Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

vs3
21. sep 2009

Dobre ranko,
Basi ano Maximko je stale nejaky zahlieneny pocut to iba ked vecer pije mliecko rano ani nie, papa, pije vela on si sam pyta vodu, caj, dzus, mnam mnam 😀 😀 ho ani nestiham obskakovat 😀 😀
Uz ma dva sirupy a pisu tam ze je to pre alergikov tak som zvedava, aj vymenny listok sme uz dostali na alergologiu tak som zvedava chuda male 😒 On tak nema rad ked mu davam sirup, kvapky, odsavanie tolko sa naplace pri tom 😢 , ale vysvetlujem mu ze je to pre jeho dobro 😉 aj lekarnicku uz mam a pomaha 😉
Krasny dnik vsetkym 😵

andula30
21. sep 2009

ahojte
idem od konca vs pekne fotosky 😉 bas a leni neporadim netusim jedlo naraz iba jedno lebo ho to prestane bavit a druhe mi neje ale zato pred spanim bez flasky mlieka nezaspi a este aj dudli co mne nevadi hlavne vonku svokrusa sa ho snazila odnaucit tak mu ho schovavala no a zacal si prsty cmulat co ja som spokojnesia ked vonku dudluje ako ked si spinave prsty momula. Mame za sebou perny vikend netykalo sa to simiho aj ked na nom sa to odrazilo najviac nebudem vas zatazovat prezili sme a hora do dalsich lepsich dni ako Verul pisala musia byt aj tie zlle, aby sme si vazili tie dobre 😉 aj ked ja to mam v poslednej dobe vo velkom nepomere ale hadam uz svitne slnko 😉 a este k otazkam norstinu sa neucim viem len par vyrazov nepotrebujem vacsina norov hovori anglicky a tu kde byvam skor potrebujem rustinu a polstinu 😀 😀 tu zvacsa byvaju cudzinci a pocasie nebudem vam pisat stupne lebo tu je uplne inaksia pocitova teplota je tu ovela vlhkejsie a stale tu fuka vietor od mora ktore mame skoro za oknami takze Simi mam uz tricka pekne ulouene a vytiahli sme uz tensie pancuchacea zhaname nejake nepremokave a overaly nech nas neprefuka ked sme vonku na dvore

basika
21. sep 2009

vs - tak to máš super, že Maximko takto pýta...papať a piť..no a lieky ani mi nemusíme..sirupček čo je taký dobrý, sladky..ona nechce...no boj...

idem dneska aj ja zo sebou k Dr., lebo už cítim hrdlo..cítila som pred týždňom..ale vycmúľala som Septolete a prešlo...teraz znova...to je o ničom..cmuľúť cukríky..a budem akurát tak nosičom bacilov...

anjelok
21. sep 2009

ahojte,
basika s tym jazykom netusim, nikdy som o tom nepocula, ani to nevidela a to mam celiakiu. ale taky jazyk som nikdy nemala 😅 ..verim, ze to nebude nic vazne, daj potom vediet, co na to gastro.
andulka, tak drzim palce, nech sa uz karta obrati 😉
ja som dnes spala v spalni a natalka zase prespala bez kojenia 🙂 (take mrvenie a podanie cumlika neratam) zobudila sa prvy krat o 5,30 a potom som ju nakojila a zaspala este na hodinku. tak sa tesim. aj ked ja som sa moc nevyspala, lebo ako miska pisala, ja pri nej neviem spat. stale sa bojim, ze ju zobudim, tak sa bojm aj hlasnejsie nadychnut, otocit, ist na wc 😒 a okrem toho reagujem na kazde jej otocenie. ale uz to vydrzim, kym jej pride postel.
my uz pomaly choroby za sebou, teda dufam, natalka uz ma len trocha sopliky a ja uz som relativne ok, uz len doliecime. tak prajem aj vsetkym este choruckym, nech to je cim skor za nimi...a ja idem zehlit 😝

anjelok
21. sep 2009

a este som chcela:
vsetko naj naj naj nasim matuskom 😵
janipo a ty sa hlas teraz castejsie, nech vieme ako si na tom, ci uz sa tesim cakat ci co 😉

basika
21. sep 2009

Ahoj,

leni - no ja som jeden prípad s takýmto jazykom a celiakiou čítala. prvú debatu má naša dr. s gastro za sebou (bez videnia fotky) tak povedala, že jazyk je tiež obrazom tráviaceho traktu, však uvidíme.. v každom prípade si myslím, že minimálne na krv pôjdeme...A čo sa noci týka...taaak vidíš..nakoniec to že spíš s Natálkou je horšie pre teba ako pre ňu. Leni, a ty dodržiavaš bezlepkovú dietu?

no veru a choroba nech je aj za nami, lebo Lívia neje nepije.... ☹ ☹ ☹

katuskapd
21. sep 2009

anjelok dik
Matuskovi od kats aj od jankypo vsetko naj naj naj 😉

vs krasne fotky, okrem samozrejme poslednych, ale masimko si aspon trosku uzil more 😅

andula vela pozitivnej energie posielam nech uz sa mate len fajn, este aj zimu mate 😝

dudel mame len naspanie inak nie, na obed ma bud polievku alebo druhe, lebo on svoj limit par lyzickovi nezmeni tak rychlo tak to nema zmysel davat 5 lyz. polievky a 5 druheho 😠

a super ze uz deticky sa ucia na postele a izbicky 😀 bude o starosti menej

basika no dufam ze sa ta celiakia nepotvrdi

basika
21. sep 2009

katuskapd - no s tou celiakiou dúfam aj ja..nechcem si to pripustiť...ale nechcem to zasa zanedbať..má to na jazyku už 4 mesiace...takže radšej nech mi to Dr. potvrdí, že je to "len" geografický jazyk

anjelok
21. sep 2009

basika ano dodrziavam..a neboj, aj keby mala livka celiakiu. dnes sa s tym uz da zit uplne v pohode. takmer vsetky potraviny sa daju kupit bezlepkove a v beznych obchodoch. je to sice drahsie, ale da sa predpisovat aj kadeco na recept a to vyjde omnoho menej. takze ziadne strachy 😉

basika
21. sep 2009

leni - no ako som písala vyššie...ja len verím, že to nebude ono...som len rada, že sa na foto tá gastrolekárka pozrie...som strašne zvedavá čo povie...z krvi sa to hádam dá zistiť..i keď viem, že sa ešte robí nejaké dosť invazívne vyšetrenie...

jankapo
21. sep 2009

caute, len podavam hlasenie ze sme furt len 3 ks... 😉 (teda 4, ale ten najmensi kusok vo mne)
pesar vybraty, cakame.
moc mi nejde sustredenie sa na ine....napata som jak strunka 🤐
tak majte pochopenia, reagovat sa mi dako nedari na vas...vsetko citam, absorbujem, ale zeby ma nejake super myslienky napadali, to e-e 🙂

ozaj a dik za gratulku, aj my Matuskom od Katiek VSETKO NAJ... 😵 😵 😵

katuskapd
21. sep 2009

ahoj jani len klud pohoda, vsak spravy si podala, teraz cakame 🙂
a dik za matuska 🙂

anjelok
21. sep 2009

jani len ty pekne oslavuj dneska 😵 a nemusis predsa stale reagovat, ja som rada, ze si precitam, ako sa mate 😉

andula30
21. sep 2009

Baby dik za los podporos 😉 A este chcem matuskom vseko naj 😀 😀 a Jani klido pido uz to dlho nepotrva 😉

libka1
21. sep 2009

anjelok tak vidim ze to dobre dopadlo 😵 tak nech to tak dlho vydrzi 😉 ja som v poslednej dobe taka unavena, ze spim ako vrece kazdu minutu co mozem 😅 mame tazke noci, takze sa nebojim aby som ju nezobudila, skor sa bojim aby nezobudila ona mna 😀 😀 😀
chorucke deticky prajeme skore uzdravenie 😉 (aj nam, kedze tiez patrime k rovnako postihnutým 😀, soplikujeme a zatial neviem zistit ci to choroba alebo ocne zuby 😔 )

basika
21. sep 2009

aj ja sa pridávam Matúškom všetko najlepšie...

aj ja sa pridávam, so sprostým obdobím... ☹ ☹ , tiež by som privítala koniec

basika
21. sep 2009

libka - to by som aj ja rada vedieť, či to choroba(kašeľ a zahlienenie a nechutenstvo) alebo stoličky..

betatka
21. sep 2009

Ahojte
v prvom rade všetko naj Matúškom 🙂

janipo myslíme na teba 😉 ...aj ja by som to už chcela mať za sebou 😝

ja som taká nevyspatá že som teraz zlá na každého...naše dieťa si zmyslelo že načo cez deň spať nič nestihne tak nespí...a keby aspon v noci dospala ale čoby 😝 to musí byť ešte 2xhore a dnes dokonca o 5.00 budíček tak ma skoro šlak trafil. 😠 😝 😝 Ja som už tak zvyknutá s ňou doobeda pospať a od včera nespi cez deň v pohode vydržala až do 20,00 a o 1.00 hore a ako som už písala o 5.00 budíček včera aspon spala do 6.00.
Našťastie som ju o 6,30 ukecala a ešte spala do 8,00 ale ja už nie lebo ona sa hádzala po celej postely a musela som dávať pozor aby nespadla alebo ma nekopla do bruška. 😀 😀 😀

a tiež máme kamošky vonku choručké tak želáme aby sa všetky choroby pobrali kade lahšie a mohli sme využiť ešte toto pekné jesenné počasie.

betatka
21. sep 2009

a pridala som dve fotky tak kto chce kuk 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
21. sep 2009

betatka - fuuuuuuuuuuuu že nespí cez deň, veď to aj na koňa veľa...nie to ešte tehuľku...foto sú super..a tá so zastaralými farbami, ozaj pripadá ako z čias totalitných..

leni - teba som sa chcela spýtať, už by ste mali mať aj vyšetrenie na tú BMK..a niečo si ešte spomínala, že Dr. sa oháňa na vyšetrenia na celiakiu? Či sa mi to len zda?

basika
21. sep 2009

janipo - tebe som ešte chcela, veru nemusíš reagovať..stačí sa ukázať, že si ešte doma...inak každé ráno už budem s očakávaním otvárať MK 😉 😎

jankapo
21. sep 2009

este doma....matulovi darcek bocian nedoniesol... 😝 😀

jo, a otazka, je tu este nejake dieta zdrave? 😕 my tiez soplujeme,ale to je tu uz pomaly fraza... 😅

betatka, neskutocne s tebou citim, dufam ze sa Lea umudri a da ti spat, lebo do konca tehu skoncis v kriminale... 😀

co sa ankety tyka, papame ooobrovsky tanier polievky pred spanim a po spani uz nechceme nic... 😕 ani pred polievkou...posledne dni sme na jedalnicku ze 250ml mliecka rano, pred spanim dospelacka porcia hustej polievky, potom az vecer druhe jedlo (ak sme stastni) a pred spanim 250ml mliecka, ziadne ranajky, desiata, olovrant...kebyze dam menej polievky tak REV

Natalke gratulujeme k ceste za velkacstvom... 😉

Basi, neboj, ten jazyk sa mi nepaci,ked to boli, tak sa nedivim ze neje...boze, ja trpim cely zivot na afty,a to je nieco 😨 Ale verim ze to bdue lepsie ako si myslis...Ale mas pravdu, radsej sa pripravis na horsiu verziu a si potom milo prekvapena ako sklamana, ze?

eviku78
21. sep 2009

ahoj maminy.
tak v prvom rade vsetko naj matuskom (kats, janipo,katuskapd) 😵 hadam som na ineho matuska nezabudla.

veronika, fotky z dofci super, ale ked som videla maximka v nemocnici, tak mi az srdce stislo. ☹ juuuj, este ze to vsetko dobre dopadlo a drzim palce u alergologicky, aby nic vazne. 😉

jani, ja uz tiez kazdu chvilu strihnem, kedy nam tomi napise, ze uz je vonku. 😀 teraz tu 3-4 dni nebudem, tak hadam mi niekto posle sms. nastupujem konecne do nemocky na tu opravu "podvozku". 😀 tak drzte palce, nech sa breberiem. 😀 😀 😀

u nas sice emmci skonci kazdy den u nas v posteli, ale dnes sme potiahli do 8.15 😲 😀 😎 ale zase cez den pospala len 1,5 hod miesto 3. ale ked citam betatku, tak vdaka bohu za to. 😉 mame iny luxus. 😎

leni, gratulujem k prespatym nociam. je to parada. 😵

anjelok
21. sep 2009

bei no tak akoze dovi dopo..to kebyze mi dieta cez den nespi, tak si to hodim..a to nie som v 31tt 😝
nech to rychlo pominie, verim, ze si na prasky. joj 😒
ale fotky uzasne 😵
jani ako pekne si to napisala 🙂
evi drzim silno palceky. vsetko dobre dopadne 🙂 🙂
ja si tiez teraz uzivam luxus so spanim. dnes dala cez den 3 hodiny 😎 som zvedava, ako dlho to vydrzi 😅
basika, este neviem vysledky, ked budem vediet, hned napisem, neboj 😀 a na to gastro sme nesli, mne sa nezdala kaka, ale som zistila po konzultacii s okolim, ze je to v norme

basika
21. sep 2009

jani - no nie som si istá či to bolí a či nie...ťažko povedať, keď rozprávať nevie, pokiaľ by to bol geografický jazyk, tak by to bolieť nemalo...netuším..

verulka
21. sep 2009

cafte,
matuskom vsetucko naj 😵
janinka nas este chvilu ponatahuje.. iked pri kazdej sms si na nich spomeniem 😅
janiii, my sme zdraviiii 😵 😵 somple su v cudu, fici jak drak aaj sa usmieva 😉
u nas sa zaspava u seba v postielke. ja si lahnem za par minut je tvrdy, okolo pol noci ducipita a "spime" do rana u nas..takto je to super 😉
jani, blavacky paertak drzi s matulom krok- posledne dni u nas miesto mlieka rano chleba, potom banan a predspanim polievka...poobede len zobka...takto to ficalo strasne dlho, aleeee posledne dni zacal opat vecerat 😎
luxus so spanim budem mat na dochodku..dufam, ze vtedy nebudem trpiet nespavostou 😀 😀

katuskapd
21. sep 2009

dakujeme za gratulky
eviku drz sa, drzime palceky nech to dobre dopadne, aj ked nechapem ze po takej dlhej dobe to idu robit 😕 😅

no s tym jedenim sme neni az tak zle natom, len teraz sme u nasich tak ho dedo stale napchava hlupostami, cokoladou, zmrzlinou, piskotami a vsetko co dojde pod ruku, tak uz vlasy dupkom stoja 😝

janka ani my nie sme chory chvalabohu to ma po mne, doteraz mal len 2 x sopliky to je vsetko 🙂

eviku78
21. sep 2009

kati, to preto, ze docent povedal, ze musime pockat kym prestanem dojcit. 😉

katuskapd
21. sep 2009

evi jaj tak no ale potom nemozes planovat tak skoro druhe ci ako?

kety80
21. sep 2009

ahojte mamce 🙂

tak my sme zatial zdravy tak choruckym skore udzdravenie 😉
anjelok - super ze natalka takto pokrocila dufam ze to bude uz lepsie a tesim sa s tebou za tie prespane noci
basika - apytaj sa dr. ci to nemozu byt asty v tyz ustach to sa prenasa slinami a zo spinavzch ruk kika to raz take mala my sme to schytali na kupalisku daju ti na to gel a budes jej to stale natierat ked to kika mala nechcela my jest ani pit lebo ju to stipalo a dr. povedala ze to dost boli a deti to zle znasaju ze nemala som jej davat nic kysle a co drazdi sol a pod.
verul - je nieco co ty nezvladnes 😉 ja ked mam depku hned si spomeniem na teba ako to zvladas 🙂
janipo - len sa drz myslime na teba 🙂
ak som na niekoho zabudla reafgovat tak sorry
ja davam na obed bud polievku alebo druhe jedlo obe by nezjedol aj ked ja jem odomna si pyta ale ked mu naberiem druhe tak my ukazuje nene 😀