Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
4. sep 2009

cafte,
jani, deti v tomto veku dokazu paradne ziarlit..to nie je nico cervikovi v hlave- proste niekedy ma chut aby maminka patrila len jemu..Ron ma obdobia, ked v pohode a potom take, ze neznesie, aby sa ma ktokolvek co i len dotkol( staci, ze cesem ajku) vtedy ja sa len porozpravam, ze aj tu osobu lubim, aj ronka a lubime sa spolu..ale nejakoto nepomaha. teraz je v stave, ze po zobudeni sa skoro 2h na neho nemohol nikto ani pozriet..len sa schovaval do plienocky u mna v mdc..
podla mna sa nie vzdy da na vak naucit- ja som to skusala 4x a neuspesne 😉
add zoo- mne sa v zline nezdalo nic moc, ale ja neznasam zoo, prazska bo,a obrovska..no dufam, ze tak 2r ziadnu nenavstivim 😅 poverim strykov a tetu 😀

anjelok
4. sep 2009

ani ja moc zoo nemusim, ale co clovek pre tie deti neurobi 😅
jaj a v tej nasej som si zastrielala z luku 😵 to sa mi pacilo 😀
s tym ziarlenim je natalka podobne. niekedy jej to nevadi, inokedy ano.
jani davidko je take usmievave slniecko, ale zas..kazde dieta aj place 😉 a ta omeleta je fakt fajn napad 🙂 skoda ze nejdete do jasnej, ani ninka ☹

janca704
4. sep 2009

Som rada, ze detom ta omeleta chuti 😵 😵 😵 Ja som tiez robila predvcerom 😉 Dala som aj nastruhanu mladu mrkvicku, sladku, posypala petrz. vnatou a malo to s tym zltym vajcom naaadherne farby 😅 😅 😀 Raodst jest 😀

Ja neznasam cirkusy, vyhrazam sa, ze do ziadneho s Davidkom nepojdeme, ale ked ho v skolke nabulikaju listkom zadara... 😠

LENI, verim, ze nejake stretko tento rok snad este bude 😉 Aspon take blavacke..? 😉

kety80
4. sep 2009

tak tu omeletu vyskusame aj my ked tak vsetkym chutila 🙂
mne sa zoo pacia uz sa tesim kedy budu aj kubka zvieratka viac zaujimat lebo ked sme boli naposledy tak ho to moc nezaujalo
to stredko v ba by bolo tiez fajn 🙂

verulka
4. sep 2009

jaaaj, no ja cirkusy neznasam z presvedcenia...bola som 1x a viac ani omylom..deti sem tam idu s babkou a ddkom, ale nastastie ich to neokuzlilo 😀 oni aj zoo beru tak s rezervou, ale zas, kd niekam vypadneme na vylet a je tam zoo, tak ju navstivime 😝
jaaj, no stretko u nas isto nic...je to uplne nerealne..

efcso
4. sep 2009

ahojte,

uff, som zvedava, co vsetko som si zapamatala, takze poporiadku:
verul - klobuk dole, ze poznas hokkaido (tekvicu). caka par na teba u nas 😵 a recepty z netu sa mi neoverili... teda aspon nie na tuto tekvicu...

leni - neboj, iq vraj zostava na rovnakej urovni (mne to iq testy potvrdili, takze od veku 17r. to iste 😅 )

basika - neviem. a este si chcela foto nasho suoer extra spacieho vaku - no nemam. ale predstav si spaci vak, presi 2x v strede po priblizne rozkrok (odporucam nizsie, aby dlhsie mohla nosit), rozstrihne medzi 2 zositiami a mas vlastne nohavicovy spoci vak. ja som ho este teraz aj predlzila (prisila som sary z mojich starych teplakov).

zoo - nebola som ani nepamatam. my chodime tu v nr do parku. sice tam nie su slony ani krokodily, ale zatial si vystacime s danielmi, muflonmi, somarom, kozami a capkom a jednou kravou, co je este tela. no a na divinu sa chodime pozerat k hofferovi (restika smerom ku nasmu domu), on tam ma teky les a tam su aj pavy, pstrosy, dive prasiatka a vselico.

omeletu som este nerobila. skusim. olivia mala teraz zapekany karfiol so zemiakovym pyre, a len sa tak zaprasilo.

dnes sme boli v sc a olivia sa tam vrhla na jedno male dievcatko (tipovala som o take 4 mesiace mladsie). vrhla- akoze isla sa s nou mojkat, no a nakoniec vysvitlo, ze krpata (mimochodom tiez olivia 😅 ) je o 8 dni mladsia. no vazne ta moja vyzerala poriadne prerastena. takze by som sa rada stretla s ronkom, matulom, alebo inym velkym majovciatkom, ci je fakt taka mega... a inac ste tu riesili aj obezitu - aj olivia ma 12, 5 kg a nie je obezna.

jaj a ziarlivost bola domaca uloha - (kto to pisal, ze rad pisavala DU???? 😕 😕 😕 teda ja takmer vzdy v skole pred hodinou 😲 ) olivia raz ziarlila. jedna pani suseda ma vnucku asi o 4 mesiace mladsiu (nebyvaju tu) a ked si dovolila svoju vlastnu vnucku mojkat a nie oliviu, tak z toho bola uplne na prasky. mna nechcela ani vidiet, len k tej pani na ruky. 😀

kety80
4. sep 2009

tak pridala som tie slubene fotky s dovolenky ak chcete mrknite 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kety80
4. sep 2009

asi uz vsetky spite tak idem aj ja 🙂

basika
5. sep 2009

Ahojte,
kety - foto pekné...dnes aj dobre také foto padlo, aká je fonku zima a špatné počasko..

ef - no ešte s Líviou by sa mohla Olili stretnúť...lebo Lívii tiež typujú všetci viac...

misanik
5. sep 2009

ahojte, kety krasne fotky a krasne deticky 😵
kocky, dnes rano norko zasa troska grcol, uz sa to stalo 3-ti raz, grcne mi mliecko, ten Sunar, uz take natravene tvarohove. Vecer vypije cca 200ml a rano 150ml, grckal stale rano tak 2 hodky po dopiti. Len sa pri hre zohol pre loptu a vybehlo mu... Moze byt, ze mu ten sunar robi zle? Netvari sa vobec ze by ho brusko bolelo. Inak mam pocit, ze grcka stale to rano, ked sa v noci uz nekoji. Teraz sa mi cca raz za dva dni zobudi v noci a to ho nakojim, inak uz vobec nie... Co mam robit? vymenit UM?
Leni, si sa pytala na to odstavovanie, je to absolutne v pohode. Ide to tak hladko, ze nechapem. Taky zavislak a uplne to prijal, ani raz sme nemali plac ze nedostal cicku, jednoducho som ho najprv naucila na um, davala mu ho cez den rozne, nie vtedy ked ocakaval kojenie, potom som mu ho zacala davat pred kupanim a vzala som nedopitu flasku do spalne, po kupani sa mi sam za nou naciahol a dopil. Tak som mu zo 2 dni dala po kupani a po dopiti flase este dokojila, ale uz som videla, ze by v pohode isiel spat aj bez toho, tak som skusila a isiel. Rano som este par dni nakojila, potom som skusila dat flasku a bez protestu ju prijal. Myslim, ze viac je to luto mne 😅 Proste jednoznacne na to dozrel a teraz je isto to prave obdobie kedze to tka hladko ide. 😵 A ani nehovorim, ze mi zacal pit tekutiny a lepsie jest 😵

fukaska
5. sep 2009

anik- skus ine mliecko.Ja davam napr. Nutrilon,lebo z Beby mne Sofina tiez grcala.

basika
5. sep 2009

Ahojte,

zaujímavé s tým mliekom...hm...ale neporadím...no ešte to by mi chýbalo aby z mlieka grcala..to už by bolo finíto

tu nejak pusto..

inak tiež pozorujem u Lívii (Anjelok tuším písala) že má okolo pusy červené, keď ochutná paradajku... ☹ 😖

basika
5. sep 2009

aj sa jej nejako zhoršila tvárička...nejaké vyrážky..

basika
5. sep 2009

tu nikoho..

dnes idem vyskúšať po 2 mesiacoch pauzy znova vak..som zvedavá..ako to dopadne..lebo vždy vetrám pred spaním..dnes som vetrala a v spálni dosť kosa...a už bude asi len čím ďalej väčšia kosa večer...tak vak by pomohol...no uvidíme..

kurňa manža je chorý..dúfam, že Lívia neochorie od neho... ☹ ☹ ☹ ☹ do teraz mám nočnú mooru, že sme boli z obyčajnej nádchy v nemocnici ležať..

verulka
5. sep 2009

efcvso, ja ti jednu navstevu dlzim, takze hend ako sa utraseme, hhlavne financne, tak som tam jak na koni 😉
misi, no netusim, ci to moze byt typom mlieka..ja by som este chvilku pockala, aby ti to neodmietol uplne 😉
basi, ja mam otvorene okno snad furt, aspon vyklapku, az kym total nemrzne 😉 inak u nas doma sa prikryvam snad len ja..a aj to som sa naucila az na tzv. unavovu zimu 😉

kats
5. sep 2009

ahojte kocky 😀 dnes bol nadherny den 😉 milujem vyprsane slnecne rana so sviezim vzduchom 😀 hned sme vybehli do lesa 😀 proste kraaaasa 😀 😀 😀 tesim sa na krasnu jesen 😀 kupime este nederavy prsiplast a sme ready 😀 😀

misi krasne si to na matula rozbalila 😀 sunar chuti ale mozno mu fakt nesadol .... kto vie 😅

kety - super fotky z dovolenky, mas malych vodnikov 😀

cirkus - ked som bola mala - bol to uzas 😅 ale ked som bola pred par rokmi skoro som sa zgrcala 😠 ☹
zoo - mozem take ako je Lesna - velke vybehy, ziadne mreze. ako su v zoo BA kde ma maco 10x15m betonu 😠 😠

jankapo
5. sep 2009

kats
miska=ronko

ja takisto ANTIcirkus... 😖 v podstate aj antizoo, ale to uz s malymi pismenami, to absolvujem, viem ze deti lubia...ale listky do cirkusu nikdy nekupim...

katy- dovcu,vodu,more, slnko, zavidim...dooost....

miska, sunar este nechaj, pokial z neho nesabluje, a je v pohode, aj mne matulo zvykol grgnut grcku, aj ked malokedy,to je pravda

vychod mal den uprsany dost, takze nic moc... 😒 konec letaaaa....jesen lubim, ale nech neprsi tohto roku... 😉

jankapo
5. sep 2009

blbost!!! miska= NORKO

soryyyy 😀 😀 😀 😀

jankapo
5. sep 2009

katy malo byt ze kety... 😅
neviem ci by som nemala na dnes neprispievat 😕

kats
5. sep 2009

jeeejda jasne 😅 misi sorrrryyyyyy 😝 😀 😀

basika
5. sep 2009

verul - ja v noci nemôžem mať okno otvorené, lebo máme susedov motorkárov..a trošku ďalej od domu hlavnú cestu..autá dosť rušia... u susedov psy, potom aj náš pes sa ide zbesnieť, keď príde k susedom auto večer...taaakže ja pred spaním vetrám ..alebo potom kríížom cez celý byt...je otvorené okno, kde tak nie je rušno

no zaspanie vo vaku prebehlo OK, uvidíme ako v noci. Ja som vlastne vo vaku ju mala od vtedy ako som odložila zavinovačku, lenže teraz keď bolo tak teplo tak som vak odložila, lebo tento čo mám je z ovčiaho rúna:
kuk tento: http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=79#
spočiatku som ju dávala keď už bolo teplejšie len v bodynku s dlhým rukávom potom s krátkym rukávom..a nakoniec som už ju nedávala..to trvalo tak cca 2 mesiace...ale pamatám si, keď som jej kedysi dávala v noci mlieko, že to bolo super, že som ju nemusela vyberať s teplej periny, ale dala som jej mlieko vo vaku...
mne sa to páči...lebo aj v zime sme mali v spálni dosť kosu...no uvidíme..

cirkus - nooo keď sa Lívia posnaží, tak máme cirkus doma aj každý deň, ešte aby som vyhadzovala peniaze keď ho mám doma. Takže tiež nemusím.

inak Lívia je nejaké posledné dva dni hrooozne ujačaná...že by zuby?

kety80
5. sep 2009

ahojte 🙂

baby dakujem ze sa vam fotky pacili 🙂
kike som nasla na kolene bradavicu uz ju raz tam mala ale ma paniku ist k lekarovi tak som kupila ten domaci dusik co mozes robit doma a tiez hysteria stale si to skrabe bojim sa aby si to nerozniesla aj na ine miesta neskutocne bola hystericka ked sme jej to chceli spravit ☹ tu prvu jej vypalovali na kramaroch tak som myslela ze doma to bude fajn ze nemusime nikam letiet ☹

janca704
5. sep 2009

MIska, ja by som este Sunar nemenila. Podla mna to nie je nic tragicke, ze grcne, najma ak je to pri zohnuti a pod. Ak by vracal, alebo ho bolelo brusko... vtedy by som zvazovala zmenu 😉 Inak, to odstavovanie vam ide KRASNE 😵 Ja na to este nemam silu 😅 😅 😅 Budi sa Norko v noci este? Co potom? 😅 , ked nie kojenie? UM?

Sta ma zmagorili - najprv Miska - Matulo, potom ze Miska - Ronko 😕 😀 😀 😀 😀 😀 Misi, fakt? 😀

Bruuuu 🙂

anjelok
5. sep 2009

ahojte,
kety super fotocky, s tou bradavickou ma to mrzi 😒 snad sa jej to rychlo zahoji bez komplikacii.
miska uao...gratulujem a tesim sa s tebou..a ticho zavidim 🙂 (hlavne tie noci) som zvedava ako nam dopadnu testy a ked ok, idem na to aj ja 😉
jani 😀 kludne prispievaj, aspon sa pobavime 😀
cirkus ani ja nemusim, ani zoo, ale ako som uz pisala..co clovek pre tie deti neurobi. inak zazitok z BA zoo: byvol si prestrcil hlavu s rohmi cez mreze a nevedel si ju vytiahnut ☹ chudak sa tam trapil, snazil sa, az sa mu z pusy penilo 😢 a nikoho, koho by som mohla na to upozornit, nech mu pomozu..a ludia sa len pozerali, ze jeeej ake super divadlo 🙄 strasne mi ho bolo luto, radsej som odtial hned isla prec a utesovala som sa tym, ze je pred zaverecnou a budu ich krmit, tak mu snad pomozu 😒
natalka teraz spi bez nicoho..neprikryta, len v opalovackach a ponozkach. spaci vak vytiahnem az na zimu. medzitym bude spat v neprikryta v pyzamku.
btw..BA hlavne mesto, 21. storocie..nezohnala som gumaky a prsiplast ani pre natalku ani pre mna. teda pre natalku jedny hej..za 19 eur. a pre mna gumaky 50 eur a prsiplast 80 😲 takze dakujem neprosim 😅

basika
5. sep 2009

leni - nemáte v Ba číňana? TAm sa dá za 90Sk t.j. 3 Eura..kúpiť.

jankapo
5. sep 2009

http://www.prsiplaste.sk/index.php?cont=detail&...

leni a tento sa ti nepaci? do hlavneho mesta ako uliaty si myslim.... 😎 😀

efcso
5. sep 2009

jani, no jednozncne! alw myslim, ze aj do metropoly vychodu by sa hodil... hlavne pre dvojdetne matky plahociace sa s dvojkocikom 😀 . ty, a toho psa ste nakoniec kupili? 😀 😀 😀 (marek spominal nejake havkajuce prekvapco... ci som zase nieco prezradila? 😕

jankapo
5. sep 2009

http://www.maderna.sk/detom-pre-letny-cas/prsip...

baby, videli ste niekedy uz aj prsiplast bez kapucne??? 😀 dokonaly popis...

jankapo
5. sep 2009

ked marek postavi dom, moze byt aj erdzajuce prekvapko, do bytu nic zive okrem kvetov a pribuznych, resp.priatelov nechcem... 😝 🙂

dvojdetnej matke za dvojkocikom bude asi jedno ci zmokne ci nie... 😝 od makeupu asi upustim, a fukanie vlasov? ved uvidiiime.... 🤐 tak nebude kvoli comu 😉

jankapo
5. sep 2009

nieco stylove, nevrav ze si nevyberes.... 😉