Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

mirka20
autor
8. okt 2009

ahojte 🙂
ja vas opat nestiham, kedze cez obed s malou vacsinou spavam (nechcem provokovat, to to tehu 😅 ).
teraz sme u nasich, tak mi s malou moc pomahaju, aby som si ja oddychla. aby mi nestacila unava, tak ma aj fajn seklo v krizoch, takze nic moc 😖
rebeka lieta o dusu, takze este stastie, ze je nas tu na nu viac, dzavoce si, tak je zlata.
s tym nozom my mame tiez skusenost. nasa ho vytiahla z umyvacky 😖 skoro som odpadla, ked som jej ho videla v ruke. odvtedy je umyvacka vzdy zavreta a noze tiez odkladame riadne daleko kraja linky.
jani, drzim paste, nech zapal coskoro pominie.
eliske aj my dodatocne prajeme vsetko naj 😵
a chorym skore uzdravenie 😉

kats
8. okt 2009

andula - hned rano si ma rozveselila 😀

jani, kazdy den uz len lepsie a lepsie bude 😉

no co dako sme my prezili tak musia aj nase deturence 😅

kety, to uz zacinaju tazke otazky 😒 chudatko kika, musela byt z toho vyplasena

anjelok
8. okt 2009

ahojte,
misi, no napr. predvcerom krmila vonku kamosku emmku..dala jej do pusy ryzovy chlebik a ked jej trcal, tak jej ho este poriadne pritlacila a narvala cely do pusy 😀 nasledne jej strcila do pusy aj cajik, nech zapije 😀
no a vcera to skusala aj na zvieratka v telke. drzala piskotu a pocujem stale ham ham, tak idem pozriet, ci uz ju zjedla a chce dalsiu a ona ju cpala zvieratkam do telky, behala s nou po celej obrazovke, tak si viete predstavit, ako vyzerala 😀 no ale mozete sa hnevat? clovek sa len zasmeje 😀 (a potom poumyva telku 😝 😀 )
basika, natalke sa vzdy ulavilo po tom sinuprete, tak urcite pomoze aj vam 🙂
jani..no kto si ako zariadi, tak ma 😉 btw. neviem, ci si si vsimla, preco som si isla lahnut 😒 ale dnes uz je lepsie a som rada, ze aj tebe 🙂
kety tak aj taketo nas caka 😝 ..inak v nejakom z poslednych cisel mama a ja boli rady ako tuto temu prijatelne vysvetlit detom.
katus tak super ste sa mali 🙂..my uz tie mame taky stolik a stolicku pre malu, rada tam sedi aj si cmara trocha, ale skor ju bavi, ked kreslime my a ukazujeme si na obrazky.
mirka, tak super, ze mas aspon takuto pomoc, uzite si to u vasich. jooj, co by som ja za to dala 😔
joj a prsia? no ja mam jedno paradne vytahane, normalne to aj vidno, ze ho mam nizsie ako druhe 😒 a bradavku na nom velku a modru a bolavu 😝 a zabudla som vam napisat, co sa odstavenia tyka..sunar ha nie, nestle junior bifidus tiez. teraz idem skusit normal sunar. inak v noci uz vobec nekojim, spavam stale v obyvacke, kym nepride jej postel a mala prespi noc, prip. ked sa zobudi, tak jej da muz troska vody alebo cumlik a spi dalej.

basika
8. okt 2009

tak a som tu...

leni - sinupret som jej dala...kedy to začne účinkovať..tak u vás noci už prespané? tak super...manž teda nakoniec je podporu...hm? 😉

ja neviem, ale mne sa to už zdá večnosť táto naša choroba. Zajtrá bude 3 týždne, čo začala pokašliavať, kašel už prešiel.ale tá nádcha..stále ucpaný nos. Som jej teraz pred spáním ešte nalačno odsala..skúsim jej zasa na lačno keď sa zobudí...nech sa toho už zbavíme..lebo to je už aj na mňa dosť..

anjelok
8. okt 2009

jaj a este som chcela. pouzivate take nieco ako antibakterialne mydlo? totiz u nas na jazere je kopu kacacich hovienok a dnes zase jedno musela nataly chytit, tak som jej to utrela vlhcenymi utierkami a ona hned na to ham ham..a uz pytala piskotu. tak som rozmyslala, kolko z toho ta utierka utrie, ale zrejme vela nie 😅 akoze ok, budujeme imunitu, ale toto je uz na mna moc 😝 tak som sla do lekarne a kupila taky antibakterialny gel (na suche umyvanie ruk), ze ked s tym utriete vonku dietatu ruku, tak ju ma hned suchu a nici to takmer 100% bakterii. len je tam napisane, ze sa neodporuca pre dojcata. ale my uz mame batolata, nie? mate s tym niekto skusenost? dik.
idem ja zehlit 😝 toto hadam neznie provokujuco 😀

anjelok
8. okt 2009

basika, no nic ine mu nezostalo, kedze som sa odstahovala do obyvacky 😅
a neboj, prejde to..natalka mala sopliky 2 tyzdne a hned ako jej skoncili dostala teploty a este tyzden sme brali atb. tiez som rada, ze je konecne ok. budete aj vy 😉

basika
8. okt 2009

leni - no s nemám s tým skúsenosti...našťastie v okolí nemáme hovienka od kačiek..len také bežné chytá, skalky, hlinu...tak toto som zatiaľ nemusela riešiť..ale tak ako píšeš myslím, že to môže byť OK..však jej to nebudeš utierať stále celý deň..len príležitostne..

misanik
8. okt 2009

leni, ja mam ten gel dettol tusim na rucicky, aj spray an rany od nich. Zatial som ich norkovi neutrela len sebe. Ked sa mi zda, ze fakt spinave ma ruky, dam to sebe a krmim ho rukou. U nas je to vsak tak, ze norko aj tak nepa jedlo sam, ze by si z rucicky odkusoval. On zje cokolvek, ak ho zabavim tak, aby si neuvedomil, ze papa a nastrkam mu to do pusy 😠 basika, toto mi na tom aj vadi, jasne, mozem byt rada, ze papa, aj som, ani to nejak neprezivam, len konstatujem, ked by videl ine deti, ze s chutou jedia, snad by aspon troska tej chute aj an neho presla... 😝 Napr vcera mal zasa dietu a nejedol vobec, (asi 3 chrumky kukuricne, inak ani prd...) a vecer pytal a tesil sa na mlieko, ktoreho sa tiez ani nedotkol, aj tak krasne prespal celu noc a dnes toho uz pojedol tolko, ze ti to ani pisat nebudem, nechcem deptat 😝 ja som zmierena s tym, ze moj syn potrebuje aspon 1 za 14 dni ocistny den, sam si to tak naordinoval a respektujem 😀
leni, inak ja sinupret davam vzdy ked zacnu sopliky hned od zaciatku. Nam uzasne zabera, norko mal fakt uz vela raz sopliky a krasne sme to zatial zvladli bez atb. Len teraz bol uz priliz zahlieneny, tak som vymenila sinupred za ambrobene, lebo uz aj pokasliaval, to je silnejsie, ale chemia, tak pouzivam len v krajnych pripadoch 😉
leni a ja nezehlim 😝 toto uz asi znie provokujuco 😀 😀 ja si robim zadania do skoly, by ste enverili aku vedu z toho robia 😝 😝 😝 no co doprajem im to 😀
basika, moja skusennost: sinupret, asi 30 min na to norka rozplakat (staci pridrzat pri odsavani, to vzdy nastve) a taak to tece.... 😉

kats
8. okt 2009

leni 😉 a mydlo neporadim 😀 nas sefik take mal 🙂 ked si s dakym podal ruku, hned sa musel poumyvat 😀

basi - ten sinupret nie je na zastavenie nadchy, ale on zriedi hlieny aby vytekali a pomaha vykasliavat, zabera dost rychlo 😅

aaaa som straaasne divna 😅 matusko spinak od 10tej a ja tu nervozne stepujem ze co sa deje, chcem ho ist pozriet ale nechcem ho tym zobudt 😝 tiez som si s nim schrupla do pol jednej 😉 😅 ale zobudil ma omyl a este som pri vybehnuti zo spalne zakopla o auticko - matus spinka dalej 😕

misanik
8. okt 2009

kats, nie si divna 😀 ja toto tiez robim, ked raz za cas da viac ako 1.5 hodky a vzdy nevydrzim, nazriem a zobudim 😀
a ten sef 😀 😀 😀 no zlaticko to musi byt

kats
8. okt 2009

😉 sefik je amik, trosku divny, ale miloval pivo a oldies disko 😀 takze ked sa dozvedel ze ide naspat do US, cely team s nim musel chodit 3 x do tyzna pit 😀 po 2 takychto mesiacoch uz boli radi ze je prec a oni sa aj normalne vyspia 😀

furt a stale spinkaaaaaaa 😕

basika
8. okt 2009

misi - mňa by taký jeden nejediaci deň za 14 dní tiež nedeptal..ale keď je to stále..., že rukou odstŕča lyžičku...a tak..aaaaaa škoda reči..

ja dávam inak aj Ambrobene Lívii, na pokyn lekárky..a včera som sa radila aj v lekárni, že môže s Ambrobene aj ten Sinupret....hádam to už rýchlo pominie tá choroba...ale dobre vedieť..zasa som múdrejšia..nabudúce už v počiatkoch nasadím Sinupret...

kats
8. okt 2009

uz je hore 😀 😀 asi mam len poslusne dieta 🙂 ked som ho ukladala, hovorila som mu ze si pospinkame pekne do druhej 😀

basika
8. okt 2009

kats - noo tak to pekne ťahá...

basika
8. okt 2009

kats - som akurát chcela napísať, že ja vždy keď náhodu sem napíšem, že ako dlho ťahá Lívia..tak v tom momente je hore.. 🙂
mne včera kamoška hovorila, že jej chlapec májovčiatko..spal od večera 21:00-9:30 druhého dňa...inak to je také spavé chlapča...pokiaľ vstane cez deň o 7:00 do večera ešte spí 2x a večer klasika ide spať vždy o 21:00

kety80
8. okt 2009

ahojte 🙂

tak dnes je ako v lete aspon u nas 🙂 nech je takychto dni viac
anjelok - ja ten gel tiez pouzivam a davam to aj kubkovi ked ma moc spinave ruky urcite lepsie ako by mal jest s tymi vsetkymi bakteriami na ruke ja si myslim ze to mozes davat
kats - no bola dost vystrasena a ja riadne zaskocena celu noc som nad tym rozmyslala a davala som si stale otazku ze co ked by sa to stalo asi mi uz hrabe ale nasadila mi riadneho chrobaka a len dufam ze sa taketo nic nestane

misanik
8. okt 2009

basika, samozrejme, livka je nieco ine. Hlavne to grckanie, to sa musi vysetrit 😉 inak nic nove? nemate nejake nove vysledky? ten negativny helicobakter som zaregistrovala. A vydrz, uz to urcite prejde... davas aj antihistaminika?

misanik
8. okt 2009

kats, no anjelika mas 😉
kety, brutalne otazky, fakt neviem co by som odpovedala.

katuskapd
8. okt 2009

ahojte
vsak uz neviem co som chcela 😕 😅
jaj my mame ten detol gel a utieram s tym aj matuskovi ruky, inak neviem ci ste si skusili potom olizat ruku je to poriadne horke 😝 radsej to nez nejaku chorobu, zltacku a tak ja som to kupila na leto, pozivame asi 3 mesiace

s tym chodenim pozerat nepraktizujem lebo ho vzdy zobudim tak cakam, ale fakt po dlhsom case chodim jak lev v klietke ze co to 😕

anjelok
8. okt 2009

kati a nevolali ste ho monk? 😀
to bude matusko v super naladicke dnes tak paradne vyhajany 😉
misi, no u nas to je jedina moznost, ako udrzat natalku v kociku..dat jej nieco do ruky, nech zuje 😀
no hadam jej neuskodi to mydlo, ze chemia 😕
a norko aky mudry, ze si takto ocistu naordinuje,to by veru aj nam prospelo..no, bude z neho nieco 😀

katuskapd
8. okt 2009

http://www.kika.sk/katalog/m/deti-studenti/dets...
este sa pochvalim tym nabytkom 😅 ale strasne sami paci, zmontujeme az cez vikend 😀

misanik
8. okt 2009

katuska, aj norko ju ma, tusim aj natalka, je to krasne fakt. Norko si prenasa tie stolicky, da ju do stredu miestnosti a potom s rozbehom cuvanim sa pokusa trafit na nu ritku aby sadol, no rozkosny 😀
leni, inak krasne ako natalka krmi inych a s tou telkou 😀
norko tiez krmi ine deti, v telke zatial nie, ale cajom umyva obrazovku pravidelne, aj steny uz zacal, pekne namocit a nasledne prstikmi robit pruzky 😀 😠

katuskapd
8. okt 2009

kety no veru som to citala v mamaaja ze jak to vysvetlit, to su uz ine starosti, ne jak s krpcami 😀

u nas tiez nadherne az nato ze matusko spi od pol druhej, cize vstava po stvrtej, a dnes rano vstal o pol deviatej, neviem kedy zas pojde vecer

anjelok
8. okt 2009

dakujem kocky za rady. ja som kupila nakoniec iny ako detol, lebo ten mi smrdkal trosku 😅 ten druhy je neutralny. tak budem pouzivat aj ja pre natalku 🙂
ja uz mam ozehlene, celkom pekne som to stihla, 2 postelne supravy som mala. idem este vyfenovat vlasy, nejako uz neschnu tak ako v lete 😅 ale veru je krasne dnes. tesim sa von 😵

kety80
8. okt 2009

katuska - peknu jedalensku supravu ste kupili 🙂
anjelok - ty si sikovna neprides aj ku men pozehlit 😀

katuskapd
8. okt 2009

misanik veru aj v tom obchodaku matusko uz vymyslal s vystavenym kusom, preliezal, prenasal, tak urcite bude aj doma 😀
a krmi tiez, zatial len realnych ludi a zvieratka, najlepsie ked si odhryzne a zbytok ponukne, pripadne tiez natlaci dakomu do pusy 😀

basika
8. okt 2009

katuska - peknééééé, my čakáme..máme podobné zdediť..tak sa už neviem dočkať..

misi - dík za opýtanie..zatiaľ okrem toho Helicobaktera..nič nové...na krv ideme až budúci týždeň niekedy. Dávala som jej Nasivin 2 týždne..posledné dni som už prestala dávať..veď toho berie až až.. Ambrobene, Ventolin(na priedušky), dobrali sme ATB, do nosa sme dávali Pamycon, Nasivin, teraz Otrivin,Sterimar, a teraz Sinupret, + probiotika,B-komplex a to nie som si istá teraz či som ešte na niečo nezabudla..

katuskapd
8. okt 2009

kety dik 😉
ja uz nezehlim len fakt pokrcene, aj tak to neznasam, a nechce sa mi 😅

basika
8. okt 2009

ten sinupret..vyznelo, akoby som dávala do nosa...tak nedávam ho do nosa...papáme ho 😀

basika
8. okt 2009

poraďte, ako urobiť Livke Pangasa...ale aby to malo šťavy, hmm?