade. 😀 nikde nevidi prekazku.sranda je, ze si dava sakramentsky pozor-ja stresujem viac, ale naucila som sa nevsimat si ju-teda tak, aby ona nevedela, ze sa na nu pozeram...a potom sa jej nic nestane.a nastastie uz vie aj zliezat. 😉

basika...co ta chytilo basnicke crevo? 😉
anjelok, ako bolo v zoo?pocasie vam vyslo, tak snad vam dobre bolo. 🙂

basika
31. aug 2009

ka77ka - po po mojej prevej riekanke..bol dopyt po ďalšej..taaak som dala.. 😀 😀 😀

ka77ka
31. aug 2009

ta druha riekanka sa mi paci, musim sa ju naucit. 🙂

verulka
31. aug 2009

cafteee,
tak sme tu, v praze nebolo blaze a najblizsich 10r tam nepachnem 😉 vsetko v pohode, len na mna zbytocne vela ludi 😅
ef, u nas su prebalo a obuvanie najpohodovejsie cinnosti 😉 obuvanie preto, lebo topanky si vyberal sam..prebalko- doma su latkovky, cize to sa bavime vyberom pleinky, potom ideme do kupelne, tam ho nastojaka rozbalim, oplachnem ritku v umyvadle, utrieme a lahne si, zabalime a je to 😎 vonku niekeedy hadze nervy, ale to mu vzdy poviem, ze ked bude kako na ritke, bude tam bobo(evidentne o zapareninu nema zaujem 😉 )
co robi na posteliach ,stolickach- vycina 😀 ale ie zliezat, takzepohoda, kuchynsky stol uz tiez zvlada 😉
razy mame casto, ale zvlada to 😉

kety80
31. aug 2009

ahojte 🙂
Ka77ka - velmi pekne fotky bambule su zlatucke 🙂
verul - aj ty super fotky 🙂
maly sa nechat prebalit ako kedy ale vacsinou ho niecim zabavim a v pohode hra sa s kremom alebo si zvlhcenou utiera pusinku vylieza skoro vsade stol este neskusil ale postel a stolicky su ako preliezky uz aj vela krat capol tak len trpnem ale to asi vsetky deti tym prechadzaju ale uz sa naucil zliezat pekne tak sa tesim ze uz nejde ako cez mrtvoly 😀

kety80
31. aug 2009

inak to leto velmi rychlo ubehlo az mi je luto kika sa uz do skolky velmi tesi na kamosky a ja smutim po tych dvoch mesiacov sme boli spolu cele dni a teraz zase s kubkom sami uz vidim ako ju bude rano hladat ☹ zas si musime zvyknut skoda ze to leto nieje dlhsie 😒 a tym co nastupuju deti do skoly prajem pevne nervy 😉

verulka
1. sep 2009

kety, ja sa vyslovene tesim na skolu 😅 uz fakt nevladzem..tesim sa na krasny skolsky stereotyp 😀 a hlavne, uz ma aj ron nasho cestovania a vymyslania plne zuby..jasne, decka mu budu chybat, ale zase bude tu istota isteho rezimu. a zase, uz su velki, takze jesenny program uz bude bohaty 😉

janca704
1. sep 2009

Caute po predlzenom vikende 😉 😉

Ste sa rozbehli.
EF, kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne kvietky si namalovala, sikovnaaaa 😵 😵 😵 😵

Ja som domace ulohy pisala rada 😅 , takze prispievam:

PREBALOVANIE - ako kedy. Niekedy pohoda, inokedy des. Ked rozbalim, v momente skusi, ci je holy a uz ho nie je. Tak sa nahaname po posteli, kym ho za clenky nepotiahnem k sebe a nieco strcim do ruky. Potom vacsinou pohoda. Teraz zabera krem na ritku - indulona, to mu rozsrobujem a on sa bavi tym, ze to zase zasrobuje 😀 Ale lepsi sa a skracuje tak cas na prebalenie 😀 Ale casto prebalujem v stoji, co je otras, lebo to zdrha tiez a ma to tam polepene kdejako 😝

POSTEL - hadze sa do perin, na podusky a potom sa tam trepe, ako ryba na suchu za hlasiteho smiechu. Snazi sa po posteli chodit, ale ked zisti, ze padne, vstane a padne, vstane a padne a rehoce sa. Zlezie sam.

STOLICKY - nevylieza zatial 😉

KATKA, krasne fotky, Eli nejako oblondavela, nie? Krasne sa skeri. A Terezke prajeme uspesny vstup do skoly 😉 Aj moj synovec ide 😵

VERUL, tiez super fotky z Prahy 😉

My sme vcera vyletovali, tak kuk fotky 😉

efcso
1. sep 2009

janca - pekne ste vyletovali. strasne banujem, ze som si nekupila hned na zaciatku tu manducu. ked vidim, ako ju natasticky vyuzivate vsetci... no k ester si ju urcite kupim.

no este som chcela, ze olili vie zliezt aj z postele aj zo stolicky uplne bez problemov. otazka vsak v jej pripade je, co chce pekne zliezt. a to ona malokedy. zo stola este nevie zliezt 😅

nerobievate hokkaido tekvicu niektora? potrebujem zarucene dobry recept, lebo na nete teda je vela, ale maloktory dobry a piect ma to uz velmi nebavi. teda chutit to chuti, ale chcelo by to uz zmenu. aj podla olivie.

verul - fakt muselo byt v prahe aj v kosiciach supeeer. blednem si tu pri compe zavistou 🙄

kattky - terezke a kike uspesny nastup do skoly, nech sa im dari. a posluchaju p.ucitelku!

a celu noc ma trapili tie kvety na oliinej stene. 😕 kebyze viem, ze su take popularne (teda, ze to kazdy si ide davat) tak radsej zvolim daco ine... ja som veeeelmi neuniformna... ☹

basika
1. sep 2009

Ahojte, peknééééééé fotočky ste popridávali..

ka77ka - Terazke úspešný štart v škole

vereul - ty si sa chcela podobať s účeso manžovo - už som na to prišla...

kety80
1. sep 2009

AHOJTE 🙂
verul - to s tym odychom mas pravdu ze sa to vrati do starych kolaji tak na to sa celkom tesim aj ja a ze si porobim doma co som stale odkladala poriadok v skrinach s vecami a hrackami a pod. ale je mi kiku luto na to ranne stavanie mi musime skor ked cestujeme tak to mi je luto ☹
zajtra ideme s kubkom do poradne tak som zvedava na nase miery 😉
ako ste prezili sviatok my pracovne muz betonoval a pred chvilou skoncil takze este vsetko upratat a zas je zniceny 😝

nicolmt
1. sep 2009

efco krasnu domacu ulohu si dala 😉 opat som zistila ze problem nie je v dietati ale vo mne 😝 moje dieta je vlastne uplne ze normalne ale ja uz stara 😎 inak som to aj tusila 😝
minule som si aj vypocula (na ihrisku 😉 ) ze (prvo)matky po 30tke su uz trochu vysinute, a mna tam zaradili automaticky bo zakazujem dietatu cukriky, cipsy, kofolu a podobne pochutiny 😎
efco nestresuj s neuniformitou, to len priznaj ze aj niekto iny ma podobne dobry vkus 😝 mimochodom ja mam tie kvety tiez obslehnute z koberca 😉 ani som netusila ze take nalepky existuju 😝 keby si tam malovala kittynku ale disney princezne potom by si mohla mat hlavu v smutku ale toto 😉
janipo skvele citanie opat 😅 som na teba dnes myslela ze uz za par 😅

ka77ka
1. sep 2009

ahojte zienky..ja len na skok.dnes mi treba ist trosku skor do postele, aby som bola zajtra fit...inak terezka sa taak strasne tesi do tej skoly, ze si uz o pol 8 isla lahnut, aby bolo rychlo rano...taky nezvyk, uz davno tak rychlo nezaspala. 😀 tak zajtra na nas myslite. 😉

nicol...v nedelu som sa dozvedela, ze sa kamaratis s mojou sesternicou Evkou a s Brunom(stanom)...boli u nas v nedelu na navsteve. 🙂 aky je ten svet maly. 😎

ka77ka
1. sep 2009

Janca...mas pravdu, eliske naozaj vlasky zosvetleli...krasna kombinacia svetle vlasy a hnede oci. 🙂 😵 😵
efcso...kika od kety este nejde do skoly...az o rok. 😉
kety...aj moj muz dnes makal u susedov na stavbe, takze tiez nic z neho nemam. 😀 😀 😀

ajajka
1. sep 2009

ahojte ja po dlhej dobe pozeram že sa mate v celku fajn chcem sa opytat
kety80 aj KIka spava v školke do poobedia???a aj ine maminy možete reagovat 🙂
ja mam tiež predškolaka ale v školke nespaval len teraz ho tam chcem nechat spavat a je mi to trochu luto 😉

kety80
1. sep 2009

ka77ka - tak sme dnes dopadli a terezke prajem nech to v skole super zvladne a tebe pevne nervy 😉
ajajka - ani kristinka spava v skolke tym ze stavame skoro a jej sa tam paci ale od kedy mame kubka tak chodi niekedy domov na obed ale nenutia v skolke spat ak nechce ak sa to pytas ak nechce spat moze si kreslit vo vedlasej triede alebo len tak lezi a odychuje

ajajka
1. sep 2009

ani unas nenutia spat ,ale skor mi je trochu luto že tam ma byt až do tretej ale on sa teši,chodi tam aj na vytvarnua ma tam vela kamošov a mne to teraz vyhovuje lebo Samko ma len jeden spanok a to prave vtedy ked mam ist pre Tonina,ale ved si zvikneme zase na novy system 😉

kety80
1. sep 2009

tak ho tam nechaj spat a uvidis kika mi ani nechce ist domov a ked pridem pre nu o tretej tak mi povie ze ani som sa nezahrala ze mam prist neskor na jednej strane chcem byt cim skor s nou a zas na druhej ona ma uz svoje kamaratky a je je tam super asi zacina ten cas kedy maju uz svoj svet a rodicia idu tak trochu bokom lebo sa s nami uz nudia 🙂 srandujem 😀 ale niekedy to tak pocitujem ☹ berem to tak ze si ich chcem uzit co najviac ale skus to aspon budes moct malemu nenatusit poobedny spanok

kety80
1. sep 2009

chcela som napisat nenarusit 😀