Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
13. sep 2009

kats, vsak si pospi..potom bude na to menej casu 😀
andula, no super, ze ste "doma" a cesta bola ok..
u nas bolo perno az prilis 😖 ron sa zobudil s krasne laryngytidnym kaslom, dost neprijemne..hned ako som ho polozila, skaredo dychal, takze sme stravili noc v mdc a po sediacky..rano sa mlady zobodil dost v pohode, pekne sa mu pistili sople, nemal teplotu, tak sme sli na prechadzku na chvilku..teraz spi v kocku s vyvysenim, uz je na tom o 80% lepsie..takze snad bude dobre 😉

basika
13. sep 2009

verul - fúúúú choroba..? ale vyzerá, že sa to polepšilo, keď píšeš že o 80%...tak to o dosť..nech je to rýchlo preč. Aj si dala nejakú medicínu?

jankapo
13. sep 2009

jeeeeeeemine, verul, moje zlato Ronovske 😒
mne dnes vratili stare zlate decko. uz vstal s usmevom, uz som vam rano o 9.20 sla napisat jaka som ja zena, ze mam navarene aj napecene, ale muz mi zakazal, ze nemam byt svina... 😀 jezis,ale ja som bola taka super vyspata a stastna ze noc ok, bez placu a rano bez teploty, ze normalne naspeedovana som bola. a to sme boli s matulom sami doma a takto sme super ficali. uz neviem kedy naposledy som pri nom varila... 😵 tuk tuk,dufam ze to neurieknem toto

teplotu sice nema, ale jest nic nechce, tak neviem kedy ho tento strajk prejde.zuby nevidno, ale je pravda, ze sa moc do papulky nedivam.

basika, urob si nedelu castejsie. 😉

basika
13. sep 2009

janipo - aaaaa však kľudne si mala napísať... čo ti muž dovoľuje písať len negatívne príspevky? však tých tu bolo od teba aj tak poslednou dobou dosť...však my ti doprajeme aj pohodičku, leháro.......taaakže dnes fajn, môžeš už aj rodiť nie? No a nedeľu by som si aj dopriala..aaaaaaale pri dome je stále čo, keď Lívia zaspí, tak čo to porobím..aj MK stihnem (to je hlavné 😀), lebo inak počas dňa nemám šancu niečo na MK prečítať, aby som sa na niečo aj sústredila.

kety80
13. sep 2009

ahojte 🙂

verul - tak dufam ze to nieje zacinajuca choroba len nech je ronko ok
jankapo - tak to je super ze sa ti dnes takto darilo dufam ze takych dni bude viac 🙂
my sme dnes boli na dostihovej drahe kika zblaznena do koni tak sme vyrazili bolo super pocko vyslo aj mohli jazdit na konoch kubko sa tiez tesil tlieskal konikom a krical tak sme sa s babkou nasmiali tato s nami nebol lebo robil na dome tak skoda ☹ ale inak bolo velmi dobre 🙂

eviku78
13. sep 2009

ahojte mamule, ja len na skok.
andula, uz sa tesime na tvoje prispevky. 😉
verul, jani som rada, ze chalani uz lepsie. 😵
u nas to nevyzera dobre. emmi rano vstala zachripnuta a total sopelaz po zem. 😠 na vecer vyskocila uz aj teplota, tak zajtra palime k dr. "tesim" aka bude noc. chudatko, tak strasne chrchle a normalne az sypi (nevime ake "i" - "y" sa tam pise 😝 😲 . uz sme nahrievali aj biolampou, ale ide to tak strasne rychlo, tak mam podozrenie, ze to bude vrirus. ☹

kety80
13. sep 2009

basika u mna je to podobne tiez mame dom takze presne viem o com hovoris a tiez si chodim na MK odychnut a odreagovat sa 🙂

kety80
13. sep 2009

teraz vecer ked som ukladala kubka sa mi tiez zdal teply mal trosku zvysenu teplotu inak nic len teplota a tri noci uz vystraja tak dufam ze len zuby alebo reakcia na ockovanie ☹

basika
13. sep 2009

no už to začína...choroby...a to len pár chladných dní...
preto sa snažím nejak náš pitný režim vylepšiť...zatiaľ sa mi to nedarí..
choroby preč..

eviku - sipieť...by malo byť "i" syčať je zasa "y" kuk sem
http://www.infovek.sk/predmety/1stupen/slovensk...

malé jazykové okienko

jankapo
13. sep 2009

Kety, jeejda, aky program! Ja som dnes mala desnu chut vypadnut, no ale uz moc nevladzem a bojim ze rupne voda niekde v lese... 😀
Inak- basi- viem preco moc nechcem dom. Ak dom, tak len so sluzkou. 😅

Emci, je jedno ci sipis, ci sycis, radsej bud zdravaaa!!! 😒

basika
13. sep 2009

jenipo - áno toto je jedna z nevýhod domu, že stále niečo..okolo domu poriadok musí byť, tráva kosiť atď atď...ale má to zasa aj svoje výhody...však ako všetko...záleží od uhľa pohladu.

jankapo
13. sep 2009

basi, ja viem, mame chatu s velkou zahradou, ale nastastie nie "pod oknami", tak sa obcas mozme tvarit, ze kosit este tak surne netreba... 😀 a podobne veci, ja presne viem o com hovoris 😝

kety80
13. sep 2009

ja som tiez moc nechcela ist do rodinneho domu ale muz ma prehovoril ze to bude super vtedy sme este nemali kubka ze kika sa bude mat kde hrat ja som totiz viac mestsky clovek ale nastastie sme len 30 km od BA tak je to v pohode deti maju na dome raj este ked sa to co podokoncuje tak to bude uplne super muz je do domu hotovi tak som suhlasila a teraz si to vychutnavame aj som teraz rada ze byvame v dome este keby som nabralu odvahu soferovat boloby to super odkedy mam deti dajako ma soferovanie nelaka aj ked ma manzel stale prehovara neviem preco ale mam strach 😒

basika
13. sep 2009

kety - šoférovanie je super...a hlavne pri deťoch...môžeš ísť kde potrebuješ...ja sa na dlhšie trasy tiež nepúšťa, to sa bojím..ale keď s manžom prejdeš nejaké trasy čo budeš chodiť častejšie sama...tak získaš odvahu..a pomôže ti to..

otázočka: Nemáte niektorá nejaký link alebo DVD The Secret? Alebo kde by som mohla tento film zohnať?

kety80
13. sep 2009

basika - no ja si stale hovorim ze musim nabrat odvahu tak snad to pride ja viem ze s autom by to bolo ovela jednoduchsie ale zas ja aj tak radsej idem pesi ale ked bude zima tak auto by bodlo tak sa musim odhodlat idem lahnut dobru nocku 🙂

basika
13. sep 2009

kety - no len sa odhodlaj, len neviem, či sa práve v zime odhodláš...lebo vtedy aj obyč cesta dokáže byť zradná...myslím snem, ľad a pod...

misanik
14. sep 2009

Ahojte mamule 😵
Tak teda zacinam novy tyzden 😵
janka, ved keby v lese rupla voda, tak pohoda, tasku maj stale v aute a neodbiehaj od neho daleko, skor by bolo neprijemne keby rupla niekde v meste, alebo nakupnom centre 😉 kazdopadne tominko je mudry chlapcek a ohlasi sa presne vtedy ked bude treba.
A super, ze renko aj matulko sa prestavaju hrat na novorodencov, drzim palce nech to tak bude.
kety, co sa soferovania tyka, no som na tom rovnako aj ked si uvedomujem, ze by bolo vhodne zacat soferovat kym budem znova tehu, potom by bolo fajn keby mato strazil doma norka a ja som behala polekaroch sama, na taxik teda nebudeme mat a MHD velmi nemusim 😝
Ja zacinam posledny tyzden prazdin, od buduceho pondelu mi zacina skola, no je mi z toho smiesne, cudny pocit je ist skoro po 10-tich rokoch do skoly 🙂 ved uvidime... mato mi chcel vcera kupit perecnik barbie 😝
Otazka: udrie vas niekedy drobec? Ako reagujete?
Matusko, emka aj dalsie chorobky nech su rychlo zdravucke 😉

anjelok
14. sep 2009

ahojte,
pridavame sa k soplavym 😅 ..v noci zacali sopliky, zatial nic ine, ani teplota, ani kasel, tak snad to bude dobre. aj ked moc ma nepotesilo, ze emmke stupla teplota az navecer. takze za vodou zrejme nie sme 😒
no a pokazil sa nam vysavac, ale nastastie ani netreba odsavat, lebo sopliky tecu, ked rano este isiel vysavac, tak sme neodsali nic.
prajem vsetkym skore uzdravenie 🙂 a super, ze chalani vam dali trocha vydychnut. my sme sice tuto noc moc nepospali, ale co uz..prezijeme. idem si lahnut teraz, kaslem na zehlenie. ozehlim zajtra, je sviatok, muz doma.
miska, mna casto natalka udiera, aj kope schvalne pri prebalovani, ci prezliekani. zvysim hlas, poviem nono, vysvetlim, ze maminku to boli..ale nema to ziadny ucinok 😒
drzim palce do skoly 🙂

andula30
14. sep 2009

Ahojte ,choroby nech rychlo prejdu a nech sa konom nesiria dalej. Misi a na co si sa dala po rokoch? Mozno si to spominala ale nejako som nepostrehla. Co sa odierania tyka tak Simi ma cape dost casto snazim sa mu vysvetlit ze to boli ale minam sa ucinkom ale snad pochopi raz aspon dufam.. 😀 zajtra ideme na prehladku k lekarovi no som zvedava ako sa zas predvedie 😀 Co sa soferovania tyka to je nieco na co si ja osobne asi nikdy netrufnem no co uz som posero priznavam bez mucenia aj ked trosku zavidim tym co to dokazu 😉 A co sa domu tyka tak tuto otazku mam vyriesenu odkedy sme urcitu dobu zili v prenajatom byte, diky neprosim ja som sedlacka z dediny a v tom byte som sa citila ako lev v klietke proste domcek zahradka dvor.... a dost som sa pobavila na tom ze kon uz zacina mat aj jazykove okienko 😀 😀

eviku78
14. sep 2009

ahoj mamule,.
tak sme boli u dr a mame nejaku virozu. nastastie bez antibiotik, ale vraj sa z toho este moze vyklut angina. ja vsak verim, ze nevykluje. 😉 noc u nas hruza a des, ale ani sa jej necudujem. nevedela vobec dychat, aj sme 2x museli odsavat a sirup davat. ☹ dnes tiez nic moc a ani papat nechce. ale tak 1-2 dni su kriticke a potom uz bude lepsie. 😎

miska a aku skolu zacinas? ja o nicom neviem. 😕

mna emmka nevzykne udriet, teda myslim, ze nie umyselne. alebo si to uz len napamatam. 😲 ale urcite by som ju razne upozornila, ze ma to boli a ze sa mi to nepaci.

inak dnes som emmke vysvetlovala, ze ideme k dr, ze sa nemusi bat, ze nebude ziadne ockovanie. pani dr ju len popocuva a pozrie do pusinky. no a prd to pomohlo. 😀 este ju len zacala pocuvat a take slzy ako hrachy jej padali. 😝 😎

anjelok
14. sep 2009

andula..ono s tym soferovanim je to asi ako so vsetkym..cim skor zacnes, tym jednoduchsie..to tak inak vnimas, ked mas 20 😀
evi to ma mrzi..snad u nas to nebude az take a nevystupi teplota 😒 aj obed papala, aj pila, ta uvidime.drzim palce, nech to emmke cim skor prejde.
a miska bude studovat pedagog. minimum 🙂

basika
14. sep 2009

Ahojte,

dnes nespím...bo treba kadečo, ja sa chcem najesť, vybaviť telefonáty (bo to nemám rada, keď Lívia okolo behá, lebo vteeeedy najviac niečo potrebuje)

choroby preč...už som to písala... 😠

misi - Lívia tiež udrie...zdôrazním..som už písala minule, že chytím silno ruku...ale moc to nepomáha...Ja si niečo spomínma, že si ideš robiť padagogické minimum?...dobre si spomínam? aaaaaa ako to chceš využiť v budúcnosti? aký predmet?

eviku - no nácvik ku Dr. v tomto veku nemusí byť vždy efektný...ale máš doma lekárničku detskú na hranie...keď vyzdravie skúste tak...ono aj to, že je chorá robí svoje...rýchlo sa vyliečte

andula - nooooo niekedy jazykové okienko nezaškodí...dosť často po ňom siaham...

misanik
14. sep 2009

No ja som myslela normalne cielene udrie. Vcera sa stalo, ze z nicoho nic prisiel ku mne a dal mi "po papuli" som ostala uplne zaskocena, nemyslim, ked pri prebalovani, alebo pri hre niecim buchne... mato ho hned napomenul, aj ja potom mato chcel po nom nech pride ku mne a spravi moja a on ma udrel znova, mne to prislo strasne luto, tak som usla a rozplakala sa, asi blba reakcia, vsak?
evi, super, ze bez atb... aby to tak ostalo, aj natalka a matko, budu mat tu istu virozku asi, tak nech ej to len niejaka mierne pliaga 😉
evi, na to pedagogicke minimum idem, to len taka prkotina, 2 skusky za semester ... ale som uz fakt dlho mimo, je mi to take cudne cele... 🙂
andula, ja stale dufam, ze raz zacnem, ale ked si spomeniem na moje pokusy... no ja to proste moc prezivam a vzdy ked som sadala do auta, hlavou mi chodilo, ze som potencionalny vrah, ze robim nieco, na co nemam a ked som aj niekam dosla, mala som pocit, ze to bola len zhoda stasnych nahod.... proste som strasny strachopud...

misanik
14. sep 2009

basi, ja mam skoncenu kybernetiku, tak by som mohla ucit, vypoctovu techniku, elektrotechniku, alebo automatizacnu techniku ..., gymple alebo priemyslovky, no uvidime...

eviku78
14. sep 2009

misi, cooooo. to co si vystudovala. 😀 😀 😀 take veci su pre mna spanielska dedina. ale klobuk dole pred tymi, co to vystuduju. 😉 😵

andula30
14. sep 2009

Misi drzim prsty v skole a co so soferovania tyka tak si na tom lepsie asi ako ja ja som ani k vodicaku nedospela vravela som si na co aj tak to nedokazem proste velky respekt. a s tou bitkou je to u nas presne tak proste z nicoho nic mi capne ale plakat mi este nenapadlo ja som asi tuko mne to pride smiesne ja ho totiz nebijem ale ked sa hraval so sabinkou tak sa naucil branit lebo Sabi je velka bitkarka 😀 no a teraz to pouziva kde kade strasne sa mi paci ked sa o nieco bucne a mlati to aj dnes som zakopla o stolicku a prisiel k nej a zacal ju bit 😀 no ale menej sa mi paci ked uvali mne ale zatial akekolvek moje nie ignoruje

basika
14. sep 2009

misi - tak sa dobre uč..v škole...priebežne nás informuj ako sa ti páči p. učiteľka 🙂 To udretie, no Lívia ma tiež udrie po tváry...niekedy reagujem aj ja plačom... ale nie naozajstným...totálne afektovaným...vtedy sa Lívia rozreve a viac ma neudrie...ale to je všetko dočasné pre tú chvíľu..na druhý deň dva ma príležitostne zasa udrie...

inak dnes som bola v MC... a ako sam tam Líviu pozorovala...tak som mala takú chuť ju tam vyľúúúúúúúúúúúúúúúúbiť...veď to už taký "veľký" človek z nej...keď môžem sedieť na gauči...a ona ma nepotrebuje...taký zvláštny pocit...

eviku78
14. sep 2009

andula, miska - pre mna zacat soferovat bol moj nadludsky vykon. ja uz len ked som si spomenula, ze na druhy den mam ist soferovat, tak ma prehnalo. 😀 zaplatila som si aj kondicne jazdy a boli sme na parkovisku a vtedy som si povedala, ze ked z toho parkoviska nevydem, tak ze v zivote soferovat nebudem. nieco sa vo mne prebudilo a vyrazila som do BA ulic. 😀 😲 :- 😎 a zatial vsetci prezili a dufam, ze to tak aj ostane.

a teraz uz soferujem ako drak a navyse ma to hrozne bavi.

andula30
14. sep 2009

eviku myslim ze zacnem soferovat lebo mam uz dlhorocne problemy so zapchou... 😀 😀

basika
14. sep 2009

aj mňa šoférovanie baví-hlavne keď muž tankuje ... ale do BA ulíc by som si netrúfla...