Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
2. sep 2009

Ahojte,

celkom ma aj zaujala táto vaša škôlkárska téma...som si tak spomenula, že budem aj ja raz riešiť.. 😀

ale buďte radi žienky, že deti vám v škôlke chcú byť..a páči sa im tam..že ráno sa nelúčite plačom..určite je to lepšie aj pre vás...aj ja by som raz tak chcela...kamoška mi minule hovorila, že dcérka jej začala chodiť do škôlky..a v sobotu ráno mala problém vysvetliť dcérke, že dnes škôlka nie je..lebo dcérka už plakala, že chce do škôlky...takže takto by sa mi to viac páčilo....ale na to si ja ešte počkám...ešte nám je spolu dobre doma...

basika
2. sep 2009

a ešte otázočka: ktoré zúbky 4 idú skôr spodné alebo horné? Alebo je to indi-vindi?

ka77ka
2. sep 2009

ahojte..tak sme doma zo skolicky.prvy den bol velmi pekny, pasovali ich za prvacikov, dostali kvietky, od pani ucitelky po cokoladke a malej penazenke...zlate to bolo.zajtra uz normalka do skoly so skolskou taskou, som zvedava, ako tam 4 hodiny obsedi, lebo dnes sa vseetci vrteli ako na kolotoci. 😀 😀 😀

este par fotiek a letim hriat obed.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

misanik
2. sep 2009

Ahojte, v prvom rade pozdravujem terezku a zelam jej aby sa jej v skole pacilo 😵 aj vsetkych skolkarov co dnes zacali.
Sme boli rano na ihrisku, vedla je skolka, tak som kukala na te deticky, boli tam 3 dietky z nasho bloku 3-rocne, prvy krat bez mamiciek, ale zdalo sa, ze su vsetky stastne a spokojne. Tak mi prislo luto, ze onedlho budem ja tak kukat do toho dvora ako sa tam ma moj poklad ☹ nejak si to neviem predstavit, tak ale este nas caka minimalne rok co mame jeden pre druheho, tak snad sa na to pripravim nejak 😉
Vcera sme boli v zoo, norko sa tam rozbehol a padol aky bol dlhy a siroky, tak mame chrasticku na pere aj nosteku. Vyzeralo to horsie ako to dopadlo, som cakala, ze pride o tie 2 zubky co ma 🙂
Neviem co to ma byt, ale vecer mi odmietol vypit mlicko a aj rano, ani nevzal flasku do ruk... uz vyse tyzdna pil pekne. V noci sa stale koji 1 raz, obcas aj 2. Neviem kedy to stopnem, uz je to o tom, ze nemam silu v noci vstat a spravit mu mlieko, takto je to jednoduchsie, vodu som skusala, to nezabera...
jankapo, krasny prispevok 😵 no lozenie po posteli a pohovke by som ani ja nepovazovala za nebezpecne, ale to uz u nas nie je lozenie, on tam tak vystraja, ze to nebezpecne je. Zvladas to pekne a netusim co maju ti ludia, matulko je zlaty poklad. Kasli na nich, myslim na teba a drzim palce.

misanik
2. sep 2009

kati krasne fotocky, terezka ja uz fakt skolacka 😵 sekne jej to v lavici

basika
2. sep 2009

dneská aká tichota tu...

ka77ka - no školáčka Terazka vidno, že sa teší...nech jej to vydrží čo naaaaaaaaaajdlšie, ale myslím - typujem, že ona je asi z tých, čo sa radi učia

misi - zarábanie mlieka v noci..je to len o zvyku..síce som si to nestopovala, ale do 2 minút som mala mlieko vždy hotové určite...v termoske nachystaná horúca voda...ak som zarábala 150 tak 80ml vody som naliala do fľašky večer a v noci som už len doliala do 150ml a dosypala mlieko..a teplota vždy taká akurát...keď pila 2x tak som mala nachystané 2 fľašky...

basika
2. sep 2009

Lívia začala okrem iných slov, čo majú význam.. používať aj nejakú hatlaninu...typu:
kťpť-pť-pť- kťpť-pť-pť- kťpť-pť-pť, mťpť-mťpť - a tak podotne a rýchlo za sebou a dlho..sa niekedy už na nej smejeme...robia to aj vaše deti?

nicolmt
2. sep 2009

miska akurat som na vas dnes myslela ze ako pokracujete s (ne)kojenim 😉
kati hej, svet je maly a martin este mensi..alebo to bude tymi vsadepritomnymi OSSR 😝 😀 inak sara mala s eli jednotne hracky ked sme tam boli na navsteve 😝 vodu a korytnacku 😀 terezka aka krasna skolacka uz 😅
sara bud rozprava "japonsky" to jej nikdo nerozumie 😝 alebo pekne, bo sme stale s starsimi detmi tak po nich strasne opakuje co je na jednej strane super lebo jej rozumeju aj ´externisti´a teda sa nemusi zbytocne vytacat 😀 ale na druhej strane ked mi dnes pri cakani v poistovni (sme sa boli prepoistit do dovery) pol hodinu hovorila mami, mamiňa, mamika, mami....atd 😎 😎

basika
2. sep 2009

nicomt - a čo je zaujímavé v Dôvere? Som tam aj ja..musím sa poohliadnúť na tie výhody..či voľajaké budem aj mať..

aviril
2. sep 2009

ahojte.
dlho som nebola, takže čítať dozadu by bolo nemožné.
No my sme dnes boli prvý deň v jasličkách, bolo to plaču. Z každej strany, všetky detičky plakali a ja keď som odchádzala, tak som plakala tiež. Toto je najhoršie - zvyknúť si na to, že dieťa niekde odložím a ono za mnou plače. ja som z toho fakt na prášky 😢 Dúfam, že to bude len a len lepšie....
Keď som išla po hodine pre neho, tak sa chudáčik snažil vyštverať hore na parapetu (bola vysoko našťastie/, tam bolo otvorené okno a to vyzeralo tak, že akoby chcel ujsť oknom preč a chudáčik tak plačkal...

Ešteže stredný neplakal - tiež išiel prvý deň do novej škôlky - od apríla chodil u nás v dedine, ale dala som ho do NR, lebo v jednej budove je škôlka aj jasle, tak som ich chcela mať pohromade.

Bože baby, ja ešte som sa stále nevyrovnala s tým, že pracujem. Mne strašne chýbajú tie časy, keď som bola s deťmi doma, je mi za tým hrozne ľúto.

libka1
2. sep 2009

☹ to mas tazke aviril, hadam sa to casom utrasie a on si urcite zvykne, neboj 😉 deticky v konecnom dosledku su potom velmi spokojne ked su v kolektive, len samozrejme ten zaciatok asi nic moc 😔
my tu jasle ani nemame, takze aspon tento problem nemusim riesit 😀 😝

basika
2. sep 2009

aviril - ahoj, no čo ti napísať..len to, že chápem tvoj smútok, ja som akurár včera dumala, že sa mi MD kráti..a ostalo mi pri tej myšlienke smutno a to mám v pláne nastúpiť do práce až keď bude mať Lívia 3 roky. Ono asi zle je keď všetky deti naraz nastupujú do škôlky, myslím tak, že začínajú všetky naraz ...tam vznikne aj reťazová reakcia s plačom...no len nejako to musíš preklenúť...a pripomenúť si v takýchto chvíľach...prečo si išla do práce..vtedy si si určite rôzne argumentovala...držím palce..a v práci si spokojná?

misanik
2. sep 2009

Nicol, dakujem, aj za IP, tusim som ani neodpisala 😲 , no vidis, dajak stojim na mrtvom bode ...
Basika, dakujem za radu, ono to nie je len o tom, ale ja jednoducho nechcem nahradit nocne kojenie UM, ved uz je velkac, nema co v noci papat... Dajak chcem odstranit to nocne jedenie uplne... Uz sme skusili cez vikend, ale efekt: nedala som prso, nasral sa a bol hore od 1-ej do 3-tej, nasledne o 5-tej budicek... 😠 Ja som jednoducho taka nevyspata, ze nemam sil byt s nim hore v noci, ked nasledne bude o 5-tej budicek, ale jasne, viem, ze to budem musit spravit 😝
Aviril, ma velmi mrzi co citam. Urcite to je velmi tazke. Drzim ti silno palce aby si Adamko zvykol. Neboj, urcite to bude dobre, ako libka pise, v kolektive sa mu zapaci.

verulka
2. sep 2009

cafte,
taaak, hektika je spat a ja masochista sa z toho tesim..ucet place 😀 vsetko prebehlo hladko, tento sk.rok sa nedialo nic nove 😉
aviril, drzim palce, nech si chalani zvyknu..no a ty tiez. 😉
jaj, no skolka je tu za chvilku, nejako sa toho nebojim 😀 iank ron je poslednou dobou uplne mimo, dnes bol extrem. Je na mne total nacucnuty, ani na zem ho nemozem polozit, stale vela place...nechapem, nema nejaky objektivny dovod..j oa dnes sa paradne zgulal zo schodov 😖 no ma fesacky monokel 😉
no, idem ich nahnat na kute, zajtra sa rano vstava 😉

misanik
2. sep 2009

verul 😵 nabehnete na rezim a snad oddychnes ked budes pravidelne aspon par hodin jednodetna a hlavne bude system 😉 A ronko, nejdu mu zuby? 😀

basika
2. sep 2009

verul - tebe sa nečudujem, že sa nebojíš škôlky...však to už máš 3x za sebou... po 4 to bude brnkačka... 😀 😀 😀

hľadám nejaký recept..na cukinu..chcem niečo ukuchytiť Livii z nej, len neviem, čo by bolo aj dobré...dnes som skúšala placky..moc jej nešli...nooo akože placky...aby ste si nemysleli, že už klasicky papáme na obed placky... 😖 ...mi takéto jedlá máme len akože pomimo..ak zachutí...ak nie nič sa nedeje..lebo keby som ja dala na takéto obedy...tak hladuje...príklad. pečené kura + fučka (redšia) ...na chuť by jej aj chutilo..lenže po piatej lyžičke nabratej na konci..ju nadrapilo...a išlo všetko von... takéto obedy ďakuejem neprosím...

kety80
2. sep 2009

ahojte mamce 🙂

verul - take stavy s tym nosenim na rukach su u nas uz asi na denom poriadku tiez to zacalo znicoho nic tak neviem ☹
dnes sme boli v poradni mame 11.5 kg a 83cm hlava 46 cm aj nas ockovali vreskot ako des aj u dr. buchol hlavu o stol takze typel na cele kika prvy den v skolke v pohode ani sa jej nechcelo domov a uz aj kubko sa tam dobre adaptoval ked som ho zobrala s triedy vreskal na celu skolku az som sa hambila ako na nas vsetci pozerali 😝
Ka77ka super fotky terezka prvy den zvladla dufam ze aj dalsie dni budu ok 🙂

verulka
2. sep 2009

kety, len ja nosim rona vela aj bezne, cize to je ten namensi problem...snad je to len ten rezim 😖
misis, no jedie ak by sa mu tie dolne ocaky tak bolestivo prerezavali dalej 😀 iank nikedy mam pocit, ze ho nieco fakt boli, ale nic na nom nevidim...vsak uvidime,
pekne miery 😉
inak je opat ostrihany, tie jeho vlasky uz boli dlhe a neposlusne..ale posledny krat, rozhodla som sa, ze mu nechame dlhe vlasky 😎
basika, ja varim cukinu furt..normalne, ked hodim masko na cibulu a pridam k nemu cukinu na kusky, aj ine druhy zeleniny- rajcinu, inokedy mrkvu a pod. Alebo ju vydlabem a anapnim, udusenym maskom( bud len tak, alebo so zeleninkou) nasladne posypem bud syrom alebo smotanou a dam zapiect...ja to milujem, ronko zvlada, takze pohodaaa. Inak aj cukinovy kolac( robi svokra) je uzasny 😵

kety80
3. sep 2009

dobre ranko 🙂
tak isla do skolky maly este spi aspon to spanie na ide 🙂 chcela som sa spytat ci deticky mali nejaku reakciu na to ockovanie tie ktore to uz maju za sebou a kde ich pichali dik

kety80
3. sep 2009

teraz citam co za blbost som napisla ze kika isla do skoly a malemu spanie ide 😀 to robi to rano 😀

janca704
3. sep 2009

No Kety, citala som to dvakrat, ze ako to asi bolo myslene 😀 😀 😀

Inak dobre rano a uzite si pekny den, pred vikendom posledny 😠

Ozaj, obzerate sa uz po zimnych veciach _ bundy, overaly, ciapky... 😅

verulka
3. sep 2009

janca, ja sa zacinam, nemam nic..ale ja poriesim 100% nejakysekac, este obvolam kamosky, ci nieco neposunu..ale odkladam to, lebo netusim aku velkost..teraz mame 86, no ak sa rast nespomali, tak mi 92 celu zimu nevydrzi 😝
kety, tak to sa mi este nepodarilo, ze by velkaci vstali a ron spal 😉 ockovali ho do ruky a nemal ziadnu reakciu (1x) 😉

katuskapd
3. sep 2009

ahojte
kety my sme nemali nastastie ziadnu reakciu a nastastie pri ziadnom ockovani, naposledy ho pichali do nozicky a nic ani cervene

janca ja uz tiez pozeram zatial som nekupila, bola som aj na burze v materskom a nic, este jedna ma byt v septembri a ak nenajedem tak sup do obchodov, ale je to nenormalne drahe, hlavne tie zimne veci. a v malych obchodoch v malych mestach ani nehovorim 😠 asi nabehem do mlynov v nitre zachvilu ich uz otvaraju 😀

krasne fotocky skolakov,

basika a ty co nemas fotku v pase si sa nahnevala ci co 😕 😅
a robim cuketove placky, vyprazanu cuketu, ta mu chuti a cuketovy nakyp,

misanik pevne nervy nech mate rychlo potom strajku 😵

tak a tiez mam jednu otazku: spavaju vam deticky vo vakoch ci ich prikrivate perinou.

Matusko spi od mala vo vaku a neskutocne sa toci po postielke. Uz som ho dala 2x bez vaku len v pyzamku a celu noc som vstavala a prikrivala ho, ja som sa nevyspala, zatial co on pekne hajal, nejak my to nedalo.
😅

jankapo
3. sep 2009

caucau

verul, ty odkedy mas skolsky rok, nejak casto prispievas... 😀

novoskolkarom a novoskolakom same dobre ucky prajem, ja si nejak myslim ze cele je to o tom...o tej ucke. (joj, si teraz nahovaram aka som dolezita.... 😅 )...no ale nedajte mi zapravdu...podla mna ked si dieta oblubi ucitelku, to ani mamka potom na nu nema... 😉 (samozrejme hovorim o mladsich rocnikoch, potom co sa stane, to o tom potom.. 😝 )

o tom aku ja chytim depku ked mi moj pojde do skolky nehovorim..uz len preto ze tusim ze sa mu z nej nebude chciet ist domov, to bude jedno z decak co budu revat pri odchode... 😕 ze este neeeee...no vravim, jesitna som 🤐 no a skola, to uz iny level, to uz sa budem na rodicku (rodicovskom, prekladam) citit riadne staraaaa! fuj!to mne fakt bude treba to babo spravit potom... 😒 🙂

u nas doma vsetko po starom, cize ok. neviem ani na co by som sa postazovala. neda sa stazovat nejak teraz, lebo som rada za to co mam, o par tyzdnov bude vsetko daleko komplikovanejsie. teraz si vravim ze mat 1 dietatko je malina nic, proste normalne ze nuda! 😀 nastavila som posledny mesiac moje telo na varenie a pratanie vecer a ono to ide a rano zistujem ze nemam co robit! len byt s malym...celkom fajn...unavne ale fajn...unavne lebo brusko, inak by som fakt zacala asi podnikat abo daco...abo by som uz docista zinternetovatela 😝 neviem ale ci budem schopna fungovat takto vecer po dni s 2 detmi, a tak, no ale velke oci zatial mam ze hej...ej,ale padnem na nos! au.

po zimnych veciach sa neobzeram este, este neviem velkost, ale mimibazar to isti...ja nove nekupujem, nech sa dieta moze aj v blate snehu valat bez toho zeby som oci stlpikom vyvracala...nech mi to neni luto potom. beriem ze este mam cas, aj ked minule pamatam, dost skoro bolo chladno... 😒 no uvidime

z cukiny ja robim najma polievku- vsetkokorenovozeleninovu s pretlakom a bazalkou a je to mnamka, taka zeleninkova a ina jak bezne...no alebo matulovi ako privarok, alebo pod masko, jak verul pise....len je taka nevyrazna dost, ja radsej tekvicu

ozaj miska, tebe som chcela s tym mlieckom, aj my mame dni, ked flasu s mliekom e.e...stale urobim, ale povedzem ze kazde sieste odmietne, neriesim preco, on vie, len nepovie... 🙂

ideme sa dnes ockovat tiez
to je asi tak vsetko z nasej strany 🙂

kety80
3. sep 2009

katuska - ja davam spaci vak zatial kubko si sa v noci aj 100 raz odkopal a takto mam istotu ze je prikrity 😉
nas tiez ockovali do ruky len som si to nepamatala myslela som ze do bude do nohy tak dufam ze ziadna reakcia nebude
janca - s tym pisanim rano sama som kukala co som popisala ake bludy to asi preto lebo ja moc rano na pc nechodim 😀

basika
3. sep 2009

Ahojte,

nooo nenahnevala som sa, že nemám foto v pase...ale admin mi ju zmazal..že si tam mám dať svoju 😒 a nemám nič vhodné použiteľné..

dík za typy z cukety...no placky sme robili včera..nemali úspech u Lívii...
musím vymýšľať niečo.. čo nemá potom hrudky..a je to redšie...no a to je trochu problém.. 😒

katuskapd - noooo presne s vakom riešim podobný problém, vak = super vec, tiež spávala do horúcich letných dní v ňom, potom bolo teplo tak som jej ho nedávala...a nejak sa už neviem k tomu dostať..lebo ona sa tiež krúti kadejako si ho už predtým zaskla..že ju to ťahalo na pleci...ona leží so mnou v posteli..tak ju zakrívam tiež..keď sa precitnem...mám prichistané 2 prikrývky..1. ju zakryjem večer.. lenže o na je o polnoci už na nej..tak ju prikrijem druhov..lebo tú prvú nechcem spod nej vyberať..no nič nepáči sa mi to... ale možno ak bude veeeľmi zima..tak sa vrátim k vaku - ale sama tomu neverím čo píšem.

basika
3. sep 2009

žienky...existuje niečo ako nejaký bujón pre deti..niekde som to čítala..ale neviem.či to blud či nie.?

verulka
3. sep 2009

basika, ked podusis cukiny, tak je z nej uplna kasa, je to makke..bujon pre deti? podla mna netreba, vsak zeleninka spravi svoje 😉
jani ,no nejako som si dala pohovm, ze nech aj traktory padaju, ja chcem chvilku klud 😅
u nas spaci vak nemoze byt od narodenia a neprikryvam ho vobec..proste spi v pyzamku..ale ja som tiez este fur todkopana, takze myslim, ze je to v pohode..on zacne kopat, staci ak sa k spiacemu ronkovi s paplonom len priblizim 😅
jani, jo a depku z rodicovskeho 😀 ja si to uzivam, halvne u ajky, kkde je priemerny vek min 45..fakt ma tam az na 2-3rodicov brutalne straych 😕 ale to je tym, ze vacsina jej spoluziakov su 2.dieta vo vyssom veku 😉
teraz u radka sa citim tak trochu v pohode, pri ronovi uz budem stara 😀

basika
3. sep 2009

verul - ešteže začal ten školský rok, však inak by tu nebolo s kým písať...ale aj Lívia sa už každú chvíľu zobudí..

zuzkazrzka
3. sep 2009

hojte,

opat so dlho nebola. Sme na Dedinkach a tu ked zaspi, tak stale mam co robit. 😉

Maly je ako z divych vajec, ale ako som stihla precitat asi dve strany dozadu, tak nie je jediny.

Jankapo, drzte sa, zvladnete to. Matusko bude zlat, uvidis.

No ja si este druhe neviem predstavit, ale na druhej strane ma trha do prace, ale kedze to momentalne z roznych dovodov nepripada do uvahy, tak mozno druhe dieta je to spravne na teraz. ja si neviem predstavit nastupit do prace a potom ist na matersku opat. To radsej teraz. No mozno ma skritizujete za taketo teorie ale mne sa to tak zda. AJ vekovo by som na to uz mala mysliet😉

miska, ty mas s norkom tiez radost teda 😀

skolakom prajem dlhe prestavky a skoro prazdniny😉

no a dnes sme bol maly strasny, idu mu stolicky, jedna je na 3/4 vonku a dalsie zatial neviem identifikovat😉 no lezie nam na stolik a vypina plazmu co mame na stene a potom sa mi smeje do tvare. ked to urobil dnes desiaty krat za sebou a to za kazdym ked ho dam dolu, a dohovorim mu, hadze sa o zem a bije si o nu hlavu, tak uz som to nevydrzala a premiestnila nabytok. Teraz sa s nim musim vadit aby z komody nevyberal Robove ponozky 😀 A strasne kuse, hrooozne, z lasky a z nervov. Ked mu nieco nedovolim, tak sa hodi o zem, reve, kope nohami, bije rukami a kuse. Niekedy sa mi podari ho zabavit (zabera vrtulnik, vlacik, lietadlo a pod.) ale inak ma prepada temne zufalstvo😉 Asi ste to uz rozoberali, ale co s tym? Zabera nieco?

jujjj vykecala so sa , drzim vsetkym co imidu zuby palce a hlavne vsetkym detom tuhe kosti pri urazoch😉 a maminkam dobre a pevne nervy.😉