Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

galanta
4. sep 2009

fukaska..co???, nadvaha,????????ved ja som mala v roku 10,5 kila a vsadepise lekarka,ze dieta drobne...tak neviem.podla mna sa fakt o obezite hovorit neda a uz vobec nie od narodenia...... 😒

libka1
4. sep 2009

fukaska ak je tvoja mala obezna tak moja tiez ... 😅 ale ked mam pravdu povedat, ja som si obezitu predstavovala trochu inac, zase som nebola v obraze 😝

janca704
4. sep 2009

Ahojte, kukam, ze tu bolo vecer zivo 🙂 A ja som nevedela, co v TV skor kukat 😅

FUKASKA, tu nadvahu neber snad ani vazne. A ako pise Gal, od narodenia? 😕 Sila. Vybeha 😉

U nas sa spi bez prikryvky, bez vaku. Cokolvek na nohach pri spanku neznesie. V tvrdom spanku mam tendencie ho zakryvat, ale robim zle sama sebe, lebo ked sa mierne preberie a zisti, co ma na nohach, zacne kopat, aby sa toho zbavil a je hore 🙄 . Keby nebol zakryty, len sa prevrati a spi dalej (asi 😀 ). SPava v bodynku, alebo v pyzamku (dlhe nohy, aj ruky, pripadne overal na spaniie - z Tesca 😉 )

CUKINA - ja davam ako prilohu k jedlu, pripadne spravim so zemiakmi a vajickom ako omeletu, alebo ako privarok (nastruham, dam varit so zemiakom a pridam UM a hotovo 😉 )

zuzkazrzka
4. sep 2009

ze obezita, ja nechcem vediet co povie doktorka na maleho, ten mal ako rocny uz cez 10kg a teraz ani netusim kolko ma. Maly zje vsetko co nezje jeho😉 okrem krupice, vianocky a lekvaru. Ja som mala vraj na 6 mesiacov 10kg, a aha aka som kocka😉

katuskapd
4. sep 2009

ahojte dik za odpovede 😉

basika matusko nevracal z jedla len z mlieka zoparkrat

ste mali veselo vecer, ja som mala seriali
no to holenie a priprava, tiez manzel uradoval, a potom ked som kukla po porode no hroza, ze mi to na porodke neopravii, a malovania a fukania co sa tyka tak nic bo uz som lezala v nemocke a rano vyzita, vysetrenie a ideme rodit tak nestihacky 😀 😀 😀

ze obezita neblaznite, ako verul pise su rozne deti, mne uz to doslo, sice my sme opacny pripad 😀

katuskapd
4. sep 2009

jo a perem oddelene zo zvyku, a zatial ma co nosit 😀

fukaska
4. sep 2009

aj ja si myslim,ze je akurat,ale tak nech ma doktorka co pisat.je ppravda ze sa narodila uz zo zahybkami na rucickacha nozickach, ale je ziva a cely den sa nezastavi,tak to hadam schudne.

ajajka
4. sep 2009

ahojte ja som chcela reagovat oneskorene ale predsa na ten bujon či davate do jedla,ja ano a j bujon od Vitany Natur ktory neobsahuje glutaman,mne by zase neochutenu polievku nezjedol starši a na dva krat nemienim už varit , 😉

anjelok
4. sep 2009

ahojte,
tolko ste toho popisali, ze ani neviem, na co skor reagovat.
tak zacnem od nas..zoo vo viedni super, ale moc velka, myslim, ze tato ba jej zatial bude stacit 😉 ale uzili sme si krasny rodinny vyletik, tak to stalo za to 😵
kardio - v podstate dobre, tu dierku tam este ma, ale ze kontrola o 2 roky, ked to dovtedy nezrastie aj tak sa s tym zrejme nebude nic robit.
v utorok nas caka krvicka, testy na alergiu na BKM, tak som zvedava. inak natalka sa uz dva dni vyhadzala z rajciny, normal flaky po celej tvari este ako ju jedla 😝 nejaka kontaktna alergia ci co, neskor jej to ale zmizlo.
hadzanie - co pisete, tak ma to normalne utesuje, ze nie vo mne je chyba 😅 a ze mam normalne dieta. lebo inak by som si myslela, ze sa s nou nieco deje. no vcera to uz vygradovalo tak, ze som nevedela co dalej. uz som mala nervy na krajcku, proste na prasknutie jaaaj aj ruka ma svrbela 😝
videla to svorka a tiez nechapala, takto natalku este nevidela.
dnes ma zase den bitkar 🙄
periem stale oddelene..jej cca kazde 3 dni a je plna pracka a nosit teda tiez ma co 🙂 nase periem tak raz za tyzden ..a inak periem v lovele aj nam. zistila som, ze je to lacnejsie a vypere rovnako ako persil. ved nase veci nie su az take spinave. samozrejme k nasim ide vanish (uz len k bielemu, potom, co som zistila, ako to je od.b 😝 ) a avivaz.
misi drzim palce s odstavovanim.
fukaska, neviem co by povedala tvoja dr na natalku, ktora ma teraz 9.4 kg 😀 jasne, ze o obezite nemoze byt ani reci, podla mna ma tak akurat 😉
spanie - zakrytie nehrozi, preto spaci vak, ale len v zime. v lete spi bez nicoho len v opalovackach a ponozkach. v zime tesco pyzamko a spaci vak. len neviem, co tuto zimu, kedze spacie vaky som videla len do roka 😕 ona straasne cestuje po posteli, to akoze zakryvat byt ju nemalo vobec vyznam. okrem toho to tiez skope ako davidko. neznasa to.
jaaaj a som sa zasmiala na hokkaido..vedela som, ze je to ostrov japonska, dik ef, oprasila som si, ze druhy najvacsi 😀
zabudla som na nieco? 😕

fukaska
4. sep 2009

anjelok - v HM maju aj spacie vaky na vacsie deticky

anjelok
4. sep 2009

fukaska super, odlahlo mi 😅 dik 😉

kety80
4. sep 2009

ahojte 🙂

nas jakubko vyzera ako sumo ale som rada ze mu chuti horsie je keby nechcel jest s kikou sa trapim ked je ta tomu moc nedava chodili sme aj na gastro ale nic sa nezlepsilo tak len nech papaju a priberaju 🙂
anjelok - zoo vo viedni je super tiez som pocula ze je obrovska my mame niekedy problem prejs aj tu v ba kiku uz ku konci bolia nohy takze ked budu vacsi tak sam tam pojdeme pozriet ze aj v cechach je super zoo hned tu blizko
vcera som pozerala trochu veci po kike a nasla som bledomodru bundu na jesen tak som rada aj ked mu je trosku vacsia ale neva vyhrniem rukovavy 😀 a aj overal som vyhrabala taky kremovy no ten bude v zime vyzerat este ze sme kupovali aj neutralne veci nie len ruzove 😀

kety80
4. sep 2009

anjelok aj CA maju spacie vaky my mame odtial vak

jankapo
4. sep 2009

cafte,
s tou obezitou ste ma sokli, lekarky uz fakt nevedia co so sebou asi, matulo mal v roku 13kg....a obezny mi nepripada, zeby som len bola slepa matka? moja doky sa nad tym nepozastavila, teda aj hej,ale ze on je celkovo velky, tak stavany, urcite nas neupozornila na nejaku obezitu a som si stopro ista zeby to urobila....

dnes rano nam matulo urobil ziarlivostnu scenu! 😕 sme sa s muzom objimali v posteli a cakali co spravi, on dobehol a hned sa stveral na postel, tak sme ho vzali hore, ale nepustili medzi seba a pusinkovali sa a cakali co spravi a on chytil muza za vlasy a krical mama mama mama mama....tahal ho prec odo mna, vtrepal sa medzi nas, objal ma a nechcel pustit mareka ku mne...vase decka toto robia? akoze viem ze sme ho vlastne schvalne provokovali, ale toto som necakala.jasne, ze ma to vobec netesi, lebo potom neviem co bude robit s bratom...ja som si myslela, ze je na take prejavy este hlupucky...prd hlupucky... 😖 dal mi riadneho cervika do hlavy. pretoze s muzom je fakt casto a rad a tak, ze sam...v podstate skoro kazdy den poobede maju svoju pansku jazdu. pochopila by som kebyze chodieva z prace neskoro, alebo ja neviem, na tyzdnovky...ale takto...uplne zvlastne tie deti su...

jo a basika, tebe som chcela tak osobnejsie a nie v zlom, ale vrtalo mi v hlave to vase zvracanie- ale podla mna, to ze das tuto na majovcatach otazku tohto druhu, robi ti to skor zle ako dobre...drviva vacsina nema problem s grcanim, ak aj vyberavo papaju...takze ak ti vsetky napiseme ze nase deti toto nemaju, ze taketo problemy nepozname, neviem ci to na tvoju psychiku moze dobre posobit. ani ti neporadime ani nic, len ta nechcene este viac zdeptame...
ja by som na tvojom mieste skusila otvorit na batolatach temu o tom, mozno sa ti ozvu mamicky s podobnym problemom, ktore tym presli, vedia ta pochopit, poradit, povzbudit...vies co myslim? podla mna to nie je celkom ok,skus vygooglit nejake poradne pediatra, a opytat sa, ak ti uz tvoja pediatricka nevie pomoct v tomto, alebo nema zaujem. zvracat pri papani kazdy den u 16mes. dietatka sa mi zda moc a ked nevedia najst fyzicku pricinu, tak treba uvazovat aj nad psychickou strankou. ak sa to u tak maleho dietatka da. 😒 to uz ja neviem posudit, ale toto dobrotu nerobi ani jej ani tebe...kazdy den, cely den sa stresovat papanim a grcanim, no dakujem pekne 😔

basika
4. sep 2009

jankapo - no mi keď sa túlime..tak Lívia sa len díva.... aaaa ty čo provokuješ .. Matula..možno že ťa pri Tomáškovi prekvapí...

anjelok
4. sep 2009

jani natalka mava ziarlivostne sceny, ked chytim na ruky ine babatko, alebo sa mu venujem a jej nie..ale nie vzdy, iba vacsinou 😀 napr. dnes normalne bila a strhavala chlapceka zo mna. a o chvilu som ho mala zase na rukach a pohoda. deti su v tomto fakt nevyspitatelne.
a hladkate spolu s matuskom brusko? rozpravate sa o tominovi? oni tie deti uz fakt vsetko rozumeju, aj ked nie vzdy si vedia dat 2 a 2 dokopy.
basika, suhlasim s jankou.
kety o tej ceskej zoo som pocula aj ja. urcite pojdeme raz aj tam pozriet 🙂

misanik
4. sep 2009

Ahojte, u nas dnes cudo rezim, kedze mi 10.45 zaspal na 10 min v bille 😝
janka, nam norko neziarli. my to rano robime, ked prideme jeden druheho zobudit (podla toho ktory ma sluzbu), norko ked nas vidi sa mojkat tak prilezie k nam a pritisne sa tiez, akoze sa prida 😵 dnes vzal aj matovu ruku a polozil na mna aby ma objal...
anjelok, dakujem, uz kojim len tak raz za 48 hodin 😀 a natalka mala len zly den, ked niekedy vidim co starsie deti vystrajaju na ihrisku... no zbohom, ked uz teraz obcas neviem ako reagovat 😝 to kardio super, aj ekd som dufala, ze povedia, ze uz ok, kazdopadne ak je kontrola o 2 roky urcite to nie je nic nebezpecne, na to bmk drzim palce.
basika, uplny suhlas s jankou 😉
fukaska a ze obezita 😠 to fakt ani neviem co k tomu povedat

basika
4. sep 2009

Leni - a nejaké foto zo ZOO nedáš?..určite mala Natálka len zlý deň..na BKM tiež držím palce..nech dobre dopadne

kats
4. sep 2009

suhlas s jankou ku grckaniu 😉
matusko je u nas na objatia zvyknuty, takze to opakuje a objima emusku a niekedy ked zena nie je snim, tak aj nellinku 😀
matusko u nas nie je jedinacik, tak mozno preto to inak berie, ze sa hladkaju aj hafani a aj s nimi sa rano v posteli mazname 😅 😀
zoo v cechach su uzasne - hned blizko v Jihlave je mensia, ale pri Zline je fakt paradnacka ... http://www.zoo-lesna-zlin.cz/ potom este dvur kralove - ale to je daleko za prahou 😉 😀

anjelok
4. sep 2009

basika, jednu pridam s tucniakmi, ked sa mi bude chciet 😀 ..viac uz nie, mam nejak plne albumy 😅

nicolmt
4. sep 2009

caute
vy ste to tu vecer tak rozjeli ze som to rano sice stihla docitat ale nepamatam si to uz 😝 fakt starnem 😎
musim odznova 😲
zlinska zoo v cr je super, sa tam tesime a chystame na buduci rok ale aj s prespatim dakde (frajerim, som zvedava kde vezmem tolko dovolenky co vsetko mam uz v plane 🤐)
miska skvele s odstavovanim 😅 leni cca podobne s kardio 😉 este tak BKM vyjde vyborne a bude to 😅
jankapo to zas vystihla 😉 samozrejme ze nie je normalne aby dieta kazdy den z jedla grcalo 😲 😲 😲 sare prakticky este negrcala, par dni ked som sa dala nalomit ze nepriberame a maly sme a podobne ... a musela som ju castejsie kojit tak jej ubehlo mlieca trosku ale inak nic
sara je nejedak ale odvtedy co to neriesim zacala vcelku dobre (klop klop) jest 😕 k vahe sa nevyjadrujem (este ze mame natalku 😀), nasa dr to uz neriesi ale neurologicka nas bude tahat na kontroly hadam do 18tky co sa jej sara bude furt zdat mala 😠
nas sara ked vidi bozkavat alebo objimat tak si stane pred nas, smeje sa, jasi, zopina ruky a ukazuje cmuk alebo vykrikujem mé mé mé (nepodarena verzia moja moja) 😅 horsie je ze to robi nie jen pri nas ale hockde kde niekoho nacape sa bozkavat 😝 😀

ninka123
4. sep 2009

Ahojte, len som nakukla, nemam sancu Vas precitat a reagovat, tak dufam, ze sem este trosku patrim 😅 😅
Lucke cez vikend vyliezli spodne dvojky (s teplotou 😒 ), takze pomaly sa zuby rozbiehaju... Dnes som bola pichnut prevenar, doki sa vyjadril, ze sa mam na co tesit, stolicky a ocaky vraj cakaju na prerezanie... Tak tesim 😅 😕
K ziarlivosti-Lula dost ziarlila na ine babatka, tak chodime ku vsetkym moznym, aby si na ne zvykla... Uz vela casu nema 😅 😅
Mojkanie nas dvoch-zacne sa na nas strasne smiat, pripadne hykat 😀 Keby vedela rozpravat, tak asi povie: Sodoma, Gomora Cecilko... 😉
Takze dufam, ze ste vsetci zdravucki a v pohode.. Pekny dnik vsetkym prajeme 😵

kety80
4. sep 2009

nas kubko ked nas vidi si davat pusu tak aj on nem chce dat pusu ale zatial vasie ziarlenie na nas nie len na kiku ked sedi na mne alebo ma obima 😝

basika
4. sep 2009

minule som hodila otázku nik neodpovedal: Ktoré zúbky 4 idú skôr dolné či horné? Alebo je ti indi-vindi?

Chcela by som vidieť ako vyzerajú stoličky čakajúce na prerezanie...

kety80
4. sep 2009

uz sme hore tak pa 🙂

anjelok
4. sep 2009

dakujem aj za natalku 🙂
misi tak to ste supeeer s tym odstavovanim 😕 tak vcelku v pohode to ide, ci sa mylim a radsej nam to tu detailne neopisujes? 😀
nicol natalka tiez podla mna papa dost, ked to porovnam niekedy aj s inymi detmi. a je stale taka...no co, zabijem sa? 😀
basika urcite je to indivindi..my sme mali najprv dolne.
ninka, jasnee, ze patris 🙂 ..inak, natalke isli dolne dvojky nahorsie..myslim, bola najviac nervna.a teraz ocaky 😝
stolicky boli celkom v pohode.

basika
4. sep 2009

Lívia už ťahá vyše 2,5 hodiny spánku

Leni - tak to si ma potešila..inak hrozne si pchá prsty a všetko do úst a smeruje si to tam do zadu..ale nemám šancu tam niečo vidieť..to ozaj až keď budú vonku..budem vidieť.

janca704
4. sep 2009

Holky, ale ficite 😀 😉 😉 😉

My sa do zoo chystame uz cele leto. Ale furt volaco do toho, teraz nam prdlo auto 😠 ...

BAS, vacsinou sa pise, ze idu najskor dolne, ale je to tiez podla mna indiidualne. U nas boli najhorsie horne stolicky - tie sli obe naraz (cestou z Jasnej 😝 ) a horne dvojky, to bol potom aj chory 😔

Ziarlivost u nas je. Staci, ked sa chceme postiskat, tak uz leti k nam a pcha sa medzi nas a mrnci 😒

LENI, kardio teda fajn, ked o 2 roky kontrola 😉 a na BMK tiez drzime palce 😉 Inak, ako si pissala, ze svokra este Natalku nevidela v "nervickach" 😀 , mame to podobne, veeeela ludi sa ma pyta, ci Davi vie vobec plakat 😝 Ftipalci 😀 😀 😀 Jasne, ze mi to neveria, ked vonku rozdava usmevy a lisiacke pohlady hadze 😀 😀 😀 😅

Ozaj a spacie vaky - tiez chcem na zimu poriesit, lebo paplon asi mozem schovat, aj ked som zvedava, ci ten vak bude akceptovat 😨

katuskapd
4. sep 2009

tak janca akurat tebe som chcela pisat a ty tu
dnes som robila tu zeleninovu omeletu s vajickom a tak sa za nou zaprasilo, normalne sam sa krmil lyzickou, hrasok vyberal rukou. No vdaka za tip urcite budeme castejsie robit. 😉

a tulenie take normal ked vidi ze sa tulime tak naskor pozera hamblivo a potom ze aj on sa chce pritulit 😀

basika
4. sep 2009

No som zvedavá s tými vakmi...lebo pokiaľ nebolo na ne naučené dieťa..neskôr si už tažšie zvykne..lebo dosť obmedzuje v pohybe...

ideme von...