Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
14. sep 2009

basi, mne to prislo hrozne luto, ze to spravil, proste mi to tak padlo, ako ze ma nema rad... celkovo som teraz v tomto smere precitlivela ako som ho odstavila, uz som pisala, ze sa mojak len s matom, so mnou minimalne, nepamatam kedy prisiel ku mne sa pritulit a asi mi chyba hrozne aj to kojenie, vecer ekd mu davam flasu s mliekom, on by ju v pohodke vypil aj v postielke sam, ale ja si ho stlae polozim hlavou an kolena a drzim mu flasku aby som ho mohla mat aspon raz za den prituleneho ... ja som pako asi, alebo to hormony z odstavovania lomcuju, alebo mi uz fakt treba otehotniet, no neviem... 😀
evi, ja som soferak robila asi rok pred otehotnenima aj som sa snazila soferovat, ekd bol mato na sluzobke som bezne chodila sama do prace autom (ale len cesta tam a spat, ak som chcela ist inam, tak domov, odparkovat a inam pesi, alebo busom 😀 ), ja som si asi v praxi overila, ze to nie je pre mna, ale zislo by sa kurnik 😠

misanik
14. sep 2009

andula 😀 😀 😀 tak toto mi chybalo, dobre ze si uz "doma"

basika
14. sep 2009

misi - ja ti verím..ja tiež Líviu mám pri sebe keď pije mlieko, na rukách...niekedy večer keď ona už spí a ja idem spať, si ľahnem ku nej a ja ju chytím zarúčku..a tak zaspím.., alebo minule som tak rozmýšľala..keď som ju večer ale aj na obed uspávala..že ja ani nechcem aby sama zaspávala v postieľke..veď to je také kráááásne, keď ja pri nej ležím, oči "akože" zatvorené, že spím..ale sledujem ju..ak osa hrá na tej posteli, ako bozkáva macka..potom ako si ľahne..a očká jej klipkajú..a odchádza do sníčkov...to isté večer...veď to sú takééé krásne momenty...to mi nikto nezoberie...

andula30
14. sep 2009

do kelu bas normalne si ma rozplakala 🙂 ale viem o com pises ja si takisto neviem predstavit dat Simiho napr. do inej izby zda sa mi na to este maly a ja nepripravena neodsudzjem tych co to robia, ale tiez sa mi zda ze by som sa o niektore krasne chvile pripravila vydiet ako zaspava alebo ako sa prebudza...jaaaaj je krasne byt mamou spravilo to so mnataku jemnejsiu osobku 😀 😀

kety80
14. sep 2009

ahojte 🙂

tak mi sopliky zatial nemame ale teplota rano 37 tak dufam ze nic viac nebude ziadna choroba 😒
choruckym skore uzdravenie prajeme
misanik - nech ti to v skole ide drzim palce ked si na to dala 🙂
kubko spi zatial tiez s nami a dvoch rokov ho urcite necham s nami mozno aj dlhsie 🙂 kika spala s nami do troch rokov tak idem kubko je hore 🙂

anamor
14. sep 2009

ahojte, tak ja absolutne nemam prehlad co sa tu riesilo, lebo som bola dva tyzdne bez netu, v Tatrach uzit si cerstvy vzduch a dokonca aj krasne pocasie, perfektne sme si vsetci oddychli, no fajn nam bolo 😵 aj tatina sme mali cas si konecne obe vychutnat, co sa nestava casto 😵 tak uzasne obdobie 🙂

mala sa nam rozutekala poriadne, rozkecala snad este viac a je to take celkom fajn obdobie. Postrehla som opat nekojenie, nocne prespavanie noci a pod. tak s tym sa skusim popasovat, aj ked uvidim ako s tym kojenim, definitivny stop z mojej strany do roka a pol chcem, akosi mi to tak pride normalne. /miska chapem tvoje pocity, aj ked mne momentalne by to bolo aj trosku jedno ci kojim ci nie ... ale keby som fakt odstavovala tiez myslim,ze budem mat zmiesane pocity a gratulujem k vykonu 😉 /
co sa tyka noci, ja by som aj dala spat oddelene, lenze nie je kam, takze neriesim, az v novom bude.
Kedze spime spolu a cca pol roka budeme este urcite, tak si to tiez vychutnavam, ze sme spolu. Rovnako aj to ze som momentalne najviac in a odvsadial pocujem mama, ked sa trochu vzdialim, aj ked mala to zvlada v poho, ale ked ma potrebuje som nablizku a chcem aby to vedela. Co nevidiet ma odstrci a to my bude teda potom ozaj luto 😒
soferovanie bolo obdobie ked bolo sucastou dennodenou, teraz je obcasnou, ale ked sa clovek odhodla a zacne je to super. Tiez som myslela, ze v zivote za volant nesadnem, ale treba sa do toho dostat 😉 drzim vsetky paste 😉
Vsetkym skore uzdravenie, nasa mala tiez trosku soplikuje, dufam, ze sa to nerozvinie v nieco viac.... mali by sme ist na ockovanie, a netuzim ho znova prekladat.

anjelok
14. sep 2009

basika, ja uspavam tak isto. lahnem si k nej, chytim za rucku, hladkam, bozkavam. ked zaspinka, tak zapnem vysielacku a odidem. ked sa zobudi (po obednom spanku), tak sa este chvilku mojkame na posteli, kojim, jasime sa..
a predsa planujem dat natalku do svojej izbicky, pretoze mam pocit, ze ked potom v noci idem k nej, tak ju budim, rusim..ale tym, ze ju dam vedla sa predsa nic nezmeni. stale ju budem uspavat, vedla nej lezat a drzat ju za rucku. len bude v inej izbe. samozrejme ze neviem dopredu ako to bude znasat, uvidime.
romi tak super bolo..isla by som aj ja 🙂
otec mi zobral (prvy krat v zivote 😕 ) malu na prechadzku, tak idem pozehlit.

basika
14. sep 2009

leni - tak scenár uspávania a prebúdzania máme rovnaký..až na to, že ja nekojím, ale jašíme sa ..a to že dáš Natálku do svojej izbičky...to je v pohode..tak to cítiš a tak to vyplýva a prirodzene príde..takže v pohode...Ja zatiaľ neplánujem...manža aj tak spáva v inej spálni ako my...nemám pocit, že ju v noci budím..spí od večera do rána...ale časom určite, jej chcem vlastnú izbičku urobiť..ale to bude mať už určite viac ako 2 roky...tak ako u vás..postupne prirodzene to príde...že sa všetci na to budeme cítiť..

kety80
14. sep 2009

tak maly vecer uz nemal teplotu tak dufam ze bude ok dnes kika dostala poriedne na zadok az mam vycitky svedomia najprv sotila kubka ktory sa buchol do hlavy a potom rozbila zvlhcovac na radiator a cely den len papulovala takze uz mi praskli nervy 😒 teraz ma to mrzi ako som na nu nakricala a dostala na ritu ☹

andula30
14. sep 2009

kety na prasknute nervy mas predsa narok nic si nevycitaj 😉 nas maly dnes na seba skoro zhodil mikrovlku v poslednej chvili som tomu zabranila nejako sa natiahol po dvierkach a tie tahal dole az ju normalne naklonil a vsetko co bolo na nej popadalo a ju som v poslednej chvili pridrzala aby na neho nepadla mi je zle ked si na spomeniem ja si aj hovorim ze by som mu nemala dychat stale na krk ale vzdy ked ho necham sameho tak nieco podobne spravi aj minuly tyzden som len odbehla na sekundu do druhej izby a on mi nieco uchmatol zo skrine a spadlo mu to dole schodami a on sa s tym strmhlav pustil a padal po tych schodoch do nemoty a podobnych zazitkov mame pozehnane akoby nemal ziadny pud sebazachovy a ziedne ze raz sa popali neskusi druhy krat aj dnes ked to na neho popadalo reval ako besny a ked sa ukludnil chcel sa znovu vytrepat k tej mikrovlnke...mate doma aj vy takychto kamikadze

verulka
14. sep 2009

cafte
u nas jeden z tych neprijemnejsich dni, aleaj take treba, aby sme sa vedeli tesit z tych lepsich 😉
pekne sa vyliecte vsetci ,u nas sa na tom maka..ňanamor, vitajte spat 😵
kety, neboj nic bude horsie 😀 kubka kiku este nebije?
misi, to su fakt tie hormony...u nas Ron uz mna prestal bit, zato surodencov v momente ako sa ma dotknu alebo nieco nie je podla neho 🙄 takze zadrzime rucky a vysvetlujeme dokolecka..mna prestal bit z dovodu, ze som to neriesila a dokonale ignorovala..ale ron ma vyrazne sebaposkodzovacie sklony 😝 stale si trieska halvu o zem, najnovsie sam seba kuse do ruky( az am ma otlacok zubov), vzdy sa rozplace a dojde mi ukazat bobo..miestami je to fakt neunosne...
andula, ja som uplne zarazila chodenie mu za patami..cim dalej, tym viac sa mi vidi, ze je mu to prospesnejsie..proste si zacal uvedomovat veci, napr telku uz nestahuje na seba, ani do akvarka uz neskace( len si jemne namoci ruku- ani prezliekat nemusim) nebudem pisat narocny proces, ktory nas sem dostal, ale pocet nasich salok sa vyrazne stensil, moje nervy dostali zabrat 😀 ale v globale si mylsim, ze je viac samostatny a opatrnejsi 😉 proste nechat dieta, nech zisti na co ma a naco nie..neviem, ci ma spravne pochopite, co som chcela napisat 😅

kety80
14. sep 2009

baby ste zlate ja som si vzdy hovorila ze deti sa nebiju ale asi to niekedy nejde a v skolke ma potesili zevraj v tomto veku zacina prva puberta 😖 tak som zvedava co nas caka
kubko kiku bije aj nas nieco mu nedovolime alebo nedame tak nam capne a ked poviem nono tak nas dojde capnut kika si to nenecha ona si to s nim vybavy po svojom capne mu vzdy po ruke raz mu taku supla na ruku a dosiel sa zalovat ukazoval mi na ruky az som sa zasmiala ale neriesila som to nech si to vybavija medzi sebou jasne ze keby bolo nieco viac tak zakrocim
andula - s tym vymyslanim by som ti mohla pisat vyllieza vsade raz sa chcel vystverat na parapetnu 😝 potom nam skoro stiahol na seba televizor 😝 uz mam strach z vianoc ako zabezpecime stromcek asi ho zaviazeme na luster 😀 tiez ho uz v poslednom case nechavam ale aj tak jednym okom stale smirujem ale vymysla neurekom kika bola v tomto kludnejsie

kety80
14. sep 2009

andula - teba som sa chcela spytat ci v tom norsku zijete alebo tam len chodite na dlhsie a byvate na slovensku sorry som zvedava 😉

katmi
15. sep 2009

Ahojte kočky..ako sa tu máte?
Len som Vám prišla ukázať,ako rastieme 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

andula30
15. sep 2009

Ahojte kety zijeme tam docasne a dufam ze coskoro budeme mat na to aby sme dokoncili dom a uz tu nebudeme musiet zit ani docasne po 10 rokoch manzelstva by sme radi uz zili vo svojom a nie v docasnom 😉 Verul chapem co si chcela povedat ked budem mat stvrte urcite budem mudrejsia 😉 😉 ja mu nie som stale v patach len skoro stale 😀 😀 ale ked ho necham tak tak to dopadne ako vcera nikdy som si nemyslea ze som schopna zachytit a udrzat mikrovlnku vo vzduchu 😝 nechcem pomysliet co by sa stalo keby som neprisla to ze sa vsetko okolo nej na neho povysypavalo a povylievalo a porozbijalo jednou ranou ani tak nevadilo tie hrce rozchodi ale nepoucil sa rano prva cesta rovno k nej...snazim sa odstranovat a premiestnovat ale niektore veci by mi nikdy nenapadli co vyvedie ako napr. vytrhnut solarnu lampu v zahrade zo zeme a zacat nou celou silou mlatit o kapotu auta... 😝 😝 hold deti su same prekvapenie

jankapo
15. sep 2009

ste sa dnes flakali!

aj basika! 😲

verul, drzte sa

andula,aj vam drzim palce s byvanickom

ja sa nejak necitim na rozumny prispevok. 😅

verulka
15. sep 2009

kua jani ,pri 38tt som sa ani ja uz moc necitila...na nic, len na porod,ktory prisiel, ked i tam len chvilku svietila 39 😀 😎

basika
15. sep 2009

brý večer...
janipo - noooooo na MK som mala absenciu...ale doma som makala, umývala okno na pivnici..a riadila pivnicu...aj tak som to nestihla počas spánku...ja sa už teším, keď tu bude svietiť..."Ahojte volám sa Tomáš a mám, xxxxg a xxcm...a som rád, že som už konečne videl maminku"

kety80
15. sep 2009

ahojte 🙂

dnes bolo vonku super tak sme isli s detmi na opekacku bolo super kubko aj trosku vonku pospal dobre sme sa prejedli a zas mam kila navyse 😀
adula - tak nech vam to vyjde uz s tym bytom 😉
basika - tak dnes zase pracovne ale si makla ze dat doporiadku pivnicu aj mna to caka asi si ta zavola na pomoc srandujem 😀 😀 😀

basika
15. sep 2009

kety - pri tom upratovaním som si hovorila, že musím niečo na nete vygoogliť, čo je dobré na pavúky..lebo hrozné niečo čo tam pavučín a pavúkov...som ich vysavačom len tak sťahovala...no strašne veľa, ale zatiaľ som nič nevygooglila....

jankapo
16. sep 2009

co sa tu deje ze sa nic nedeje? uzivate posledne teple dni? aj my napodobne, aj ked no kto by uz to nazval u mna uzivanim... 😉 ale povedzme ze bude aj horsie... 😎
ked tu nie je nikto tak ja musim zehlit...ej, ale ste zleee... 😝

misanik
16. sep 2009

ahojte, fakt je tu pusto 😉
my sme od rana obehali lekarov... konecne sme sa vybrali an tu chirurgiu a parada 😵 , vraj to nie je velke, pekne ohranicene a lekarke sa zda, ze sa to spevnenim brusnych svalov uzavrie samo, takze skalpel netreba 😵 😵 kontrola o 6 mesiacov, joooj, tak sa tesim
na rehabilitacii sme boli predviest ako chodi, tam uz tak dobre nie, potvrdilo sa co som aj sama videla, velmi vyrazne anslapuje na vnutornu stranu noziciek, takze plocha noha ista ... vraj normal davaju vlozky od 3 rokov, ale jemu by uz aj v 2 dala 😝 no zatial budem masirovat tie smradosky krasne, a zakaz papuciek...
ide mu ten zubok, taky je uplakany, uboleny a ten zasran sa nie a nie predrat, stale mi ukazuje, ze tam je "au" chudiatko malinke

misanik
16. sep 2009

leni, tebe som uz minule chcela napisat k tej vlastnej izbe. Ja som sa tomu dost branila, ani som si to nevedela predstavit, on sa mi aj budil este 1-2 razy som v noci a som kojila. Ja uz som bola velmi nevyspata, lebo sa nieco porobilo tym dlhodobym nespanim so mnou a ja ked sa teraz v noci zobudim, tak minimalne hodinu nezaspim. Ked sa mi teda norko zobudil 2 razy a potom o 5-tej konecna, uz som fakt nevladala. A to sa norko budil na vsetko, ked sme isli do izby, ked som sa prebudila, som sa bala aj nadychnut strmsie... potom mato skusal spat v obyvacke, to spal lepsie... Ale myslite si o mne co chcete, ale mne to proste nesedi aby mato nespal pri mne, norko je uz velky, skusili sme vlastnu izbu a cuduj sa svete, on prespi celu noc a aj ja som vyspatejsia. A co sa tyka uspavanie, aj tak som pri nom ked zaspava rovnako, ked sa zobudi tiez sa tulime an posteli rovnako... tu necitim nejaky deficit blizkosti. Ja to odporucam jednoznacne 😉

misanik
16. sep 2009

janka a zehlenie nechaj mamke 😉

jankapo
16. sep 2009

Miska, nezehlim. Lezim a papam. 😀 Kym mozem.

U nas sa velkou postelou nejak moc toho nezmenilo, ale sak Matulo bol spavec aj predtym celkom dobry a bez bolestivej priciny sa nebudil a teda ak daco boli, budi sa aj teraz. Ja spim rovnako ako predtym, do polnoci ma NIC nezobudi, potom sa zobudim aj na to, ze sa Matu otoci (nepriiijemneee). Aj tak chodim furt cikat, tak to mam jedno.
Najlepsie zacal spavat Marek. 😀
Super je, ze teraz ked spi,aj daco porobim (hlavne v kuchyni), lebo nam sa ide do spalne cez kuchynu, cize ak spaval tam, mala som ruky "poviazane". Ale aspon som mala pozehlene.... 😀 Teraz dako furt hora pradla, ja uz neviem co sa deje furt s tym pradlom. 😕

jankapo
16. sep 2009

Ten posledny odsek bol o dennom spanku, samozrejme. 😉
Poslednu vetu preskocte- FURT to PRADLO! (boze moj,kam som to dospela!) 😅

misanik
16. sep 2009

jani, norko je v detskej aj s postielkou, ja zatial nechem prejst na postel, nejak ma utesuje fakt, ze je v postielke, nemoze vyliezt (zatial, lebo susedovie dvojicky uz vyliezaju a teda do 2 emsiacov bude aj on 😠 ) zatial ej to fjan tak 🙂

misanik
16. sep 2009

a utekam do popoludnajsej smeny, uz je hore 🙂

basika
16. sep 2009

Ahojte,
rýchlo si dám kávu a idem variť..a čo to napíšem..

trochu to ožilo

andula a kde si?

misi - nikto si nič zlé nemyslí..., keď chceš aby v noci spal vedľa teba tvoj muž a nie dieťa...to skôr o mne si môžu myslieť....ale ja to hneď vysvetlím....Manžel veeeľmi chrápe v noci, ja už ani počas tehotenstva som nemahla spať, pretože som mala plytký spánok a to sa proste nedalo. Po narodení Livky sme mali pakusy, že budeme rodinka spať v jednej izbe....leeeeeeeenže on chrápal, ja keď som kojila..som nemohla potom kvoli tomu chrápaniu zaspať...tak som ho za noc viac krát drgla, že chrápe, aby sa dal na inú polohy, leeeenže keď už bol aj na bruchu..tak chrápal...potom začal chodiť spať inam...tak som mu sľubovala, že to vydržím, že ho nebudem v noci budiť aby nechrápal...už som potom aj tak robila, že som sa akože prevracala a drgrla som ho..proste, že akože..lebo mne to už samej bolo traaapne ho zasa mykať...tak sme si povedali dosť....on sa nevyspal, lebo som ho drgala...ja som sa nevyspala..navyše vstáva o 4:30 do práce, takže budík mu zvoní...on mne povedal, že jemu to nevadí, aby sme si Livkou robili takéto puto vzájomným spaním spolu...Manžel bol už aj v tom spánkovom centre..zástavy dýchania nemá...musí si poriešiť nosné madle či čo..neviem..ale vieš ako to je, pokiaľ ťa niečo nebolí...tak k Dr. nejdeš....pokiaľ som mala tuhý spánok mi to nevadilo...ale od tehotenstva to ostalo iné...problém o spáleň nemáme...máme dve...časom sa to určite zmení, že Livka pôjde do izbyčky...ale teraz to máme takto a vyhovuje to všetkým

uf som sa rozšoupla..

idem variť..

katuskapd
16. sep 2009

ahojte
chudacik norko taky hnusny zub ho trapi 😝 a super ako ste dopadli u doktorov, chvalabohu ze nebudu rezat

no matusko ma konecne prerezanu prvu stolicku a uz ide aj druha, nastasie celkom dobre znasa, len stale kakackuje
kupili sme mu detsky klarinet tak si doneho spokojne fuka a vyludzuje tony, to bol napad za vsetky drobne kedze mavam casto migreny 😝 😀

a teraz ma napadlo k tomu planovaniu, neplanovaniu babatka, od oktobra zacnem platit doplnkove nemocenke poistenie aby som mala zase vysoku matersku a sup nato, sme sa dohodli ze skusime od noveho roka 🙂

basika fu pavuky aj ja som vysavala hlavne na balkone 😀